Jump to content



Η.Ο.Τ. BrainStorming


Recommended Posts

  • Replies 350
  • Created
  • Last Reply

Η προταση του hipro5 ειναι πραγματικα απιστευτη. μαλλον θελει να επισκιασει τον γνωστο χοντρουλη χαρακτηρα των ημερων:D

Αυτο που δεν εχω καταλαβει μεχρι τωρα ειναι... δεν θα υπαρχει καποια αξιολογηση?

Για παραδειγμα, εγω εχω κλοκαρει μονο τον δικο μου με stock cooler και τον εφτασα 3.967,1MHz, το εκανα για την πλακα μου και δεν ειμαι εμπειρος.

Αλλος ομως ειναι πιο εμπειρος εχει τα νερα του, benchαρει συχνα, ειναι γραμμενος H.O.T. κτλ.

Λογικα δεν θα προτημηθει ο bencher απο εμενα?

Τελος υπαρχει καποιος αριθμος max εγγραφων? λογικο ειναι να μην μπορει να δωσει σε ολους ο hipro...

Link to comment
Share on other sites

Hayabusa: Κατι σε Athlon XP εως 2400+(εκτος απο 1800+ γιατι αυτον εχω) για υπερχρονισμο με αερα

Δευτερευοντως αν μπορει να διαθεσει καποιος motherboard( with agp)+cpu C2D or quad+ psu(εκτος και αν μπορει κατι τετοιο να το σηκωσει ενα 300αρη που εχω)

Σκοπευω να το κλοκαρω κυριως για super pi,wprime,pi fast εκτος και αν μπορεισει να διαθεσει καποιος μια αξιοπρεπη καρτα γραφικων για να τρεξω και 3D( αυτη τη στιγμη στο desktop υπαρχει μια ge-force 2)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από fusion

λογικο ειναι να μην μπορει να δωσει σε ολους ο hipro...

Δεν ξερω αν θα υπαρξει μεγιστος αριθμος εγγραφων αλλα δεν θα τα χαρισει τα πραγματα ο ανθρωπος, θα πηγαινουν απο χρηστη σε χρηστη για ενα μικρο χρονικο διαστημα...ισα-ισα να κλοκαρουμε, να τρεξουμε τα benches και τα δινουμε στον επομενο...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ζητώ κάρτα γραφικών.

1)Επειδή τελευταία σταμάτησα το στήσιμο/ξεστήσιμο είπα να ηρεμήσω λίγο οπότε μόνο να δοκιμάζω

κάρτες γραφικών με βολεύει.

2)Είμαι στην αναζήτηση κάρτας γραφικών και θέλω να δοκιμάσω κάποιες high-end.

Οτιδήποτε σε ΑΤΙ 3850/3870 και Nvidia 88xx.

Ζητώ πολλά; :o

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω να πω μονο ενα πραμα:

Το hardware να παει μονο σε χεραδες και

οχι σε κουλατζες. Το λεω αυτο γιατι θα ειναι

κριμα να το παρει καποιος και να βγαλει τπτ

γελοια νουμερα, και να το στερησει απο καποιον

αλλο που θα το φτασει στο θεο.

Θυμηθητε ειναι συλλογικη η προσπαθεια και

γινεται για το καλο της ομαδας και της ελλαδας.

Μη ζητησετε υλικο αν το μονο που σας

νοιαζει ειναι να δοκιμασετε την ταδε καρτα ή

οτιδηποτε χαβαλεδιαρικο "ετσι για να συμμετασχω

και 'γω".

Με 2 λογια, σκεφτητε πριν ζητησετε κατι,

μη πεσετε σα τα κορακια....

υγ δεν υποννοω τπτ για κανεναν προσωπικα,

ο καθενας ξερει τις δυνατοτητες του

υγ2 οχι, εγω δε θελω τπτ λολ

Link to comment
Share on other sites

Μαριε καταρχην ευχαριστω πολυ για την προσφορα του τροδοτικου!!! Κανε και μια διορθωση αν μπορεις στο δευτερο ποστ ωστε να φαινεται,για να μην γινει καμια "παρεξηγηση" ,οτι η μητρικη που θελω πρεπει να ειναι 775 για να μπορεσω να στησω (αν βρω βεβαια) τους επεξεργαστες που ζητησα...

Και παλι ευχαριστω.!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω έναν Ε6600 πάνω σε μια commando και τον έχω πάει μέχρι τα 4G μόνο για Spi

άν κάποιος μπορεί να διαθέσει κάποιο καλύτερο cpu ή/και κάποια καλύτερη vga απο την 8600gts εδώ είμαι :) και θα προτιμούσα άν βρεθεί κάποιος που να έχει το hardware να benchaρουμε μαζί!

Link to comment
Share on other sites

καλο θα ηταν ατομα που το κατεχουν ολιγον τι παραπανω,να δωσουν και καποια tips σχετικα με το που εχει αναγκη σε ποντους η ομαδα,τι συνδυασμους cpu-vga μπορουμε να κανουμε κτλ,ωστε να χτυπησουμε κατηγοριες που δεν υπαρχει πολυς κοσμος και οι ποντοι θα ερθουν πιο ευκολα...

ελα να παιρνει μπρος το ελληνικο δαιμονιο και να ερθουν ευκολα ποντακια!δεν θα μας πιασουν κοτσο τα αμερικανακια και οι ..Polonoi. :p

πχ εχει νοημα να ανεβασουμε 3d απο "μικρες" καρτες(1600pro-8500GT etc..) πανω σε core2duo και quad? φανταζομαι πιο ευκολα χτυπας εκει ποντους μιας κ ειναι πιο σπανιος ο συνδυασμος cpu-vga ,παρα να εχεις μια 8800GT σε core2duo...

απλα ιδεες ριχνω..δεν κατεχω και πολυ πως ακριβως μετρανε οι ποντοι στο hwbot...

οσοι απο Πατρα θελουν,να δηλωσουν συμετοχη να μαζευτουμε να κανουμε τιποτα αλλαξοκαρτιες να παιξουμε λιγακι...

c2d 4300@ 3500(on tuniq tower 120),abit ab9,8800GT και seasonic 500W,στη διαθεση των συμπολιτων να βρεθουμε καμια μερα να παιξουμε...

Link to comment
Share on other sites

Εδώ φαίνονται όσοι δηλώνουν συμμετοχή για Extreme O/C.

Κατά τη γνώμη μου προϋπόθεση είναι να έχουν σύστημα Extreme Cooling για top bench ή να είναι μέσα στη λίστα των 20 πρώτων ΗΟΤ O/C στο Hwbot.

Μπορείτε να δηλώσετε συμμετοχή και με pm.

ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΓΙΑ TOP HOT O/C

  1. Tsan
  2. Hipro5 (Κυριακές στο εργαστήριο του με hardware δικό μας για extreme υπερχρονισμό).
  3. mortisboy (διαθέτει χώρο και cascade για συνεταιρικό bench).
    [/list=1]
Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Zarras [Σήμερα, στις 17:36]

Παιδες εχω να πω μονο ενα πραμα:

Το hardware να παει μονο σε χεραδες και

οχι σε κουλατζες. Το λεω αυτο γιατι θα ειναι

κριμα να το παρει καποιος και να βγαλει τπτ

γελοια νουμερα, και να το στερησει απο καποιον

αλλο που θα το φτασει στο θεο.

Θυμηθητε ειναι συλλογικη η προσπαθεια και

γινεται για το καλο της ομαδας και της ελλαδας.

Μη ζητησετε υλικο αν το μονο που σας

νοιαζει ειναι να δοκιμασετε την ταδε καρτα ή

οτιδηποτε χαβαλεδιαρικο "ετσι για να συμμετασχω

και 'γω".

Με 2 λογια, σκεφτητε πριν ζητησετε κατι,

μη πεσετε σα τα κορακια....

υγ δεν υποννοω τπτ για κανεναν προσωπικα,

ο καθενας ξερει τις δυνατοτητες του

υγ2 οχι, εγω δε θελω τπτ λολ

Δεν είναι ανάγκη, αλλά ίσως και να έχεις δίκιο.

Αρχικά ας ζητήσει ο καθένας ότι θέλει και αυτοί που προσφέρουν επιλέγουν πού θα τα δώσουν.

Μελλοντικά βλέπουμε τι μπορεί να γίνει, ώστε να ανέβει η ομάδα.

Σίγουρα θέλουμε τη γνώμη και άλλων για το πώς θα τα καταφέρουμε.

Το πρόβλημα δεν είναι το hardware κατά τη γνώμη μου, αλλά η ψύξη για να πιάσουμε καλύτερη θέση.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Zarras

Παιδες εχω να πω μονο ενα πραμα:

Το hardware να παει μονο σε χεραδες και

οχι σε κουλατζες. Το λεω αυτο γιατι θα ειναι

κριμα να το παρει καποιος και να βγαλει τπτ

γελοια νουμερα, και να το στερησει απο καποιον

αλλο που θα το φτασει στο θεο.

Θυμηθητε ειναι συλλογικη η προσπαθεια και

γινεται για το καλο της ομαδας και της ελλαδας.

Μη ζητησετε υλικο αν το μονο που σας

νοιαζει ειναι να δοκιμασετε την ταδε καρτα ή

οτιδηποτε χαβαλεδιαρικο "ετσι για να συμμετασχω

και 'γω".

Με 2 λογια, σκεφτητε πριν ζητησετε κατι,

μη πεσετε σα τα κορακια....

υγ δεν υποννοω τπτ για κανεναν προσωπικα,

ο καθενας ξερει τις δυνατοτητες του

υγ2 οχι, εγω δε θελω τπτ λολ

συμφωνώ και ότι ο κουλάτζας μπορεί να πάρει το cpu/vga/mobo στο χέρι,μετά τι κάνουμε?

Link to comment
Share on other sites

Οκ ρε παιδιά, γιατί τότε να μην μπεντσάρει κάποιος γνώστης μαζί με αυτόν που δεν ξέρει (τον επονομαζόμενο "κουλάτζα"), ώστε να μάθει κι αυτός πώς να κάνει overclocking?

Link to comment
Share on other sites

Μετά ποστάρει link O.C εδώ και μπαίνουν δίπλα στο όνομα του αθροιστικά οι πόντοι που απέδωσε η αλληλεγγύη.

Αρχική απάντηση από nickstamat [Σήμερα, στις 18:20]

Οκ ρε παιδιά, γιατί τότε να μην μπεντσάρει κάποιος γνώστης μαζί με αυτόν που δεν ξέρει (τον επονομαζόμενο "κουλάτζα"), ώστε να μάθει κι αυτός πώς να κάνει overclocking?

Και αυτό μπορεί να γίνει.

Βέβαια προυπόθεση είναι κατά τη γνώμη μου να ξέρεις με ποιον έχεις να κάνεις.

Δεν είναι τόσο απλό.

Το βασικό πρόβλημα είναι ότι δεν βρισκόμαστε.

Αν λοιπόν τα Σ/Κ αργανώναμε και κάποια συγκέντρωση για πρωινό καφέ ή βραδυνό τσιμπούσι, θα υπήρχε καλύτερη επαφή και ανταλλαγή απόψεων.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nickstamat

Οκ ρε παιδιά, γιατί τότε να μην μπεντσάρει κάποιος γνώστης μαζί με αυτόν που δεν ξέρει (τον επονομαζόμενο "κουλάτζα"), ώστε να μάθει κι αυτός πώς να κάνει overclocking?

παρα πολυ σωστο αυτο :T: :T:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nickstamat

Οκ ρε παιδιά, γιατί τότε να μην μπεντσάρει κάποιος γνώστης μαζί με αυτόν που δεν ξέρει (τον επονομαζόμενο "κουλάτζα"), ώστε να μάθει κι αυτός πώς να κάνει overclocking?

Αυτό είναι καλή ιδέα.

Αλλά όπως είπε ο Μάριος πρέπει να οργανώσουμε συναντήσεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.