Jump to content



e-7150 Αλλαγή τροφοδοτικού or what?


dubber

Recommended Posts

Είπα να κάνω μια mini αναβάθμιση σε mobo/ram και προσπαθώντας να μπουτάρω δεν παίρνω τίποτα στην οθόνη.

Το θέμα είναι ότι η μητρική έχει 24pin power connector ενώ το τροφοδοτικό μου έχει 20.

Πρέπει απαραίτητα να αλλάξω τροφοδοτικό?

dsc0097resizeamk0.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε κανα 20 σε 24 πιν ανταπορακι απλα να εισαι σιγουρος

Και εμενα αυτη η μητρικη μου ηρθε με Mushkin 2X2gb 5-5-5-15 στα 1.8volt ομως. Θα τα κουμπωσω και εγω επανω μαζι με εναν 450HEC 20pin και θα σου πω τι εγινε με εμενα. Αυριο - μεθαυριο θα ξερω βεβαια

Link to comment
Share on other sites

για να μην κανω θεμα και ας με συγχωρησει ο φιλτατος dubber,

το τροφοδοτικο της υπογραφης δινει 20+4 pins.

αλλα τα 2 απο τα 4 pins "εχουν καψει" τις ασφαλειες τους με αποτελεσμα ο υπολογιστης σε ανυποπτο χρονο να κανει shut down και να χρειαζεται να το κουνησω//βαλω-βγαλω για να ξανα ανοιξει.

με ανταπτορα το "σωζουμε" η να παω για αλλο -και μεγαλυτερο- τροφοδοτικο

Link to comment
Share on other sites

Χαχα! Έτσι έτσι, άμεση πληροφόρηση!!!

Τελικά τις άλλαξα, μάλιστα δεν είχαν τις ίδιες, πήρα αυτές με τις άσπρες ψύκτρες, 6 € ακριβότερες, δεν ξέρω τι διαφορές παίζουν. Πάντως είναι οκ, στήνω RAID αυτή τη στιγμή.

Ευτυχώς που είχα ψωνίσει από Πλαίσιο, φαντάσου να ήταν από E-Shop... ε ρε κλάμα!

dsc0099resizegh2.jpg

dsc0105resizend0.jpg

Link to comment
Share on other sites

για να μην κανω θεμα και ας με συγχωρησει ο φιλτατος dubber,

το τροφοδοτικο της υπογραφης δινει 20+4 pins.

αλλα τα 2 απο τα 4 pins "εχουν καψει" τις ασφαλειες τους με αποτελεσμα ο υπολογιστης σε ανυποπτο χρονο να κανει shut down και να χρειαζεται να το κουνησω//βαλω-βγαλω για να ξανα ανοιξει.

με ανταπτορα το "σωζουμε" η να παω για αλλο -και μεγαλυτερο- τροφοδοτικο

*bump*

anyone?

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως φωτοσοπ ψωφησε μαζι με το raptor,

οποτε Paint all the way.

με κοκκινο σημειωμενα τα pins που εχουν "καψει " ασφαλειες.

mbmptu3.jpg

-my bad προηγουμενως-

ειπα για καψιμο λαθος 4πινου.:whistling

Link to comment
Share on other sites

Γιατί σου βγάζει την μνήμη (channels#) SINGLE ?

Nα προσθεσω εδω περα οτι

α)το 630i ..εχει single channel...(που σαι "αθανατο"(???) 754 να δεις να χαρεις..:p)

β)το 1.384 που φαινεται στο cpuz ....απλα "χυθηκε" λιγο ταση παραπανω στις δοκιμες

Και με 1.25 δουλευει στα 3g..

γ)ακουμε στοιχηματα για το αν 8α δουλεψουν οι μνημες στα 1000mhz?(οι ασπρουλιαρες mushkin)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.