Jump to content



Δείξτε την υδρόψυξη που φτιάξατε.


mariosalice

Recommended Posts

To κουκλί είναι πάντα κουκλί...... γιατι δεν δοκιμάζεις και άλλα χρώματα στα tubes ?

Την άνοιξη-καλοκαίρι του 2007 που το πήρα το είχα έτσι...

casevv6do6.th.jpg

Μετά από κάμποσο καιρό είπα να αλλάξω να πάω σε 3/8 κι επειδή οι διάφανοι θολόνουν,ποτίζουν με το χρώμα είπα να πάω σε μαύρο και από τότε κόλλησα και ησύχασα παράλληλα.:p

@ReaperX

αυτο ειναι το κουτι σου;

:happy:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια ερωτηση εσεις που τα εχετε ηδη στημενα....Το ψυγειο καλυτερα εξω δεν ειναι να περνει και αερα???Γιατι το βαζετε μεσα στο κουτι???

Για πιο ομορφο και καθαρο αποτελεσμα, σε προστατευει αρκετα και απο ατυχηματα αν το σκεφτεις.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια ερωτηση εσεις που τα εχετε ηδη στημενα....Το ψυγειο καλυτερα εξω δεν ειναι να περνει και αερα???Γιατι το βαζετε μεσα στο κουτι???

Aκριβώς ότι λέει και ο φίλος από πάνω.

Σίγουρα αν βάλεις το ψυγείο "χύμα" έξω έχεις το καλύτερο αποτέλεσμα αλλά αν έχεις κουτί με "καλή θέση" τότε θυσιάζοντας ελάχιστη απόδοση έχεις ένα πολύ καλύτερο οπτικό αποτέλεσμα το οποίο παράλληλα είναι και πιο πρακτικό στη χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Απλα τρως τον χωρο μεσα και δεν μπορεις να κανεις δουλεια αμα θες να κανεις καποια αλλαγη...Εγω εχω ενα Termaltake Tsunami σαν αυτο http://www.whiningdog.net/Reviews/PCs/Cases/20040711-ThermaltakeTsunamiDream/final/final2.jpg και δεν εχω την πολυτελεια του χωρου δυστιχος....

Link to comment
Share on other sites

Απλα τρως τον χωρο μεσα και δεν μπορεις να κανεις δουλεια αμα θες να κανεις καποια αλλαγη...Εγω εχω ενα Termaltake Tsunami σαν αυτο http://www.whiningdog.net/Reviews/PCs/Cases/20040711-ThermaltakeTsunamiDream/final/final2.jpg και δεν εχω την πολυτελεια του χωρου δυστιχος....

Aναλόγως φίλε μου.Στο Tsunami όπως είπες δεν έχεις αυτή την πολυτέλεια.

Σε πολλά κουτιά όμως όπως Stacler (old),Cosmos/S,Tj07 αρκετά lian li με λίγο κόψιμο και πολλά άλλα κουτιά δεν σε περιορίζει καθόλου στο να κάνεις τη δουλειά σου.

Όλα εξαρτόνται απ' την διαρύθμιση στο εσωτερικό του κουτιού και το μέγεθός του.;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτη και η δικια μου αλλα μετα αφου εβαλα το phase βαρεθηκα να βγαλω το μπλοκ του επεξεργαστη και γιναν ολα χαλια τωρα το εχω στον αερα καποια μερα θα το φτιαξω και αυτο.Sorry για τη σκονη

post-10461-1416073787,146_thumb.jpg

post-10461-1416073787,1849_thumb.jpg

post-10461-1416073787,2011_thumb.jpg

post-10461-1416073787,2208_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

απο οτι βλεπω σε φωτογραφιες,γιατι δεν το εχω απο κοντα,το silverstone Tj07 ειναι με

διαφορα το τελειοτερο κουτι.

παιρνει το ψυγειο κατω και στο πλαι,αρα παιρνει αερα φρεσκο σα να το ειχε καποιος εξω,αρα τελειο σε αποδοση.

εχει τις μικροτερες διαστασεις σε σχεση με cosmos,stacker,lian li και τους full tower της tt

ενω συγχρονως τον διαχειριζεται αυτο τον χωρο στο επακρο,καλυτερα απ ολα τα αλλα.

και πανε ολα ,τροφοδοτικο,ψυγεια,μητρικη,ανεμιστηρες ακριβως στα σημεια που σκεφτομουν οτι θα ηταν καλυτερα οταν εψαχνα κουτι περυσι.

δυστυχως δεν ειχα δει αυτη την εταιρεια που τα κουτια της τα φτιαχνουν μαλλον ανθρωποι που ξερουν.

το μονο μειονεκτημα του Tj07 μαλλον ειναι η τιμη του..

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι πολύ μελετημένο κουτί το silverstone Tj07. Μοιάζει να χωράει όλη την υδρόψυξη στο κάτω διαμέρισμα, μαζί με το τροφοδοτικό (που παίρνει φρέσκο αέρα από κάτω). Το ψυγείο παίρνει φρέσκο αέρα από το ένα πλαινό κάτω και το βγάζει απέναντι. Κι αν κάποιος έχει πολλούς δίσκους υπάρχουν τα 3 σε 2 κουτάκια με μεγάλο ανεμιστήρα, που πιάνουν δύο υποδοχές 5 κι 1/4 και χωράνε τρεις δίσκους.

Προσφέρει ιδανικό και εύκολο στήσιμο για υδρόψυξη, από κάθε άποψη.

post-2226-1416073787,4114_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από mariosalice
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

updated

με νεο τανκ,μαυρους σωληνες φιδακια και πατεντα-σωληνακι στο τανκ για να βλεπω χρωμα και σταθμη υγρου.

μονο ρε γαμοτο που το διαφανες υποτιθεται σωληνακι δεν ειναι και τοσο καθαρο σα γυαλι δηλαδη.

post-10637-1416073809,3591_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

updated

με νεο τανκ,μαυρους σωληνες φιδακια και πατεντα-σωληνακι στο τανκ για να βλεπω χρωμα και σταθμη υγρου.

μονο ρε γαμοτο που το διαφανες υποτιθεται σωληνακι δεν ειναι και τοσο καθαρο σα γυαλι δηλαδη.

[ATTACH]33608[/ATTACH]

Πολυ ωραίος.Ετοιμάζω και εγώ κάτι και μου έδωσες ιδέα.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου pug_f_e

εχω βαλει το photoshop για βοηθεια και τη φαντασια μου αλλα και παλι

δεν μπορω να καταλαβω πως τα εχεις τοποθετησει,με ποια σειρα,που βρισκεται η αντλια

και που τα ρακορ του ψυγειου.

επισης εκει στην εισοδο του cpu block μηπως σου εχει τσακισει ο σωληνας η με ξεγελαει η φωτογραφια;;;

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου pug_f_e

εχω βαλει το photoshop για βοηθεια και τη φαντασια μου αλλα και παλι

δεν μπορω να καταλαβω πως τα εχεις τοποθετησει,με ποια σειρα,που βρισκεται η αντλια

και που τα ρακορ του ψυγειου.

επισης εκει στην εισοδο του cpu block μηπως σου εχει τσακισει ο σωληνας η με ξεγελαει η φωτογραφια;;;

:laughing::laughing: λοιπον.. κατ'αρχην εννοειται πως δε τσακιζει ο σωληνας πουθενα..

τωρα που το εβλεπα και γω ετσι φαινεται...:) αλλα καμια σχεση..

οσο για τη σειρα...τριπλο ψυγειο-εισοδος αντλιας, μετα εξοδος αντλιας-μπλοκ cpu-μπλοκ vga-εισοδος τανκ και απο την εξοδο του τανκ στην αλλη εξοδο/εισοδο του ψυγειου...

η αντλια ειναι οπως βλεπουμε τη φωτογραφια, κατω δεξια. πανω απο τις εισοδους/εξοδους του ψυγειου

Link to comment
Share on other sites

Να υπενθυμίσω οτι καλό ειναι όταν ποστάρουμε φωτογραφίες απο τις υδροψύξεις μας, να λέμε και 2 κουβέντες για αυτές, όπως για τα blocks που χρησιμοποιήσαμε, το ψυγείο, τα λαστιχα κτλ.

Δείτε και τα πρώτα πόστ αυτού του thread για να παίρνετε ιδέες. :)

Link to comment
Share on other sites

Να υπενθυμίσω οτι καλό ειναι όταν ποστάρουμε φωτογραφίες απο τις υδροψύξεις μας, να λέμε και 2 κουβέντες για αυτές, όπως για τα blocks που χρησιμοποιήσαμε, το ψυγείο, τα λαστιχα κτλ.

Δείτε και τα πρώτα πόστ αυτού του thread για να παίρνετε ιδέες. :)

η αληθεια ειναι πως δεν ειδα αρκετα τα προηγουμενα, αλλα ο τιτλος λεει δειξτε, οποτε και γω εβαλα 2 φωτογραφιες..

ΛΟΙΠΟΝ, εχουμε και λεμε...

cpu μπλοκ :D-tek fusion V2

vga μπλοκ :D-tek gfx

τριπλο ψυγειο gtx

tank alphacool, 25 εκατοστα

αντλια swifteck mcp655

σωληνας απλος(τουλαχιστον προς το παρον)

υγρο WFI

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.