Jump to content



Bioshock


gbak

Recommended Posts

παντως εβαλα το fixακι αλλα δεν ειδα και καμια διαφορα σεβαστη..ασε που δεν καταλαβα ακριβως τι ρυθμιση κανεις...και τι παιζει ingame...τελως παντων το αφησα default μια χαρα ειναι...

λοιπον αυτη εδω την ρυθμιση κανω...μετα το αφηνω minimized..και παζω με το num lock / η *...λογικα στην μια δουλευει default και στην αλλη wide

2006252933115655396_rs.jpg

ξερει κανεις πως μπαινω στο upper wharf?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να αυξήσεις λίγο το κάθετο fov για 16:10 (1920Χ1200).

Είδα ότι το C:\Users\YOURNAME\AppData\Roaming\Bioshock\bioshock.ini αρχείο έχει τιμή για fov FovAngleDegrees=75.000000 αλλά δεν δουλεύει.

Το widescreen hack δεν το βάζω. Μια χαρά είναι η εικόνα και χωρίς αυτό.

Επιπλέον δεσμεύει τα τα πλήκτρα του αριθμητικού πληκτρολογίου, που τα χρησιμοποιώ για το παιχνίδι, γιατί έχω το ποντίκι στο αριστερό χέρι.

Αρχική απάντηση από perp [Χθες, στις 01:19]

Αν κατάλαβα καλά τους απαγορεύουν να παίξουν το Bioshock μέχρι να ολοκληρώσουν τα άλλα games? :blink: .... εντάξει πια... λίγο υπερβολική η είδηση δεν είναι? σιγα μην τους μαστιγώσουν κιόλας.... :hehe: αγγίζει λίγο τα όρια της διαφήμισης νομίζω....

@ mariosalice : got it mate :T: ... Η διαφορά ειναι εμφανής... Αλλα και κάπως έτσι δεν εγιναν "widescreen" τα περισσότερα games... ?

Είναι διαφήμιση.

Κάνουν αστειάκια ότι οι προγραμματιστές της Valve ενθουσιάστηκαν τόσο πολύ με το BIOSHOCK που το παίζουν όλη μέρα, αντί να προγραμματίζουν.

Για το Wide screen, έκανα edit τις εικόνες στο προηγούμενο ποστ ώστε να είναι ακόμα πιο φανερό το τι συμβαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ως διαφήμιση το πήρα αλλα ειπα να το τσεκάρουμε... μην αρχίζα τσάμπα τις καραμούζες....

Αρχική απάντηση από mariosalice [Σήμερα, στις 06:52]

Είδα ότι το C:\Users\YOURNAME\AppData\Roaming\Bioshock\bioshock.ini αρχείο έχει τιμή για fov FovAngleDegrees=75.000000 αλλά δεν δουλεύει.

Εννοείς οτι δεν γίνονται apply οι τιμές που βάζεις?

Link to comment
Share on other sites

ρε guys ειμαι σε αυτο το σημειο και χω κολλησει δεν μπορω να ανοιξω την πορτα...το χει περασει κανεις? η αποστολη ειναι να τραβηξω 3 φωτο....και το πρωτο σημειο ειναι αυτο...

2001571168917152321_rs.jpg

παντως ετσι μια γενικη εντυπωση...το παιχνιδι το τρεχω μερικες μερες...στην αρχη περα απο τα γραφικα που ειναι φανταστικα...το ολο gameplay και story δεν μου αρεσε...αλλα βλεπω οτι οσο πιο πολυ το παιζω τοσο πιο πολυ μου αρεσει...καταφερνει και σε βαζει στον δικο του κοσμο με τον δικο του τροπο ....

Link to comment
Share on other sites

Με αυτά που διάβασα εδώ, δεν πρόκειται να το βάλω πάνω στο σύστημα μου ούτε για πλάκα! Μα καλά ρε παιδιά μήπως υπερβάλουμε λίγο για τα πρόβλημα του? Πάντως τα γραφικά (από αυτά που έχω δει από εδώ και από κει) δεν μου φαίνονται τόσο μα τόσο επαναστατικά....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mariosalice

Δεν σβήνουν με τίποτα.

Θα προσπαθήσω να αντιγράψω όσα αρχεία μου έβαλε η εγκατάσταση, θα κάνω απεγκατάσταση όλα όσα μου έβαλε, θα επαναφέρω το σύστημα σε παλιότερη έκδοση και θα αντιγράψω πίσω τα αρχεία.

Αισθάνομαι ηλίθιος που το εγκατέστησα.

με το Your Uninstaller! 2006 δοκιμασες?

(υπαρχει και σε "αγορασμενες" εκδοσεις... ;) )

Link to comment
Share on other sites

Αλλο ενα overhyped παιχνιδι.

Καλο για τις πρωτες δυο τρεις ωρες μετα κατανταει το ιδιο και το ιδιο.

Απο γραφικα καλο αλλα μεχρι εκει.

Το μονο καλο ειναι οτι απο απαιτησεις ειναι ψιλο κυριλε βλεποντας πως αποδιδει στο συστημα μου.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει απλα ειναι το πρώτο παιχνιδι που βγήκε αυτην την περίοδο απο μια σειρά games που θα βγουν σιγα σιγά και απλα γι αυτο μας φαινεται WOW.... ωραίο ειναι, σουπερ απο γραφικά.... απλά τώρα γινεται ο ντόρος του καινούριου + για το protection του...... τα ιδια δεν λέγαμε για το TDU??? High Definition, γραφικάρες κτλ........ ώσπου βγήκε το DiRT και μέτα ξεχάσαμε τα ωραία του TDU.... τώρα βγήκε το Bioshock, αυριο το Crysis και πάει λέγοντας...

Σε 1 μήνα θα ασχολιομαστε με το demo του Crysis... ξανα screenshots, ξανα tweaking guides, ξανα fixakia, ξανά drivers, ξανά tips + hints, ξάνα links και βαθμολογίες και πάει λέγοντας.... :p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.