Jump to content



TheLab v2 - Προβλήματα


DJD

Recommended Posts

μήπως γίνεται να αυξηθεί λιγάκι το μέγιστο επιτρεπόμενο μέγεθος του avatar; τα 20kb μου φαίνονται ελάχιστα στην περίπτωση που κάποιος θέλει να βάλει ένα gif αντι για μια κανονική εικόνα. :)

Link to comment
Share on other sites

μήπως γίνεται να αυξηθεί λιγάκι το μέγιστο επιτρεπόμενο μέγεθος του avatar; τα 20kb μου φαίνονται ελάχιστα στην περίπτωση που κάποιος θέλει να βάλει ένα gif αντι για μια κανονική εικόνα. :)

ακόμη καλύτερα δεν γίνεται να κάνουμε λινκ σε κάποιο avatar provider όπως είναι το gravatar ? Θα γλιτώσετε και σε bandwidth...

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν αυτό οφείλεται στο φόρουμ ή κάπου αλλού αλλά το αναφέρω μήπως και κάποιος ξέρει κάτι.

Έχω παρατηρήσει, σε δύο διαφορετικές συνδέσεις Wind/Tellas (aka σε δύο σπίτια) ότι πολλές φορές σε τυχαίες στιγμές και για τυχαία χρονική διάρκεια το φόρουμ δεν ανοίγει (καμια σελίδα). Ο firefox βγάζει στο status bar "Waiting for www.thelab.gr" και τελικά καταλήγει με μήνυμα The connection was reset. :hmm:

Eννοείται πως δεν ανοίγει και με κανέναν άλλο φυλλομετρητή.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία έχω αρχίσει να πιστεύω ότι το Thelab και η Forthnet έχουν ένα θέμα. Είναι στιγμές που απλά δε μπαίνει στο Thelab (ενώ φαίνεται up http://www.downforeveryoneorjustme.com/), ενώ σε άλλα sites δεν έχει θέμα.

Αυτό είναι θέμα της Forthnet ή του lab;

Απ' ότι βλέπω κι ο [MENTION=3673]hayabusa[/MENTION] έχει το ίδιο θέμα. Ίσως να είναι τοπικό το πρόβλημα :p

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν, προτείνω να κατέβουμε σε απεργία :p

Πάντως, πέρα από την πλάκα δεν νομίζω να είναι θέμα της περιοχής γιατί η άλλη σύνδεση που ανέφερα στο ποστ μου είναι κάμποσα χιλιόμετρα μακρυά, στο Κερατσίνι.

Link to comment
Share on other sites

Και στη Θεσσαλονίκη που είμαι εγώ, τώρα τελευταία κάτι γίνεται. Είναι φορές που δε μπαίνει ενώ άλλα sites την ίδια στιγμή λειτουργούν κανονικά. Έχω και εγώ forthnet αλλά δεν ξέρω αν έχει σχέση ο isp.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα μάλλον εντοπίζεται μόνο στους εναλλακτικούς παρόxους, ο οτε/connx δε φαίνεται να το παρουσιάζει. Επίσης απ' ότι κατάλαβα δεν έχει σχέση αν είναι σε fastpath ή όχι.

Όσο εγώ δε μπορούσα να μπω, γνωστός με connx είχε κανονικά πρόσβαση στο lab.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.