Jump to content



Η.Ο.Τ. BrainStorming


Recommended Posts

Θέμα 1ο

Προσοχή* σε αυτά που γράφετε και συζητάτε με διάφορους.

Κυκλοφορούν και άτομα με αγνές προθέσεις με κουκούλα ... αλλά και χωρίς.

(Α ρε elefsinara ... δίκιο που είχες)

Θέμα 2ο

Να σχολιάσω για τα υπό σκέψη ??? ... νέα μέτρα του bot.

Παραστατικά ιδιοκτησίας hardware (τιμολόγια,s/n κλπ)

Α.Φ.Μ

Α.Μ. ΙΚΑ

Πρόσφατη φορολογική ενημερότητα

Απαραίτητα παρουσία επιτροπής του Υπουργείου Βιομηχανίας κατά τη διάρκεια των bench

Υ.Σ.

Αν ενοχλεί το post μου ... απλά σβήστε το.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 350
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από george_o/c [26-12-2007 00:52]

Έχω παίξει με την 4CoreDual της Asrock και ένα 4300 ... Τελευταίο SPi 1M το είχε βγάλει στα 2.8GHz ... Και όπως φυσικά καταλαβαίνετε το πρόβλημα δεν ήταν στη cpu (CPU-Z Max Validation είχε στα ~3500ΜΗz) αλλά στη μητρική ... :( Τώρα για το αν μοντάρεται, και το κατά πόσο βοηθάει τι να πω, δεν ξέρω ... :???:

Όσο για τις παλιές κάρτες γραφικών, κάπουν έχω μια Radeon 9100 και μια GeForce MX4000 αν δεν κάνω λάθος ... Θα κοιτάξω και αν είναι βλέπουμε ;)

Go H.O.T. ! :)

Επειδή έτυχε να ασχοληθώ αυτό το ΣΚ ... με μιά παρόμοια μητρική (775 Dual VSTA) ... άν θές βοήθεια σχετικά με τις ρυθμίσεις της,πές μου.

Γενικά είναι ένα ψιλοχάλια chipset σε επιδόσεις ... καί όριο τα 295-330 μάξ (ανάλογα το κομμάτι).

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από TASOS

Θέμα 1ο

Προσοχή* σε αυτά που γράφετε και συζητάτε με διάφορους.

Κυκλοφορούν και άτομα με αγνές προθέσεις με κουκούλα ... αλλά και χωρίς.

(Α ρε elefsinara ... δίκιο που είχες)

ισως απο`δω και στο εξης να βγαινουν μονο αριθμοι και αποτελεσματα χωρις πολλα πολλα..(εκτος verified εξαιρεσεων παντα..)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από TASO5S [Σήμερα, στις 15:53]

Επειδή έτυχε να ασχοληθώ αυτό το ΣΚ ... με μιά παρόμοια μητρική (775 Dual VSTA) ... άν θές βοήθεια σχετικά με τις ρυθμίσεις της,πές μου.

Γενικά είναι ένα ψιλοχάλια chipset σε επιδόσεις ... καί όριο τα 295-330 μάξ (ανάλογα το κομμάτι).

Τάσο δυστυχώς δεν ήταν δική μου η μητρική ... Ένας γνωστός μου ήθελε βοήθεια με το o/c και προσφέρθηκα ... Αργότερα βρήκα αρκετά tips στο xs (xtremesystems ;)) για το mobo αυτό, ακόμα και mods ... Υπήρχαν όμως και άτομα που έπιαναν 320MHz FSB και μετά από το mod λιγότερα από 300 ... Οπότε δεν ασχολήθηκα, έτσι και αλλιώς δεν είχα όρεξη να πληρώνω motherboard ... :p ’σε που διάβασα και περίπτωση όπου το mobo ανέβαζε 350MHz FSB unmodded ... :jump: ’λλος ένας λόγος λοιπόν να αφήσω ήσυχο το σύστημα του γνωστού μου ... ;):p

Τα έμαθα και εγώ τα νέα με το hwbot ... :( Δεν πειράζει guys, δεν πτοούμαστε, συνεχίζουμε δυναμικά ... ;) HOT rulezzz :banging:

Link to comment
Share on other sites

http://www.hwbot.org/forum/showthread.php?t=1460

Tώρα τα διαβάζω και τραβώ τα βυζιά μου... :fist:

υπάρχει κάποιος που με παρακολουθεί...ωχ ωχ :shutup:

φέρε πίσω τη cpu Μου ρε συ θα με κλείσουν μέσα... :bye:

και εσύ μην γλοικοκοιτάς τις μνήμες μου με τις τεράστιες ψύκτρες δεν πρόκεται

να μπεντσάρεις γιατττιι...γιατί δεν πάνε μία :hehe:

Έλεος...δηλαδή...

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα πράγματα που κάνουν στο hwbot είναι αστεία.

Κάθε λίγο και λιγάκι αλλάζουν τους κανόνες κατά το δοκούν.

Και αποκλειστικά και εντελώς τυχαία κατεβάζουν μόνο δικά μας αποτελέσματα.

Τώρα μας λένε να μπεντσάρουμε τα 3DMark με τις δικές μας κάρτες γραφικών.

Δεν μας λένε οι θεομπαίχτες με ποιο τρόπο θα ελέγξουν αν οι κάρτες είναι δικές μας, της Nvidia, της ATI (οι εκδόσεις που δεν κυκλοφορούν στο εμπόριο ES) ή αν μας τις πούλησε αυτός που μπέντσαρε πριν από εμάς.

Τώρα θα μου έρθει ο polonos να μου πει ότι τους βρίζω πάλι και να τα γράψω εκεί.

Τους τα έγραψα και εκεί.

Υπάρχουν και όρια στην "εξυπνάδα".

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mariosalice [Σήμερα, στις 02:58]

Αυτά τα πράγματα που κάνουν στο hwbot είναι αστεία.

Κάθε λίγο και λιγάκι αλλάζουν τους κανόνες κατά το δοκούν.

Και αποκλειστικά και εντελώς τυχαία κατεβάζουν μόνο δικά μας αποτελέσματα.

Τώρα μας λένε να μπεντσάρουμε τα 3DMark με τις δικές μας κάρτες γραφικών.

Δεν μας λένε οι θεομπαίχτες με ποιο τρόπο θα ελέγξουν αν οι κάρτες είναι δικές μας, της Nvidia, της ATI (οι εκδόσεις που δεν κυκλοφορούν στο εμπόριο ES) ή αν μας τις πούλησε αυτός που μπέντσαρε πριν από εμάς.

Τώρα θα μου έρθει ο polonos να μου πει ότι τους βρίζω πάλι και να τα γράψω εκεί.

Τους τα έγραψα και εκεί.

Υπάρχουν και όρια στην "εξυπνάδα".

Ακόμα και δική σου να μην είναι, αν στην έδωσε για λίγο με αντάλλαγμα, θεωρείται ενοικίαση και είναι νόμιμη ενέργεια.

Αν ίσχυαν αυτές οι μπούρδες στον κανονικό κόσμο, θα ακυρώνονταν όλα τα αποτελέσματα από ομάδες με δανικούς παίχτες, νοικιασμένα αγωνιστικά αυτοκίνητα κλπ, κλπ.

Link to comment
Share on other sites

λολ ...... πες τα.......άμα είναι θα αγοράσω καναν Qx από τα παιδιά και μετα δεν ξέρω.....μπορεί να βαρεθώ και να τον πουλήσω και εγώ.....κανα ευρώ η δύο όμως :-S στα bench πλεον θα πρέπει να παρεβρίσκεται νομοθετημένο όργανο του HW, κάμερες , serial numbers και οι overclockers να έχουν κανει εξετάσεις ούρων, αίματος κτλπ γιατί καραδοκεί και ο Τζέκος......:tomato: :tomato: :tomato:

Link to comment
Share on other sites

Ρε μια ζωη η ελλαδα ετρωγε τα παιδια της. Το ιδιο συμβαινει και τωρα.

Απλα η μονη διαφορα ειναι οτι στη συγκεκριμενη περιπτωση η δουλεια

εγινε απο 1-2 ατομα απο δω μεσα (οκ φανταζομαι βοηθησαν και τα "αδερφια" του βορρα).

Πας και παιρνεις μια φερραρι και την αλλη μερα ο γειτονας ερχεται και στο σπαει γιατι εχει yugo

κλασικο ελληνικο φαινομενο.

Ολοι ξερουμε ποιος/οι εχουν κανει τη βρωμοδουλεια.

Και ειναι ΞΕΚΑΘΑΡΟ πως οι τυποι ειναι ΕΝΤΕΛΩΣ ΚΟΜΠΛΕΞΑΡΕΣ, αλλιως δε θα προσπαθουσαν

να βλαψουν την ΕΛΛΗΝΙΚΗ ομαδα του HOT, μονο και μονο επειδη εκεινοι ειναι μερικες θεσεις πιο πισω, και για τον α η' β λογο δε μπορουν να σκαρφαλοσουν πιο πανω.

Σου λεει "ειμαστε απο κατω σας?" οοοοχι δε θα προσπαθησουμε για κατι καλυτερο, απλα θα προσπαθησουμε να σας φαμε με οτι μεσο διαθετουμε.....

ΜΠΡΑΒΟ ΣΚΑΤΟΡΟΥΦΙΑΝΑΚΙΑ ΚΟΜΠΛΕΞΑΡΕΣ τα καταφερατε μια χαρα,

η μονη διαφορα ειναι οτι και ΠΑΛΙ η HOT ειναι ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΣΑΣ.

ΓΚΑΣΜΑΔΕΣ

Link to comment
Share on other sites

zarra ξέρουμε αρκετά καλά τι έχει γίνει και το πώς και γιατί έχει αλλάξει ο καθένας από αυτούς και φυσικά τι στάση κρατάει

απλα τα αγνοείς

Αρχική απάντηση από DJD

Δεν υπάρχει λόγος ρε Zarra για τέτοια πράγματα. Ο καθένας πράττει όπως νομίζει. Ο κόσμος βλέπει και κρίνει, κι η κριτική πονάει περισσότερο ;)

σωστα

Ας βάλει ο καθένας το μυαλό του να πάρει στροφές

Link to comment
Share on other sites

Πλέον ποστάρουμε αποτελέσματα στο hwbot, και για validation βάζουμε τα παραστατικά αγοράς :hehe:

ΥΓ Μετά από αυτές τις εξελίξεις στο hwbot, δυστυχώς, δεν θα μπορώ να μπεντσάρω, γτ όλο το hardware μου το παίρνω με τιμολόγιο σε εταιρία, οπότε δεν είμαι ο ιδιοκτήτης... :(:p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.