Jump to content



Δείξτε την υδρόψυξη που φτιάξατε.


mariosalice

Recommended Posts

Θα ηθελα να κλεισω ευχαριστα το θεμα σχετικα με το eWorld,... Eworld Ο κόσμος της Πληροφορικής

Μολις μου τηλεφωνησε ο Γιαννης (eWorld), οπου μου εξηγησε πληρως την κατασταση που προεκυψε με τον server host του καταστηματος του κ μου εδωσε λεπτομερειες σχετικα με την παραγγελια μου, την οποια θα παραλαβω αυριο! :T:

Σε αντιθεση με αυτα που εξεφρασα παραπανω κ ανεφερα κ στον ιδιο, θα ηθελα να πω, πως ο χρονος που μου διεθεσε απο μονος του, προκειμενου να μου εξηγησει την κατασταση αλλα κ το γενικοτερο ενδιαφερον κ συνεπεια που εδειξε με εξεπληξαν ευχαριστα. :)

Ταυτοχρονα χαρηκα, οταν ουσιαστικα μου ειπε πως μπορω να παραγγειλω σχεδον ο,τι θελω σχετικο με το αντικειμενο ακομα κ αν δεν ειναι διαθεσιμο στο site!

Επιτελους, καποια στιγμη να εχουμε κ εμεις στην Ελλαδα τη δυνατοτητα να χαρουμε ενα σοβαρο watercooling shop, απο το οποιο θα μπορουμε να αγοραζουμε αυτα που θελουμε χωρις τα υπερογκα εξοδα αποστολης του εξωτερικου κ παραληλα να νιωθουμε την ικανοποιηση πως με τα χρηματα μας στηριζουμε την Ελληνικη αγορα.

:crazy_pilot:

ο Γιαννης (eWorld) ειναι επαγγελματιας με ολη τη σημασια της λεξεως:T::T::T:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμα χαίρομαι τα haribo του Γιάννη (βασικά η γυναίκα και ο γιός τα τίμησαν, εγώ δε πρόλαβα να τα δώ καν) που έστειλε δώρο λόγο καθυστέρησης της παραγγελίας και ας του τα έκανα τσουρέκια.

Απλά respect και χαίρομαι που υπάρχει κάποιο μαγαζί σε αυτή τη χώρα που μπορεί να μας εξυπηρετήσει στα περίεργά μας και είναι σαν τον Γιάννη.

Link to comment
Share on other sites

Desktop?authkey=Gv1sRgCPqZyY601bLTYw#5888318238302475938Και εγώ με την σειρα μου παρουσιάζω την υδρόψυξη μου η οποία αποτελείτε από....

Tower: Thermaltake Level 10 GT

Motherboard: Asus Socket 1155 Maximus V Formula GLan Audio Raid

CPU: Intel Core i7-3770K

VGA: Asus nVidia GeForce GTX 680 DirectCU II TOP 2GB DDR5 PCI-E Dual DVI HDMI DP

SSD: OCZ 240GB RevoDrive 3 RVD3-FHPX4-240G Solid State Drive PCI-E SSD

RAM: G.Skill Ripjaws Z 16GB DDR3 Non ECC CL11 2400MHz

Power supply: Corsair Power Supply 1200W ATX 24 pin AX CMPSU-1200AXEU Active-PFC Retail

Optical Drives: ASUS BW-12B1ST INTERNAL BLU-RAY RECORDER BLACK BULK

Fan Controller: Aerocool Touch 1000 Fan Controller LCD Panel

CPU Block: EK-Supremacy - Nickel

VGA Block: EK-FC680 GTX DCII - Nickel

VGA Backplate:EK-FC680 GTX DCII Backplate - Black

RAM Block: EK-RAM Dominator X4 - Nickel CSQ

RAM Module: EK-RAM Dominator Module - Black

Bridge: EK-FC Bridge SINGLE CSQ - Plexi

Reservoir: EK-BAY SPIN Reservoir - Plexi CSQ

Pump: EK-D5 X-TOP CSQ - Plexi

Pump:Aquacomputer D5 Pump Mechnics with USB and Aquabus Interface

Radiator: Black Ice� GT Stealth 120 XFlow Highest Performance Radiator - Ferrari Red

Radiator: Black Ice� GT Stealth 240 XFlow Highest Performance Radiator - Ferrari Red

FAN: Corsair Air Series SP120 Quiet Edition High Static Pressure 120mm Fan

Bitspower G 1/4" Silver Shiny Temperature Sensor Stop Fitting

ModMyToys 2-Pin Power Distribution PCB - 8-Way Block

Bitspower Flow Indicator (BP-FI-CLBKSL) - Clear/Black/Silver

Bitspower Replacement Blade for Bitspower Flow Indicator - Red

LED - Pre-wired with Connectors - 3mm - Red

LED - Pre-wired with Connectors - 5mm - Red

PPCS Luxury Single Braided Cold Cathode Kit - Red

Koolance Reusable Hose Clamp [13mm, 1/2" OD]

Enzotech Drain Plug G 1/4 Threaded Cap - 3/8" Barb

Enzotech Male to Female G 1/4 Threaded Extender

EK-CSQ Fitting 10/13mm G1/4 - Nickel

EK-CSQ Adapter 90° G1/4 Nickel

EK-CSQ Adapter 45° G1/4 Nickel

TUBE PrimoChill PrimoFlex™ Advanced LRT™ 9,5 mm (3/8") / 12,7 mm (1/2") - Bloodshed Red (PFLEXA-12-R)

EK-Ekoolant Blood RED (premix 1000mL)

GELID GC-Extreme thermal compound (3.5g)

EK-BAY SPIN Impelers

EK-UNI Holder D5 :worship::worship::worship::worship:

post-30125-1416077448,812_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από djkostas1
ಠ_ಠ
Link to comment
Share on other sites

Ο Κοπριτης, τον οποιο ευχαριστω παρα πολυ, ανελαβε το κουτι μου, και παντρεψε με εξαιρετο αποτελεσμα, την Η100I με τον 9550 μου(775). Σε σχεση με την Η70 που ειχα(η 70 με 2 1500αρηδες ανεμιστηρες Xigmatek), η 110I με τους 2 μαμα, εχω μεν τρελλη αυξηση θορυβου σε φουλ γκαζια, αλλα σε φορτια ειμαι 8 με 10 κατω(Crysis 3),(Train Simulator 2013), Και σε Idle, 4-5.

corsairhydro1.jpg

uppercase1.jpg

Το κουτι, εγινε πολυ ωραιο, σαν αποτελεσμα και σαν δουλεια(λεπτομερειες κλπ). Συντομα ο Κοπριτης, θα αναλαβει και τα υπολοιπα, 2 ανεμιστηρες πανω, σιτες, και Cable Management.

Γιωργο, Ευχαριστω :)

Έγινε επεξεργασία από lazarosleon
Link to comment
Share on other sites

Ο Κοπριτης, τον οποιο ευχαριστω παρα πολυ, ανελαβε το κουτι μου, και παντρεψε με εξαιρετο αποτελεσμα, την Η100I με τον 9550 μου(775). Σε σχεση με την Η70 που ειχα(η 70 με 2 1500αρηδες ανεμιστηρες Xigmatek), η 110I με τους 2 μαμα, εχω μεν τρελλη αυξηση θορυβου σε φουλ γκαζια, αλλα σε φορτια ειμαι 8 με 10 κατω(Crysis 3),(Train Simulator 2013), Και σε Idle, 4-5.

Το κουτι, εγινε πολυ ωραιο, σαν αποτελεσμα και σαν δουλεια(λεπτομερειες κλπ). Συντομα ο Κοπριτης, θα αναλαβει και τα υπολοιπα, 2 ανεμιστηρες πανω, σιτες, και Cable Management.

Γιωργο, Ευχαριστω :)

καλη συνεχεια φιλε μου:T::T::T: o Γιωργος ειναι επαγγελματιας με ολη την σημασια της λεξεως!! :hi:

Έγινε επεξεργασία από TifoziF1
δεν κάνουμε quote OΛΟ το σεντόνι
Link to comment
Share on other sites

Αν και ακόμα δεν έχω τις προεκτάσεις για τα καλώδια τροφοδοσιας των vga και τα εξτρα φουρφουρια αυτο ειναι.

παρακαλω τυχων παρατηρησεις ευπροσδεκτες

το ψυγειο μπηκε μπροστα

wp-20130613-023-8584.jpg

η προσοψη χωρις καλυματα

wp-20130613-022-8583.jpg

στην πισω και εσωτερικη πλευρα του ψυγειου μου περισσευαν τα 2 240αρια που ειχα πριν μπροστα και ειπα να τα βαλω εδω πισω σαν ενα (push-pull)

wp-20130613-021-8582.jpg

το εσωτερικο μου λοιπουν οι προεκτασεις τροφοδοσιας και τα sata

wp-20130613-015-8581.jpg

CPU Type QuadCore Intel Core i5-2500K, 3400 MHz (34 x 100)

Motherboard Name MSI P67A-GD80 (MS-7672) (2 PCI, 2 PCI-E x1, 3 PCI-E x16, 4 DDR3 DIMM, Audio, Dual Gigabit LAN, IEEE-1394)

Motherboard Chipset Intel Cougar Point P67, Intel Sandy Bridge

3D Accelerator AMD Radeon HD 6870 (Barts) x2

Disk Drive SAMSUNG HD103UJ (1000 GB, 7200 RPM, SATA-II)

Disk Drive Samsung SSD 840 Series (SATA-III)

Disk Drive ST2000DL003-9VT166 (2000 GB, 5900 RPM, SATA-III)

Optical Drive HL-DT-ST DVDRAM GH20NS10 x2

Θερμοκρασιες χωρίς φορτο (stock)

coretemp-scr-8585.png

Και με φορτο (stock)

coretempmeforto-scr-8586.png

και τελος

το σετακι

wp-20130613-028-8587.jpg

Υ.Γ

ΑΝ ΚΑΝΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΒΡΕΙ ΕΝΑ ΚΑΛΥΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΑ ΦΑΤΝΙΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑ PM

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ

Έγινε επεξεργασία από BLACKJO
Link to comment
Share on other sites

Αν και ακόμα δεν έχω τις προεκτάσεις για τα καλώδια τροφοδοσιας των vga και τα εξτρα φουρφουρια αυτο ειναι.

παρακαλω τυχων παρατηρησεις ευπροσδεκτες .....

....

...

Υ.Γ

ΑΝ ΚΑΝΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΒΡΕΙ ΕΝΑ ΚΑΛΥΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΑ ΦΑΤΝΙΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑ PM

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ

μια απορια, γιατι δεν εβαλες και τους πισω ανεμιστηρες πανω στο ψυγειο? μια χαρα κατα τα αλλα και καλες θερμοκρασιες

Έγινε επεξεργασία από TifoziF1
δεν κάνουμε quote OΛΟ το σεντόνι
Link to comment
Share on other sites

Αν και ακόμα δεν έχω τις προεκτάσεις για τα καλώδια τροφοδοσιας των vga και τα εξτρα φουρφουρια αυτο ειναι.

παρακαλω τυχων παρατηρησεις ευπροσδεκτες

το ψυγειο μπηκε μπροστα

η προσοψη χωρις καλυματα

στην πισω και εσωτερικη πλευρα του ψυγειου μου περισσευαν τα 2 240αρια που ειχα πριν μπροστα και ειπα να τα βαλω εδω πισω σαν ενα (push-pull)

το εσωτερικο μου λοιπουν οι προεκτασεις τροφοδοσιας και τα sata

CPU Type QuadCore Intel Core i5-2500K, 3400 MHz (34 x 100)

Motherboard Name MSI P67A-GD80 (MS-7672) (2 PCI, 2 PCI-E x1, 3 PCI-E x16, 4 DDR3 DIMM, Audio, Dual Gigabit LAN, IEEE-1394)

Motherboard Chipset Intel Cougar Point P67, Intel Sandy Bridge

3D Accelerator AMD Radeon HD 6870 (Barts) x2

Disk Drive SAMSUNG HD103UJ (1000 GB, 7200 RPM, SATA-II)

Disk Drive Samsung SSD 840 Series (SATA-III)

Disk Drive ST2000DL003-9VT166 (2000 GB, 5900 RPM, SATA-III)

Optical Drive HL-DT-ST DVDRAM GH20NS10 x2

Θερμοκρασιες χωρίς φορτο (stock)

και τελος

το σετακι

Υ.Γ

ΑΝ ΚΑΝΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΒΡΕΙ ΕΝΑ ΚΑΛΥΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΑ ΦΑΤΝΙΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑ PM

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ

ποσο ωραια θα χωραγε ενα διπλο monsta εκει που εχεις το ψυγειο

Έγινε επεξεργασία από TifoziF1
δεν κάνουμε quote OΛΟ το σεντόνι
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=12897]absolom[/MENTION] Δεν χρειάζεται να κάνεις quote όλο το σεντόνι, μπορείς να αφήσεις απ'έξω τις φωτογραφίες, τις βλέπουμε
δηλαδη απλα τις αφαιρω οταν κανω παραθεση ?
Link to comment
Share on other sites

Ασχετο με το συγκεκριμενο thread, αλλα καθως ισως ενδιαφερει τους περισσοτερους απο εδω...

E-SHOP.GR:

... το e-shop ¨μαλλον¨ ξεκινησε να φερνει watercooling parts!

Edit:

Χωρις να το εχω πολυψαξει, εχω την αισθηση οτι σε καποια προιοντα οι τιμες ειναι εξωφρενικα υψηλες, σε αντιθεση με το www.eworld.com.gr που οι τιμες του ειναι παρομοιες με αυτες τις Ευρωπης...

Έγινε επεξεργασία από ElGreco
Link to comment
Share on other sites

Ασχετο με το συγκεκριμενο thread, αλλα καθως ισως ενδιαφερει τους περισσοτερους απο εδω...

E-SHOP.GR:

... το e-shop ¨μαλλον¨ ξεκινησε να φερνει watercooling parts!

Edit:

Χωρις να το εχω πολυψαξει, εχω την αισθηση οτι σε καποια προιοντα οι τιμες ειναι εξωφρενικα υψηλες, σε αντιθεση με το Eworld Ο κόσμος της Πληροφορικής που οι τιμες του ειναι παρομοιες με αυτες τις Ευρωπης...

το εχει αρκετο καιρο απλα οι τιμες ειναι φρικη , ασε που δεν εχει φωτογραφιες εκτος απο πολυ λιγες περιπτωσεις και για να καταλαβεις τι πουλαει πρεπει να ψαχνεις στο google καθε φορα.

edit: οι φωτογραφιες των προιοντων εχουν αυξηθει πριν ηταν 5 στις 1000 , παλι καλα

Έγινε επεξεργασία από absolom
Link to comment
Share on other sites

Για bitspower και koolance που δυσκολα βρισκεις. ειναι μια χαρα....Το bitspower d5 mod kit που το εφερα απεξω 51+24 μεταφορικα το εχει 60 ευρω. κατι fittings της koolance που τα χα πάρει 5,80 πριν 3 χρονια απο ελλάδα τα έχει 5,07...μια χαρα...Εχει επιλέξει ακριβές εταιρείες να φέρει και μου κάνει εντύπωση..Δε λέτε πάλι καλά που θα ασχοληθει και καποιος άλλος στην Ελλάδα με υδρόψυξη να έχουμε εναλλακτικές. Αντε να κουνηθεί κάτι σε αυτή τη χώρα....

Έγινε επεξεργασία από Staba
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.