Jump to content



WD MyBook World in a nutshell


Jaco

Recommended Posts

  • Replies 252
  • Created
  • Last Reply

Με λυπη μου δηλωνω πως οποια προσπαθεια εκανα για να ξαναβαλω το firmware απο την αρχη, δεν πετυχε...

Κοινως, εμεινα με ενα mybook ουσιαστικα αχρηστο. Λεω να ξηλωσω το δισκο του και να τον βαλω sto desktop... :rip:

Link to comment
Share on other sites

O 500 ειναι Jaco...

Αλλα ρε γμτ, δεν του εκανα τιποτα, μαλιστα ελειπα απο το σπιτι και τον ειχα αφησει αναμμενο. Απλα πηγα να συνδεθω με το putty για να κανω οτι προτεινες.

Και εμεινα με το........ ποντικι στο χερι! (Connection refused)

Link to comment
Share on other sites

Για κάτι τέτοια χρειάζεται η μόντα με το σειριακό που έχω κάνει στο πρώτο ποστ... μου έχει λύσει άπειρες φορές τα χέρια, γιατί πάντα έχω terminal, ότι και να γίνει...

Δεν είναι δύσκολο να γίνει, αλλά θέλει την προσοχή του και να βρεις ρημάδα πλακέτα με το rs232 -> ΤΤL... :hm:

Link to comment
Share on other sites

Μη μασάς κάνε το restore και μετά ασ' τον default τον δίσκο και ενεργοποίησε ένα tool που σου δίνει η WD και θα έχεις αυτό που θες... ευτυχώς να λες που στρώνει και δεν είναι μη αναστρέψιμη κατάσταση...

Link to comment
Share on other sites

Κάντο restore δεν χάνεις τίποτα και θα μάθεις και 5 πράγματα...

Ναι αυτό εννοώ, δεν το θυμάμαι καθόλου, αλλά απ' ότι είδα το θάβω στο thread από πέρυσι, οπότε κάποιο λόγο θα είχα...

Τι να σου πω... Απλά κουράγιο και υπομονή...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλημερα,εχω εναν 500G τον ασπρο τον WD και σκεφτηκα να τον κανω κατεβαστηρι,αποριες τωρα newbie :jump1:

ποια απο τα βηματα θα πρεπει να κανω για να ξεκινισω απο το

  1. 3.To πανηγύρι ή 13. Transmission με Clutch Web Interface (από Daidalos)
    μπας κ το καταφερω να το κανω δηλ ρωταω

    ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Θες να κατεβάζεις torrents ή από rapidshare...?

Για torrents πρέπει να ακολουθήσεις το βήμα 13, αφού πρώτα ξεκλειδώσεις το ssh (βήμα 3)...

Για rapidshare καλύτερα να εγκαταστήσεις το myrapbook... οδηγίες γι' αυτό έχω γράψει στα documentations του sourceforge, αλλά επειδή έχω σταματήσει την ανάπτυξή του εδώ και καιρό, υπάρχουν και οδηγίες από άλλους χρήστες στο mybookworld που το έχουν κάνει import στο optware, με ένα precompiled executable, για όσους δεν έχουν gcc, δηλαδή συσκευές με το καινούργιο fw...

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε να του περασω στο Transmission οπως λες δηλ να κατεβαζει ο δισκος απο μονος του χωρις να εχω συνεχεια το pc ανοιχτο.

αρα δηλ εστιαζομαι στο βημα 3ο κ κατοπιν στο 13ο βημα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.