Jump to content



Γυμναστηριο και χημειες


giorgos_cupra

Recommended Posts

Καλησπέρα,

Διάβασα με πολύ προσοχή όλα αυτά που έχουν γραφτεί κατα καιρούς στο Φορυμ, σχετικά με το γυμναστήριο τις προτείνες κτλ . Θα ήθελα να σας παρακαλέσω αν έχετε 10 λεπτα απο τον χρόνο σας να μου απαντήσετε σε καποιες ερωτήσεις. .

Αρχικά, το καλοκαίρι που μας πέρασε έκανα συστηματική χρήση πρρωτείνης (3 φορές την μέρα) με αποτέλσεμα να φουσκώσω αρκετά να παχύνω και να χάσω την ελαχιστη γράμμωση στουσ κοιλιακούς που είχα.

Εκανα ομως στηθος μπρατσα πλατη κτλ ( οχι γραμμωση αλλα ογκο ) ειμαι 25 χρονων , 1.69. 70 κιλα. Δεν εχω το πιο οραίο σώμα του κόσμου αλλα ουτε και το πιο αισχος . Ενα φισιολογικο αθλητικο σωματακι.

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι : αν μπορω να κανω χρηση λιοπδιαλυτων και αμινοξέων μαζι. Δεν θελω να χρησιμοποιησω ξανα προτεινη διοτι δεν τηελω να κσαναφουσκωσω. Αυτό που θέλω είναι να κάνω γράμμωση στην κοιλία γιατι τορα εχο αρκετο λιποσ και δεν μου αρεσει καθολου.

Σε αυτη την ηλικια που είμαι η χρήση λιποδιαλυτων ειναι φισιολογικη? Δεν εχο προβλημα παχυσαρκιασ σε καιμια περιπτοση και το μονο λιποσ που εχο ειναι λιγο , στιν περιοχι τησ κοιλιας. Και επειδή μονο με διατροφη και τρεξιμο δεν νομιζο να καταφερω πολλα σε μικρο χρονικο διαστημα θα ηθελα να σας παρακαλεσω να μου πειτε αν μπορω να χρησιμοποιω λιποδιαλυτεσ και αμινοξεα. Επισης πως ακριβως να τα χρησιμοποιω?

Τι θα μου δεινει περισσοτερη ενεργεια στο γυμναστηριο?

Αν εχετε χρονο και μπορειτε να μου απαντησετε θα ημουν ευγνομων.

Αλεξης

Έγινε επεξεργασία από lillegym
Link to comment
Share on other sites

ξαναγράψε με Ελληνικά το ποστ και θα σε βοηθήσουμε μετά την διόρθωση:)

Καλησπέρα,

Διάβασα με πολύ προσοχή όλα αυτά που έχουν γραφτεί κατα καιρούς στο Φορυμ, σχετικά με το γυμναστήριο τις προτείνες κτλ . Θα ήθελα να σας παρακαλέσω αν έχετε 10 λεπτα απο τον χρόνο σας να μου απαντήσετε σε καποιες ερωτήσεις. .

Αρχικά, το καλοκαίρι που μας πέρασε έκανα συστηματική χρήση πρρωτείνης (3 φορές την μέρα) με αποτέλσεμα να φουσκώσω αρκετά να παχύνω και να χάσω την ελαχιστη γράμμωση στουσ κοιλιακούς που είχα.

Εκανα ομως στηθος μπρατσα πλατη κτλ ( οχι γραμμωση αλλα ογκο ) ειμαι 25 χρονων , 1.69. 70 κιλα. Δεν εχω το πιο οραίο σώμα του κόσμου αλλα ουτε και το πιο αισχος . Ενα φισιολογικο αθλητικο σωματακι.

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι : αν μπορω να κανω χρηση λιοπδιαλυτων και αμινοξέων μαζι. Δεν θελω να χρησιμοποιησω ξανα προτεινη διοτι δεν τηελω να κσαναφουσκωσω. Αυτό που θέλω είναι να κάνω γράμμωση στην κοιλία γιατι τορα εχο αρκετο λιποσ και δεν μου αρεσει καθολου.

Σε αυτη την ηλικια που είμαι η χρήση λιποδιαλυτων ειναι φισιολογικη? Δεν εχο προβλημα παχυσαρκιασ σε καιμια περιπτοση και το μονο λιποσ που εχο ειναι λιγο , στιν περιοχι τησ κοιλιας. Και επειδή μονο με διατροφη και τρεξιμο δεν νομιζο να καταφερω πολλα σε μικρο χρονικο διαστημα θα ηθελα να σας παρακαλεσω να μου πειτε αν μπορω να χρησιμοποιω λιποδιαλυτεσ και αμινοξεα. Επισης πως ακριβως να τα χρησιμοποιω?

Τι θα μου δεινει περισσοτερη ενεργεια στο γυμναστηριο?

Αν εχετε χρονο και μπορειτε να μου απαντησετε θα ημουν ευγνομων.

Αλεξης

Link to comment
Share on other sites

Λιποδιαλύτες μην πάρεις είναι ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΙ.Το λίπος της κοιλιάς είναι το τελευταίο που φεύγει και αυτό με πολύ πολύ κόπο και αερόβια άσκηση μαζί με βάρη.Ακολουθα σωστή διατροφή και προπόνηση και όλα θα γίνουν στην ώρα τους.

NO PAIN NO GAIN...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
καλησπερα σε ολους ειμε νεος στο forum και ηθελα να ρωτησω εχει τοσο μεγαλη σημασια το αν κοιμασε καλα με τους μυες?

Έχει. Η καλή ξεκούραση εννοείται πως είναι απαραίτητη αν δε θες να ξεσκίσεις τους μύες που προσπαθείς να φτιάξεις...

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι μόλις είδα τη συζήτηση, ήθελα να πετάξω κι εγώ το άκυρό μου, για να ησυχάσω. :p

Δεν μπορώ να καταλάβω, αυτή τη νέα "μόδα" του πρέπει να πάω γυμναστήριο και να πάρω συμπληρώματα διατροφής. Γιατί να είναι κανείς γυμνασμένος (όχι υγειής, καμία απολύτως σχέση δεν έχουν αυτά τα 2)? Σας οφελεί πουθενά? Στο χώρο εργασίας? Μεταφορείς ή οικοδόμοι είστε?

Επίσης δεν θεωρώ σωστό συνειρμό το "αααα... πρέπει να έχω καλή φυσική κατάσταση άρα θα παώ γυμναστήριο". Το γυμναστήριο απλώς γυμνάζει και πρήζει/φουσκώνει (όπως θέλετε πείτε το) τους μύες του σώματος. Δεν εξασφαλίζει την φυσική κατάσταση, την είχα πάθει κι εγώ, έλειπα από την ομάδα μου ένα 4μηνο, γυμναζόμουν για να μείνω "fit", αλλά να που δεν είχε καμία σημασία, και σε θέμα φυσικής κατάστασης ήμουν λάσπη κανονική (και εννοείται πως έκανα την ανάλογη διατροφή με φαγητά πλουσιότατα σε πρωτεϊνες και υδατάνθρακες, άλλωστε οι γαλοπούλες και τα κοτόπουλα, πάντα στο χωράφι ήταν :p). Το πιο τρανταχτό παράδειγμα που μου έχει μείνει από μία παρόμοια ιστορία, είναι ότι έκανα μια μέρα αγώνα αντοχής? (4000μ, 10 κύκλοι σταδίου) με έναν φίλο μου ψιλοφούσκα και όταν εγώ τελείωσα τον 10ο γύρο αυτός ήταν στον 8ο. Ας μην αναφέρω επίσης σε τι κατάσταση ήταν όταν τελειώσαμε τον αγώνα.

Δεν θεωρώ σωστό το να πηγαίνει κάποιος γυμναστήριο,μόνο και μόνο για να φτιάξει σώμα , εάν αυτό δεν του χρειάζεται πραγματικά, πόσο μάλλον να πάρει και τα ανάλογα συμπληρώματα. Τώρα μπορεί να μου πει και κάποιος: "εγώ είμαι αθλητής και τα χρειάζομαι για την προπόνησή μου". Κι εδώ όμως έχω απάντηση. Αν πραγματικά κάποιος τα χρειάζεται λόγω προπόνησης, πρώτος πρώτος ο προπονητής του θα του τα προτείνει, και θα μπουν και αθλίατροι στη μέση, οπότε να ξεκινήσεις πάλι κάτι μόνος δεν χρειάζεται και είναι ανούσιο.

Πιστεύω ότι όλα αυτά δεν είναι τίποτα παραπάνω από πρώτυπα που πάει να μας περάσει η τηλεορασίτσα με τον κάθε "αθλητή" ή "ηθοποιό" να πετάει τα μπράτσα και τους κοιλιακούς έξω για να ανέβει η τηλεθέαση.

Το σωστότερο όλων ,πιστεύω, είναι αυτό που είπε ο Arapis. Κάνε εσύ σωστή γυμναστική (και άθληση πάνω απ' όλα) και όλα τα άλλα θα έρθουν σχεδόν μόνα τους. Πέρσι τέτοιο καιρό ήμουν 52 κιλά (1.75 ύψος) και μέσα σε 2 μήνες (γύρω στις 10 του Σεπτέμβρη) είχα πάει 67 κιλά (1.78) αθλούμενος, κάνοντας μια καλούτσικη διατροφή, και εννοείται χωρίς κανένα συμπλήρωμα διατροφής, που ο μοναδικός λόγος υπαρξής τους είναι να πλουτίσουν οι εταίρειες παραγωγής τους.

Αυτά από εμένα. Φιλικά πάντα, κι ελπίζω να μην έθιξα κανέναν από αυτά που είπα (δεν ήταν άλλωστε αυτός ο σκοπός μου, ελπίζω να καταλάβατε ποιος ήταν :)).

Link to comment
Share on other sites

@ johncsj Αυτό που έθιξες έχει μια πιο ευρεία γκάμα απαντήσεων-πες το όπως θες.

Έχει να κάνει με το τι είναι και τι πιστεύει αυτός που θα σου απαντήσει.

Προσωπικά και μόνο είναι όλα για μια ηθική ικανοποιήση και όχι για το τουμπάνιασμα.

Ότι και να μου πεί ο άλλος 'κλείνω τα αυτιά μου'.

Βλέπεις μπορεί να είναι ένας ερασιτέχνης αθλητής που θέλει να βγάλει το μάξιμουμ άρμορ και στρένγκθ (βλέπε crysis)παραβλέποντας άλλα πολύ πιο ουσιώδη όπως η ξεκούραση , το σωστό αθλητικό πρότυπο και η ψυχική-πνευματική υγεία. Φυσική κατάσταση την ξεχνάμε δεν χτίζεται έτσι.

Κάποιος άλλος το κάνει γιατί ο Κωστάκης έριξε την Μαιρούλα και πάει λέγοντας. Τα ονόματα είναι τυχαία. Δηλαδή μόνο αθλητής δεν είναι και κάνει κακό στον εαυτό του μακροπρόθεσμα(προβλήματα υγείας, πεθαίνοντας γρηγορότερα κτλπ).

3ον και τελευταίο για να μην κουράζω είναι οι επαγγελματίες που δεν μου πέφτει λόγος να μιλήσω διότι ότι κάνουν το κάνουν εις γνώσην τους, με ειδικούς πλάι τους, ξέρουν τις συνέπειες και προστατεύονται όσο μπορούνε.

Αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδητην περιπτωση καποιος να θελει να γυμναστει για λοφους γενικης υγειας ή επειδη θελει να δυναμωσει (χωρις να κανει καποιο αθλημα) την αποκλειετε;

Επιπροσθετως τα συμπληρωματα ειναι ακριβως οτι λεει η λεξη: συμπληρωμα μιας ηδη σωστης διατροφης. ΟΧΙ υποκαταστατα.

@johncsj το γιατι να ειναι καποιος γυμνασμενος χωρις να χρειαζεται δεν μπορεις να το συλαβεις ισως επειδη δεν εχεις νιωσει το αισθημα της ικανοποιησης αφου εχεις κανει ημικαθισμα 2μιση φορες το σωματικο σου βαρος ;)

Έγινε επεξεργασία από narta
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι μόλις είδα τη συζήτηση, ήθελα να πετάξω κι εγώ το άκυρό μου, για να ησυχάσω. :p

Δεν μπορώ να καταλάβω, αυτή τη νέα "μόδα" του πρέπει να πάω γυμναστήριο και να πάρω συμπληρώματα διατροφής. Γιατί να είναι κανείς γυμνασμένος (όχι υγειής, καμία απολύτως σχέση δεν έχουν αυτά τα 2)? Σας οφελεί πουθενά? Στο χώρο εργασίας? Μεταφορείς ή οικοδόμοι είστε?

Επίσης δεν θεωρώ σωστό συνειρμό το "αααα... πρέπει να έχω καλή φυσική κατάσταση άρα θα παώ γυμναστήριο". Το γυμναστήριο απλώς γυμνάζει και πρήζει/φουσκώνει (όπως θέλετε πείτε το) τους μύες του σώματος. Δεν εξασφαλίζει την φυσική κατάσταση, την είχα πάθει κι εγώ, έλειπα από την ομάδα μου ένα 4μηνο, γυμναζόμουν για να μείνω "fit", αλλά να που δεν είχε καμία σημασία, και σε θέμα φυσικής κατάστασης ήμουν λάσπη κανονική (και εννοείται πως έκανα την ανάλογη διατροφή με φαγητά πλουσιότατα σε πρωτεϊνες και υδατάνθρακες, άλλωστε οι γαλοπούλες και τα κοτόπουλα, πάντα στο χωράφι ήταν :p). Το πιο τρανταχτό παράδειγμα που μου έχει μείνει από μία παρόμοια ιστορία, είναι ότι έκανα μια μέρα αγώνα αντοχής? (4000μ, 10 κύκλοι σταδίου) με έναν φίλο μου ψιλοφούσκα και όταν εγώ τελείωσα τον 10ο γύρο αυτός ήταν στον 8ο. Ας μην αναφέρω επίσης σε τι κατάσταση ήταν όταν τελειώσαμε τον αγώνα.

Δεν θεωρώ σωστό το να πηγαίνει κάποιος γυμναστήριο,μόνο και μόνο για να φτιάξει σώμα , εάν αυτό δεν του χρειάζεται πραγματικά, πόσο μάλλον να πάρει και τα ανάλογα συμπληρώματα. Τώρα μπορεί να μου πει και κάποιος: "εγώ είμαι αθλητής και τα χρειάζομαι για την προπόνησή μου". Κι εδώ όμως έχω απάντηση. Αν πραγματικά κάποιος τα χρειάζεται λόγω προπόνησης, πρώτος πρώτος ο προπονητής του θα του τα προτείνει, και θα μπουν και αθλίατροι στη μέση, οπότε να ξεκινήσεις πάλι κάτι μόνος δεν χρειάζεται και είναι ανούσιο.

Πιστεύω ότι όλα αυτά δεν είναι τίποτα παραπάνω από πρώτυπα που πάει να μας περάσει η τηλεορασίτσα με τον κάθε "αθλητή" ή "ηθοποιό" να πετάει τα μπράτσα και τους κοιλιακούς έξω για να ανέβει η τηλεθέαση.

Το σωστότερο όλων ,πιστεύω, είναι αυτό που είπε ο Arapis. Κάνε εσύ σωστή γυμναστική (και άθληση πάνω απ' όλα) και όλα τα άλλα θα έρθουν σχεδόν μόνα τους. Πέρσι τέτοιο καιρό ήμουν 52 κιλά (1.75 ύψος) και μέσα σε 2 μήνες (γύρω στις 10 του Σεπτέμβρη) είχα πάει 67 κιλά (1.78) αθλούμενος, κάνοντας μια καλούτσικη διατροφή, και εννοείται χωρίς κανένα συμπλήρωμα διατροφής, που ο μοναδικός λόγος υπαρξής τους είναι να πλουτίσουν οι εταίρειες παραγωγής τους.

Αυτά από εμένα. Φιλικά πάντα, κι ελπίζω να μην έθιξα κανέναν από αυτά που είπα (δεν ήταν άλλωστε αυτός ο σκοπός μου, ελπίζω να καταλάβατε ποιος ήταν :)).

15 κιλα βαρους σε 2 μηνες σημαινει οτι εβαλες καργα λιπος, τουλαχιστον τα 14 κιλα. Αντικειμενικα αδιαμφισβητητο σε υγιεις οργανισμους, εκτος αν πηρες φαρμακο οπου θα μπορουσε να ειναι ρεαλιστικο νουμερο μυικης μαζας.

Link to comment
Share on other sites

15 κιλα βαρους σε 2 μηνες σημαινει οτι εβαλες καργα λιπος, τουλαχιστον τα 14 κιλα. Αντικειμενικα αδιαμφισβητητο σε υγιεις οργανισμους, εκτος αν πηρες φαρμακο οπου θα μπορουσε να ειναι ρεαλιστικο νουμερο μυικης μαζας.

Οχι απαραιτητα. Οπως ειδες πηρε 3 ποντους υψος, συνεπως ειναι σην εφηβεια που οι ορμονες κανουν παρτυ. Βαλε επισης, κατακρατυση υδατος ΜΕΣΑ στους μυς λογο αυξημεου γλυκογόνου αρα παιζει να πηρε 15 κιλα και τουλαχιστον τα μισα να ηταν αλιπη μαζα.

Link to comment
Share on other sites

15 κιλα βαρους σε 2 μηνες σημαινει οτι εβαλες καργα λιπος, τουλαχιστον τα 14 κιλα. Αντικειμενικα αδιαμφισβητητο σε υγιεις οργανισμους, εκτος αν πηρες φαρμακο οπου θα μπορουσε να ειναι ρεαλιστικο νουμερο μυικης μαζας.

Εδώ να σου πω φίλε μου πως είσαι λίγο λάθος. Δεν μπορείς να ξέρεις τι διατροφή έκανα εγώ για να λες ότι τα 15 κιλά που πήρα, τα 14 είναι λίπος. Θες να μάθεις για να μπορείς να είσαι πιο αντικειμενικός (εγώ θα σου πω θες δεν θες :p )?

Πραγματικά έτρωγα μόνο ότι είχε 20γρ. πρωτεϊνης και πάνω/100 γρ. συνολικής τροφής (μπούτια και στήθος κοτόπουλα, τα ίδια και για την γαλοπούλα, μοσχαρίσια μπριζόλα 3-4 φορές τη μέρα, και με την ανάλογη άθληση). Ξέρω ότι τουλάχιστον σε αυτό το θέμα είμαι τυχερός (αποδεκάτισα ότι υπήρχε μέσα στο κοτέτσι του πατέρα μου εκείνο τον καιρό :hehe::hehe::hehe: ) ενώ όντως κάποιοι δεν μπορούν να τα τρώνε όλα αυτά και λόγω της τιμής που έχουν στα ράφια του super market.

Έτρωγα περίπου 2,5γραμ. πρωτεϊνης/σωματικό μου κιλό (μπορεί και παραπάνω), κι ότι λίπος απέμενε μες τον οργανισμό μου έφευγε στο γήπεδο (κάτι παραπάνω από 5χλμ τη μέρα στο στάδιο 3φορές τη βδομάδα + 2 μέρες γυμναστήριο). Ήμουν λίιιιγο γάιδαρος που έκανα τη μάνα μου να ψήνει 2 φαγητά κάθε μέρα το μεσημέρι (συν αυτά αυτά για απογευματινό και βραδυνό, αλλά περασμένα ξεχασμένα τώρα :p)

Εννοείται (θα σας το λέω μέχρι να μου βάζετε fuuuuuuuuuuuuu :p) ότι την φυσική μου κατάσταση την ξανακέρδισα μέσω του τρεξίματος και μόνο.

@narta: Aυτό που έγραψες στο τελευταίο post, ήταν πιστεύω η πιο αντιπροσωπευτική "εικόνα" της κατάστασής μου τότε, όμως ότι πήρα σε λίπος το έκαιγα και το έκανα κι αυτό σιγά σιγά μυϊκή μάζα και σταθεροποιήθηκα στα 65 κιλά (άντε να δω τι θα κάνω φέτος, που όποτε πλησιάζω το κοτέτσι με κυνηγάει ο πατέρας μου με την καραμπίνα :hehe:). Όσο για αυτό το αίσθημα ικανοποίησης των αποτελεσμάτων της εκγύμνασης, είναι ακριβώς αυτό που λέω, ότι από την τηλεόραση προσπαθούν να μας περάσουν πολλά κόμπλεξ τα οποία δεν τα είχαμε ως άνθρωποι πιο παλιά (και δεν κρύβω ότι έχουν επηρεάσει και εμένα τον ίδιο :)). Τώρα αν βέβαια κάποιος θέλει να το κάνει για αυτοϊκανοποίηση, με γεια του με χαρά του, εμένα εδώ δεν μου πέφτει κανένας μα κανένας λόγος. :) Ααααα, κι έτσι για να κάνουμε και λίγο κόντρες... στο ημικάθισμα έβγαλα 190 κιλά την Παρασκευή που μας πέρασε(στο maximun εννοείται πάντα δηλαδή 2 επαναλήψεις). Σε παρακαλώ μην αναφέρεις τα δικά σου κιλά γιατί θα με κάνεις δημοσίως ρεζίλι :hehe::hehe::hehe: Ωστόσο ήταν κι ένας τσιλιβήθρας συμπαίχτης μου πιο μικρόσωμος από εμένα που έβγαλε 200. Μην ρωτήσεις πως, ακόμα αναρωτιέται κι o ίδιος. :hehe:

@jiohkor3: Δεν κατάλαβα πολύ τα λεγόμενά σου, μόνο εκεί που αναφέρθηκες για τους body builders, που συμφωνώ μαζί σου: αφού ξέρουν τι κάνουν στον οργανισμό τους, με γεια τους με χαρά τους. Μπορείς να τα επαναδιατυπώσεις γιατί "χάθηκα" λίγο; :)

Έγινε επεξεργασία από johncsj
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@jiohkor3: Δεν κατάλαβα πολύ τα λεγόμενά σου, μόνο εκεί που αναφέρθηκες για τους body builders, που συμφωνώ μαζί σου: αφού ξέρουν τι κάνουν στον οργανισμό τους, με γεια τους με χαρά τους. Μπορείς να τα επαναδιατυπώσεις γιατί "χάθηκα" λίγο; :)

Δεν λέω κάτι άλλο απτό ότι πολλοί δεν ξέρουν τι κάνουν.

Έχω δει γνωστούς να βγάζουν προβλήματα κτλπ και δεν ήταν ότι πιο ευχάριστο.

Πρόσεχε και συ τώρα που διάβασα το παραπάνω ποστ σου διότι είδα ξάδερφο μου σφίχτη μετά από10 χρόνια

να μην γυμνάζεται αλλά ο οργανισμός του να ζητάει φαγητό και τότε ήρθαν τα δύσκολα και τα προβλήματα

υγείας. Παν μέτρον άριστον...φιλικά...

Link to comment
Share on other sites

βασικα δεν ηθελα να μαθω αλλα το διαβασα.

οσο πρωτεινη και να τρωγες αν παρεις 1 κιλο μυικης μαζας σε ενα χρονο θα επρεπε να εισαι σουπερυπερευχαριστημενος.

Οποτε οτι και να εκανες ειτε εισαι ενα θαυμα της φυσης ειτε πολυ απλα τουλαχιστον τα 14 κιλα ειναι νερο+λιπος.

Link to comment
Share on other sites

Μπα... λίπος δεν είχα φίλε aggelopa ποτέ (πολύ εννοώ). Λες να είμαι νερουλιάρης τελείως??? :hehe::hehe:

@jiohkor3: Μα δεν γυμνάζομαι και τόσο πολύ πια(65 κιλά είμαι άλλωστε). Λίγα βάρη με την ομάδα κάνω, απλά έχω δυνατή μέση και βγάζω όσα βγάζω με την μέση. Στα άλλα μηχανήματα, αν δεις τα κιλά που βάζω θα πέσεις κάτω να πεθάνεις από τα γέλια.:whistling

Κι όσο για τον παν μέτρον άριστον... συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Και για αυτό ακριβώς το λόγο δεν θα πάρω κανένα απολύτως συμπλήρωμα, εάν δεν τίθεται θέμα καθαρά ζωτικής σημασίας. :)

Link to comment
Share on other sites

Μπα... λίπος δεν είχα φίλε aggelopa ποτέ (πολύ εννοώ). Λες να είμαι νερουλιάρης τελείως??? :hehe::hehe:

@jiohkor3: Μα δεν γυμνάζομαι και τόσο πολύ πια(65 κιλά είμαι άλλωστε). Λίγα βάρη με την ομάδα κάνω, απλά έχω δυνατή μέση και βγάζω όσα βγάζω με την μέση. Στα άλλα μηχανήματα, αν δεις τα κιλά που βάζω θα πέσεις κάτω να πεθάνεις από τα γέλια.:whistling

Κι όσο για τον παν μέτρον άριστον... συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Και για αυτό ακριβώς το λόγο δεν θα πάρω κανένα απολύτως συμπλήρωμα, εάν δεν τίθεται θέμα καθαρά ζωτικής σημασίας. :)

περνα απο καποιο φορουμ που ασχολειται με το bodybuilding και πες το ιδιο, και προσεχε μην ερθουν σπιτι σου να κανουν αναλυσεις στον οργανισμο σου..

Link to comment
Share on other sites

περνα απο καποιο φορουμ που ασχολειται με το bodybuilding και πες το ιδιο, και προσεχε μην ερθουν σπιτι σου να κανουν αναλυσεις στον οργανισμο σου..

Άστα να πάνε... στα xfiles έπρεπε να είχα παίξει, αλλά με φάγαν τα κυκλώματα!!! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα δεν νομιζω οτι υπαρχουν πιο εγωπαθη ατομα απο τους ΒΒ. Οταν τους λες οτι δεν κανουν αθλημα αλλα διαγωνισμο ομορφιας κανουν λες και τους εβρισες...

Οσον αφορα τα υπολοιπα

@aggelopapas 1κιλο αλιπης μαζας το παιρνεις στο 2μηνο με σωστη διατροφη και σωστη προπονηση. τα υπολοιπα ηα λενε οι συμπληρωματαδες για να πουλησουν

@john 190 διπλη με σβ 65 κιλα και δεν εισαι ακομα στην λιστα με τα εθνικα ρεκορ??? αυτο ειναι περιπου 3Χ σωματικο βαρος....

Link to comment
Share on other sites

Ώπα ώπα, μην με βγάλετε και άρνολντ. :hehe:

Τώρα κατάλαβα για τι άσκηση μιλάτε. Όταν λέτε ημικάθισμα, εννοείται την πρέσσα ποδιών; Εγώ εννοώ την άσκηση με τη μέση. Που είσαι σε ημικάθισμα και φτάνεις μέχρι την πλήρη ορθοστασία (μύτες των ποδιών δηλαδή). Η αυτό εννοείται κι εσείς;

Για επεξηγείστε, μπας και συννενοηθούμε.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.