Jump to content



Αστεία Videos


astrolabos

Recommended Posts

  • Replies 5,5k
  • Created
  • Last Reply
Εσύ κλαις εγώ έπαθε εξάρθρωση κάτω σιαγόνας; :o

Πως το έκανε αυτό ο τύπος;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Βασικά η τράπουλα είναι στημένη από την αρχή. Απλά νομίζουμε ότι την ανακατεύει, ενώ δεν το κάνει. Σίγουρα θέλει τεχνική, δεν είναι καθόλου εύκολο, αλλά σαν ιδέα είναι απλό...

Παλαιότερα, όταν η ΕΡΤ την περίοδο των γιορτών έδειχνε διάφορα σόου με τρυκ, μαγεία, κλπ, είχε δείξει ένα, όπου έπαιζε ο δάσκαλος του Steve McQueen στην ταινία The Player. O τύπος έλεγε ότι δεν του επιτρέπουν φυσικά να πλησιάσει καζίνο και λέσχες...

Τι έκανε λοιπόν...; Παίρνει μια σφραγισμένη τράπουλα. Τη βγάζει από τη ζελατίνα και την απλώνει στο τραπέζι. Είναι φυσικά όλα τα φύλλα στη σειρά, αρχίζοντας από άσσο καρό και τελειώνοντας σε ρήγα μπαστούνι. Βγάζει λοιπόν τα 5 πρώτα φύλλα, άσσο-δύο-τρία-τέσσερα-πέντα καρό, και τα βάζει σε τυχαίες θέσεις σε όλη την τράπουλα. Μετά ανακατεύει ΠΑΝΤΑ χωρίζοντας την τράπουλα στη μέσα και κάνοντας το κλασσικό "χρρρρτς". Σε πέντε κινήσεις βγάζει και τα πέντε φύλλα με τη σειρά και μάλιστα κάποιο πετάχτηκε έξω κατά το ανακάτεμα, έπεσε στο πάτωμα και όταν το σήκωσε λέει "α, κοίτα να δεις, το τέσσερα καρό που θέλαμε είναι...".

Αφού λοιπόν έβγαλε και τα 5 φύλλα, συνέχισε το ίδιο τροπάρι, να ανακατεύει δηλαδή και να κόβει, έως ότου έβγαλε ΟΛΑ τα υπόλοιπα καρό με τη σειρά :confused: Καθ'όλη τη διάρκεια που το έκανε, εξηγούσε ότι στα χαρτιά και ειδικότερα στο πόκερ, για να κερδίσεις δε χρειάζεται να έχεις το καλύτερο φύλλο, αλλά να ξέρεις τι ακριβώς έχει ο άλλος... Αφού λοιπόν έβγαλε το λογίδριο και πέταξε έξω όλα τα καρά, γυρνάει την τράπουλα ανάποδα, την απλώνει στο τραπέζι και είναι όλα τα υπόλοιπα φύλλα ΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ!!! :blink:

Αν και ήμουν σχετικά μικρός όταν το είδα, γυμνάσιο..; , το θυμάμαι ακόμα γιατί μου είχε κάνει απίστευτη εντύπωση...

(αυτό είναι άσχετο, αλλά το είχα έτοιμο όταν είδα το παραπάνω post :p)

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=CQqf1yoRwxA]Ball Boy Fail - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Έλεος με τα blogs "ενημέρωσης". Ο "διευθυντής της Google" είναι ένας πρώην διευθυντής ενός τμήματος της Google, μα τι πατάτα έκανε πάλι ο Ομπάμα.

Σε λίγο θα μου πείτε ότι δεν ξέρετε και ποιος ήταν ο finance director της Dell το 2003... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.