Jump to content



Η καλύτερη μητρική που είχατε ποτέ....


kallileo

H καλύτερη μητρική που είχατε...  

130 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Για μενα πρωτη θεση Ρ4C800.

Μητρικη που σε εκανε να την αγαπησεις...Ασχετα οτι ηθελε 3-4 mods (vdroop,vmem,vagp,κτλ).Ηταν μητρικη που θα την θυμαμε σαν ζευγαρακι με ενα Prescot @3G που στεκοτανε για καθε μερα στα 4.3G με νερακι.

Μαζι με αυτην βεβαια DFI Ultra-D.Κατι πραγματικα μπροστα απο την εποχη του.Πιστευω οτι αυτη ηταν η αιτια να πας σε Socket 939 παρα Winchester/San diego Κτλ...

Μητρικη σκυλι:devil: δεν καταλαβενε τιποτα.Τι να εχει παγωσει ολη η πισω πλευρα της...τι να ειναι ολη γεματη βαζελινη...τη να σου πεφτει απο τα χερια...ΤΗΝ ΑΓΑΠΑΩ ΑΚΟΜΗ:o

Link to comment
Share on other sites

1η Επιλογή

Χαλαρά DFI NF4.

Απλά τα συνδύαζε όλα.

Και καθημερινό m/b

Και overclockability τρελό

Και reliability.

Την πούλησα,αλλά την ξανα αγόρασα στεγνά και τωρα είναι στο κατεβαστήρι.

Με έναν Χ2 στα 3ghz και 4*512MB Stick's..που όλοι ξέραμε πόσο δύσκολο ήταν αυτό για την εποχή του.

Α..και βαράει 10ήμερα uptime άνετα.

Δλδ δεν έχω δει bsod..omg :p

2η επιλογή.

NF7-S

Αυτή που μου είχε κάτσει και την έχω ακόμα πήγαινε και 240+ FSB ενώ το AN7 πάνω απο 230 δεν είχες στον ήλιο μοίρα.

...τι να ειναι ολη γεματη βαζελινη...τη να σου πεφτει απο τα χερια...

Ρε πετράν...ντροπή..μπροστά σε όλον τον κόσμο :hehe::rofl:

Δεν μας νοιάζει τι κάνεις τις ώρες μοναξιάς :hehe:

Link to comment
Share on other sites

1η Επιλογή

αλλά την ξανα αγόρασα στεγνά και τωρα είναι στο κατεβαστήρι.

έτσι θα κανω εγώ με την ΑW9D MAX, θα ξαναψαξω να την βρώ,

όχι για κατεβαστηρι, για HTPC,

εκτος απο αυτη μου μενουν ακομα plexy-case, και μια vga, να βρώ και εγινε..

th_aw9-lights.jpg

th_pipes-desat-big.jpg

και πιστευω ότι ακομα και τωρα το abit 975 μεχρι τα 3,4-3,5 που μπορει με ανθρωπινα ρευματα

στους Ε6χχχ παραμενει FAST. απο p35 σ αυτες τις συχνοτητες ειμαι σιγουρος ότι ειναι πιο γρηγορο και σε bandwidth.

Εdit: plexy-case στο σαλόνι με την abit ?!...blamenos teleiws

Abit ρα :hehe:

.

Link to comment
Share on other sites

Η καλυτερη μητρικη για μενα σε σταθεροτητα,o/c,χωρις παραξενιες(2-3 παραπανω επιλογες για ρευμα στις μνημες θα ηθελα) ηταν η ASRοck 939Dual-SATA2,μετα θα εβαζα την DFI UltraB με τον αξεχαστο mobile barton @2.8G (αυτο τον συνδιασμο μετανιωσα που τον πουλησα,επρεπε να το κρατουσα αναμνηστικο)

Link to comment
Share on other sites

Ψηφίζω Asus P4P800

Κατ'αρχην ακόμα δουλεύει στο κατεβαστήρι...

Δεύτερον έχει κάνει 2 μπάνιο από την υδρόψυξη...

Και απο θέματα overclocking...

Μέτρια πράγματα αλλά είμαι ικανοποιήμενος....

Link to comment
Share on other sites

μόνο την dfi nf4 ultra d έχω δοκιμάσει απ'όλες όσες αναφέρονται, και πραγματικά είμαι ξετρελαμένος (κλείνουμε 2 χρόνια μαζί-η μεγαλύτερη σχέση μου :p). Αν ποτέ χωρίσω από την dfi, θα ήθελα η επόμενη να έχει παρόμοιο χαρακτήρα :p

Link to comment
Share on other sites

MSI K8N Neo2.........

Απλως οτι καλυτερο για 939 και agp.........

Με costum bios εχει και ολες τις επιλογες της dfi εκτός απο το vdimm και το mem test.....

Eπεξε με vio mod 4*256 BH στα 234 με 2-2-2-5 2T........

Ασε που αυτο το vio το εχω ξηλωσει και εγω δεν θυμαμαι ποσες φορες και ακομα ζει....

Link to comment
Share on other sites

DFI LanParty UT NF4 SLI-D απλά ότι καλύτερο είχα ποτέ από μητρική, 50% oc χωρις ρεύματα σε chipset κλπ(24/7 πάντα) πράγμα ανήκουστο για τις ''δήθεν'' σημερινές μητρικές , δυστυχώς η χρυσή εποχή του o/c (939) πέρασε και μαζί της και η ευκαιρία μας να ξαναδούμε τέτοια αστέρια μητρικές που να αξίζουν το 101% της αξίας τους!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σαν γνωστός παρανοϊκός που είμαι θα ψηφίσω VIA.

Για Socket 462: MSI KT6 Delta με VIA KT600 -χωρίς PCI Lock-. 237ΜΗζ στο πολύ χαλαρό χωρίς mods. Η μητρικούλα ήταν κομμενη και ραμμένη για oc. Φοβερή ποιότητα κατασκευής, άψογο BIOS, ψύκτρες στα mosfets και τρελλά ρεύματα παντού. Ίσως η καλύτερη μητρική για Socket A ever. Το μόνο κακό που είχε ήταν οτι δεν είχε... Gameport.

Για Socket 754: Albatron K8X800 με VIA K8T800 -χωρίς PCI Lock-. 270MHz επίσης χωρίς mods. Φτωχή μητρική αλλά έσπασε παγκόσμια ρεκόρ στα VIA oc.

Για Socket 939+ΑGP: MSI K8T Neo2 FISR με VIA K8T800pro. 306ΜΗζ και το HTT στον Θεό. Η αγαπημένη μου μητρική. Full εξοπλισμένη, πραγματικός βράχος και ίσως η μοναδική που ξεπέρασε τα 300MHz με VIA. Κακώς την έδωσα, έπρεπε να την κάνω κάδρο όπως την Κ8Χ800.

Τελικά η MSI έκανε τις καλύτερες μητρικές με VIA...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.