Jump to content



Eνας ΙΝΤΕL Noob ανάμεσά σας...


Dagalidis

Recommended Posts

  • Replies 375
  • Created
  • Last Reply

Nαι βρε παιδί μου, με την INTEL γίνεσαι τελικά παλιοχαρακτήρας..... ΑΠΛΗΣΤΟΣ και δεν σε ικανοποιεί τίποτα βρε παιδί μου ,,,, :rofl:

ΘΕΣ ΚΙΑΛΟ ΚΙΑΛΟ μέχρι να πάρουν φωτιά όλα και να ησυχάσεις....:rant::wall:

Ενώ με την AMD είναι αλλιώς τα πράγματα.... είναι ποιό gently OC όπως και να το κάνουμε...:red::inlove:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Oυσιαστικά κάνω χαζομάρα με το Watercooling.

Πρόβλημα στο OC δεν έχει η CPU αλλά το Chipset....

Iσως αυτό θα έπρεπε να βάλω στο νερό και ΟΧΙ την CPU.

Το μόνο που θα καταφέρω είναι να δροσίσω την CPU αλλά δεν πρόκειται να κερδίσω τίποτα σε σταθερότητα πάνω από τα 4500 MHz αφού μέσα στο CASE το chipset θα συνεχίσει να βράζει...

Βέβαια τώρα που θα τα ξηλώσω όλα για να τοποθετήσω το νερό, θα φροντίσω να αλλάξω πάστες και στο Chipset και να βάλω extra Fan να δροσίζουν λίγο παραπάνω όλη την μητρική και ο Θεός βοηθός....

Θέλω έστω και 3D Bechable τα 5 GHz δηλαδή 556 FSB και πάνω....

Αμα τα πάρουμε θα είμαστε άρχοντες... :worship:

Link to comment
Share on other sites

5ghz με νερο ρε συ ειναι ονειρο...και ειδικα για 3D...

θα εισαι ο πρωτος κατοχος wolfdale που θα το καταφερει στον πλανητη..:nada:

καλά, κράτα μια πισινή γιατϊ dagalidis είναι αυτός :hehe:

Link to comment
Share on other sites

5ghz με νερο ρε συ ειναι ονειρο...και ειδικα για 3D...

θα εισαι ο πρωτος κατοχος wolfdale που θα το καταφερει στον πλανητη..:nada:

Bρε δε μιλάω για σταθερό σύστημα.

Αντε να βγάλει κανένα 2κ1 - 2κ5 3Dmark.

Exω μάθει στη ζωή μου να μη βάζω την ΛΕΞΗ ΑΔΥΝΑΤΟΝ σε καμμία πρόταση πρωτού εξαντλήσω όλα τα περιθώρια επιτυχίας των στόχων μου....:T:

Θα δοκιμάσω τα πάντα και θα δώ, άλλωστε βαριέμαι να κάθομαι άπραγος.

Αφού σκέφτομαι να πουλήσω μητρική - CPU και να πάρω κανέναν Phenom να βγάλω τα μάτια μου.... :inlove:

Link to comment
Share on other sites

άντε με το νερό βρε..........ΑΝΤΕ ΝΤΕεεεεεεεεεεεε

Εδώ και 4 εβδομάδες έχω παραγγείλει από MULTIRAMA το Block για το EXOS και Αύριο Σάββατο θα παραλάβω...:slap:

L0333218.jpg

LA0333218-4.jpg

Αντε να δούμε....

Link to comment
Share on other sites

O ΜULTIRAMA μας δουλεύει κανονικότατα.....

ΑΙΣΧΟΣ......

Εχω κάνει την παραγγελία από 15/5/2008...

Μετά μου έκαναν δέσμευση χρημάτων σχεδόν την ίδια μέρα χωρίς να έχουν απόθεμα....

Η κατάσταση διαθεσιμότητας έγραφε Κατόπιν παραγγελείας και με βάση τα λεγόμενά τους έπρεπε να παραλάβω σε 10 εργάσιμες μέρες....

Είχα παραγγείλει το BLOCK - καλώδια - ρακόρ - αποϊονισμένο νερό.....

Μετά από 1 εβδομάδα ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ αφού δεν υπήρχε STOCK, μου πήρανε τα χρήματα χωρίς φυσικά να μου κόψουν τιμολόγιο - δελτίο αποστολής....:wall:

Την Περασμένη ΠΕΜΠΤΗ μου πήραν τηλέφωνο από τα κεντρικά στην ΑΘΗΝΑ και μου είπαν ότι ήρθαν τα πράγματα και μπορώ να τα έχω το ΣΑΒΒΑΤΟ εαν θέλω,,,,

Φυσικά είπα ΝΑΙ....

Πέρασε το ΣΑΒΒΑΤΟ αλλά δεν παρέλαβα....

Σήμερα ΔΕΝ ΠΑΡΕΛΑΒΑ ΑΚΟΜΗ και με τηλέφωνο που έκανα μου είπαν ότι έχουν έρθει τα ρακόρ - καλώδια - νερό αλλά δεν έχουν το BLOCK..... :wall:

MA KAΛΑ ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ?

Τι να τα κανω τα υπόλοιπα χωρίς το BLOCK .....

ΦΥΣΙΚΑ όπως καταλάβατε με δουλεύουν ψιλό γαζί αφού μου είπε ο υπάλληλος που συνομιλούσα ότι δεν ξέρουν πότε θα έχουν το BLOCK....

H ΑΝΟΡΓΑΝΩΣΙΑ στο μεγαλείο της......

ΑΙΣΧΟΣ....

ΓΙΑΤΙ καλοί μου κύριοι μου πήρατε τα χρήματα εφ'όσον δεν υπάρχουν διαθέσιμα προϊόντα για να ολοκληρώσετε την συναλλαγή ?

ΑΚΥΡΩΣΑ την ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ και απαίτησα την επιστροφή των χρημάτων μου, και πραγματικά είμαι από τα νεύρα μου διατεθημένος εαν δε με ικανοποιήσουν να προχωρήσω ακόμη και σε νόμιμα μέτρα εναντίον τους....

ΑΙΣΧΟΣ.... Θα σοβαρευτείτε επιτέλους ?

Link to comment
Share on other sites

Nαι βρε παιδί μου, με την INTEL γίνεσαι τελικά παλιοχαρακτήρας..... ΑΠΛΗΣΤΟΣ και δεν σε ικανοποιεί τίποτα βρε παιδί μου ,,,, :rofl:

ΘΕΣ ΚΙΑΛΟ ΚΙΑΛΟ μέχρι να πάρουν φωτιά όλα και να ησυχάσεις....:rant::wall:

Ενώ με την AMD είναι αλλιώς τα πράγματα.... είναι ποιό gently OC όπως και να το κάνουμε...:red::inlove:

Ναι ναι sure gently ... Kανεις boot up το φαινόμενο , ολα καλα . ρίχνεις ενα multi πανω (1 multi πανω ας πουμε 200mhz) ζητάει 0.100v δινεις . αλλο ενα Multi αλλα 0,200 ωραία λες . Ελα και ενα τριτο multi δεν bootarei . Τέρμα ρευμα bootarei τρεχεις ανοιγεις cpuz κανεις 2-3 validate ( 2-3 γιατι το 1 μπορει να ειναι crashed) 2-3 validate λοιπον ενα στην επιφάνεια εργασίας , ενα στις εικονες της παμελα μέσα και αλλο ενα στον φακελο με τα mp3 του Χατζηγιαννη.

Τελος. :flex: Τρεχεις και βαζεις υπογραφή το validate ( who ****s double primes και το σισιτιο βελανιδιών μέσα σε υποφωτιζόμενες σπηλιές . ακα darkside. )

Κύριος . Ετοιμος για καφεδάκι έξω. :p

gayterroristci6.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έπεσε στα χέρια μου ένας Q6600 L733 και τον δοκιμάζω.

Μιά πρώτη δοκιμή δείχνει να τα πηγαίνει καλά. :clap:

Εαν μου φτάσει κοντά στα 3800 για 24/7 θα μείνει στην κατοχή μου....

Μου κόστισε 189Euro με εξώφληση κάποιου πιστωτικού στα MULTIRAMA Πάτρας...

Εχει πολύ καλύτερες θερμοκρασίες σε σχέση με τον E8400 και έχει πολύ καλύτερη αίσθηση σε Desktop από τον Ε8400... :hmm:

uok630wkf1dzqidjvarq.jpg

Αρχίζουμε νέες περιπέτειες....

Φυσικά πάντα με αέρα από την Thermalright Ultra 120 Extreme..:clap:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.