Jump to content



Η.Ο.Τ. BrainStorming


Recommended Posts

Αρχική απάντηση από racer [Σήμερα, στις 15:01]

Γαμώτο, να 'μενα Αθήνα να έρθω εκεί να δω τι παίζει...:cry:

Και στην καλαματα εχουμε μελι... Εχεις πμ.

Μαλλον βρεθηκαν τα 2 μελη που θα εγκαινιασουν αυτη την κινηση...:jump:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 350
  • Created
  • Last Reply

Εγω παντως δανειστηκα απο τον γειτονα μου που δεν ασχολειται με το αθλημα μια 8800gts που παει 750core/1780shaders/2160mem με μια thermalright που φορα πανω και θα πεσει τρελο bench το βραδυ. Ηδη ανανεωσα ολα μου τα σκορ με την 8800 gtx μου πριν την δωσω.

Θα ηθελα βεβαια να δοκιμασω και κανενα kentisfield με ξεκλειδωτο multi, αλλα ειμαι πατρα και ειναι λιγο δυσκολο να βρω εθελοντη μαλλον. :p Αλλα μπορω να δωσω για δοκιμη μνημουλες της υπογραφης σε κανεναν πατρινο αν θελει.

Παντως ειναι φοβερη η ιδεα του δανεικου hardware. Ετσι να βοηθησουμε την ομαδα να φτασει ψηλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γράφτηκα και εγώ και έστειλα bench αλλά η 8800 η GT τι να κάνει η κακομοίρα... μάλλον πρέπει να δανειστώ πίσω την Ultra να μπει το νερό πάλι πάνω της μπας και σκαρφαλώσω λίγο προς τα πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Μια ιδέα ..

Είναι γνωστό ότι τα βασικά προβλήματα στον extreme υπερχρονισμό είναι η extreme ψύξη και η έλλειψη hardware.

Δεν ανεβαίνει ο δικός μας επεξεργαστής και οι μνήμες μας όσο θέλουμε, αλλά έχουμε extreme ψύξη ή ανεβαίνει στο θεό, αλλά χάνεται γιατί είτε δεν ξέρουμε να τον ανεβάσουμε είτε δεν έχουμε extreme ψύξη.

Για όσους έχουν extreme ψύξη.

Μέσα από ένα πρόγραμμα ανταλλαγών θα έχουν την ευκαιρία να δοκιμάσουν περισσότερους επεξεργαστές - μνήμες.

Για όσους δεν έχουν extreme ψύξη.

Θα βάλουν τους επεξεργαστές τους ή και τις μνήμες τους σε extreme ψύξη και θα μπεντσάρουν και αυτοί με το τον δανεικό εξοπλισμό.

Το αποτέλεσμα θα είναι να έχουμε δύο μέλη του HOT κάθε φορά, που θα τρέχουν ένα πλήρες πακέτο μετροπρογραμμάτων με extreme ψύξη.

Επειδή η ψύξη απαιτεί ιδιαίτερες εγκαταστάσεις, περιμένουμε από όσους τη διαθέτουν, να ζητήσουν τους επεξεργαστές ή τις κάρτες γραφικών που θα ήθελαν να δοκιμάσουν στο δικό τους σύστημα και στο δικό τους χώρο.

Βέβαια και κάθε άλλη συνάντηση μελών για υπερχρονισμό με συνδυασμένο hardware είναι επίσης σημαντική για όλους μας.

Αρκεί να δηλώσουμε τι ζητάμε, ώστε αν κάποιος το έχει και θέλει, να το προσφέρει.

Ο κανόνας είναι, αυτός που ζητάει hardware, δέχεται αυτόν που το προσφέρει στο σπίτι του και μπεντσάρουν μαζί δύο πλήρη πακέτα μετροπρογραμμάτων.

Το καλύτερο πάει στην έδρα.

Η συνεννόηση για τις λεπτομέρειες του χρόνου κτλ. κανονίζονται σε προσωπικό επίπεδο.

Αυτή είναι η πρόταση μου και ακούω τις δικές σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλή η ιδέα Μάριε.... ;)

Εγώ λέω ότι ΟΣΟΙ είναι από Αθήνα, να κανονίσουν ένα Σάββατο/Κυριακή να έρθουν στο εργαστήριο μου με ότι hardware μπορεί να διαθέσουν, να βάλω κι εγώ ότι έχω και να ξεκινήσουμε σιγά σιγά, για να έχουμε μετά και το περιθώριο να στείλουμε και στα παιδιά στην επαρχία.... ;):)

Όσοι είναι από Αθήνα και θέλουν, ας ποστάρουν εδώ για να μαζέψουμε ονόματα...... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από hipro5 [Σήμερα, στις 09:54]

Καλή η ιδέα Μάριε.... ;)

Εγώ λέω ότι ΟΣΟΙ είναι από Αθήνα, να κανονίσουν ένα Σάββατο/Κυριακή να έρθουν στο εργαστήριο μου με ότι hardware μπορεί να διαθέσουν, να βάλω κι εγώ ότι έχω και να ξεκινήσουμε σιγά σιγά, για να έχουμε μετά και το περιθώριο να στείλουμε και στα παιδιά στην επαρχία.... ;):)

Όσοι είναι από Αθήνα και θέλουν, ας ποστάρουν εδώ για να μαζέψουμε ονόματα...... ;)

Θα μπεις λοιπόν στη λίστα, αλλά θέλουμε να μας γράψεις τους επεξεργαστές ή τι άλλο hardware μπορεί να δεχτει το δικό σου σύστημα.

Μη σου έρθει κανένας με Phenom και πάρεις ανάποδες :p

Πλάκα κάνω, γιατί και με phenom να σου έρθει κάποιος μαζί με τη μητρική του, για να τα βάλει πάνω σε extreme ψύξη, δεν νομίζω ότι θα τον πετάξεις έξω. LOL. :boxed:

Αν και δεν είμαι και πολύ σίγουρος. :blink:

Επίσης πρέπει να μας γράψεις την ώρα συνάντησης για την επόμενη Κυριακή, ώστε να φτιάξω ένα post όπου θα δηλώσουμε συμμετοχή όσοι μπορούμε να μαζευτούμε και το hardware που θα φέρουμε.

Αν είναι να χρησιμοποιηθεί LN, θα πρέπει να ξέρουμε και το κόστος.

Η πρόταση σου λοιπόν είναι να έρχονται αρκετά άτομα κάποιες Κυριακές στο εργαστήριο σου.

Φαντάζομαι ότι θα βάζεις πάνω στο σύστημα σου τους επεξεργαστές ή και τις μνήμες και θα βλέπεις μέχρι που ανεβαίνουν και θα τρέχεις ένα spi, που θα το καρπούται ο ιδιοκτήτης.

Αν κάποιο ανεβαίνει στο θεό θα είναι δικό σου και θα τρέξεις και δεύτερο γαι τον ιδιοκτήτη.

Επίσης με τον καλό επεξεργαστή θα έχουμε πλήρη σειρά μετροπρογραμμάτων και με LN, που θα το πληρώνει ο ιδιοκτήτης.

Εκτός και αν το σκέφτεσαι κάπως διαφορετικά.

Πείτε τη γνώμη σας για τον τρόπο οργάνωσης.

Αυτή η πρόταση, μου έδωσε και μια άλλη ιδέα.

Να οργανώσουμε στέκια που δεν θα είναι απαραίτητα χώροι υπερχρονισμού.

Θα μπορούν να είναι και καφετέριες κατά περιοχή.

Αν βάλουμε την Κυριακή ως μέρα συνάντησης, μένει να ορίσουμε τους χώρους και την ώρα.

Ακούμε λοιπόν προτάσεις για χώρους και ώρα, ώστε να φτιάξω ένα ποστ όπου θα φαίνονται οι διευθύνσεις και οι ώρες συνάντησης.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από hipro5

Εγώ λέω ότι ΟΣΟΙ είναι από Αθήνα, να κανονίσουν ένα Σάββατο/Κυριακή να έρθουν στο εργαστήριο μου με ότι hardware μπορεί να διαθέσουν, να βάλω κι εγώ ότι έχω και να ξεκινήσουμε σιγά σιγά, ;):)

:hehe:

Διαβαζοντας αυτο ..μου ηρθε στο μυαλο σκηνες απο ΙΚΑ(ή ο,τι αλλο) με ατελειωτες ουρες ...και να βγαινεις καθε λιγο να φωναζεις τον επομενο..:p

Link to comment
Share on other sites

Καλή η ιδέα σου αλλά δεν πρέπει να καταλήξει να μπεντσάρει ο hipro και να κάνω μετά

εγώ login με δικό του σκορ ουσιαστικά (αν κάνει δηλαδή όλη τη δουλειά).

Να δανείσουμε hardware να το κάνει ότι θέλει θεμιτό.

Αλλά να πάμε εκεί και να τα κάνει στο τέλος όλα αυτός ή κάποιος άλλος χάνεται

το νόημα του να προσπαθήσει κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

Μαριε , Hipro, συμφωνω και εγω και ειναι μια πολυ καλη ιδεα αυτη....

Εγω αυτα που προσφερω ειναι οτι εχω στην υπογραφη μου....

Α! και αν θελετε και μια P4P800 με pentium4 στα 3GB....

Επισης ειμαι και στη διαθεση σας για "καλυψη" με φωτογραφιες του ολου σκηνικου που θα στηθει...

Μια τετοια συναντηση, θα εχει πολυ γελιο, "εκπαιδευση" των λιγοτερο σχετικων οπως εγω, σκορ πολλα, και γενικα θετικα στοιχεια....

Εαν ισχυει αυτο για Κυριακη πειτε το να κλεισει.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.