Jump to content



Δείξτε την υδρόψυξη που φτιάξατε.


mariosalice

Recommended Posts

Ευχαριστώ Γιάννη

Το καλώδιο ειναι το μπροστινό το usb 3 το οποιο το βγάζω απο πισω και το συνδέω σε usb3 της μητρικής.

Δυστυχως το μηκος του δεν φτάνει..

Επισης με χαλάει λιγο το χαος με τα καλώδια στο τροφοδοτικό κατω κατω..

[MENTION=20975]karmen1983[/MENTION] κουναω κουναω αλλα τίποτα... Μηπως δεν εχω συνδέσει εγω κάτι σωστα ρε γμτ?

Πολύ ωραία η υδροψυξη όπως την έφτιαξες...Το παλιο LianLi v2010b που ειχες τι το έκανες;

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=9203]NooDle[/MENTION]

1ον) έχεις ένα πορτοκαλί καλώδιο στα 5.25 αν δε κάνω λάθος είναι sata. Βρές είτε μαύρο είτε λευκό.

2ον) usb 3 η μητρική δεν έχει usb 3 θύρες πάνω για front panel? Αν ναι υπάρχει καλώδιο μαύριο που συνδέει 2 usb3 κατευθείαν στην μητρική.

Κάτι τέτοιο δηλαδή.

3ον) Το αριστερό λευκό πλαϊνό μου φαίνεται άσχημο στο εσωτερικό του. Μέσα σε μαύρο εσωτερικό με άσπρες λεπτομέρειες απο το πουθενά ένα κομμάτι λευκό. Μήπως να το καλύψεις με κάποιο μαύρο πλέξι είτε να περάσεις ένα μαύρο βινύλιο αυτοκόλητο στο καπάκι;

Κατα τα άλλα πολύ ωραίο. Και ξέρεις τι θα πήγαινε πάρα πολύ στην όλη εικόνα; Κάτι 668 superlux που έχω εδώ δίπλα.

Έγινε επεξεργασία από swatoner
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=9203]NooDle[/MENTION]

1ον) έχεις ένα πορτοκαλί καλώδιο στα 5.25 αν δε κάνω λάθος είναι sata. Βρές είτε μαύρο είτε λευκό.

2ον) usb 3 η μητρική δεν έχει usb 3 θύρες πάνω για front panel? Αν ναι υπάρχει καλώδιο μαύριο που συνδέει 2 usb3 κατευθείαν στην μητρική.

Κάτι τέτοιο δηλαδή.

3ον) Το αριστερό λευκό πλαϊνό μου φαίνεται άσχημο στο εσωτερικό του. Μέσα σε μαύρο εσωτερικό με άσπρες λεπτομέρειες απο το πουθενά ένα κομμάτι λευκό. Μήπως να το καλύψεις με κάποιο μαύρο πλέξι είτε να περάσεις ένα μαύρο βινύλιο αυτοκόλητο στο καπάκι;

Κατα τα άλλα πολύ ωραίο. Και ξέρεις τι θα πήγαινε πάρα πολύ στην όλη εικόνα; Κάτι 668 superlux που έχω εδώ δίπλα.

Το πιστευεις οτι εκεινο το λευκο με χαλαει και μενα αλλα δεν ειχα σκεφτει ποτε τι θα το κανω?? τελεια η ιδεα σου Νικο ευχαριστώ!!

Οσο για το usb ουτε αυτο το ηξερα σε Ελλαδα λες να υπαρχει πουθενα?

Οσο για το σατα ναι θα αλλαχθει και αυτο..ειναι του dvd...

Link to comment
Share on other sites

Όχι για usb3 δεν υπάρχει με καλώδιο. Κυκλοφορεί σαν αντάπτορας μια βλακεία αλλά δε φαίνεται ωραίο. Σκέψου αντάπτορα πάνω στη μητρική συν τα καλώδια usb3 γιακκκκ...

Link to comment
Share on other sites

είναι fail του 600Τ που δεν έχει usb3 pin header για κατευθείαν σύνδεση πάνω στην μητρική.. bill κρύψτο όπως σου είχα πει πίσω απο την μητρική και απο τον 120αρη και μέσα απο της σίτας και δεν θα φένεται, το μήκος φτάνει να κουμπώσει απο πίσω, έτσι το έχω και εγώ. Κατατάλλα άψογο το κουτί! περιμένουμε το full plexi πλαϊνό τώρα :p

Link to comment
Share on other sites

ΟΣο και να κουνησεις, ολο δεν θα βγει.

Με το κουνημα βγαινουν τα χοντρα, τα υπολειμματα θα φυγουν απλα με την χρηση.

Δωσε του μια εβδομαδα καιρο καθημερινης χρησης και θα δεις θα καθαρισει πληρως.

Και γω ειχα πολλες και εντος βδομαδας εφυγαν ολες!

Link to comment
Share on other sites

το οτι εχω αερα στο μπλοκ και βλεπω το νερακι να κανει βολτες πως θα γίνει αυτο?

Να γεμισει δηλαδη ολο με νερο.

Ειπε η Αγαπη να δωσω την αντλια ενα κλικ πιο πανω απο το 2 στο 4 πχ και να το ξανακατεβασω... αλλα δεν εχω προσβαση στο ποτενσιομετρο της αντλιας... :suicide:

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγώ δεν πήρα χαμπάρι ακόμη πιο είναι αυτό το λευκό αριστερό πλαϊνό που δεν ταιριάζει πολύ; :p

Επίσης, όντως μου φαίνεται κι εμένα περίεργο τέτοιο κουτί να μην έχει το header για USB3.

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=6455]Arkan[/MENTION] xaxaxa ο Νικος λεει για το πλαινο το δεξι που φαινεται το ασπρο μεσα πισω απο τους σληρους δισκους δηλαδη.

[MENTION=12897]absolom[/MENTION] οχι αν και εβρεξα και μητρικη ολα ιδια μου φαίνονται

Link to comment
Share on other sites

Το καλώδιο ειναι το μπροστινό το usb 3 το οποιο το βγάζω απο πισω και το συνδέω σε usb3 της μητρικής.

Απο περιεργια, εχεις καμια usb3 συσκευη; Δουλευει σωστα με την προεκταση;

Στο 650D που εχει ακριβως το ιδιο θεμα, ενα wd passport 500gb USB3 που συνδεω στα front δουλευει usb2.

Μολις το συνδεσω στο usb3 στο backpanel δουλευει κανονικα σε usb3.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=6455]Arkan[/MENTION] xaxaxa ο Νικος λεει για το πλαινο το δεξι που φαινεται το ασπρο μεσα πισω απο τους σληρους δισκους δηλαδη.

Λέω κι εγώ. Αυτό είχα προσέξει, αλλά κόλλησα στο "αριστερό" και σκέφτηκα πως έκανα λάθος.

Κατηραμένοι, με ψήνετε να κάνω και το δικό μου σύστημα και δεν παίζει σάλιο :p

Keep going m8.

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Απο περιεργια, εχεις καμια usb3 συσκευη; Δουλευει σωστα με την προεκταση;

Στο 650D που εχει ακριβως το ιδιο θεμα, ενα wd passport 500gb USB3 που συνδεω στα front δουλευει usb2.

Μολις το συνδεσω στο usb3 στο backpanel δουλευει κανονικα σε usb3.

οχι μια χαρα δουλευει

εχω βαλει επανω ενα wd elements 1tb usb 3 και ενα shαrkoon usb 3 stick 32gb ..

Ακουγεται ακομα ο κλασσικος ηχος που εχει αερα μεσα και τρελένομαι..

Link to comment
Share on other sites

Κούνα και μακροπρόθεσμα θα φύγει μόνο του. Άφησε και ανοιχτό το καπάκι για καμια βδομάδα για να φεύγει ο αέρα κατευθείαν.

Ετσι το εχω Νίκο.. Αντε να δουμε..

Δεν μου λετε την αντλια που την εχω στο 2 καλα ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα οι θερμοκρασίες θα το δείξουν αυτό. Όταν φύγει ο αέρας τελείως δοκίμασε στο 2,3,4. Είναι θέμα να πετύχεις την απόλυτη ροή.

Να δώ πότε θα αξιωθώ να βγάλω το δικό μου φωτογραφίες.

Ζητείται φωτογράφος ....

Link to comment
Share on other sites

το οτι εχω αερα στο μπλοκ και βλεπω το νερακι να κανει βολτες πως θα γίνει αυτο?

Να γεμισει δηλαδη ολο με νερο.

Ειπε η Αγαπη να δωσω την αντλια ενα κλικ πιο πανω απο το 2 στο 4 πχ και να το ξανακατεβασω... αλλα δεν εχω προσβαση στο ποτενσιομετρο της αντλιας... :suicide:

Σήκωσε σούζα το κουτί, έτσι ώστε οι PCI θύρες στο πίσω μέρος του κουτιού να ακουμπήσουν στο πάτωμα. Ο αέρας που έχεις είναι εγκλωβισμένος 99% μέσα στο ψυγείο που έχεις στην οροφή. Για να φύγει μέσα από το ψυγείο, θα πρέπει το ψυγείο να έρθει σε χαμηλότερο ύψος από το tank. Προσοχή μην αφήσεις κανένα fill port του τανκ ανοιχτό κάνοντας το παραπάνω και τα κάνεις όλα λούτσα...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.