Jump to content



Supercars & Dreamcars Thread


gbak

Recommended Posts

Επίσης το λέει και στο βίντεο (όπως πάντα όλοι πετάνε σπόντες).

ΔΕΝ είναι το ίδιο, γιατί με την 458 έστειλαν 7 πακέτα λάστιχα, οδηγό αγώνων και 10 άτομα προσωπικό να την στήσουν όπως πρέπει για την συγκεκριμένη πίστα.

Ε μέσα σε 7 ολόκληρες μέρες (αν θυμάμαι καλά τον αριθμό) την έλιωσαν την πίστα.

Το ίδιο είναι να πας με ένα αμάξι και να γράψεις χρόνο μετά από 3 γύρους;;

 

@racer το TG το βλέπουν πιο πολλοί κι από κανονικές σειρές. Δεν είναι ίδιο με ένα βιντεάκι του EVO. Κι όταν βγει και το ανάλογο επεισόδιο, θα δεις πόσο θα στάζει σάλιο ο Clarkson για την ferrari, μόνο και μόνο επειδή είναι ferrari. Όπως κάνει κι ο κοντός για οτιδήποτε είναι porsche. Και πάω και στοίχημα ότι o May θα αναλύει το πόσο Nasa like είναι το αεροδυναμικό πακέτο του εγχώριου P1. Γλύψιμο και στους 3 λοιπόν και δεν θα ξεχωρίσουν ΚΑΝΕΝΑ. Απλά θα προβάλλουν το καθένα για τους δικούς τους λόγους.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ότι είπε ο @Delijohn, βασικά. 

 

Το TG, και γενικά τον Clarkson έχω σταματήσει εδώ και αρκετά χρόνια να τον ακούω / εμπιστεύομαι για αυτοκίνητα.

 

Μου αρέσει σαν εκπομπή και κάνει γαμάτα κομμάτια για Αφρικές, "αγώνες τζετ με Veyron" κλπ αλλά μέχρι εκεί. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που αναρωτιέμαι είναι πού τα βρίσκει τα λεφτά ο κερατάς. Τα έσπασε με το /drive και κάνει video μόνος του. Πάλι το ίδιο θέμα δεν έχει; Δεν πληρώνει camera crew κλπ κλπ κλπ; Οκ, έχει λεφτά, είναι θεότρελος.. εδώ αγόρασε ferrari για να την κάνει video και τη πούλησε 6 μήνες μετά, αλλά πόσο μέσα να μπεις για ένα πάθος σου; Τα έσοδα από το youtube δεν είναι πολλά. Πάνω από μύριο views δύσκολα μαζεύει ένα βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω σκεφτεί και εγώ αλλά είναι μερικά πράγματα.

 

- Έρχεται από ΠΟΛΎ εύπορη οικογένεια. Με άλλα λόγια έχει λεφτά απο το σπίτι. (στα αυτοκίνητα που αγοράζει, αλλάζει κλπ). 

- Πολλά απο τα βίντεο που κάνει να μην πω τα περισσότερα τα αυτοκίνητα είναι δανεικά, φίλων, γνωστών.

- Έχει αρκετά views και σωστές απόψεις που πλέον οι αυτοκινητοβιομηχανίες του δίνουν αυτοκίνητα απο μόνες τους. 

- Ότι λεφτά βγάζει απο δεξιά και αριστερά είναι ένα +

- Camera crew ναι θα θέλει, αλλά τα in car είναι ξερά 1 go pro ή handheld, Και τα εξωτερικά πλάνα είναι 2-3 fixed angles, και αν δεις το 75% του βίντεο είναι μέσα απο το αυτοκίνητο. 

 

Αν τα βάλουμε κάτω το να μπαίνει 2-3-4? χιλιάρικα τον μήνα μέσα για την ταύλα του όταν α) ενίοτε βγάζει απο views κάτι, β) δεν είναι ΤΙΠΟΤΑ αν ΈΧΕΙΣ λεφτά με Αγγλικά και όχι μόνο δεδομένα, δεν θεωρώ πως είναι κάτι τρελό. 

 

μαι 2 σεντς. 

Link to comment
Share on other sites

Δεκτό πως έχει λεφτά.. άλλωστε μόνο έτσι θα μπήκε και στο χώρο. Αλλά και να δεχτώ πως οι ίδιες οι εταιρείες του δίνουν αμάξια.

Αν ήταν για 2-3-4 χιλιάρικα οκ.. αλλά μόνο για τα λάστιχα της ferrari, αν έβαλε μια 4άδα, θέλει περίπου 2 χιλιάδες λίρες. Αν θέλει άλλο τόσο για τη porsche κι αν βάλεις ότι χάλασε ΜΟΝΟ μια τετράδα στο κάθε αμάξι, ξεπερνάμε τα 3-4 χιλιάρικα. Βενζίνες; Το κόστος να κλείσει την πίστα για πάρτη του; Και μετά μοντάζ κλπ μόνος του τα κάνει; Μακάρι αλλά χλωμό. Κι αν βάλεις και πόσα βίντεο βγάζει το μήνα; Χθες ανέβασε 7-8 βιντεάκια.. τα'χε έτοιμα. Περιμένω να δω πόσο συχνά θα βάζει τώρα. Μόνο τα ταξίδια που έκανε ήταν πολύ πιο πολλά από 3-4 χιλιάρικα το μήνα. Μακάρι να συνεχίσει βέβαια και μακάρι να βγάλει κι άλλα τέτοια βίντεο. 

Link to comment
Share on other sites

Τα λάστιχα στο βίντεο με την Σπεσιάλε, και γενικά ΌΛΑ εκείνα τα έξοδα εγώ πιστεύω πως ήταν funded απο την Φερράρι ξερά.

 

Το είπε άλλωστε για το βίντεο εκείνο, πως έσκασαν με μηχανικούς φορτηγά κλπ.

 

Συμφωνώ μαζί σου, αλλά παίζει να έχει και donations δεν ξέρω και εγώ. 

Link to comment
Share on other sites

FXXK me..

 

Ferrari-FXX_K_2015_photo_05.jpg

 

New models from Ferrari :

 

  • FXXK IT - a de-tuned version created specifically for the Italian market
  • FXXK U - a completely unrestricted model
  • FXXK ERS - a version with a full F1-style energy recovery system
  • MTHR FXXK R - a manual transmission variant which will also boast hybrid regenerative power and the ultra stiff suspension of a racing car

 

Παρέδωσε πάλι το sniffpetrol.com

 

http://sniffpetrol.com/2014/12/03/ferrari-to-give-many-fxxks/#.VIRYI8nuypo

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.