Jump to content



Κινητοποιήσεις στην Τριτοβάθμια εκπαίδευση


VIL

Recommended Posts

Για να λέμε και του στραβού το δίκιο - δικηγόρος διαβόλου on και τέτοια,

αν ανέβαζε video από καμιά ΔΑΠ-ΠΑΣΠ, θα του λεγε κανείς να το κατεβάσει γιατί προσβάλλει τις "παρατάξεις"?

Να είμαστε και λίγο αντικειμενικοί.

Όσο για το αν έχει δικαίωμα να τραβήξει ένας άγνωστος ένα βίντεο σε δημόσιο χώρο, έχει. Το να το ανεβάσει στο Internet δεν ξέρω 100% αν το έχει, χωρίς να ζητήσει την άδεια.

Φυσικά βέβαια αν ήταν μέλος της ΠΚΣ, πρόβλημα δεν παίζει γιατί προφανώς το ξέρουν ότι το ανέβασε.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 157
  • Created
  • Last Reply

Ρε συ deninho θα μας τρελανεις τωρα?Τι μεγαλο και μικρο κενο μου λες τωρα?

Αναφερεις ενα ονομα και μετα το μεγαλο κενο σου ξεκινας την προταση σου με το "Και ολα αυτα...."

Το "και" ειναι συνδετικο αν δεν κανω λαθος οποτε κατα συνεπεια συνδεεις την προταση πριν απο το κενο με την προταση που ακολουθει μετα το κενο...

Και επειδη την βλεπω και την ξαναβλεπω την "τοποθετηση" σου,διαπιστωνω καθε φορα πως δεν ειναι καθολου προφανες αυτο το οποιο ισχυριζεσαι πως ειναι προφανες...

Και επειδη αυτο το στυλακι οτι κανεις δεν με καταλαβαινει οταν μιλαω και με παρεξηγει εχει επαναληφθει,κατσε και διαβασε εσυ ξανα τι εγραψες και ψαξε να βρεις τι φταιει που κανεις δεν σε καταλαβαινει.

Ο γυαλος στην προκειμενη περιπτωση παντως δεν ειναι στραβος

Οσο για το βιντεο,δεν με ενδοιαφερει ποιος το τραβηξε στην τελικη.Αυτο που εχει σημασια ειναι πως εχει ανεβει σε δημοσιο χωρο παραβιαζοντας το προσωπικο απορητο καποιων ανθρωπων απο τον συγκεκριμενο χρηστη (ο κομηστης lol).

Το αν ειναι μελος της ΠΚΣ η οποιασδηποτε αλλης παραταξης ποσως με απασχολει γιατι η ουσια παραμενει η ιδια και να εισαι σιγουρος αν τον παιρναν χαμπαρι θα γινοταν της μουρλης σιγουρα.Εχει συμβει και σε αλλες σχολες το ιδιο.Ασε που εαν ειναι μελος της ΠΚΣ οπως ισχυριζεσαι τοτε ειναι αρκετα αδαης με αυτην την πραξη...αυτα για τα οποια κατηγορουμε αλλους τα κανουμε απο μονοι μας...πανεξυπνη ιδεα....

Και για να απαντησω και στο γ,οσο δικαιωμα εχει αυτος να τραβηξει σε βιντεο τις διεργασιες μιας γενικης συνελευσης αλλο τοσο δικαιο εχει και καποιος αλλος να του ανοιξει το κεφαλι λογω παραβασης των δικαιωματων του ετσι οπως το θετεις.

Ενω το συστημα με χιλιους δυο τροπους στοχοποιει και ποινικοποιει τους αγωνες και καταδικαζει αγωνιστες,καποιοι το βρισκουν αστειο να βγαζουν φολα παρτιδα στο ιντερνετ μελη συνδικαλιστικων παραταξεων (πραγματικα αμα ειναι ΠΚΣιτης αυτος που τραβηξε το βιντεο και το ανεβασε,τοτε μιλαμε για μεγαλο μπετοβλακα....)

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που δε προσβάλεις την προσωπική ζωή των εικονιζόμενων, δεν εγείρεται τέτοιο θέμα, νομίζω. Απ'όσο ξέρω, έχουμε έναν wannabe :p δικηγόρο στο φόρουμ, οπότε καλό θα ήταν να μας διαφωτίσει

@CrazyAnt: Μπορείς να εκλάβεις τα λεγόμενά μου, όοοοοοπως θες. Δε θα κάτσω να σου μάθω να διαβάζεις...

Link to comment
Share on other sites

Για να λέμε και του στραβού το δίκιο - δικηγόρος διαβόλου on και τέτοια,

αν ανέβαζε video από καμιά ΔΑΠ-ΠΑΣΠ, θα του λεγε κανείς να το κατεβάσει γιατί προσβάλλει τις "παρατάξεις"?

Να είμαστε και λίγο αντικειμενικοί.

Όσο για το αν έχει δικαίωμα να τραβήξει ένας άγνωστος ένα βίντεο σε δημόσιο χώρο, έχει. Το να το ανεβάσει στο Internet δεν ξέρω 100% αν το έχει, χωρίς να ζητήσει την άδεια.

Φυσικά βέβαια αν ήταν μέλος της ΠΚΣ, πρόβλημα δεν παίζει γιατί προφανώς το ξέρουν ότι το ανέβασε.

Ρε συ Γιωργο τινει να καταντησει γραφικο αυτο που κανεις με τις παρεμβασεις του στυλ "δικηγορος" του διαβολου καθε φορα.Δεν θα επαιζε προβλημα γενικα και αοριστα γιατι απλουστατα τους ΔΑΠιτο-ΠΑΣΠιτες δεν τους φακελωνει κανεις....

Ειναι τοσο δυσκολο να γινει αυτη η διακριση κατανοητη?Η απλως πρεπει καθε φορα να εχουμε ενα θεμα για αντιλογια χωρις νοημα και ουσια?

Και αν ειναι μελος της ΠΚΣ και αν το γνωριζει η παραταξη του,αυτο τι σημαινει?Τους υπολοιπους τους ρωτησε δλδ?Δεν υπηρχαν μονο ΠΚΣιτες στο χωρο αν δεν κανω λαθος.Και στην τελικη απο οσο ξερω και τους ΠΚΣιτες τους νοιαζει αν τους φακελωνουν απο οσο ξερω και θυμαμαι...

Link to comment
Share on other sites

Η τακτικη τους ειναι γνωστη, πολλακις εφαρμοσμενη και κυριως αποτελεσματικη.Εφευρισκουν ενα προβλημα( των αιωνιων φοιτητων εν προκειμενω) για να κατηγορησουν μια κατασταση που οι ιδιοι εντεχνως δημιουργησαν(κατασταση της παιδειας) και μας αναγκαζουν να τους ζητησουμε την σωτηρια λυση που ολως τυχαιως τους εξυπηρετει (ιδρυση ιδιωτικων πανεπιστημιων).

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που δε προσβάλεις την προσωπική ζωή των εικονιζόμενων, δεν εγείρεται τέτοιο θέμα, νομίζω. Απ'όσο ξέρω, έχουμε έναν wannabe :p δικηγόρο στο φόρουμ, οπότε καλό θα ήταν να μας διαφωτίσει

@CrazyAnt: Μπορείς να εκλάβεις τα λεγόμενά μου, όοοοοοπως θες. Δε θα κάτσω να σου μάθω να διαβάζεις...

Θα τα εκλαβω οπως ειναι γραμμενα και σιγουρα δεν περιμενω απο σενα να μου μαθεις να διαβαζω.Αυτο το σταδιο το εχω περασει εδω και αρκετα χρονια....Γεγονος που επαναλαμβανετε παυει να ειναι τυχαιο παντως,να το ξερεις,μιας και εισαι και α-φυσικος...

Γιατι καλο ειναι να γνωριζεις ορθογραφια,αλλα απο συντακτικο πασχεις μου φενεται...

Link to comment
Share on other sites

@giorikas: ενώ εσύ δεν θα είχες ένα ασύγκριτα καλύτερο επίπεδο σπουδών αν υπήρχαν ιδιωτικά πανεπιστήμια ε; (και ας φοιτούσες σε δημοσιο)

@Crazy Ant: Προσπαθείς να πείσεις δηλαδή ότι οι Αιώνιοι δεν έιναι πρόβλημα; Από την στιγμή που ανανεώνουν κάθε εξάμηνο την εγγραφή τρώνε θέσεις, πάρτο απόφαση...άσχετα αν γράφονται σε εργαστήρια κλπ...

Είναι σαν να θες επί δύο χρόνια να πας μια κρουαζιέρα και εγώ μαζί με μερικούς ακόμη πάμε και κλείνουμε τις θέσεις χωρίς να περάσουμε ούτε καν από το λιμάνι την ημέρα της αναχώρησης.

Πώς το βλέπεις; Θα πάει στο ταξίδι ο κόσμος που θέλει; Αποτελεί πρόβλημα ή οχι ; ;)

Link to comment
Share on other sites

@giorikas: ενώ εσύ δεν θα είχες ένα ασύγκριτα καλύτερο επίπεδο σπουδών αν υπήρχαν ιδιωτικά πανεπιστήμια ε; (και ας φοιτούσες σε δημοσιο)

εφοσον ισχυριζεσαι οτι θα ειχα υψηλοτερο επιπεδο σπουδων αν υπηρχαν ιδιωτικα θα πρεπει να μου εξηγησεις και τους λογους για τους οποιους θα συμβαινει αυτο.Δεν ειναι αυτονοητο δλδ

Link to comment
Share on other sites

@giorikas: ενώ εσύ δεν θα είχες ένα ασύγκριτα καλύτερο επίπεδο σπουδών αν υπήρχαν ιδιωτικά πανεπιστήμια ε; (και ας φοιτούσες σε δημοσιο)

@Crazy Ant: Προσπαθείς να πείσεις δηλαδή ότι οι Αιώνιοι δεν έιναι πρόβλημα; Από την στιγμή που ανανεώνουν κάθε εξάμηνο την εγγραφή τρώνε θέσεις, πάρτο απόφαση...άσχετα αν γράφονται σε εργαστήρια κλπ...

Είναι σαν να θες επί δύο χρόνια να πας μια κρουαζιέρα και εγώ μαζί με μερικούς ακόμη πάμε και κλείνουμε τις θέσεις χωρίς να περάσουμε ούτε καν από το λιμάνι την ημέρα της αναχώρησης.

Πώς το βλέπεις; Θα πάει στο ταξίδι ο κόσμος που θέλει; Αποτελεί πρόβλημα ή οχι ; ;)

Ασυγκριτα καλυτερο οχι....Τρανη αποδειξη οι χωρες οι οποιες εχουν ιδιοτικα πανεπιστημια...

Η υποχρηματοδοτηση της παιδιας δεν ειναι προβλημα της υπαρξης δημοσιων πανεπιστημιων,ειναι θεμα πολιτικης κατευθηνσης.Χιλιοειπωμενα και ομως καποιοι εξακολουθουν να μην βλεπουν πισω απο το δακτυλο τους :nuke:

Ναι,hayabusa,προσπαθω να πεισω πως οι "Αιωνιοι" ΔΕΝ ΑΠΟΤΕΛΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.Τι θεσεις τρωνε?Μειωνεται ο αριθμος των εισακτεων σε ενα τμημα,με βαση το ποσοι φοιτητες ειναι εγγεγραμενη σε καθε σχολη και δεν το εχω παρει πρεφα?

Τι θεσεις τρωνε?Και απο ποιους τις τρωνε?

Προσωπικα σε οσες σχολες ξερω που εχουν εργαστηρια,οι θεσεις που υπαρχουν δεν επαρκουν ουτε για τον αριθμο των φοιτητων-σπουδαστων που ειναι κανονικα στο τρεχον εξαμηνο...τι μου λες τωρα?

Στα ΤΕΙ για χρονια εχουν λιστες για να μπεις σε εργαστηριο (και φυσικα οι ΔΑΠιτες μπαινουν παντα με καλυτερο νουμερακι στην κληρωση :whistle2:)

Σε τι κοσμο θα φερουμε τα παιδια μας Νικο Τσιαμτσικα :o

Link to comment
Share on other sites

εφοσον ισχυριζεσαι οτι θα ειχα υψηλοτερο επιπεδο σπουδων αν υπηρχαν ιδιωτικα θα πρεπει να μου εξηγησεις και τους λογους για τους οποιους θα συμβαινει αυτο.Δεν ειναι αυτονοητο δλδ

ευχαρίστως...

1) θα μπορούσε (θεωρητικά τουλάχιστον) να λυθεί το πρόβλημα της υποχρηματοδότησης της παιδείας αφού το κράτος θα εισπράττει περισσότερους φόρους.

2) ο κόσμος, που θα δει την διαφορά θα έχει την δυνατότητα να απαιτήσει αλλαγές (και δεν μιλάω μόνο για τους φοιτητές)

3) το κράτος θα ΥΠΟΧΡΕΩΘΕΙ να κάνει αλλαγές γιατί ο κόσμος θα προτιμάει να τα ακουμπήσει παρά να πάει στα ελληνικά ΑΕΙ/ΑΤΕΙ.

Δες πως έγινε ο ΟΤΕ μόλις μπήκαν οι ιδιωτικές εταιρείες στο παιχνίδι και σύγκρινε αυτή την εικόνα με την εικόνα που είχε την παλαιότερα και θα καταλάβεις. ;)

Για πες μου εσύ σε τι θα μας βλάψουν (ως φοιτητική κοινότητα αλλά και ως χώρα) τα ιδιωτικά πανεπιστήμια

Ασυγκριτα καλυτερο οχι....Τρανη αποδειξη οι χωρες οι οποιες εχουν ιδιοτικα πανεπιστημια...

Η υποχρηματοδοτηση της παιδιας δεν ειναι προβλημα της υπαρξης δημοσιων πανεπιστημιων,ειναι θεμα πολιτικης κατευθηνσης.Χιλιοειπωμενα και ομως καποιοι εξακολουθουν να μην βλεπουν πισω απο το δακτυλο τους :nuke:

Ναι,hayabusa,προσπαθω να πεισω πως οι "Αιωνιοι" ΔΕΝ ΑΠΟΤΕΛΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.Τι θεσεις τρωνε?Μειωνεται ο αριθμος των εισακτεων σε ενα τμημα,με βαση το ποσοι φοιτητες ειναι εγγεγραμενη σε καθε σχολη και δεν το εχω παρει πρεφα?

Τι θεσεις τρωνε?Και απο ποιους τις τρωνε?

Προσωπικα σε οσες σχολες ξερω που εχουν εργαστηρια,οι θεσεις που υπαρχουν δεν επαρκουν ουτε για τον αριθμο των φοιτητων-σπουδαστων που ειναι κανονικα στο τρεχον εξαμηνο...τι μου λες τωρα?

Στα ΤΕΙ για χρονια εχουν λιστες για να μπεις σε εργαστηριο (και φυσικα οι ΔΑΠιτες μπαινουν παντα με καλυτερο νουμερακι στην κληρωση :whistle2:)

Σε τι κοσμο θα φερουμε τα παιδια μας Νικο Τσιαμτσικα :o

Σχετικά με την υποχρηματοδότηση απάντησα παραπάνω...Όσο για τα υπόλοιπα βρες κάτι για να τα τεκμηριώσεις...Εγω σου έφερα ενα πολύ καλό παράδειγμα που δεν νομίζω πως μπήκες στον κοπο να το διαβάσεις...

Link to comment
Share on other sites

Θα μου εξηγησεις με ποιον τροπο ενας δεκαετης φοιτητης του φυσικου για παραδειγμα, επιβαρυνει την σχολη?

Παταει μηπως στα μαθηματα? Μαλλον οχι.Δικαιουται συγγραμματα ή εστω και "πασο" ?

Ουτε.

Εκτος αν εννοεις το προβλημα εντοπιζεται στην οργανωση των γραμματειων που μπορουν να "διαχειριστουν" συγκεκριμενο αριθμο φοιτητων

Τωρα για να εργαστηρια η λυση ειναι μαλλον προφανης.

Δεν θα μπορουσε να τηρηθει μια σειρα προτεραιοτητας,λεω εγω, με πρωτους τους φοιτητες/σπουδαστες με μαθηματα των εξαμηνών τους? Και τους "παλιους" αστους να τρεχουν...

Link to comment
Share on other sites

αν και δεν το κάνω σχεδόν ποτέ θα quotαρω τον εαυτό μου γιατί θα τρελαθούμε ...

Είναι σαν να θες επί δύο χρόνια να πας μια κρουαζιέρα και εγώ μαζί με μερικούς ακόμη πάμε και κλείνουμε τις θέσεις χωρίς να περάσουμε ούτε καν από το λιμάνι την ημέρα της αναχώρησης.

Πώς το βλέπεις; Θα πάει στο ταξίδι ο κόσμος που θέλει; Αποτελεί πρόβλημα ή οχι ; ;)

Link to comment
Share on other sites

ευχαρίστως...

1) θα μπορούσε (θεωρητικά τουλάχιστον) να λυθεί το πρόβλημα της υποχρηματοδότησης της παιδείας αφού το κράτος θα εισπράττει περισσότερους φόρους.

2) ο κόσμος, που θα δει την διαφορά θα έχει την δυνατότητα να απαιτήσει αλλαγές (και δεν μιλάω μόνο για τους φοιτητές)

3) το κράτος θα ΥΠΟΧΡΕΩΘΕΙ να κάνει αλλαγές γιατί ο κόσμος θα προτιμάει να τα ακουμπήσει παρά να πάει στα ελληνικά ΑΕΙ/ΑΤΕΙ.

Δες πως έγινε ο ΟΤΕ μόλις μπήκαν οι ιδιωτικές εταιρείες στο παιχνίδι και σύγκρινε αυτή την εικόνα με την εικόνα που είχε την παλαιότερα και θα καταλάβεις. ;)

Για πες μου εσύ σε τι θα μας βλάψουν (ως φοιτητική κοινότητα αλλά και ως χώρα) τα ιδιωτικά πανεπιστήμια

.

1) Μα φυσικα, οπως αλλωστε τους εισπραττει απο τους "μεγαλους" βιομηχανους τωρα να υποθεσω.

2) Οπως γνωριζεις και βλεπουμε καθημερινα το τι θα απαιτησεις ειναι πολυ διαφορετικο απο αυτο που θα δεις να γινεται πραξη

3)Καλα,δεν θα στεναχωρηθουν και πολυ αμα συρρικνωθουν τα δημοσια πανεπιστημια.Λιγοτερο προσωπικο,εγκαταστασεις κτλ...

Το παραδειγμα με τον ΟΤΕ ημουν βεβαιος οτι θα το αναφερεις αλλα δυστυχως ειναι λαθος.Ο ΟΤΕ ειναι εταιρεια(ιδιωτικη πλεον) που εχει συνδρομητες που του τα σκανε κανονικα και θα ενοχληθει ιδιαιτερως αν χασει μερικους απο αυτους αρα less $$$$.

Και για πες μου.Τι θα γινει στην περιπτωση που εγω δεν δυναμαι να διαθεσω τα μερικα χιλιαρικα που να θα μου ζητησουν τα ιδιωτικα?

Link to comment
Share on other sites

1)O OTE ειναι ιδιωτικός εδώ και μερικές μέρες που έγινε η συμφωνία με την DC. προηγουμένως ανήκε στο δημόσιο με ένα μικρό μέρος των μετοχών να το λεχουν ιδιώτες ;)

2) Κανείς δεν σε υποχρεώνει να πας σε ιδιωτικό πανεπιστήμιο, επιλογή είναι...

Ακριβώς όπως τα δημόσια και ιδιωτικά νοσοκομεία ;)

Και εξακολουθώ να μην παίρνω τεκμηριωμένη απάντηση στο "Γιατί οι Αιώνιοι δεν αποτελούν πρόβλημα". Χωρίς επιχειρήματα μπορώ να λέω και εγώ ότι είμαι αστροναυτης...

Link to comment
Share on other sites

καλα ουτε και γω φανταζομουν ποτε θα quotαρα τον ευατο μου:hehe:

Τωρα για να εργαστηρια η λυση ειναι μαλλον προφανης.Δεν θα μπορουσε να τηρηθει μια σειρα προτεραιοτητας,λεω εγω, με πρωτους τους φοιτητες/σπουδαστες με μαθηματα των εξαμηνών τους? Και τους "παλιους" αστους να τρεχουν...
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Γιωργο τινει να καταντησει γραφικο αυτο που κανεις με τις παρεμβασεις του στυλ "δικηγορος" του διαβολου καθε φορα.Δεν θα επαιζε προβλημα γενικα και αοριστα γιατι απλουστατα τους ΔΑΠιτο-ΠΑΣΠιτες δεν τους φακελωνει κανεις....

Ειναι τοσο δυσκολο να γινει αυτη η διακριση κατανοητη?Η απλως πρεπει καθε φορα να εχουμε ενα θεμα για αντιλογια χωρις νοημα και ουσια?

Και αν ειναι μελος της ΠΚΣ και αν το γνωριζει η παραταξη του,αυτο τι σημαινει?Τους υπολοιπους τους ρωτησε δλδ?Δεν υπηρχαν μονο ΠΚΣιτες στο χωρο αν δεν κανω λαθος.Και στην τελικη απο οσο ξερω και τους ΠΚΣιτες τους νοιαζει αν τους φακελωνουν απο οσο ξερω και θυμαμαι...

Εδώ έχεις δίκιο, σαφώς και ξέρουμε για τους "ρουφιάνους" που φακελώνουν τους υποστηρικτές κάθε παράταξης.

Το ζήτημα είναι βέβαια ότι δε θα πρεπε να "φοβόμαστε" για την υποστήριξη των ιδεών και ιδεολογιών μας - δυστυχώς το "κράτος" όμως, μέσω του φακελώματος αυτού, περιορίζει σε ορισμένους τα δικαιώματά τους, με βάση όσα ακούω από συμφοιτητές στο ΑΠΘ.

Στο φινάλε το άσυλο του πανεπιστημίου δεν έγινε για τα πρεζόνια και τα κλεφτρόνια, αλλά για την ελεύθερη έκφραση ιδεών, κάτι που φαίνεται πως λείπει από τη χώρα μας εδώ και πολύ καιρό.

αν και δεν το κάνω σχεδόν ποτέ θα quotαρω τον εαυτό μου γιατί θα τρελαθούμε ...

Haya, ο αριθμός των εισακτέων δεν εξαρτάται από τους "αιώνιους". Δεν κόβουν την είσοδο στο πανεπιστήμιο, από κανέναν.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι καλο ειναι να γνωριζεις ορθογραφια,αλλα απο συντακτικο πασχεις μου φενεται...

Καλό είναι να θες να την πεις στον άλλο, αλλά καλύτερο είναι να ξέρεις να λες αυτό που θες να πεις. Άλλο πράγμα το συντακτικό, άλλο η έκφραση.

Αλλά προφανώς η κατανόηση κειμένου είναι ένα από τα πράγματα που δεν πρόλαβες να μάθεις στο σχολείο. Γιατί όταν αναφέρω 1 πράγμα, και στη συνέχεια, σε αυτόνομη παράγραφο, γράφω "Και όλα αυτά", προφανώς δεν εννοώ το 1 που έγραψα από πάνω (το χαρτί των Αγωνιστικών Κινήσεων), αλλά τις καταλήψεις γενικότερα (που τις είχα δει καιρό πριν τις εκλογές) και τις κινητοποιήσεις των καθηγητών...

Όταν λέω εγώ για κατανόηση κειμένου...

Over and out από εμένα :dots:

Link to comment
Share on other sites

Να ζητήσω συγνώμη? και να πώ ότι ξεφύγαμε από το θέμα μας? που είναι για τους πανεπιστημιακούς καθηγητές, και τις κινητοποιήσεις που ετοιμάζουν?:sorry::innocent:

Link to comment
Share on other sites

1)O OTE ειναι ιδιωτικός εδώ και μερικές μέρες που έγινε η συμφωνία με την DC. προηγουμένως ανήκε στο δημόσιο με ένα μικρό μέρος των μετοχών να το λεχουν ιδιώτες ;)

O ΟΤΕ ηταν και ειναι εταιρεια με σκοπο το κερδος.Απλα τωρα εγινε ιδιωτικη και με την βουλα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.