Jump to content



Η.Ο.Τ. BrainStorming


Recommended Posts

’κουσα ότι έχει πλατεία με ταβερνάκια δίπλα.

Εγώ θα κάνω παρέα με τον ελευσινάρα.

Αρχική απάντηση από hipro5 [Σήμερα, στις 11:43]

Θέλω να σας πω ότι ΣΕ ΠΡΩΤΗ φάση, και κατόπιν αποτελεσμάτων στο hwbot και προσπάθειας, έχω επιλέξει τον giorgos th. να πάιξει με τα παρακάτω:

ASUS Blitz Extreme

1 και 2 ΑΤΙ 2900ΧΤ με μονή και CF

Yorkfield QX9650

Cellshock DDR3 PC14400

Mε LN2 o επεξεργαστής και με αέρα οι κάρτα/ες..... :)

Αυτή η επιλογή του χρήστη ΔΕΝ έγινε τυχαία, αλλά βασίστηκα στην προσπάθεια που έχει καταβάλει για την ομάδα στο hwbot..... ;)

Όποιοι διαφωνούν τα το πουν στα ίσα..... :)

Την άλλη Κυριακή θα είναι άλλος χρήστης και πάει λέγοντας.....

Να πώ επίσης ότι ΌΛΟΙ όσοι θέλετε, θα παίξετε με πολύ και διάφορο hardware και με ότι έχω/έχετε/έχουμε......Sponsors ΔΕΝ έχουμε ακόμα αλλά θα προσπαθήσουμε μόνοι μας για αρχή...... :)

Πολύ καλή η επιλογή του Γιώργου.

Κάτι το όνομα, κάτι ο τρόπος που μπέντσαρε, πριν κάμποσες μέρες τον είχα πει hipro2 ή κάπως έτσι.

Για το θέμα του σκληρού δίσκου, υπάρχει πρόβλημα με τα Windows, γιατί δεν θα δουλεύουν σε άλλο hardware.

Επίσης η γνώμη μου είναι, κάθε φορά που μαζευόμαστε, λίγοι ή πολλοί, για συνεταιρικό bench, να τρέχουμε πλήρη σειρά από μετροπρογράμματα και όχι μόνο Spi.

Εδώ επιβάλλεται να βάζουμε ποστ με φωτό και με τους πόντους που απέδωσε η συνδυασμένη προσπάθεια στο HOT.

’ντε και καλά να περάσουμε όλοι όσοι βρεθούμε αύριο στο Γιώργο.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 350
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από mariosalice [Σήμερα, στις 19:39]

’κουσα ότι έχει πλατεία με ταβερνάκια δίπλα.

Εγώ θα κάνω παρέα με τον ελευσινάρα.

παρεα να κανουμε οσο θες...... σπανακοπιτα μην

μου πεις οτι θες...........

:p :p

κανα γλυκο θα φερω εγω.........γιατι τα τελευταια

33 χρονια........παντα 9 μερες πριν τα χριστουγεννα

ειναι τα Γιωργουγεννα :whistling

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mariosalice

Για το θέμα του σκληρού δίσκου, υπάρχει πρόβλημα με τα Windows, γιατί δεν θα δουλεύουν σε άλλο hardware.

Εχω τον δισκο ετοιμο...φρεσκα win και το μονο που μενει ειναι περαστουν οι οδηγοι της blitz και οι 7.11 cat..

ολα τα benches εγκατεστημενα..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από giorgos th. [Σήμερα, στις 21:09]

Εχω τον δισκο ετοιμο...φρεσκα win και το μονο που μενει ειναι περαστουν οι οδηγοι της blitz και οι 7.11 cat..

ολα τα benches εγκατεστημενα..

ΔΕΝ πιστεύω να έβαλες και Intel.inf μέσα?.... :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είδα άλλη προσφορά για οθόνη οπότε θα φέρω τη δική μου.

’ντε να δούμε και τον Hipro2 (aka giorgos th.) να μπεντσάρει.

http://www.thelab.gr/showthread.php?postid=624041#post624041

@giorgos th.

Ο υπερχρονισμός σου και το όνομα, μου θυμίζουν κάτι από hipro5 φίλε μου.

Εσύ θα μας τρελάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι δύο φωτο τα λένε όλα.

Για ώρες το σκηνικό δεν άλλαζε.

Ο Hipro5 γέμιζε αδιάκοπα υγρό άζωτο το pot της CPU και ο Γιώργος έτρεχε στη σειρά ένα ένα τα bench. Η κάρτα γραφικών ήταν με αέρα και όλη η προσπάθεια γινόταν σε επίπεδο επεξεργαστή σε μια συγκεκριμένη συχνότητα.

Οι υπόλοιποι κάναμε χαβαλέ, με κουβέντα κι έτσι.

Ωραία παρέα, εντυπωσιακός ο Ελευσινάρας, όλοι φιλικοί και με ακόρεστη διάθεση για extreme benching.

Παρόντες, πέρα από τους δυο Γιώργηδες και την αφεντιά μου, ήταν ο Ελευσινάρας, ο GoMaR (sorry GoMaR, αλλά τον Ελευσινάρα τον αφήνω πρώτο γιατί μου άφησε όλη τη σπανακόπιτα δική μου), ο Esdee, o Gorillakos, o LevelOne, o Tsan, o ΑΝ7 Overclocker, o F117 και ο mortisboy.

Πέρασα απίθανα με ανθρώπους που ξέρουν τι να κάνουν για να πετύχουν το μέγιστο αποτέλεσμα στα bench.

Περισσότερα σχετικά με τα αποτελέσματα θα μας πούνε οι Γιώργηδες που είχαν την τιμητική τους.

Έχουν σώσει αρκετά αποτελέσματα πάντως.

Αν κάποιος είναι ακόμα στο εργαστήριο και συνεχίζετε να μπεντσάρετε, περιμένουμε νέα.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο γυρισα κι εγω σπιτι...η μερα πηγε καλα,αλλα οχι οπως αναμενοταν λογω καποιων ατυχιων....(ειχε γελιο παντως στο τελος..)..

Φιξαρω οτι αποτελεσματα εχω και θα μπουν στην κατηγορια τους σιγα σιγα...

Ηταν πολυ ωραια παντως...τετοιες προσπαθειες θα πρεπει να ενθαρρυνονται..:D

Link to comment
Share on other sites

Mπράβο Γιώργο μια χαρά. Τώρα μπορείς να πάρεις τον Ε6750 μου γιατί πήρες προαγωγή :flower:

Δυστυχώς με έφαγε η γυναίκα υποχρεώσεις βλέπεις αν και μίλησα με hipro για να έρθω.

Την επόμενη φορά ...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από giorgos th. [Σήμερα, στις 20:57]

Πριν λιγο γυρισα κι εγω σπιτι...η μερα πηγε καλα,αλλα οχι οπως αναμενοταν λογω καποιων ατυχιων....(ειχε γελιο παντως στο τελος..)..

Φιξαρω οτι αποτελεσματα εχω και θα μπουν στην κατηγορια τους σιγα σιγα...

Ηταν πολυ ωραια παντως...τετοιες προσπαθειες θα πρεπει να ενθαρρυνονται..:D

Τι έγινε δηλαδή στο τέλος?

Βάλατε φωτιά στο εργαστήριο του Hipro? :D

’ντε τώρα να ξεκουραστείς γιατί τόσες ώρες νηστικός και με ένταση θα σου έφυγε η μαγκιά.

Απορώ με το κουράγιο σας.

Κάποια αποτελέσματα να τα δούμε και εδώ.

Τα μετροπρογράμματα που δίνουν πόντους στο Hwbot είναι τα εξής.

Link to comment
Share on other sites

Πολλά συγχαρητήρια φίλοι ! Πάντα τέτοια.

Τα αποτελέσματα έρχονται και φεύγουν, αλλά το κύριο, είναι η διάθεση και η "δεμένη" παρέα. Αυτά, θα φέρνουν πάντα καλά αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mariosalice

Τι έγινε δηλαδή στο τέλος?

ασε,για να ανοιξει το ms paint να παρουμε κανα ss,επρεπε να παιξουμε κατω απο τους -125C.....πολυ βαρυ το ατιμο.....:D

καλα ηταν παντως..υπολογισα να μαζεψαμε περιπου 235 ποντους,χωρις sp32m,prime 1024 - 32 (υπαρχει μια εκρεμμοτητα με το bot),cpu-z και κυριως χωρις το CF που υπολογιζαμε..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.