Jump to content



Radeon HD3870 X2


gbak

Recommended Posts

  • Replies 681
  • Created
  • Last Reply

Στο UT3 δεν μπορουμε να βγαλουμε συμπερασματα.

62fps ειναι τo frame limit μεσα απο το παιχνιδι,

αλλά οι περισσοτερες 8800 το εχουν ανετα.

Το FSX δεν έχει μπει ποτε στο pc μου, δεν ξέρω

Για το COD4 ανεβασα καποιες photo, τα ειπαμε, imo οι διαφορές είναι τεραστιες.

Στο colin MCRAY dirt στην 1η βλέπω 27fps.... :...:

στην 2η εικονα που έδωσες 35fps αλλά δεν έχεις ΑΑ σ αυτην αλλά και

πάλι λίγα είναι. (τλχ πιο κάτω απο μια default 8800GTX)

Ας ελπισουμε ότι δεν κανεις κάτι σωστά

ή ότι φταινε οι drivers,

αν και αυτα τα games δεν βγηκαν τώρα

και είναι αρκετά δημοφιλή και δεν θα έπρεπε να είναι έτσι

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τα παιχνίδια οι ρυθμίσεις που επιλέχθησαν είναι ανάλυση 1680χ1050 και οι oδηγοί της κάρτας να μην ελέγχουν το AA & Antialising αλλά το παιχνίδι.Μέσα από τα οποία επιλέχθησαν οι όσες ρυθμίσεις έχει το καθένα στο maximum.

Οι διαφορές από τις πρώτες φωτό με τις επόμενες είναι οτί χρησιμοποιήθηκαν οι νέοι beta 8.1 v2 στα vista.:)

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μην το πηρε σωστα τότε

αυτή με τα 35FPS

http://www.imageshack.gr/view.php?file=1zfj59utwg9fzhoswycq.jpg

δεν έχει ΑΑ,

ενώ η προηγουμενη με τα 27fps είχε.

στο λέω για να μην βγαζεις συμπερασματα με λάθος στοιχεια.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς που να έχει αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημε με κάρτες με περισσοτερη από 512mb μνήμη γιατι μου φαίνεται οτι δεν βλέπει το 1gb που έχει πανω η ati

ggjx9w8uy6gr7dy6m5zt_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dem [Χθες, στις 18:57]

Στο UT3 δεν μπορουμε να βγαλουμε συμπερασματα.

62fps ειναι τo frame limit μεσα απο το παιχνιδι

Μπορεις να βγαλεις το framecap ή να το βαλεις με μεγαλυτερο νουμερο, απο το .ini ;)

(Θα πρεπει να αλλαξεις και το default profile στο program files και το/τα user profile απο τα documents and settings.. Νομιζω στο engine.ini βρησκεται το framecap.. Οταν τελιωσω το new pc θα το ψαξω καλυτερα.. ;))

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από chrisnitro2000

Υπάρχει κανείς που να έχει αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημε με κάρτες με περισσοτερη από 512mb μνήμη γιατι μου φαίνεται οτι δεν βλέπει το 1gb που έχει πανω η ati

ggjx9w8uy6gr7dy6m5zt_thumb.jpg

δεν εχει 1gb αλλα 2 Χ 512...

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις Vista δες στο desktop με δεξί κλικ personalize - display settings - advanced settings.

Εκεί έχει σωστές πληροφορίες για τη μνήμη.

Κανονικά έχει 1gb και πρέπει να την βλέπει όλη.

Από όσο ξέρω, δεν είναι όπως στο SLI που δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί στα παιχνίδια η επιπλέον μνήμη της μιας κάρτας.

Η HD 3870x2 βλέπει όλη τη μνήμη και τη χρησιμοποιεί.

Link to comment
Share on other sites

περιμενε μην βιαζεσαι..επεται συνεχεια .. στα 3.6 μονο ειμαι... Q δεν νομιζω με gt να σαι στα 18+ στα 3.6...και σκεψου μισο κλοκαρισμενη η ατι

μια χαρα στα games...και το crysis το τρεχω σχετικα καλυτερα στα 1920χ1200 απο οτι με ultra ...δεν το περιμενα

Link to comment
Share on other sites

καλα οτι πάει μια χαρα το ξέραμε και απο τον chrisnitro2000..... οταν ξεμπερδέψεις πάντως με τα bench σου ανέβασε και screenshots απο games ειδικα λογω της αναλυσης σου για να δουμε τι ισχύει ως reference ;)

Link to comment
Share on other sites

Welcome to the club .....όντως επιβάλλεται η αλλαγή avatar...κάτι σε κοκκινάκι.

Α!Με ποιό πρόγραμμα έκανες overclocking την ατι.

Αν κατάλαβα έχεις q6600 στα 3,6?Με τι πλατφόρμα και τι μνήμες τρέχεις?

Ευχαριστώ και καλορίζικη.:T:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν παίζει με HD38xx , και το τελευταίο riva tuner 2.06 δεν υποστηρίζει clocking tool?

Και νομίζω πως το overdrive δεν κάνει overclockinh καθόλουγ γιατί το έβαλα τέρμα και έβγαλα το ίδιο σκόρ στο 3dmark:wassat:

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα μπέρδεμα και προσπάθησε να εξηγήσεις.Έχουμε την ίδια κάρτα εγώ default και εσύ μισοκλοκαρισμένη και τρέχω 3dmark.Βγάζεις 18+ οκ, δες το SM2, HDR/SM3 score που έχουμε τα ίδια και η διαφορά μας είναι στο cpu score.Καταλήγοντας θέλω να πω, πως το overdrive π@π@ρι@ clocking κάνει με το συμπάθιο δηλαδη:cry:

hk27newjynx5th0bb55j.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.