Jump to content



Bioshock


gbak

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από _daemon_ [03-09-2007 11:59]

150 αν δεν κάνω λάθος

(Post #272 of 301)

Αρχική απάντηση από _daemon_ Από Gatherers Garden νομίζω παίρνεις plasmoid slot Εγώ τα κοριτσάκια τα σκοτώνω για περισσότερο Adam = περισσότερα καλούδια

Από Gatherers Garden νομίζω παίρνεις plasmoid slot

Εγώ τα κοριτσάκια τα σκοτώνω για περισσότερο Adam = περισσότερα καλούδια

The rewards of choosing to save the Little Sisters (SPOILER ALERT): After you save a total of three Little Sisters, one will come up and drop off a teddy bear with 200 ADAM and a plasmid - Hypnotize Big Daddy - which can't be found anywhere else. This plasmid allows you to trick a Big Daddy into protecting you as if you were a Little Sister. Each time you save another three Sisters you will get another 200 ADAM and tonics/plasmids. If you do the math, you only lose 40 ADAM for every three sisters for not harvesting them. Harvesting a Sister nets you 160 ADAM, while saving them only gives you 80 ADAM. You also get 100 Achievement Points for saving every Little Sister in the game.

Link to comment
Share on other sites

Moλις το τελειωσα σε medium δυσκολια

Mε το καλο ending (little sisters savior)

Δεν μου αρεσε ιδιαιτερα σαν παιχνιδι αλλα 50 ευρω εδωσα και δεν ηθελα να πανε χαμενα

Δεν γουσταρω να το ξαναπαιξω για να το τελειωσω με το alternative ending. Παμε για Crysis τωρα :D

Link to comment
Share on other sites

γιατι εχει διαφορετικο τελος?.....παντως δεν ειναι με τιποτα 7 με 8 ωρες walkthrough που ειπωθηκε σε καποιο ποστ..πιο μεγαλο το κοβω...εκτος και εαν ειμαι τοσο χαλαρος εγω..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vasot [Σήμερα, στις 13:04]

Moλις το τελειωσα σε medium δυσκολια

Mε το καλο ending (little sisters savior)

Δεν μου αρεσε ιδιαιτερα σαν παιχνιδι αλλα 50 ευρω εδωσα και δεν ηθελα να πανε χαμενα

Δεν γουσταρω να το ξαναπαιξω για να το τελειωσω με το alternative ending. Παμε για Crysis τωρα :D

Βγαίνουν κιαλλα ... μην κολλάμε μόνο στο Crysis... κοιτάζω trailers από το Timeshift google for it

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gbak

γιατι εχει διαφορετικο τελος?.....παντως δεν ειναι με τιποτα 7 με 8 ωρες walkthrough που ειπωθηκε σε καποιο ποστ..πιο μεγαλο το κοβω...εκτος και εαν ειμαι τοσο χαλαρος εγω..

Nαι έχει το "καλό" αν σώσεις τις little siters,και το "κακό" που βγαίνει αν σκοτώσεις έστω και μία..

7-8 ώρες δεν είναι σε καμία περίπτωση...Πρέπει να έχω παίξει περίπου τόσες και είμαι στο Fort Frolic..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ReaperX [Σήμερα, στις 14:45]

Nαι έχει το "καλό" αν σώσεις τις little siters,και το "κακό" που βγαίνει αν σκοτώσεις έστω και μία..

7-8 ώρες δεν είναι σε καμία περίπτωση...Πρέπει να έχω παίξει περίπου τόσες και είμαι στο Fort Frolic..

Δηλαδή κάνεις ένα save στο τελευταίο κοριτσάκι πριν το τέλος ,,,και την μια φορά την σώζεις την άλλη την σκοτώνεις...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sstav

Δηλαδή κάνεις ένα save στο τελευταίο κοριτσάκι πριν το τέλος ,,,και την μια φορά την σώζεις την άλλη την σκοτώνεις...

Ακριβώς αυτό...;)

Ή αν βαριέσαι βλέπεις στο youtube το άλλο τέλος...:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ReaperX

Nαι έχει το "καλό" αν σώσεις τις little siters,και το "κακό" που βγαίνει αν σκοτώσεις έστω και μία..

7-8 ώρες δεν είναι σε καμία περίπτωση...Πρέπει να έχω παίξει περίπου τόσες και είμαι στο Fort Frolic..

Αν ο αριθμος που εχεις σκοτωσει ειναι μικρος σε σχεση με αυτο που εσωσες παλι βλεπεις το καλο τελος...

If the player harvested a few of the Little Sisters but saved most of them, the ending is the same as if Jack harvested the Little Sisters except Dr. Tenenbaum's voice has a sadder tone than the original angry tone. This has come to be called the "3rd Ending" by most fans.

http://en.wikipedia.org/wiki/Bioshock

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ReaperX

Nαι έχει το "καλό" αν σώσεις τις little siters,και το "κακό" που βγαίνει αν σκοτώσεις έστω και μία..

7-8 ώρες δεν είναι σε καμία περίπτωση...Πρέπει να έχω παίξει περίπου τόσες και είμαι στο Fort Frolic..

οποτε παω για το καλο ending μαλλον...καθως εχω σωσει ολα τα κοριτσακια..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gbak [Σήμερα, στις 15:40]

οποτε παω για το καλο ending μαλλον...καθως εχω σωσει ολα τα κοριτσακια..

Eγώ είμαι ακόμα στην αρχή στο Metroid Hospital (2η πίστα) και στην φάση που βλέπω το πρώτο κοριτσάκι (με τον BidDaddy Eξουδετερωμένο) να το κυνηγάει μια τύπισσα....Σήμερα το βραδάκι αναμένεται η συνέχεια (μετά την Εθνική Μπάσκετ). Θα το σώσουμε λοιπόν..

Ξέρει κανείς πόσα συνολικά τετοια εκνευριστικά μικρά κοριτσάκια υπάρχουν στο παιχνίδι για να σώσεις;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sstav

Ξέρει κανείς πόσα συνολικά τετοια εκνευριστικά μικρά κοριτσάκια υπάρχουν στο παιχνίδι για να σώσεις;

21 officially..Αλλά κάπου διάβασα ότι ίσως είναι και 23..

Link to comment
Share on other sites

Το παίζω κι εγώ τώρα το παιχνίδι. Οι τύποι έχουν κάνει τρομερή δουλειά στη μηχανή γραφικών. Δεν φανταζόμουν ποτέ ότι το μηχάνημά μου μπορεί να δείξει τέτοια γραφικά σε συνδυασμό με τόσα fps.

Μου αρέσουν πολύ κάποιες πίστες με τουαλέτες, νερά να τρέχουν, αίματα στους τοίχους κτλ. Αλλά εντόπισα και αρκετά κακά:

1) Οι εχθροί κινούνται εντελώς ανορθόδοξα πάνω κάτω στο χώρο, σου δίνουν την αίσθηση εντελώς ότι είναι ψεύτικοι, επίσης αυτά που λένε επαναλαμβάνονται συνεχώς.

2) Βρήκα κάποια λαθάκια στον φωτισμό, πρέπει να τα προσέχεις για να τα δεις.

Δεν μου έρχεται άλλο τώρα...

Πάντως με το μηχάνημά μου παίζει νεράκι μέχρι τώρα. :worship:

Link to comment
Share on other sites

εγω παντος με την x1600pro 512 που εχω με αναλυση 1024 και ολα τα αλλα σε low παλι σερνεται σχετικα...τιποτα...οτι βγαινει πλεον μου φαινεται πρεπει να εχεις 8600 και πανω για να το ευχαριστιεσαι...για να μην πω 8800 :( :(

Link to comment
Share on other sites

μην εισαι υπερβολικος...οπως βλεπεις στο πιο πανω ποστ ο πλανετμαν...το τρεχει με 1950προ 512 και agp αν θυμαμαι καλα...απλα θελει και λιγο τσιτωμα και ο επεξεργαστης..

προσπαθησε να κανεις καλο tweaking καπου σε καποιο ποστ εχω ανεβασει τον οδηγο....

επισης βαλε on το global lighting....και κοψε τελειως φιλτρα βαλτα σε application preference....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Voudas [08-09-2007 09:24]

global lighting on ή off το έχεις? το on δίνει framerates αλλά εμφανίζει λάθη στο φωτισμό...

Ναι το ξέρω, απενεργοποιημένο το έχω αλλά και πάλι. Τέλοσπάντων, κάτι άλλο που δεν μου αρέσει είναι η αίσθηση των όπλων, την καλύτερη αίσθηση μου την έχει δώσει ο κάβουρας (3 όπλα έχω δει μέχρι στιγμής). Το αίμα εντωμεταξύ όταν σκοτώνεις κάποιον, είναι η ίδια η γελοιότητα...

Την X1950pro PCIe έχω ανεβασμένη, επίσης τσιταρισμένος και ο επεξεργαστής, ό,τι γράφω στην υπογραφή. Στα 1280x960 όλα high εκτός από shadow maps (έτσι λέγεται; ) και μέχρι στιγμής τρέχει απροβλημάτιστα. Πολύ καλή μηχανή ξαναλέω. :worship:

raven_g20, μην μου συγκρίνεις τώρα με την X1600pro. η κάρτα είναι απείρως κατώτερη. Τί επεξεργαστή έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το τελείωσα με το καλό τέλος..:D

Το τελικό "boss" παραήταν εύκολο,και το τέλος αρκετά μέτριο,αλλά σε γενικές γραμμές το παιχνίδι πιστεύω πως ήταν κορυφή...:D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.