Jump to content



Γυμναστηριο και χημειες


giorgos_cupra

Recommended Posts

Στα άλλα.

Λέω να ψωνίσω από myprotein μια whey unflavoured.

Έχει δοκίμάσει κανένας;

Πολλα κιλα. Σε νερο ειναι σαν watered down συμπυκνομενο. Σε γαλα κανει απλα πιο εντονη την γευση γαλακτος. Ο ερωτας ειναι το choco nut. Απλα οι αγευστες εχουν το πλεονεκτημα να τις ανακατευεις με οτι θες

Αν ειναι η πρωτη σου παραγγελια pm me εχω κωδικο εκπτωσης 5%

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=376]YDinopoulos[/MENTION]

Εγώ έχω βάλει το μονόζυγο βιδωτό από τοίχο σε τοίχο, μπροστά από μια πόρτα.

Από τη μια μεριά είναι κομπλέ, αλλά από την άλλη έχει σπάσει ο σοβάς.

Αν θέλω να το βγάλω λογικά στοκάρω, βάφω και θα είναι οκ. Οπότε, πιστεύω είναι καλύτερα από τοίχο σε τοίχο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που σκεφτηκα, ειναι να το βαλω μεν στην κασα, αλλα τα λαστιχα αντι να τα βαλω με τις κλασικες ξυλοβιδες, να παρω μακριες βιδες/ουπα και να τρυπησω βαθεια και να πιασω και τουβλο...

Θα με χεσει η γυναικα μου, αλλα δεν πειραζει... :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Επισης βρηκα και αυτο, αλλα θελει τρυπανι κλπ...

ΜΟΝΟΖΥΓΟ ΤΟΙΧΟΥ (CB-2) | Όργανα Γυμναστικής Μονόζυγα

Το προτείνω ανεπιφύλακτα. Από τις καλύτερες αγορές που έχω κάνει. Μπορείς να βάλεις πάνω ακόμα και σάκο πυγμαχίας ή κρίκους.

Θέλει καλό τρυπάνι αλλά μετά δεν κουνιέται με τίποτα.

pull-up-8419.jpg

Στην ανάγκη γίνεται και καταπληκτική κρεμάστρα...

Link to comment
Share on other sites

Το προτείνω ανεπιφύλακτα. Από τις καλύτερες αγορές που έχω κάνει. Μπορείς να βάλεις πάνω ακόμα και σάκο πυγμαχίας ή κρίκους.

Θέλει καλό τρυπάνι αλλά μετά δεν κουνιέται με τίποτα.

pull-up-8419.jpg

Στην ανάγκη γίνεται και καταπληκτική κρεμάστρα...

Τι μήκος έχει η μπάρα;

Καλά εδώ UK που είναι χάλια τα σπίτια θα σου ρθει ο τοίχος στο κεφάλι. (δεν κάνω πλάκα!)

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα σου έρθει άσε που θα σε πηδήξει ο landlord αν το καταλάβει ποτέ...

Να ρωτήσω κάτι άλλο τώρα, πρωτεΐνη καλή που έχει λήξει 2 μήνες αλλά δείχνει / μυρίζει μια χαρά παίρνουμε ή την πετάμε?!

Link to comment
Share on other sites

Τι μήκος έχει η μπάρα;

Καλά εδώ UK που είναι χάλια τα σπίτια θα σου ρθει ο τοίχος στο κεφάλι. (δεν κάνω πλάκα!)

115 cm καθαρά. Άλλο πλεονέκτημα είναι πως έχει μεγάλο πάχος (33 mm) οπότε κάνει καλό και στην λαβή.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα σου έρθει άσε που θα σε πηδήξει ο landlord αν το καταλάβει ποτέ...

Να ρωτήσω κάτι άλλο τώρα, πρωτεΐνη καλή που έχει λήξει 2 μήνες αλλά δείχνει / μυρίζει μια χαρά παίρνουμε ή την πετάμε?!

Αν δεν μυριζει τρως. Ειναι αφυδατωμενη τροφη και μπορει να κρατησει περισσοτερο απο 10 χρονια αν ειναι καλα αποθυκευμενη :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μια ερώτηση ρε παίδες μιας και υπάρχουν αρκετοί γνώστες: λόγω ειδικής διατροφής που ακολουθώ, από διατροφολόγο φίλο, έχω καταφέρει να αδυνατίσω αρκετά..τώρα όμως θέλω σιγά σιγά να ξεκινήσω πάλι τρέξιμο που γουστάρω αρκετά..επειδή 4-5 φορές την εβδομάδα κάνω ασκήσεις με βάρη θέλω να ξεκινήσω και στίβο (τρεξιματάκι) τουλάχιστον 3-4 φορές την εβδομάδα αλλά χρειάζομαι μια βοήθεια...μπορείτε να που προτείνετε "ενεργειακά" ποτά, κατά προτίμηση συνταγές με φυσικά προϊόντα και όχι τύπου red bull και τέτοια, γιατί αλλιώς δεν παλέυεται...επειδή "έρχεται" και το καλοκαίρι και έχουμε μια αδυναμία στα παγωτά:worship: οπότε σίγουρα θα βγώ εκτός προγράμματος αρκετές φορές θέλω να τα συνδυάσω όλα αλλά χρειάζομαι και την ενέργεια για να το κάνω αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ρε παίδες μιας και υπάρχουν αρκετοί γνώστες: λόγω ειδικής διατροφής που ακολουθώ, από διατροφολόγο φίλο, έχω καταφέρει να αδυνατίσω αρκετά..τώρα όμως θέλω σιγά σιγά να ξεκινήσω πάλι τρέξιμο που γουστάρω αρκετά..επειδή 4-5 φορές την εβδομάδα κάνω ασκήσεις με βάρη θέλω να ξεκινήσω και στίβο (τρεξιματάκι) τουλάχιστον 3-4 φορές την εβδομάδα αλλά χρειάζομαι μια βοήθεια...μπορείτε να που προτείνετε "ενεργειακά" ποτά, κατά προτίμηση συνταγές με φυσικά προϊόντα και όχι τύπου red bull και τέτοια, γιατί αλλιώς δεν παλέυεται...επειδή "έρχεται" και το καλοκαίρι και έχουμε μια αδυναμία στα παγωτά:worship: οπότε σίγουρα θα βγώ εκτός προγράμματος αρκετές φορές θέλω να τα συνδυάσω όλα αλλά χρειάζομαι και την ενέργεια για να το κάνω αυτό.

Τι να τα κάνεις τα ενεργειακά ποτά σε ερασιτεχνικό τρέξιμο; Άντε να φας καμία μπανάνα μία ώρα πιο πριν (ή ένα φραππέ :p)

Link to comment
Share on other sites

whey - μπανανα - βρωμη - μελι - απαχο γαλα και ενα μπλεντερ :p

edit : οπου whey = 5-6 ασπραδια αυγου, καλη χωνεψη :p

Του έχεις βάλει μέσα μπανάνα(από τα πιο παχυντικά φρούτα), βρώμη(τίγκα στον υδατάνθρακα) και μέλι(ζάχαρη) και εσύ μου κώλησες στο "άπαχο" γάλα???!!!:hang2:

Αυτά που προτείνεις είναι για όγκο και μόνο καθαρά.

Link to comment
Share on other sites

Του έχεις βάλει μέσα μπανάνα(από τα πιο παχυντικά φρούτα), βρώμη(τίγκα στον υδατάνθρακα) και μέλι(ζάχαρη) και εσύ μου κώλησες στο "άπαχο" γάλα???!!!:hang2:

Αυτά που προτείνεις είναι για όγκο και μόνο καθαρά.

Εγραψα απαχο γιατι ως γνωστον το λιπαρα καθυστερουνε την απορροφηση.

Η Βρωμη ειναι τιγκα στον υδατανθρακα αλλα ο συγκεκριμενος ειναι 100% φυσικος, δεν εχει δηλαδη υποστει την επεξεργασια που εχουν τα πατατακια ή ακομα και τα μακαρονια, επισης απελευθερωνεται αργα αργα στο αιμα και χωρις να δημιουργει "καρφι" ινσουλινης

Η Μπανανα επισης δεν υποστει καμια επεξεργασια ( τουλαχιστον ετσι θελω να πιστευω :p ) ειναι "γρηγορος υδατανθρακας" αλλα εχει και την σχεδον ιδανικη αναλογιας γλυκοζης/φρουκτοζης, κατι πολυ σημαντικο IMO.

Το μελι το ειπα πιο πολυ για γευση, ξερεις πολυ καλα πως μετα την προπονηση υπαρχει ενα "αναβολικο παραθυρο" κατα την διαρκεια την οποιου το σωμα λειτουργει σαν σφουγγαρι και αποροφφα καλυτερα τα θρεπτικα συστατικα των τροφων.

Επισης δεν εγραψα ποσοτητες, αυτα πρεπει να τα φτιαξει μονος του βαση με τα τωρινα στατς του, τους στοχους του και φυσικα την εμπειρια που ειχε πειραματιζομενος με αυτα στο παρελθον.

Οπως και να'χει απο το να πινει μια 200αρα αδειες θερμιδες με επεξεργασμενη ζαχαρη και χωρις πρωτεινη, σιγουρα ειναι προτιμοτερο, καλο φαγητο = καλυτερο σωμα ( οι μπασταρδοι με τα τσιτερο-γονιδια εξαιρουνται :p )

Link to comment
Share on other sites

Του έχεις βάλει μέσα μπανάνα(από τα πιο παχυντικά φρούτα), βρώμη(τίγκα στον υδατάνθρακα) και μέλι(ζάχαρη) και εσύ μου κώλησες στο "άπαχο" γάλα???!!!:hang2:

Αυτά που προτείνεις είναι για όγκο και μόνο καθαρά.

Ολα ειναι θεμα ποσοτητας.

Εγραψα απαχο γιατι ως γνωστον το λιπαρα καθυστερουνε την απορροφηση.

Η Βρωμη ειναι τιγκα στον υδατανθρακα αλλα ο συγκεκριμενος ειναι 100% φυσικος, δεν εχει δηλαδη υποστει την επεξεργασια που εχουν τα πατατακια ή ακομα και τα μακαρονια, επισης απελευθερωνεται αργα αργα στο αιμα και χωρις να δημιουργει "καρφι" ινσουλινης

Η Μπανανα επισης δεν υποστει καμια επεξεργασια ( τουλαχιστον ετσι θελω να πιστευω :p ) ειναι "γρηγορος υδατανθρακας" αλλα εχει και την σχεδον ιδανικη αναλογιας γλυκοζης/φρουκτοζης, κατι πολυ σημαντικο IMO.

Το μελι το ειπα πιο πολυ για γευση, ξερεις πολυ καλα πως μετα την προπονηση υπαρχει ενα "αναβολικο παραθυρο" κατα την διαρκεια την οποιου το σωμα λειτουργει σαν σφουγγαρι και αποροφφα καλυτερα τα θρεπτικα συστατικα των τροφων.

Επισης δεν εγραψα ποσοτητες, αυτα πρεπει να τα φτιαξει μονος του βαση με τα τωρινα στατς του, τους στοχους του και φυσικα την εμπειρια που ειχε πειραματιζομενος με αυτα στο παρελθον.

Οπως και να'χει απο το να πινει μια 200αρα αδειες θερμιδες με επεξεργασμενη ζαχαρη και χωρις πρωτεινη, σιγουρα ειναι προτιμοτερο, καλο φαγητο = καλυτερο σωμα ( οι μπασταρδοι με τα τσιτερο-γονιδια εξαιρουνται :p )

Αυτο. Χωρις να χρειαζεται απαραιτητα γρηγορους υδατανθρακες ενας συνδιασμος πρωτεϊνης/βρωμη/μελι/γαλα ειναι οτι πρεπει.

Επισης για την αρχικη ερωτηση (ενεργειακα ποτα): Καφεδακι και ενα ισοτονικο (ζαχαρι/φρουκτοζη+λιγο αλατια+νερο+προεραιτικα γλυκερολη/φυτικη γλυκερινη) ειναι οτι καλυτερο για καλοκαιρι

Link to comment
Share on other sites

( οι μπασταρδοι με τα τσιτερο-γονιδια εξαιρουνται :p )

Δεν μιλας ωραια,δεν ειναι κατι που ειναι στο χερι σου γεννιεσαι με αυτο...δεν φταιμε εμεις που γεννιεστε φλωροι ρε φιλε! :p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.