Jump to content



Δείξτε την υδρόψυξη που φτιάξατε.


mariosalice

Recommended Posts

Θα μας κουφανει ο Κοπρίτης, τεχνικες που δουλευονται σε στατικο μοντελισμο σε PC δεν περιμενα να δω στη ζωή μου. Τεχνητη παλαιωση , φθορες μεταλλων κλπ. Ειδα την φωτο και εμεινα καγκελο. Κοπριτη εχεις ξεφυγει τελειως, εισαι σε αλλο επιπεδο. Προσωπικα δεν μου αρεσε πολυ το τελευταιο (δεν ειναι κοντα στο δικο μου γουστο το στρατιωτικο look, )

ΑΛΛΑ μου πεσαν τα ματια ...απιστευτη δουλεια, απιστευτο μερακι , απιστευτο απιστευτο, μα την παναγια μιλαμε για τεχνη .δεν ξερω ποσα περνει για τις δουλειες του, αλλα οσα και να περνει λιγα ειναι.:thank_you2:

Link to comment
Share on other sites

Respect και απο εμένα . Εχω μπει στο site και έχω δεί δουλειές και η κάθε μια με εντυπωσιάζει περισσότερο απο την προηγούμενη . Μιλάμε για τέχνη . Φίλε κοπρίτη απλά μας έχεις αφήσει άφωνους . Συγχαρητήρια .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλοριζικο το midi-tower office pcακι σου Ακη ... :p

Gentoo18K-1.jpg

Gentoo18K-2.jpg

Gentoo18K-3.jpg

Στο είπα από κοντά αλλά θα στο πω και απο εδώ...

Είναι υπέροχο case αλλά χάνει αρκετά στις φωτογραφίες... Αν στις φωτογραφίες φαίνεται απλά κόσμημα από κοντά ήταν θησαυρός πραγματικός... Μάζευα το σαγόνι μου από το πάτωμα όταν το είχα δει:man_in_love:

Υπέροχες αντιθέσεις και πολύ λεπτοδουλειά:inlove:

Τα ρέστα μου λοιπόν στη δουλειά σου που την είδα από κοντά, αλλά στις φώτο σου some of my cents :tongue:

Link to comment
Share on other sites

Στο είπα από κοντά αλλά θα στο πω και απο εδώ...

Είναι υπέροχο case αλλά χάνει αρκετά στις φωτογραφίες... Αν στις φωτογραφίες φαίνεται απλά κόσμημα από κοντά ήταν θησαυρός πραγματικός... Μάζευα το σαγόνι μου από το πάτωμα όταν το είχα δει:man_in_love:

Υπέροχες αντιθέσεις και πολύ λεπτοδουλειά:inlove:

Τα ρέστα μου λοιπόν στη δουλειά σου που την είδα από κοντά, αλλά στις φώτο σου some of my cents :tongue:

σ'ευχαριστω για τα καλα σου λογια και χαιρομαι που σου αρεσε Αγαπη...

(σχετικα αναμενομενο εξαλλου... χρυσος, γυναικα, sleeving u get my point...:p)

oσο για τις φωτο, εχεις δικιο το ξερω

δυστυχως ειναι ενα αδυνατο σημειο της διαδικασιας για μενα

και πρεπει να κατσω να το παλεψω καποια στιγμη

αλλα συνηθως η πιεση χρονου εχει το πανω χερι και δεν αφηνει πολλα περιθωρια

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα όσο επιστήμη είναι η δουλειά που κάνεις, άλλη τόση και με μεγαλύτερη ιστορία είναι αυτή της φωτογραφίας... Θέλει το χώρο της, το φωτισμό της, τη μηχανή της, το ΜΕΡΑΚΙ της ΚΑΙ το βασικότερο την ΥΠΟΜΟΝΗ και άπλετο χρόνο για να πετύχεις να τυπώσεις αυτό που βλέπεις.

Ξέρω ότι πιέζεσαι να παραδόσεις κουτιά, όπως σε πιέζω και εγώ :)

Αλλά μια και θα μου μείνουν και μένα, θα κάνω υπομονή και θα έχεις το χρόνο και την ησυχία σου, να βγάλεις όσες θες στο δικό μου...

ΚΑΝΟΝΙΣΕ κακομοίρη μου να δω φώτο και να μη μοιάζει στο καμάρι μου... Σε έφαγα :tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μετατροπη haf push pull πανω ψυγειο.Καλουτσικο βγηκε μου φενεται.Απο temps παντως καλη διαφορα σε σχεση με πριν.Μετα τον κοπριτη ειναι ιεροσυλια να βαζω photo αλλα ο τολμων νικα!!!

post-10733-1416075517,4394_thumb.jpg

post-10733-1416075517,5507_thumb.jpg

post-10733-1416075517,7838_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από hulk17
Link to comment
Share on other sites

Μετατροπη haf push pull πανω ψυγειο.Καλουτσικο βγηκε μου φενεται.Απο temps παντως καλη διαφορα σε σχεση με πριν.Μετα τον κοπριτη ειναι ιεροσυλια να βαζω photo αλλα ο τολμων νικα!!!

Ωραίο είναιι!!!

Δείξε μας και φωτογραφίες με ανοιχτό το κουτί.....

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο ρε mate αλλα γιατι απεξω το ψυγειο;

Ειδικα το 932 εχει χωρο πανω απο το motherboard για ολοκληρο τροφοδοτικο.

Γιατι δεν το εβαλες εσωτερικα; Εχεις κατι αλλο εκει;

+1 predator, θελουμε φωτο απο εσωτερικο.

:clap:

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο ρε mate αλλα γιατι απεξω το ψυγειο;

Ειδικα το 932 εχει χωρο πανω απο το motherboard για ολοκληρο τροφοδοτικο.

Γιατι δεν το εβαλες εσωτερικα; Εχεις κατι αλλο εκει;

+1 predator, θελουμε φωτο απο εσωτερικο.

:clap:

Με 25mm ανεμηστηρες ερχετε κολλητα στη motherboard και πολλες φορες δεν βολευει(τουλαχιστον εμενα δεν με βολεψε καθολου )

Link to comment
Share on other sites

Μετατροπη haf push pull πανω ψυγειο.Καλουτσικο βγηκε μου φενεται.Απο temps παντως καλη διαφορα σε σχεση με πριν.Μετα τον κοπριτη ειναι ιεροσυλια να βαζω photo αλλα ο τολμων νικα!!!

Γιαννη τα παραλες...το καθε project εχει την αξια του

δεδομενου του budget, του χρονου υλοποιησης και το σκοπου του!

κι απο τι βλεπω μια χαρα βγηκαν τα κολπα σου στο ΗΑF!

επαιξες με εσωτερικες γωνιες τελικα?

υ.γ. το RMA του phobya ειναι καθοδον...

Link to comment
Share on other sites

Ναι μονο ανεμιστηρες με sroud.To ψυγειο ειναι μεσα αλλα δοκιμασα για πλακα ακουμπωντας απο πανω 2 fan να δω τι λεει το push pull και ειδα μεγαλη διαφορα σε θερμοκρασιες,οπωτε και το σενιαρα ετσι να ειναι και ψιλοεμφανισιμο.Οσο για temps cpu με τους ανεμιστηρες σε full (3 μεσα 2 εξω+ 1*120 ψυγειο πισω) χτες σε full load ο i7 950 στα 3,75 δεν ξεπερασε τους 40.Ειχα 38-39.Σε idle 31-30.Kανει δουλεια το σπρωξε τραβα....Ατυχια γιατι δεν χωραει αλλος ενας ανεμιστηρας απο πανω να ειναι ολοι ταιριαστοι κι αγαπημενοι.......

Link to comment
Share on other sites

Ναι μονο ανεμιστηρες με sroud.To ψυγειο ειναι μεσα αλλα δοκιμασα για πλακα ακουμπωντας απο πανω 2 fan να δω τι λεει το push pull και ειδα μεγαλη διαφορα σε θερμοκρασιες,οπωτε και το σενιαρα ετσι να ειναι και ψιλοεμφανισιμο.Οσο για temps cpu με τους ανεμιστηρες σε full (3 μεσα 2 εξω+ 1*120 ψυγειο πισω) χτες σε full load ο i7 950 στα 3,75 δεν ξεπερασε τους 40.Ειχα 38-39.Σε idle 31-30.Kανει δουλεια το σπρωξε τραβα....Ατυχια γιατι δεν χωραει αλλος ενας ανεμιστηρας απο πανω να ειναι ολοι ταιριαστοι κι αγαπημενοι.......

Δεν ξερω αλλα οι θερμοκρασιες μου φενοντε λιγο λαθος ειδικα το 40 full load δεν μου εκατσε καλα τη θερμοκρασια δωματιου ειχες περιπου ? το δικο μου με τον 920 στα 4 ιdle (ανοιχτο ac στους 18) idle εχω ~40 και foul load γυρω στα 62-63 (1 3πλο feser και ενα διπλο phobya)μονο επεξεργαστης στο κυκλωμα για να stressaro τον επεξεργαστη χρησιμοποιω linx

Link to comment
Share on other sites

Το 62-63 ειναι στα cores η γενικο?Γιατι απο 40 σε 62 με νερο ειναι λιγο μεγαλη η διαφορα μιας και το μεγαλο κερδος στhν υδροψυξη ειναι η διατηρηση θερμοκρασιας χαμηλα οταν εισαι σε full load

Έγινε επεξεργασία από hulk17
Link to comment
Share on other sites

Το 62-63 ειναι στα cores η γενικο?Γιατι απο 40 σε 62 με νερο ειναι λιγο μεγαλη η διαφορα μιας και το μεγαλο κερδος στhν υδροψυξη ειναι η διατηρηση θερμοκρασιας χαμηλα οταν εισαι σε full load

Γενικη θερμοκρασια στον επεξεργαστη τα cores παιζουν απο 59 εως 64

Link to comment
Share on other sites

Ομοιως κι εγω το ιδιο με τον evo. 40-45 idle, 60-65 linx. Και πολυ ευχαριστημενος.

Mηπως εχεις το HT off και με τι ρευμα δινεις;

Τωρα που φανηκε ολοκληρο, το HAF σου ειναι ψωνιο.

Και γκουσταρω πολυ και τις τρυπες για τον ανεμιστηρα στο plexi. :T:

Link to comment
Share on other sites

Ομοιως κι εγω το ιδιο με τον evo. 40-45 idle, 60-65 linx. Και πολυ ευχαριστημενος.

Mηπως εχεις το HT off και με τι ρευμα δινεις;

Τωρα που φανηκε ολοκληρο, το HAF σου ειναι ψωνιο.

Και γκουσταρω πολυ και τις τρυπες για τον ανεμιστηρα στο plexi. :T:

Εγω παντως παιζω 190*21 με 1.26 ΗΤ οff αν θυμαμε καλα (ΗΤ οn me 1.28125 και οι θερμοκρασιες παιζουν 1-2 βαθμους πιο πανω)

Οπως και να εχει οι 40 για full load μου φενοντε υπερβολικα λιγοι (αν μιλαγαμε για καρτα με full waterblock θα καταλαβαινα τι διαφορα σε σχεση με τη αεροψυκτρα τις) αλλα μιλαμε για επεξεργαστη

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.