Jump to content



Η καλύτερη μητρική που είχατε ποτέ....


kallileo

H καλύτερη μητρική που είχατε...  

130 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

η χιλιοτραγουδισμένη και σιχτιροκαντηλιασμένη DFI ....

και η ABIT NF7-S καλή ήταν αλλά η εποχή του smart building άνοιξε με την DFI

βλέπε οδηγούς για ξεμάτιασμά,συσκοτίσεις οικοδομικών τετραγώνων, μέθοδος ελέγχου θερμοσίφωνα κλπ κλπ...

έκανε πολλά χατήρια, και έδωσε άλλο αέρα στο blue screen....

αντί να σε βασανίζει μια στο τόσο windows blue screen

απο bios επέλεγες να καείς οικοιοθελώς...

μέτρα Loops :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

DFI και ξερό ψωμί!!!!! θυμάμαι μου έφερνε σηκωμάρες όταν κλόκαρα και τέσταρα πάνω σε αυτήν. Είχε φάει από αέρα, νερό, peltier μέχρι και phase και η άτιμη ήταν αστέρι.

Από όλο το hardware που πούλησα κάποια στιγμη, για αυτήν πραγματικά στεναχωρήθηκα

Link to comment
Share on other sites

αφου δεν εχει την (πιθανως αδιαφορη για πολλους) MSI K8N Neo2 , τοτε ABIT NF7-S Rev.2 .Η ΜSI ομως ηταν η μονη μητρικη που εχω κρατησει σχεδον 3 χρονια, ξεκινοντας απο Winchester ,στη συνεχεια Venice και κλεινοντας την καριερα της με ενα Οpti 165 , χωρις να κανει κιχ ολο αυτον τον καιρο ,παρολα τα τεραβολτ που ετρωγε μεσω Booster κατα περιοδους στις UTT (ειχε και τρομερη υποστηριξη απο custom bios βεβαια)

Link to comment
Share on other sites

αφου δεν εχει την (πιθανως αδιαφορη για πολλους) MSI K8N Neo2 , τοτε ABIT NF7-S Rev.2 .Η ΜSI ομως ηταν η μονη μητρικη που εχω κρατησει σχεδον 3 χρονια, ξεκινοντας απο Winchester ,στη συνεχεια Venice και κλεινοντας την καριερα της με ενα Οpti 165 , χωρις να κανει κιχ ολο αυτον τον καιρο ,παρολα τα τεραβολτ που ετρωγε μεσω Booster κατα περιοδους στις UTT (ειχε και τρομερη υποστηριξη απο custom bios βεβαια)

Ελα ρε συ...

Εγω νομιζω ο περισσοτερος κοσμος την ειχε ως μια απο τις πιο καταραμενες μητρικες...καιγονταν σαν σπιρτα η μια μετα την αλλη....γενικα nforce 3 με 939 δεν πηγε καλα.

Link to comment
Share on other sites

DFI NF4 στεγνα...

και οι εποχες του ξαδερφου με P5B-dlx (αν δεν ηταν και το pci-e 1x "feature" θα περνουσαμε τζετ)

:p

H δικιά μου η ultra-d ήτανε sacrifice chamber edition . Πάνω της ειχαν αφήσει την τελευταία τους πνοή . 2 Χ 6800gt , 4 X 512 bh5 , 2X512 utt speed premium , 1X a64 3.0+ , 1X ocz 520 power stream και κανα 2 αλλα ακομη πραγματάκια που δεν θυμάμαι . :hehe:

παλιές καλές εποχές ... :cry: :cry: :cry:

Link to comment
Share on other sites

Εχουν περασει απο τα χερια μου οι 5 απο τις 7 μητρικες που αναφερονται, τις 3 απο αυτες τις δουλευω ακομα. Ημουν μεταξυ της Ultra D και την ΙΡ35pro, τελικα ψηφισα την abit γιατι ειναι η πιο απροβληματιστη μητρικη που ειχα ποτε.

Link to comment
Share on other sites

Με την nf7-s και τον enduracell περάσαμε καλά.. Aφού mod-αραμε, (hot+)flash-αραμε 100+ διαφορετικά bios, 1-2 καμμένα regulatorz, άπειρες ώρες memtest, την abit να μη θέλει να βγάλει ένα καλό bios (και να τα ρίχνει στους modders για 'unofficial, untested, unproved blah blah' wtf ), vdimm, vtt, chipset mods για να περάσεις το εξωφρενικό fsb όριο των 230+ με 2-2-2-11 (lol @ 11 - viva la nf2), mosfet για έγκαυμα. Μετά από όλα αυτά, ναι δούλευε...

dfi nf4 ut-d.-

Η ip35 pro δεν έχει ζοριστεί ακόμη αλλά είμαι ικανοποιημένος.

Link to comment
Share on other sites

Την μισησα τρελα την Ultra-D! 6 περασανε απο τα χερια μου, οι 3 ηταν αψογες αλλα μου βγαλανε την παναγια να βρω το λεγομενο "sweet spot" που θα παιζουν ολα κλοκαρισμενα και σταθερα. ΟΙ αλλες 3 απλα η μια δεν επαιζε με διπλοπυρηνο, η αλλη εβλεπε σκληρους οποτε ηθελε και η 3η δεν θυμαμαι.

Η πιο "βραχος" μητρικη που συναντησα ηταν η Epox 8k3a+ η οποια λειτουργουσε 3 χρονια + καθε μερα ολη μερα χωρις ουτε μια μπλε οθονη!!! Με εναν athlon 2100+ στα 2300mhz. Μεχρι και για διακοπες εφυγα και το αφησα να κατεβαζει και γυρισα πισω και ηταν ολα οκ . Δεν θα το ξεχασω ποτε αυτο! Ολα αυτα με win2k

Respect τρελο και στην P4C800-e DLX οπως λεει και ο Alex ... σταθεροτατη και αυτη και με πολυ overclock και ολα τα pci γεματα!

NF7-S δεν μου εκατσε τοσο καλα ...dont know why!

Link to comment
Share on other sites

αφου δεν εχει την (πιθανως αδιαφορη για πολλους) MSI K8N Neo2 , τοτε ABIT NF7-S Rev.2 .Η ΜSI ομως ηταν η μονη μητρικη που εχω κρατησει σχεδον 3 χρονια, ξεκινοντας απο Winchester ,στη συνεχεια Venice και κλεινοντας την καριερα της με ενα Οpti 165 , χωρις να κανει κιχ ολο αυτον τον καιρο ,παρολα τα τεραβολτ που ετρωγε μεσω Booster κατα περιοδους στις UTT (ειχε και τρομερη υποστηριξη απο custom bios βεβαια)

Ηταν καλή . Βασικά πριν την ultra-d ηταν η πρώτη επιλογή για overclocking mobo + agp . Ηταν ''λίγη'' όμως οπως και να το κάνουμε . Καλή μεν . ( αυτην την ειχα πριν την dfi)

Link to comment
Share on other sites

DFI NF4 στεγνα...

Οι καλυτερες εποχες.

:T:

Η περιοδος "939" ειναι η αγαπημενη μου,μαλλον γιατι ειχα στησει καλο μηχανημα τοτε μετα απο αρκετα χρονια απουσιας.Ειχα δει τις DFI σε καταχωρηση του Multrirama στο PCW και τις ερωτευθηκα ...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

asus P 800 .....να θυμίσω οτι η C 800 είναι η μητρική που βρέθηκε στην κορυφή και με τους prescott και με τους ΕΕ αλλα και με τους Dothan (με CT-479) με τους οποίους ....εσπασε για πρωτη φορά το φράγμα των 20 sec στο superpi 1 M.αυτά για την ιστορία.....

δυστυχώς εγω είμαι από τοτε.....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.