Jump to content



Η.Ο.Τ. BrainStorming


Recommended Posts

Δεν θα φτιάξω ακόμα λίστα με συμμετοχές.

Περιμένω να δω τι θα πει ο Hipro5.

Από τα ποστ που διάβασα συμφωνώ κι εγώ ότι καλό είναι, κάθε φορά να βρίσκονται στον Hipro5 τέσσερις υπερχρονιστές.

Δεν νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα να πάει κάποιος τον υπολογιστή του και να τον συνδυάσει με το hardware του Hipro5.

Στον υπερρονισμό οι ιδέες για καλύτερο σκορ έρχονται από όλους όσους είναι παρόντες.

Είναι ομαδική δουλειά.

Ας πάρουμε για παράδειγμα το 3DMark01.

Διαπίστωσα ότι σε SLI βγάζει μεγαλύτερα νούμερα αν βάλουμε split frame rendering.

Ε αυτή την εμπειρία μου θα την πω εκείνη τη στιγμή που θα τρέχουμε το 3DMark01.

O Hipro5 θα μας πει τα δικά του κόλπα και πάει λέγοντας.

Έτσι θα γλυτώσουμε χρόνο και τα αποτελέσματα θα είναι καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 350
  • Created
  • Last Reply

@Louris 7: Εγωειμαι στο Μοσχατο. Αν μπορεις να μου δανεισεις για μια μερα την μητρικη με τον P4 και ισως και καμια μνημη (γιατι δεν νομιζω να παιρνει DDR-SDRAM (pc2100)) για μια μερα (ισα - ισα να ριξω απανω την sonic tower και να τρεξω κανα spi,wprime,pifast) πες το για να κανονισουμε...:)

Link to comment
Share on other sites

..πολύ καλή ιδέα παιδιά μπράβο!!

...λοιπόν o χώρος υπάρχει και μπορώ να προσφέρω το cascade μου για bench :)

stationdm4.jpg

...επίσης υπάρχει και το main rig με P5E- E6600 -2x3870 - Vapo LS που αναζητά απεγνωσμένα Quad :D έχω δοκιμάσει 2x Q6600 και κανείς δεν πήγε stable για 3d πάνω από 4g με το SS

...δυστηχώς ομως λόγω περιορισμένου χρόνου οτι κανονίζουμε θα είναι για ΣΚ ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mortisboy [Σήμερα, στις 22:59]

..πολύ καλή ιδέα παιδιά μπράβο!!

...λοιπόν o χώρος υπάρχει και μπορώ να προσφέρω το cascade μου για bench :)

stationdm4.jpg

...επίσης υπάρχει και το main rig με P5E- E6600 -2x3870 - Vapo LS που αναζητά απεγνωσμένα Quad :D έχω δοκιμάσει 2x Q6600 και κανείς δεν πήγε stable για 3d πάνω από 4g με το SS

...δυστηχώς ομως λόγω περιορισμένου χρόνου οτι κανονίζουμε θα είναι για ΣΚ ;)

Καλα η βαση για την μητρικη ειναι ολα τα λεφτα:D :clap:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους.Ειμαι νεος στο forum και Noob στο overlocking γιατι δεν ειχα ασχοληθει μεχρι τωρα καθολου!Αυτο που ελετε να διοργανωσετε ειναι φανταστικο.Θα γουσταρα παρα πολυ να μιλισω με σας για συμβουλες κτλπ! Τεσπα. Σε οτι τελικα κανετε σας ευχομαι να σπασετε και αλλα ρεκορ αλλ και να ριξετετ την xtreme systems απο το βαθρο της.:clap:

Link to comment
Share on other sites

Ήδη έχουμε τρεις προσφορές για συνεταιρικό o/c από τους καρυφαίους του Η.Ο.Τ.

’ντε να δούμε τώρα με ποιο τρόπο θα οργανωθούμε.

Προσκαλώ όσους δήλωσαν ή θα δηλώσουν συμμετοχή στο extreme o/c, (προς το παρόν τον Τσαν, τον Hipro5 και τον mortisboy), να βρεθούμε στο δικό μου χώρο, για να δούμε τα παρακάτω.

- Να οργανώσουμε τις επόμενες συναντήσεις με τα μέλη του H.O.T. που θέλουν να συμμετέχουν στο πρόγραμμα ανταλλαγής.

- Να καταγράψουμε τι hardware έχουμε, τι θα θέλαμε επιπλέον και με ποιο τρόπο θα τα αποκτήσουμε.

- Να φτιάξουμε ένα πακέτο με όλα τα bench του HOT και να καταγράψουμε τις ρυθμίσεις που θα βάλουμε σε κάθε bench, για μέγιστη απόδοση.

- Να ορίσουμε το Hardware και το λειτουργικό που αποδίδει καλύτερα σε κάθε bench.

- Να ξεκινήσουν οι συνδυασμένες προσπάθειες - να βρεθούμε.

Προτείνεται χρόνος συνάντησης η Κυριακή στις 12 το μεσημέρι (δεν χρειάζεται να φέρετε μαζί σας καλαθάκι με μπανάνα, μήλο, σάντουιτς και χυμό).

Αρχική απάντηση από mortisboy [Σήμερα, στις 00:02]

..χεχε ειναι plug and bench :D

Εντυπωσιακότατο. :T:
Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από giorgos th. [Σήμερα, στις 03:24]

mortis τα 4.1 που εχω με νερο για 01-03-05 θα ανεβουν λες στα 4.6-4.7 στο cascade?

Στειλε μου αν θες..

...κοίτα αν δεν εχει fsb limit στάνταρ θα πάει 4600...τον έχεις τσεκάρει με 7-8 multi και ανεβάζει fsb?....γιατι αυτοι που δοκίμασα εγω εκτός του ότι ήταν μπανάνες (πήγαιναν μεχρι 4050) είχαν και fsb limit :o

Link to comment
Share on other sites

καλή φάση...γιατί εμένα σταμάταγαν στα 450 fsb ;)

..οπότε αν θελουμε να μπει στο casc8 μας λείπει ένα καλό mobo...μνήμες καλές έχω!

..αλλιώς τον βάζουμε όπως είναι στο main rig με το ss

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο αυτο που προτεινεις mariosalice και πιστευω οτι αν κινηθειτε ετσι μεθοδικα θα καταφερετε να σπασετε και αλλα ρεκορ.Και παρτε και καμια φωτο να βλεπουμε και εμεις!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν........τι έγινε τελικά.........?κυριακή είμαστε μέσα ? hipro? εσύ πρέπει να δώσεις το Ok..... giorgos th. πιστεύω είσαι μέσα κ με την 8800gt.....και εγώ το ίδιο.......το λοιπόν?

ps.... hipro....... έχεις τπτ BH ??

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.