Jump to content



Eνας ΙΝΤΕL Noob ανάμεσά σας...


Dagalidis

Recommended Posts

  • Replies 375
  • Created
  • Last Reply
BTW είναι εντάξει το Performance των μνημών για αυτή την ταχύτητα ?

iiehucwsayaqfh9fbc1u.jpg

Μακάρι να σήκωνε το Chipset το ίδιο Performance Level και στα 3600 MHZ...:(

Στα 3600MHz ποσο Perfomance level εχεις?Εγω καταφερα 7 μεχρι τωρα με P45 και την σκουπιδοversion(μαλλον-singlesided) των Crucial Ballistix χωρις να δωσω 2.4v!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξεπέραρα τα 2.1v αφού το case είναι κοντά στα 40C και οι μνήμες ζορίζονται αρκετά χωρίς να τις βοηθάει κανένα fan.... :(

15.99E ρε τσιπη :p

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=20&category=69977805&product=935646

Link to comment
Share on other sites

χωραει αυτη αν εχεις την Thermalright ultra 120 extreme στη CPU+fan 25mm η 38mm?:shutup:

Ίσα που χωράει αλλά με fan 25mm. Με 38mm με τίποτα. Κρύβει ένα τμήμα της ultra 120 αλλά δεν έχει παρατηρήσιμη διαφορά σε θερμοκρασία. Ίσως επειδή αναγκάζει τον ανεμιστήρα της xtreme να τραβάει τον αέρα γρηγορότερα λόγω μικρότερης επιφάνειας.

Link to comment
Share on other sites

Και άνετα μη σου πω. ( σε μενα τουλάχτιστον)

Εξαρτάται και από τη μητρική. Στη δικιά μου (gigabyte x38-dq6), οι μνήμες είναι πολύ κοντά στο socket του επεξεργαστή. Μιλάω πάντα για τοποθέτηση του ανεμιστήρα στην ultra 120 από την πλευρά των μνημών (εννοείται νομίζω).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δοκιμάζω τις MUSHKIN RED XP-8000 2x2GB Kit αλλά δεν έιμαι ικανοποιημένος με το αποτέλεσμα αφού δεν σηκώνουν με τίποτα τα 1066...

Είναι καλό το αποτέλεσμα σε αυτό το OC ?

if05lhchr2i031xhamfe.jpg

Mάλλον τα τις επιστρέψω και θα πάρω τις DOMINATOR 8500...:(

Nα και ένα Everest ....

e7y1jevbt3fivntkxply.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζω τις MUSHKIN RED XP-8000 2x2GB Kit αλλά δεν έιμαι ικανοποιημένος με το αποτέλεσμα αφού δεν σηκώνουν με τίποτα τα 1066...

Είναι καλό το αποτέλεσμα σε αυτό το OC ?

Καλό είναι το αποτέλεσμα. Πάντως τα 2χ2gb kits έχουν συνήθως powerchips οπότε δε διαφέρουν και πολύ μεταξύ τους σε overclocking και επιδόσεις. Τερματίζουν όλες γύρω στα 1080-1120. Οι dominator ίσως λίγο παραπάνω αφού είναι διαλεγμένα τσιπ. Πάντως το να μη φτάνει ούτε 1066 είναι λιγάκι κουλό. Εγώ έχω ένα κιτ της g.skill και τερματίζουν στα 1115 περίπου.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.