Jump to content



Δείξτε την υδρόψυξη που φτιάξατε.


mariosalice

Recommended Posts

Ευχαριστω ολους για τα καλα λογια.

Αδιαμφισβητητα βεβαια τα ευσημα για την δουλεια ανηκουν στον Γιωργο.

Για τα λευκα sleeves προφανως τα βλεπω κι εγω οτι δεν πολυκολανε,

αλλα προυπηρχαν του project.

Εν τω μεταξυ το μονο που δεν με τρελανε στο τελικο αποτελεσμα

ηταν οτι παραβγηκε μαυρο. Περισσοτερο απο οτι το ειχα στο μυαλο μου.

Οποτε το λευκο sleeve εξακολουθει να σπαει την μαυριλα.

Τωρα για να πεταξω κανενα κοκκινο μεσα στα ασπρα

ή ολο κοκκινο το σκεφτομαι για μελλοντικα.

Ασε να το βαρεθω λιγο ετσι :D

Επισης για τον ιδιο λογο, το too much black,

σκεφτομαι να αφαιρεσω τα μαυρα ελατηρια απο τους σωληνες,

οπως μου προτεινε και ο Γιωργος. Ειδωμεν ...

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε συ, μαυρίλα και τα μυαλά στο μπλέντερ! :p

Αν και προφανώς η δική σου άποψη μετράει στη τελική, η αλλαγή στα σλιβς κρίνεται επιβεβλημένη με βάση την όλη αισθητική του σετάπ. Αν δε γουστάρεις κι άλλη μαυρίλα επέλεξε κόκκινα τουλάχιστον. Όπως και να χει, το κουτί τα σπάει κι αισθητικά και λειτουργικά (33C? :o)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

cosmos1.jpg

cosmos2.jpg

cosmos3.jpg

Θα βγάλω και καλύτερες φωτο για να πάρετε μια πιο συνολική άποψη του στησίματος ,γιατι προς το παρών έμεινα απο μπαταρία :p, και θα ανανεώσω το ίδιο post

Up

dsc00497rr.th.jpg dsc00502h.th.jpg dsc00526ou.th.jpg dsc00536dd.th.jpg

Πρήστηκα για να γλυτώσω τις αντανακλάσεις στο φυμέ. Πως γίνεται να το τραβήξω κατα πρόσωπο χωρίς αντανακλάσεις?μήπως εάν φωτιστεί υπο γωνία?

Έγινε επεξεργασία από Κωστάκης
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Oh yes, φυμέ έχω βάλει και το εσωτερικό φαίνεται μόνο όταν είναι αναμένα τα led.

Με τον 920 @ 4200 με 1.29v είμαι ~ 55°C idle. not to good γιατι προς το παρόν έχω στο εμπρος ψυγείο 2 ψοφιομάστερ @900rpm.

Link to comment
Share on other sites

Ενώ χρειάζεσαι λίγο σχετικά ρεύμα για τα 4200 και αυτό είναι good,η θερμοκρασία σου για αυτό το ρεύμα και για d0 είναι λίγο αυξημένη αλλά καθόλου επίφοβη.Γιατί δεν βάζεις πιο δυνατά φουρφούρια και το πολύ πολύ πάνω σε έναν controller και να τα ανεβοκατεβάζεις όποτε γουστάρεις!?

Link to comment
Share on other sites

Oh yes, φυμέ έχω βάλει και το εσωτερικό φαίνεται μόνο όταν είναι αναμένα τα led.

Με τον 920 @ 4200 με 1.29v είμαι ~ 55°C idle. not to good γιατι προς το παρόν έχω στο εμπρος ψυγείο 2 ψοφιομάστερ @900rpm.

1 μονο και 1 διπλο εχεις? αν ναι μου φενοντε υπερβολικες οι θερμοκρασιες αν βαλεις πιο δυνατα ανεμηστηρια δεν νομιζω να δεις διαφορα πανω απο 4-5 βαθμους

Link to comment
Share on other sites

...προς το παρόν έχω στο εμπρος ψυγείο 2 ψοφιομάστερ @900rpm.

To fan controller έχει ήδη τοποθετηθεί εν αναμονή πιό δυνατών ανεμιστήρων (κάποιους sharkoon στις 2000 rpm σκεύτομαι, θα δώ). Μπορείς να το διακρίνεις στιν δεύτερη pic του update πάνω απο το τροφοδοτικό. ;)

1 μονο και 1 διπλο εχεις? αν ναι μου φενοντε υπερβολικες οι θερμοκρασιες αν βαλεις πιο δυνατα ανεμηστηρια δεν νομιζω να δεις διαφορα πανω απο 4-5 βαθμους

Ελπίζω να σε διαψεύσω. Άλλος παράγοντας που παίζει είναι να μην έχει κάτσει καλά η collaboratory αλλά δέν το νομίζω. Έτσι και χρειαστεί να ξεστήσω θα τραβάω τα βυζιά μου

Έγινε επεξεργασία από Κωστάκης
Link to comment
Share on other sites

To fan controller έχει ήδη τοποθετηθεί εν αναμονή πιό δυνατών ανεμιστήρων (κάποιους sharkoon στις 2000 rpm σκεύτομαι, θα δώ). Μπορείς να το διακρίνεις στιν δεύτερη pic του update πάνω απο το τροφοδοτικό. ;)

Ελπίζω να σε διαψεύσω. Άλλος παράγοντας που παίζει είναι να μην έχει κάτσει καλά η collaboratory αλλά δέν το νομίζω. Έτσι και χρειαστεί να ξεστήσω θα τραβάω τα βυζιά μου

Εγω αν και τωρα εχο collaboratory τωρα που θα κανω αλλαγη θα βαλω AS5 προβλημα με υψηλες θερμοκρασιες ειχα τη πρωτη φορα που εβαλα υπερβολικη (ασε που θελει και 1 ωρα να τη στρωσεις :) )

Τι ψυγεια εχεις ?

Έγινε επεξεργασία από evolution
Link to comment
Share on other sites

Κωστακη Μπραβο και απο εμενα για το κουτι σου,να πω μια ιδεα;

Μπορεις να βαλεις την καρτα γραφικων στο 3ο pci Χ (ειναι και αυτη χ16) μιας και εχεις μονο μια πιστευω οτι θα φαινεται πιο ωραια και μιας και δεν εχεις φουλ υδροψυξη στην μητρικη θα γλυτωσεις κανα βαθμο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κωστακη Μπραβο και απο εμενα για το κουτι σου,να πω μια ιδεα;

Μπορεις να βαλεις την καρτα γραφικων στο 3ο pci Χ (ειναι και αυτη χ16) μιας και εχεις μονο μια πιστευω οτι θα φαινεται πιο ωραια και μιας και δεν εχεις φουλ υδροψυξη στην μητρικη θα γλυτωσεις κανα βαθμο.

Αρχικά την είχα βάλει στην δεύτερη pci γιατί μου καθόταν πιο καλά αισθητικά αλλα έπαιζε x8, εγώ νόμιζα οτι τις single cards τις έπαιζε x16 ανεξαρτήτου pci η r3e.

Θα δοκιμάσω και στο 3o :T:

Kωστάκη, respect οπως πάντα :T::T::T:

ετοιμάζω ένα μαυρο stacker και μου δωσες ιδέες :magic:

Thanks Jr.

Θέλει τις πατέντες του το stackerακι αλλά είναι απο τα αγαπημένα μου cases.

Περιμένουμε αποτελέσματα :)

Εγω αν και τωρα εχο collaboratory τωρα που θα κανω αλλαγη θα βαλω AS5 προβλημα με υψηλες θερμοκρασιες ειχα τη πρωτη φορα που εβαλα υπερβολικη (ασε που θελει και 1 ωρα να τη στρωσεις :) )

Τι ψυγεια εχεις ?

Δέν έβαλα πολύ :hm: με το στρώσιμο δέν έχω προβλημα έχω εξασκηθεί και στρώνω γρήγορα :p

Απο ψυγεία έχω ένα μονό πίσω της Koolance και μπροστά ένα black ice SR-1 240

Έγινε επεξεργασία από Κωστάκης
Link to comment
Share on other sites

Κωστα μην τρελαίνεσαι με τις temps (φανταζομαι εχεις και HT on ετσι?)

το RIIIE waterblock σου επιβαρυνει πολυ το κυκλωμα...

μη ξεχνας τραβαει καμια 40αρια βαθμους απο τη μητρικη

ε καπου πρεπει να παει αυτη η θερμοκρασια

φαντασου οτι σε κυκλωμα με 930@4.0 me Β.Ι.360XTREME και 110cfm fans

αυτο το block ανεβασε load temps ~7c στο cpu

πιστευω οτι με μερικα φανακια 1500-2000rpm (4push pull @dual rad & 1 pull at rear single rad)

θα εχεις στανταρ 5+ βαθμους διαφορα...

το ιδανικο βεβαια θα ηταν να εμπαινε ενα τριπλο πανω αλλα μετα παμε σε αλλες ιστοριες.

Congrats και παλι για το setup

ειναι πραγματικα πολυ ομορφο και καθαρο

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ Γιώργο. Ναι το ΗΤ on το έχω.Διόρθωσέ με εάν κάνω λάθος αλλα το ht δέν επιβαρύνει τις θερμοκρασίες σε υπο φορτίο καταστάσεις?

Στο μονό το ψυγείο έχω 2 φανάκια σε push pull.

Όπως προανέφερα θα μπόυν 2 δυνατότερα στο διπλό αλλα εάν παίξω push pull

θα έχω πολύ θόρυβο. θα δείξει, θα ξαναενημερώσω για τις temps.

Έγινε επεξεργασία από Κωστάκης
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.