Jump to content



Bioshock


gbak

Recommended Posts

Εχοντας παιξει το game λιγο παραπανω απο την τελευταια φορα που ποσταρα αναθεωρω το σχολιο μου και λεω οτι τα γραφικα του κυμαινονται απο αριστα εως normal αναλογα με τις τοποθεσιες.

Σαν story ειναι αρκετα καλο απλα κουραζουν καποιες επαναλαμβανομενες φασεις.

Επιπλεον χαιρομαι που h Unreal Engine ειναι υποδειγμα coding και το παιχνιδι τρεχει τζαμι σε 1680χ1050.

Untitled.jpg

Μ'αρεσε πολυ το bump mapping στα πλακακια.

Link to comment
Share on other sites

το παιχνιδι αναλογα στην πιστα που εισαι..αλλαζει κυριολεκτικα σκηνικο...εκει που αρχιζεις και βαριεσαι...ξαφνικα σε παει σε αλλον κοσμο...

στο δικο μου συστημα τρεχει αψογα χωρις το παραμικρο κολλημα...ουτε patch δεν θελει...πολυ καλη δουλεια κανανε..

εμενα μου αρεσει το upgrade που κανει στα οπλα..πολυ καλο!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Voudas

πάλι καλά που μας επιβεβαίωσες ότι σε quad@3600+8800 ultra παίζει οκ...

δεν το λεω απο αυτην την αποψη που το θετεις...απλα ειπα οτι δειχνει καλογραμμενο...

αν ειναι να σου βγαλει κολληματα το παιχνιδι θα στα βγαλει οτι rig και να χεις...βλεπε TDU...

Link to comment
Share on other sites

το παιχνίδι τρέχει χωρίς προβλήματα-σπασίματα κτλ. άψογα και σε 1900χ1200 με όλα στο full (ενώ ενεργοποιώ το Vsync αυτό απενεργοποιείται από μόνο του...ξερει κανείς γιατι;;)

Βεβαια δεν έχει open enviroments κτλ για να δουμε την unreal engine τι ψάρια πιάνει, [Στο Oblivion πχ διαφοροποιούνται σημαντικά τα fps από indoor σε outdoor]

Παραθέτω και μερικά screenshots με fps από fraps....

2004408707664709061_th.jpg

2004494130241346322_th.jpg

2004447840871128324_th.jpg

2004431724387800091_th.jpg

Να σημειώσω ότι το παιχνίδι δεν με ενθουσίασε και τόσο..Κάτι 9.7 και 10 που ειδα δεν με αντιπροσωπεύουν. Κατ'εμε δίνω ένα 8αρακι άντε 8,5 για τα γραφικά.

Crysis που είσαι;;; Αργείς;; Ας τρέχεις όμως έτσι και εσύ σε 1900χ1200 (ας βγάζεις πάνω από 30 fps μόνιμα)!!!

Link to comment
Share on other sites

σπυρο κανε force κατι ψηλα και στο AA...το παιρνει κανονικα τελικα...v sync καντο enable και στα settings του bioshock αλλα και στα settings της 2900...

μια χαρα το παει για την αναλυση που εχεις..

αα και προχωρα το πιο μετα παιζουν καλα σκηνικα..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gbak [Σήμερα, στις 20:50]

σπυρο κανε force κατι ψηλα και στο AA...το παιρνει κανονικα τελικα...v sync καντο enable και στα settings του bioshock αλλα και στα settings της 2900...

μια χαρα το παει για την αναλυση που εχεις..

αα και προχωρα το πιο μετα παιζουν καλα σκηνικα..

Θα τα δοκιμάσω ...Ευχαριστώ για τα tips. Εχει ντέρμπυ τώρα....

Link to comment
Share on other sites

Να πω και κατι τελευταιο.

Πριν απο λιγο τελειωσα το game.

Δυστυχως πολυ μικρο. Γυρω στις 7-8 ωρες παιχνιδι.

Κατι τετοιο καπου διαβασα θα ισχυει και με το crysis.

Κατα τι γνωμη μου προτιμω τα games να χουν νορμαλ γραφικα και βαθυ story - gameplay παρα να μοιαζουν με technology demo's.:)

Ισως τα πραματα να βελτιωθουν οταν το blue ray - HDDVD γινουν Mainstream και στα Pc.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα δυο plasmids στην αρχη. Ενα με το ηλεκτροσοκ και ενα με την φωτια. Μετα βρηκα και αυτο με την τηλεκινηση αλλα επειδη δεν ειχα χωρο εβγαλα αυτο με την φωτια. Που μπορω να αγορασω χωρο ωστε να βαλω και το τριτο plasmid?

Εχει επιρροη στην εξελιξη του παιχνιδιου αν σκωτονουμε τα κοριτσακια ή αν τα ελευθερώνουμε?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από _daemon_

Από Gatherers Garden νομίζω παίρνεις plasmoid slot

Εγώ τα κοριτσάκια τα σκοτώνω για περισσότερο Adam = περισσότερα καλούδια

Εγώ που τα σώζω όμως πήρα κάτι ωραιότατα δωράκια :D

Πόσα adam δίνει άμα τα σκοτώσεις βάρβαρε; ’μα τα σώσεις 80.

Link to comment
Share on other sites

και εγώ με τον ταπεινό 4400+ και 8800gts 640mb παίζω με όλα στο full στα 1920*1200 πολύ ευχάριστα :) πραγματικά πολύ καλή η μηχανή.

τώρα το παιχνίδι το θεωρώ και εγώ overhyped. Τα γραφικά, αν εξαιρέσω κάποια εφέ πού είναι εντυπωσιακά, δε μπορώ να πω ότι με ξετρέλαναν ειδικά οι εχθροί δεν είναι και τίποτα το ιδιαίτερο. σίγουρα δεν είναι groundbreaking όπως ήταν το half life 2 ή ελπίζω να είναι το crysis :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από KoMM

βάρβαρε!

Εγω τα σωζω ρε....:D I'm a good man....

Αρχική απάντηση από _daemon_

Από Gatherers Garden νομίζω παίρνεις plasmoid slot

Εγώ τα κοριτσάκια τα σκοτώνω για περισσότερο Adam = περισσότερα καλούδια

Που ειναι αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.