Jump to content



Linux Fight Club


jimakos21

Recommended Posts

εμενα αυτο που με κεντρισε περισσοτερο παντως ( και για αυτο εφτιαξα και το αρθρο ) ειναι οτι το τζαμπα λειτουργικο ειναι ασφαλεστερο από αλλα για τα οποια πρεπει να τα σκασεις για να τα παρεις (Vista/Macintosh)...;)

Oντως.. Ομως μην τα καταρεουμε και ολα. Ναι στην ασφαλεια..αλλαα.....

Γιατι ολος ο κοσμος εχει windows / macindos ?

Μηπως γιατι εχουνε ΠΑΝΤΑ ΣΥΜΒΑΤΟΤΗΤΑ σε ολες της εφαρμογες/προγραμματα/παιχνιδια σε σχεση με την linux?

Μηπως γιατι εχουν περισσοτερα ulitities?

Μηπως γιατι ειναι πιο ευκολα? μα πολυ πιο ευκολα?? Ο 60αρης στη διαφημιση της forthnet που μου θελει και 24αρα τι να καταλαβει απο linux??

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

γιατι, απο windows τι νομιζεις οτι θα καταλαβει; εδω δεν καταλαναιβουν ορισμενοι 45αρηδες...

Εγω νομιζω οτι ολα ειναι θεμα συνηθειας και εξαρταται τι ζηταει ο καθενας αλλα και κατα ποσο ειναι διατεθειμενος να ψαξει για να κατανοησει τον τροπο λειτουργιας ενος λειτουργικου. Αν το καταφερει αυτο, από εκεί και μετά τίποτα δεν θα του φαίνεται δύσκολο...;)

Ακομη εγω που λογω υποχρεωσεων δεν εχω σπαταλήσει και πολυ χρονο για να εξοικοιωθω μαζι του μπορω να πω οτι εχω μεινει υπερ-ευχαριστημενος από το Ubuntu 7.1 που εχω στο desktop μου.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα δεν ειναι ακριβως ετσι!

Ο πατερας μου για παραδειγμα , πες και οτι εμαθε και πες οτι του αρεσουν κ ολας (δεν αντιλεγω ειναι σιγουρα πιθανο! ) δεν εχουν συμβατοτητα τα προγραμματα της λογιστικης του δουλειας με το linux!

Ουτε ενος παιδιου τα games.

Link to comment
Share on other sites

Oντως.. Ομως μην τα καταρεουμε και ολα. Ναι στην ασφαλεια..αλλαα.....

Γιατι ολος ο κοσμος εχει windows / macindos ?

Μηπως γιατι εχουνε ΠΑΝΤΑ ΣΥΜΒΑΤΟΤΗΤΑ σε ολες της εφαρμογες/προγραμματα/παιχνιδια σε σχεση με την linux?

Μηπως γιατι εχουν περισσοτερα ulitities?

Μηπως γιατι ειναι πιο ευκολα? μα πολυ πιο ευκολα?? Ο 60αρης στη διαφημιση της forthnet που μου θελει και 24αρα τι να καταλαβει απο linux??

το 99% του πλανητη αποτελειται απο μακακες.

αυτο απαντα σε ολα σου τα ερωτηματα.

:)

Link to comment
Share on other sites

Trust me, αν ο κόσμος γύριζε και το Linux ερχόταν στη θέση των Windows, θα ίδια θα λέγαμε για το Linux.

Ένα λειτουργικό τόσο ελαφρύ όσο το Linux είναι απαγορευτικό για τις εταιρείες που βασίζονται στην αναβάθμισή σου.

Αν ποτέ το Linux εδραιωθεί, θα γίνει κι αυτό βαρύ και τρύπιο, σαν τούβλο.

Link to comment
Share on other sites

To ελεύθερο λογισμικό δεν λειτουργεί με τους κανόνες τις αγοράς. Αν γινότανε βαρή θα μπορούσε ευκολα κάποιος να κάνει ένα fork τον κώδικα του και να συνεχίζει να το αναπτύσσει με διαφορετικές προτεραιότητες.

Link to comment
Share on other sites

Trust me, αν ο κόσμος γύριζε και το Linux ερχόταν στη θέση των Windows, θα ίδια θα λέγαμε για το Linux.

Ένα λειτουργικό τόσο ελαφρύ όσο το Linux είναι απαγορευτικό για τις εταιρείες που βασίζονται στην αναβάθμισή σου.

Αν ποτέ το Linux εδραιωθεί, θα γίνει κι αυτό βαρύ και τρύπιο, σαν τούβλο.

Θα συμφωνουσα μαζι σου ρε θειο, αλλα αυτο ερχεται σε αντιθεση με την φυση του linux. Μην ξεχνας οτι προκειται για ανοιχτο λογισμικο και αν η "Χ" εταιρια παει και το βαρυνει, χωρις λογο γιατι "τα παντελωνιασε" απο την εταιρια hardware που θελει να πουλησει επεξεργαστες, θα βρεθει η "Υ" εταιρια η οποια θα παρει τον ανοιχτο κωδικα και θα βγαλει ολα τα αχρηστα.

Ο τελικος καταναλωτης θα εχει παντα το δικαιωμα της επιλογης. Κατι που δεν γινεται με τα Win.

Αν παλι η "Ζ" εταιρια το κανει τρυπιο εσκεμμενα ή αθελα της, θα βρεθει ενα καρο κοσμος ο οποιος θα μπει και θα κλεισει την τρυπα απλα και μονο λογω της φυσης του ανοιχτου κωδικα στο οποιο ειναι στηριγμενο το λειτουργικο. Θα δεχτω οτι υπαρχουνε ανθρωποι οι οποιοι σπανε προγραμματα ετσι για την ικανοποιηση, αλλα υπαρχουνε κι αλλοι ανθρωποι, πολλες φορες οι ιδιοι, οι οποιοι γραφουν κωδικες για να προστατευουν προγραμματα απο επιθεσεις.

Link to comment
Share on other sites

To σέβομαι απεριόριστα το linux. Θα του αφιερώσω σίγουρα χρόνο στο μέλλον. Δυστυχώς η αγαπημένη μου εταιρεία (ΑΤΙ) το έχει γράψει κανονικά σε θέμα driver και δεν ασχολούμαι ακόμα μέχρι να σοβαρευτούνε. Απάραδεκτο ξεπούλημα της ΑΤΙ στην Microsoft (λόγω συμφωνιών Xbox360).

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνουσα μαζι σου ρε θειο, αλλα αυτο ερχεται σε αντιθεση με την φυση του linux. Μην ξεχνας οτι προκειται για ανοιχτο λογισμικο και αν η "Χ" εταιρια παει και το βαρυνει, χωρις λογο γιατι "τα παντελωνιασε" απο την εταιρια hardware που θελει να πουλησει επεξεργαστες, θα βρεθει η "Υ" εταιρια η οποια θα παρει τον ανοιχτο κωδικα και θα βγαλει ολα τα αχρηστα.

Ο τελικος καταναλωτης θα εχει παντα το δικαιωμα της επιλογης. Κατι που δεν γινεται με τα Win.

Αν παλι η "Ζ" εταιρια το κανει τρυπιο εσκεμμενα ή αθελα της, θα βρεθει ενα καρο κοσμος ο οποιος θα μπει και θα κλεισει την τρυπα απλα και μονο λογω της φυσης του ανοιχτου κωδικα στο οποιο ειναι στηριγμενο το λειτουργικο. Θα δεχτω οτι υπαρχουνε ανθρωποι οι οποιοι σπανε προγραμματα ετσι για την ικανοποιηση, αλλα υπαρχουνε κι αλλοι ανθρωποι, πολλες φορες οι ιδιοι, οι οποιοι γραφουν κωδικες για να προστατευουν προγραμματα απο επιθεσεις.

+1

όσοι θέλουν να κάνουν "κακό" σε άλλους σίγουρα δεν θα θέλουν να πάθουν το ίδιο.για αυτό και χρησιμοποιούν προγράμματα ανοιχτού κωδικα.αν η "εταιρία" διανομή σου δεν έχει κλίση μια τρυπα μπορείς να το κανεις εσύ,θέλει πολύ ψάξιμο βεβαια.:computer:

Link to comment
Share on other sites

To σέβομαι απεριόριστα το linux. Θα του αφιερώσω σίγουρα χρόνο στο μέλλον. Δυστυχώς η αγαπημένη μου εταιρεία (ΑΤΙ) το έχει γράψει κανονικά σε θέμα driver και δεν ασχολούμαι ακόμα μέχρι να σοβαρευτούνε. Απάραδεκτο ξεπούλημα της ΑΤΙ στην Microsoft (λόγω συμφωνιών Xbox360).

+1!Ό,τι και να κάνω δεν μπορώ να δω video χωρίς τετραγωνάκια στα ubuntu με την 3870 μου.Και αμα δεις και εδω https://a248.e.akamai.net/f/674/9206/0/www2.ati.com/drivers/linux/catalyst_83_linux.html η 3870 δεν υποστηρίζεται ακόμα.Μετά από 4 μήνες + ....:TD:

Link to comment
Share on other sites

Oντως.. Ομως μην τα καταρεουμε και ολα. Ναι στην ασφαλεια..αλλαα.....

Γιατι ολος ο κοσμος εχει windows / macindos ?

Μηπως γιατι εχουνε ΠΑΝΤΑ ΣΥΜΒΑΤΟΤΗΤΑ σε ολες της εφαρμογες/προγραμματα/παιχνιδια σε σχεση με την linux?

Μηπως γιατι εχουν περισσοτερα ulitities?

Μηπως γιατι ειναι πιο ευκολα? μα πολυ πιο ευκολα?? Ο 60αρης στη διαφημιση της forthnet που μου θελει και 24αρα τι να καταλαβει απο linux??

Κοιτα δεν ειναι ακριβως ετσι!

Ο πατερας μου για παραδειγμα , πες και οτι εμαθε και πες οτι του αρεσουν κ ολας (δεν αντιλεγω ειναι σιγουρα πιθανο! ) δεν εχουν συμβατοτητα τα προγραμματα της λογιστικης του δουλειας με το linux!

Ουτε ενος παιδιου τα games.

Συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ με τον προλαλήσαντα.Μ'εσα από το στόμα μου τα πήρες!.

Link to comment
Share on other sites

^

|

|

|

Γιατι ολος ο κοσμος εχει windows / macindos ?

Γιατί όλος ο κόσμος είναι άσχετος με υπολογιστες και n00bας μεχρι εκει που δεν σπέρνει το msn messenger και ο IE. Χρησιμοποιείται γιατί είναι πλέον μονοπώλειο, καθώς οι εταιρίες δεν έχουν drivers και άδειες για τα πάντα. Ολα και όλοι εξαρτατώνται από την Microsoft , και αν θελει σε πουλάει και σε αγοράζει σε μισό λεπτό, όπως την Novell και το SuSE.

Μηπως γιατι εχουνε ΠΑΝΤΑ ΣΥΜΒΑΤΟΤΗΤΑ σε ολες της εφαρμογες/προγραμματα/παιχνιδια σε σχεση με την linux?

Δεν ειναι Gay. Ειναι ΤΟ Linux. Φυσικα και εχουν παντα συμβατότητα, αφού η M$ πληρώνει του λούστι το χρήμα για να δεσμεύει πατέντες λογισμικού, για να σε αναγκάζει να βάλεις Vista για να παιξεις το Halo 2, και να κινείται όλος ο πλανητής γύρο της. Και αν πάς να της ξεφύγεις, θα σε κάνεις να φαληρίσεις οικτρά. Το linux αναπτύσσεται από τον οποιονδήποτε που ξέρει προγραμματισμό, παρόλα αυτά υπάρχει αρκετά καλή υποστήριξη και συμβατότητα. Ας μην είχε το DirectX ή το Office και θα σου λεγα μετα αν θας προτιμούσες να βαλεις Windows και να εχεις τρελη ζημία σε καθε reboot/shotdown,overflow απο hack attacks της εταιρίας σου μονο και μονο για να παιζει η WebCam του υπάλληλου. Δες τι λεει η Gartner μονο και θα φρίξεις. Χεχε. Πολλές εταιρίες αλλά και αμυντικά συστήματα στρατού "τρέχουν" linux (βλέπε SE-Firewall).

Μηπως γιατι εχουν περισσοτερα ulitities?

Ε; Καλά οχι οτι δεν εχει utilties το linux αλλα νομιζω οτι έχει τα πάντα και οτι δεν υπολείπεται σε τιποτα. Και αν θες κατι το παιζεις με Wine. Αλλωστε η δύναμη και ευελιξία του bash σου δίνει την δυνατότητα να εκμεταλλευτείς πανεύκολα οποιοδηποτε unix-οειδες utlity σε ενα shell script και ετσι να φτιαξεις δικα σου utilities ευκολα , γρηγορα και χρήσιμα.

Μηπως γιατι ειναι πιο ευκολα? μα πολυ πιο ευκολα?? Ο 60αρης στη διαφημιση της forthnet που μου θελει και 24αρα τι να καταλαβει απο linux??

Δηλαδη θεωρείς το Ubuntu δύσκολο ; Αν μη τι αλλο αν δεν εχεις μια βασικη γνώση για τα βασικα του PC, τότε ναι θα βαλεις Windows αλλά και πάλι θα φέρεις ειδικό στο σπίτι να σου κανει το format. Βεβαια το να γίνεσαι έρμεο της ασχετοσύνης σου και του next next install finish έχει φυσικα και τα δικά του μειονεκτήματα τα οποία φαίνονται στα εκατομμύρια bugs και προβλήματα που έχει το σύστημα σε καθημερινή βάση. Η ηλικία δεν παίζει ρόλο, βάλε τον παππού σου μπροστά απο ενα συστημα που έχει Vista και μπροστά από συστημα που έχει Ubuntu. Κοβω το κεφάλι μου οτι σε 10 λεπτα θα του πεχτουν τουλαχιστον 5 μυνηματα που θα του ζητουν την άδεια να κανει μια κινηση, άσε δε που αν κολλήσει μετα θα σου ζηταει να στειλει γραμμα στην Microsoft και ο καημενος ο παππους θα τα παιξει.

δεν εχουν συμβατοτητα τα προγραμματα της λογιστικης του δουλειας με το linux!

Ουτε ενος παιδιου τα games.

Αν ακομα με το Wine και το Cedega δεν βγαλει ακρη, αν ακόμα και με εγκατασταση των Windows πάνω στο Linux με paravirtualization δεν καταφερει τιποτα. Ε, ναι τοτε εχεις δικαιο. Γι αυτό, λεω οτι το Linux δεν ειναι σε θεση να αντικαταστήσει τα Windows.

Οι πιο πολλοί κρίνεται ένα λειτουργικό με την ευκολία που σας παρέσει. Γιατι είσαι τεμπέλιδες να μάθετε κάτι καινούριο και να ασχοληθείτε με αυτό. Και μην μου πει κανεις οτι λεω ψέμματα, γιατι ο μεσος χρήστης που θελει λιγο να το ψαξει, δοκιμαζει να βαλει Linux, κανει μια πατατια εκει με τα partition, ακουει κατι για Swap και νομιζει οτι θα παιξει το παιχνιδι και μετα κλαει που εχασε bootloaders κλπ. Ασε δε, που ολοι ψάχνουν να δουν, γιατι δεν παίζει το exe. Μα, αν ειναι δυνατον δηλαδη....

κοινώς: το οτι δεν δοκιμάστηκε στο ubuntu, δεν σημαίνει οτι δεν θα έπαιζε.

Κοινώς: το ότι δεν δοκιμαστηκε στο ubuntu, δεν σημαίνει οτι θα έπαιζε.

δηλαδή, κάποιοι περιμένουν οτι η Microsoft, αλλη δουλειά δεν εχει να κάνει, πρεπει να απαιτεί και να διαβαζει γραμμή, γραμμή τον κώδικα του κάθε περίεργου, για να σιγουρευτεί οτι οι εφαρμογή του δεν θα κρασάρει τα Win.

Συμφωνω. Τα Windows είναι ενα bug απο μόνα τους. Εδώ όμως, έχεις δίκαιο και συμφωνώ μαζί σου. Αλλά να σε ρωτήσω κάτι: Αη M$ θέλει να σε προσέχει τόσο πολύ, βάζει μέχρι και warnings όταν μεταφέρεις φακέλους ή αλλάζεις την επιφάνεις εργασίας. Δηλαδη για τοσο ασημαντα πράγματα - έχουν πάρεις τις προφυλάξεις τους. ΓΙΑΤΙ, δεν εχουν πάρει προφυλάξεις για τα αντιστοιχα λάθη των γνωστώ τουλαχιστον προγραμματων που χρησιμοποιουνται ευρέως. Δηλαδή, τι ειναι προτιμότερο ; Ενας ελεγχος που καταντάει βαρετός ή κάτι ουσιαστικό ;

πόσοι χρήστες linux desktop (dont mention your company's web server), ενώ έχουν Nvidia vga, και βρίσκουν nvidia propietary drivers για download, θα κάτσουν με τους default?

Συγγνωμη γιατι να κατσουν με τους default ; Μήπως να μην ακους και mp3 επειδή δεν υπάρχουν οι άδειες ;

Απάραδεκτο ξεπούλημα της ΑΤΙ στην Microsoft (λόγω συμφωνιών Xbox360)

Γιατι απαράδεκτο ; Τι ηθελες να παιζεις pacman στο linux ; Καλά έκανε.

δεν υπαρχουν και πολλες εφαρμογες απο τριτους για ubuntu για αυτο δεν το χακεψαν
Υπαρχουν όμως πολλές εφαρμογές απο τέταρτους, ε ; Το linux δεν ειναι το ubuntu. Τo linux ειναι ο kernel. ο kernel. και ο kernel ειναι το καλυτερο έργο τέχνης κώδικα και τεκμιρίωσης που έχεις δει στην ζωή σου. Μην μας τρελενετε ομως windows-αδες. Την μια μας λέτε οτι το abode δεν προιον καθ'αυτο των windows οποτε @@ hack εκαναν. Τα windows ειναι ασφαλη. Ε, παρε κ εσυ ενα box με unix επανω και μια μαύρη και άραχνη κονσόλα και αν το σπάσεις σε 100 μέρες θα εισαι όντως God.
Trust me, αν ο κόσμος γύριζε και το Linux ερχόταν στη θέση των Windows, θα ίδια θα λέγαμε για το Linux.

Ένα λειτουργικό τόσο ελαφρύ όσο το Linux είναι απαγορευτικό για τις εταιρείες που βασίζονται στην αναβάθμισή σου.

Αν ποτέ το Linux εδραιωθεί, θα γίνει κι αυτό βαρύ και τρύπιο, σαν τούβλο.

Μήπως δεν ξέρεις οτι σιγά σιγά, με δηκά βημματακια το linux αρχιζει να αποκτά ενα έστω και πολυ μικρό μερίδιο στις εταιρίες ; Μεχρι το 2010 υπολογιζεται να φτασει το 5%. Βασικά το linux ειναι 1. Οι διανομές του πολλές. Αν μια εταιρία θελει να ξεφυγει απο τη microsoft, τα λεφτα που πρεπει να πληρωνει για ανβαθμισεις, υποστηριξη κλπ, μπορεί να φτιάξει μια δικιά της διανομή (κατι σαν fork) και να κανει compile των kernel συμφωνα με τις αναγκες της. Οντως, το Ubuntu ειναι πολυ βαρυ για Linux. Αφου οταν bootαρει, του εχουν φορτώσει να τρεχουν καμια 1000drivers για Cannon, hp, sony και εγω δεν ξερω τι άσχετα με το αν ο χρήστης δεν έχει τιποτα απο αυτά. Ο λόγος ; Μα για να μην παιδεύεται ο n00bας που κάθεται για 1η φορα μπροστά απο το linux desktop. Όσο βαρύ και να γίνει, τόσο πιο ελαφρυ θα είναι στα χέρια των έμπειρων Linux users.

Νο οffence at all. Απλά ξερω οτι οταν τελειωσει το post θα πρεπει να κανω φυσικη και προσπαθω να το καθυστερισω. Οσα ολα διαβασατε ειναι προιοντα της φαντασίας μου και παρακαλω μην τα λαβετε σοβαρα υποψην σας. Καλη νυχτα και καλο κουριαγιο για τα format. :p

lol, δε την παλευω ρει!

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ. Το θέμα είναι ο διαγωνισμός όχι πόσο pwnzord είναι ο χρήστης Linux. Μείνετε στην ουσία του θέματος σας παρακαλώ.

Αν οι αρχαίοι στην αγορά είχαν συντονιστή συζήτησης, θα είχαμε μείνει χωρίς φιλοσοφία. Η διαλλακτική και ο διάλογος είναι τα εργαλεία που προχωρούν την γνώση και την επιστήμη και δεν την αφήνουν στάσιμη ή/και καθηλωμένη στο ρόλο του απλού παρατηρητή των τεκταινόμενων, που σε άλλη περίπτωση φαντάζουν μαγικά και απροσδόκητα.

Η ουσία του συγκεκριμένου θέματος είναι κατά τη γνώμη μου σαφής, και το συμπέρασμα που μπορεί να εξαχθεί είναι τμήμα της δημοσίευσης του Dr. Paneas, που πιστεύω ότι προάγει την παρούσα συζήτηση και της δίνει την οπτική γωνία - δρώντας και ως εμβάθυνση- που χρειάζεται για να υπάρξει ένα αναγκαίο ηθικό δίδαγμα.

Link to comment
Share on other sites

Αν οι αρχαίοι στην αγορά είχαν συντονιστή συζήτησης, θα είχαμε μείνει χωρίς φιλοσοφία. Η διαλλακτική και ο διάλογος είναι τα εργαλεία που προχωρούν την γνώση και την επιστήμη και δεν την αφήνουν στάσιμη ή/και καθηλωμένη στο ρόλο του απλού παρατηρητή των τεκταινόμενων, που σε άλλη περίπτωση φαντάζουν μαγικά και απροσδόκητα.

Η ουσία του συγκεκριμένου θέματος είναι κατά τη γνώμη μου σαφής, και το συμπέρασμα που μπορεί να εξαχθεί είναι τμήμα της δημοσίευσης του Dr. Paneas, που πιστεύω ότι προάγει την παρούσα συζήτηση και της δίνει την οπτική γωνία - δρώντας και ως εμβάθυνση- που χρειάζεται για να υπάρξει ένα αναγκαίο ηθικό δίδαγμα.

Συντονιστής υπήρχε φίλτατε συνοδοιπόρε Σωτήρη, όπως και ο εξοστρακισμός.:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Για του λόγου το αληθές όμως, στα Vista πέρασαν μέσω του Adobe Flash που έχει bug. Δεν είναι 100% θέμα λειτουργικού αλλά της ηλίθιας Adobe που θέλει admin rights για να στηθεί σωστά... :)
Τώρα, αν έχεις ένα server linux που εξυπηρετεί μόνο την ύπαρξή του, κι έχει όλες τις υπηρεσίες κλειστές, ναι, το πιθανότερο να είναι αδιαπέραστος, αλλά ποιά η χρησιμότητά του?

κατσε μισο λεπτο , σπαει το BSD λογω σαφαρι φτιαει το BSD. Σπανε τα βιστα λογω adobe φταιει η adobe???!!???

Link to comment
Share on other sites

Dr.Paneas και sotiris πραγματικα προσκυναω

ειδικα με σενα σωτηρη και την υπογραφη σου εχω δωσει ρεστα και δεν το λεω ειρωνικα

μιας και ειδα και το εξοστρακισμος , νομιζω δεν ειναι σχετικο οπως χρησιμοποιηθηκε...

να κανω και γω ο noobας μερικες απλες ερωτησεις

-τι διαβολο πιστευετε δλδ οτι ο διαγωνισμος ηταν σικε?

γιατι δεν μιλαμε καθαρα?

ο διαγωνισμος ηταν για συγκεκριμενο λογο ,για ασφαλεια , τωρα απο κει και περα τι με νοιαζει εμενα τι software ειχε ο καθενας και τι πυλες ανοιχτες , πολυ που με ενοιαξε

-για μενα που δεν ξερω τιποτα απο λινουξ μπορει καποιος ειδικος να μου πει τι πρεπει να κανω για να μαθω?

γιατι και γω θελω , αλλα οκ χρονος πολυ λιγος

και πως μπορω να μαθω οπως εμαθα 20 χρονια με την microsoft ΧΩΡΙΣ να τα παρατησω απο την πρωτη ωρα?

και στα windows εκανα πατατες αλλα εμαθα

πολυς κοσμος ξεκινα το λινουξ και τα παραταει

προσφατα ειδα ενα ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ review απο μελος του lab στο οποιο το παλικαρι εκανε ολοκληρο σερβερ απο ενα wd my book

ε οκ μεχρι ενα σημειο παρακολουθουσα

μετα ακομα και ο ιδιος λεει οτι "απο δω και κατω ειναι δυσκολο"

ε οκ τι πρεπει να κανω εγω

αναγκαστικα θα τα παρατησω

ναι κανεις τα παντα με λινουξ και το παω με χιλια αλλα πολυ ευκολα απογοητευομαστε απο αυτα που συνανταμε

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.