Jump to content



Κινητοποιήσεις στην Τριτοβάθμια εκπαίδευση


VIL

Recommended Posts

για να πω τα κατορθωματα των δικων μας κατοικιδιων:

Ειχε οργανωθει ημεριδα σχετικα με την επαγγελματικη αποκατασταση στο διεθνες δικαιο.Θα μιλαγαν διπλωματες/διεθνολογοι κλπ.Και επειδη κατα την γνωμη αυτων των ανεγκεφαλων οι ομιλητες ,οι οποιοι εργαζονταν σε θεματα εξωτερικης πολιτικης στο Υπουργειο Εξωτερικων,και μαλιστα στο θεμα των Σκοπιων,οι αγαπημενοι μας ανεγκεφαλοι τους κατηγορησαν ως εκπροσωπους του ελληνικου ιμπεριαλισμου,διεκοψαν με την βια την εκδηλωση και εξεδωσαν μια προκηρυξη,οπου ελεγαν αυτα τα χαριτωμενα που προανεφερα,κομπαζαν επειδη κατεστρεψαν αυτην την ημεριδα και απειλουν να καταστρεψουν και τις επομενες...επειδη λενε "οι φοιτητες που τα παρακολουθουν αυτα ειναι τα αυριανα θινκ-τανκς του ελληνικου ιμπεριαλισμου".Επαναλαμβανω πως μες στην αφισα χαρακτηριζουν ξεκαθαρα ως θεμα ελληνικου ιμπεριαλισμου το θεμα της Μακεδονιας.Αν αυτες οι δραστηριοτητες δεν ειναι βιασμος της δημοκρατιας τοτε τι ειναι?

για να προλαβω τυχον αντιδρασεις,η μονη μου πηγη ενημερωσης σχετικα με το θεμα αυτον ηταν η προκηρυξη των κατοικιδιων ,οι οποιοι και αυτοαποκαλουνται "αυτοδιαχειριζομενο στεκι νομικης"....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 157
  • Created
  • Last Reply

Παιδια στο τμήμα μου,υπάρχουν καθηγητες με ποσοστά αποτυχίας 90-94%..Τί να λέμε τώρα..

Κάθησε ο άλλος και βάζει θέμα κώδικα 4 σελίδες,ενώ μέσα στην τάξη είχε κάνει επίπεδο λυκείου πράγματα.. (για προγραμματισμό μιλάω)

Οκ,μπορεί να μην διάβασαν όλοι,αλλά είναι αφύσικο να φταίει μόνο ο φοιτητής.

Link to comment
Share on other sites

καλά είστε εσείς

σε εμάς αυτός που κάνει Μαθηματικά Ι εχει την καλύτερη φήμη...στην τελευταία εξεταστική από τα 900+ άτομα που έδωσαν πέρασαν οι 17...πώς σου φαίνεται;

@Tsakonas: τι λες τώρα ρε συ; ήρθαν αυτοί οι φασίστες και εσείς τους αφήσατε να μιλήσουν; θα έπρεπε να ευχαριστείς αυτούς τους σωτήρες που απέτρεψαν τα αυτιά σου από το να υποστούν μια άκρως προπαγανδιστική πλύση εγκεφαλου και σαν να μην έφτανε αυτό σου έδωσαν και μαθηματα δημοκρατικής συμπεριφοράς

:TD:

Link to comment
Share on other sites

εμεις αυριο εχουμε εκλογες, μεχρι και αυτοκινητο να ερθει να με παραλαβει απο το σπιτι μου λενε αμα θελω στελνουν(απο κομμα), μηπως να τους παρω τηλ? εχω να παω να παρω και κατι πραγματα απο το ικεα :rofl::rofl:

οκ σε καθε σχολη υπαρχουν μαθηματα που η αποτυχια ειναι μεγαλη παντως...

Link to comment
Share on other sites

εμεις αυριο εχουμε εκλογες, μεχρι και αυτοκινητο να ερθει να με παραλαβει απο το σπιτι μου λενε αμα θελω στελνουν(απο κομμα), μηπως να τους παρω τηλ? εχω να παω να παρω και κατι πραγματα απο το ικεα :rofl::rofl:

οκ σε καθε σχολη υπαρχουν μαθηματα που η αποτυχια ειναι μεγαλη παντως...

Τα μαθήματα φταίνε ή οι καθηγητές?

Από ότι ξέρω αρχαίος ημών πρόγονος είπε:

Δεν υπάρχουν κακοί μαθητές, αλλά κακοί δάσκαλοι ;)

Link to comment
Share on other sites

καλά είστε εσείς

σε εμάς αυτός που κάνει Μαθηματικά Ι εχει την καλύτερη φήμη...στην τελευταία εξεταστική από τα 900+ άτομα που έδωσαν πέρασαν οι 17...πώς σου φαίνεται;

Μηχανική 1 (αν θυμάμαι καλά), 3 στους 313 (0,96%).. Στο τέλος η συζήτηση θα γίνει του στυλ "ποιος την έχει μεγαλύτερη" (την αποτυχία :p)

Link to comment
Share on other sites

86% αποτυχια αναλυση 1..

το εδωσα στο χειμερινο(1η μου φορα) και κοπηκα..

νταξ αν σκεφτω οτι ειναι το νουμερο 1 σε αποτυχια μαθημα στη σχολη και οτι θα μπορουσα να το ειχα περασει....

ειμαι αισιοδοξος.. αν και πρωτοετης..

στις επαναληπτικες αν δεν μουλαρωσω μπορει να το περασω αλλα θελει διαβασμα..

εντιτ... ο καθηγητης ηταν στοκος εντελως.. νομιζει οτι βαζοντας παλουκια μας κανει καλο γιατι ανεβαινει το επιπεδο της σχολης LOL

τωρα οσον αφορα τα κομματα ειμαι πεπεισμενος (και ουτε ενα χρονο δεν ειμαι στη σχολη) οτι δεν προσφερουν τιποτα και πρεπει να παρουν πουλο..

ο συλλογος φοιτητων αρκει..

Link to comment
Share on other sites

Τα μαθήματα φταίνε ή οι καθηγητές?

Από ότι ξέρω αρχαίος υμών πρόγονος είπε:

Δεν υπάρχουν κακοί μαθητές, αλλά κακοί δάσκαλοι ;)

κατα κυριο λογο οι καθηγητες, σε καποιες περιπτωσεις ομως και οι φοιτητες.

Link to comment
Share on other sites

Αυριο εμεις εχουμε εκλογη νεου προεδρου.

Μου λετε εγω,γιατι πρεπει να ξυπνήσω και να παω να ψηφισω το καθε ΖΩΟ που ταζει πισινές και κινηματογράφους στα ΤΕΙ?

Εξοπλισμο δεν εχουμε,σωστους καθηγητες δεν εχουμε,επιπεδο δεν εχουμε...ΦΤΙΑΞΤΕ ΠΙΣΙΝΕΣ ΓΙΔΙΑ.@$%!@#$^

Ειδα το θρεντ και τα θυμήθηκα.Ασχετο μεν..αλλα επιβεβαιωσα τιν νοοτροποια που θίχτηκε παραπανω.

(Τα ονοματα τα έκρυψα για να μην κατηγορηθώ οτι είμαι από παράταξη...

Δεν ειμαι ουτε προκειτε...το φυλαδιο το βρηκα στο σιτε του teithes.com)

post-1392-1416073520,8252_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

5) Πρέπει τα περιφερειακά Πανεπιστήμια να κλείσουν, και να ανοίξουν στα σημεία ενδιαφέροντος. Το 50% των Ελλήνων ζει στην Αθήνα, είναι δυνατόν τα Πανεπιστήμια να βρίσκονται "αποκεντρωμένα" ?

Είναι δυνατόν να είσαι τόσο .........ας! Και το υπόλοιπο 50% ρε τσακαλάκο θα πληρώνουν για να έρχονται στην Αθήνα? Ωραίος είσαι!

Δηλαδή να επιβαρύνεται ο καθένας γονιός για να σπουδάσει το παιδί του και να ταΐζει μια παραβιομηχανία που ζει μόνο από τους φοιτητές?

Εμάς ο πελαργός μας έφερε? Δεν έχουμε γονείς εμείς που πληρώνουν για να μας σπουδάσουν επειδή δεν είχε πανεπιστήμιο στο χωριό μας και ήρθαμε στο μεγάλο χωριό?

Σε αυτό παραδέχομαι τα ιδιωτικά Πανεπιστήμια, γιατί δεν νομίζω να ανοίξει Ιδιωτικό στο Καρλόβασι.

Κλασικός Ελληνάρας! ΕΓΩ να είμαι καλά κι άλλοι να παν να συνουσιαστούν.

Με υπολοιπα που είπες συμφωνώ. Στα παραπάνω δυστυχώς με στεναχώρησες αφάνταστα. Σόρυ και για τα Γαλλικα.

Link to comment
Share on other sites

τωρα οσον αφορα τα κομματα ειμαι πεπεισμενος (και ουτε ενα χρονο δεν ειμαι στη σχολη) οτι δεν προσφερουν τιποτα και πρεπει να παρουν πουλο..

ο συλλογος φοιτητων αρκει..

+100000

Link to comment
Share on other sites

Αυριο εμεις εχουμε εκλογη νεου προεδρου.

Μου λετε εγω,γιατι πρεπει να ξυπνήσω και να παω να ψηφισω το καθε ΖΩΟ που ταζει πισινές και κινηματογράφους στα ΤΕΙ?

Εξοπλισμο δεν εχουμε,σωστους καθηγητες δεν εχουμε,επιπεδο δεν εχουμε...ΦΤΙΑΞΤΕ ΠΙΣΙΝΕΣ ΓΙΔΙΑ.@$%!@#$^

Ειδα το θρεντ και τα θυμήθηκα.Ασχετο μεν..αλλα επιβεβαιωσα τιν νοοτροποια που θίχτηκε παραπανω.

(Τα ονοματα τα έκρυψα για να μην κατηγορηθώ οτι είμαι από παράταξη...

Δεν ειμαι ουτε προκειτε...το φυλαδιο το βρηκα στο σιτε του teithes.com)

[ATTACH]31038[/ATTACH]

τα σπαει το φυλλαδιο λεμε!!!!

για αυτον μου ειπαν να στειλουν αυτοκινητο!

Link to comment
Share on other sites

Κλασικός Ελληνάρας! ΕΓΩ να είμαι καλά κι άλλοι να παν να συνουσιαστούν.

Με υπολοιπα που είπες συμφωνώ. Στα παραπάνω δυστυχώς με στεναχώρησες αφάνταστα. Σόρυ και για τα Γαλλικα.

τι τα φοβασαι βρε τα ιδιωτικα πανεπιστημια?μηπως οι αποφοιτοι αυτων που υπαρχουν τωρα υπαρχει κινδυνος 1 στο δισεκατομμυριο να απειλησουν την θεση ενος αντιστοιχου αποφοιτου δημοσιου πανεπιστημιου?Μηπως ενας αποφοιτος του ΕΜΠ πχ κινδυνευει απο ενα αντιστοιχο φυντανι ιδιωτικου πανεπιστημιου?

Θυμαμαι μια φορα ρωτησα απο περιεργεια εναν αποφοιτο διοικησης επιχειρησεων απο ιδιωτικο πανεπιστημιο αν ξερει τι κεφαλαιο χρειαζεται για να ιδρυσω ΑΕ και με κοιταγε σαν να τον ρωτησα αν υπαρχει ζωη στον Αρη...(στην μαλλον ασχετη με το θεμα σχολη μου το μαθαινεις αυτο στις πρωτες μερες του ε εξαμηνου)

Link to comment
Share on other sites

Για τα κόμματα

Πιστεύω ότι ο θεσμός δεν είναι κακός, προσωπική μου άποψη μάλιστα είναι ότι είναι αναγκαίος. Για να μη νομίσει κανείς ότι είμαι συμφωνος με τη παρούσα κατάσταση εξηγούμαι. Ο θεσμός είναι αναγκάιος προκειμένου οι φοιτητές να προβληματιστούνε, να ακούσουνε όλες τις απόψεις να εκφραστούνε και να συμμετάσχουνε. Η συμμετοχή στα κοινά είναι ένα απο τα σημεία κλειδιά της δημοκρατίας (idiot=ιδιώτης=αυτός που δεν ασχολείται με τα κοινά).

Παρ όλα αυτά δυστυχώς οι παραφωνίες έχουνε γίνει ο κανόνας. Δεν μπορώ να δεκτώ τις απολητικές μεθόδους της πασπ και της δαπ για να προσεγγίσουνε κόσμο. Δε μπορώ να δεκτώ τη τραμπουκιστική λογική των εαακ. (Στη συνέλευση μας τη τελευταία προσπάθησαν να περάσουνε τη κατάληψη πρώτα μην αφήνωντας να γίνει δεύτερη ψηφοφορία στη πρώτη περίπτωση και στη δεύτερη μην αφήνωντας να μετρήσουν τα λευκά). Δε μπορώ να δεκτώ επίσης την τακτική της ΠΚΣ, την εξάρτηση της από το ΚΚΕ, τον ηλίθιο δογματισμό της. Τέλος δε μπορώ να δεκτώ τους φοιτητές που βρίζουνε τις παρατάξεις και αρκούνται με το να κάθονται σπίτι τους και να μη κάνουνε τίποτα (ελάτε στις συνελεύσεις που μισείτε και ψηφίστε λευκό, για αυτόν ακριβώς το λόγο υπάρχει)

Υπάρχουνε και οι σωστές φωνές στο πανεπιστήμιο και επίσης υπάρχουν και κάποιες λειτουργίες που λειτουργούνε σωστά. Εγω βλέπω ότι κανείς δε θέλει τα ιδιωτικά πανεπιστήμια (εκτός βέβαια από τα αγαπημένα μας παιδιά της μυκόνου και της αράχωβας) και επίσης κανείς δε θέλει και τα κόμματα. Αν δεν ήταν οι παρατάξεις πέρισυ όμως δε θα έιχε μπλοκάρει η αναδιάρθρωση.

Για την αποκέντρωση των πανεπιστημιών

Θεωρώ ότι η κατασκευή ολόενα και περισσοτέρων σχολών σε ολοένα και περίσσοτερα μέρη και σε ολόενα περισσότερα εξειδικευμένα θέματα είναι λάθος. Για μένα εξυπηρετούν συμφέροντα των κυβερνήσεων. Εξηγούμαι και πάλι. Η νοοτροπία του σήμερα θέλει το 100% των παιδιών που μπαίνει στο δημοτικό να βγαίνει με κάποιο πτυχίο. Αυτό ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ. Δείτε σε όλα τα σοβαρά συστήματα η παιδεία είναι πυραμιδική δηλαδή από τους 100 που βγαίνουν από το σχολείο δεν μπαίνουν και οι 100 στο πανεπιστήμιο...

Μπες αγορίνα στη σχολή αερικών σπουδών στο δώθε παναγιά κοζάνης (το παιδί μου είναι φοιτητής, εεεεε....δεν έγραψε καλά αλλά κάπου μπήκε!). Βγες αγορίνα από τη σχολή και γίνε ένας οργισμένος άνεργος όμηρος της κυβέρνησης. Ενας άνεργος που όταν σου λένε "έλα να σπασουμε τις συντεχνίες, για να βρείς και συ δουλειά" εσύ θα τσιμπάς και θα με ψηφίζεις. Μπες, μπές θα κάνει ένα παρτάκι η δαπ που ξέρεις μπορεί να βρεθείς και συ μέλος της, οπαδός ενός συστήματος που θέλει να σε πεηδξηι.

Link to comment
Share on other sites

τι τα φοβασαι βρε τα ιδιωτικα πανεπιστημια?

Μάλλον μπέρδεψες τα posts και έκανες λάθος quote. Δεν ειπα ότι φοβάμαι τα ιδιωτικά. Αλλά και αυτή η ξεφτίλα των δημοσίων... τέτοια αχούρια δεν μπορούσα να φανταστώ ποτέ! Και δεν είμαι κανένας περαστικός. Για να μην συγκρίνω με δημόσια του εξωτερικού. Τέτοιοι είμαστε, τέτοια πανεπιστήμια μας αξίζουν. Ο "καλός" θα τον βρεί το δρόμο του. Είτε σε ιδιωτικό πάει είτε σε δημόσιο. Θα περίμενα όμως ο νόμοθέτης να υποχρεώνει το ιδιωτικό να πάρει και ένα ας πούμε 15% ποσοστό χωρίς δίδακτρα, με βάση το εισόδημα της οικογένειας. Ο φραγκάτος είτε έχει έιτε δεν έχει ιδιωτικά έχει διεξόδους (ακόμη κι αν δεν έχει μυαλο). Ο μη έχοντας όμως θα ήθελα να μπορεί να πάει κι αυτός στο ιδιωτικό με τον τρόπο που λέω παραπάνω και φυσικά να έχει και κάποιο λογικό επίπεδο γνώσεων, να μην είναι στόκος τελείως.

Link to comment
Share on other sites

Για τα κόμματα

Πιστεύω ότι ο θεσμός δεν είναι κακός, προσωπική μου άποψη μάλιστα είναι ότι είναι αναγκαίος.

Τέλος δε μπορώ να δεκτώ τους φοιτητές που βρίζουνε τις παρατάξεις και αρκούνται με το να κάθονται σπίτι τους και να μη κάνουνε τίποτα (ελάτε στις συνελεύσεις που μισείτε και ψηφίστε λευκό, για αυτόν ακριβώς το λόγο υπάρχει)

....

Αν δεν ήταν οι παρατάξεις πέρισυ όμως δε θα έιχε μπλοκάρει η αναδιάρθρωση.

Οταν πας στην "συνελευση" (200 ατομα/2500, στις 10 το πρωι βγαινει ανακοινωση οτι θα γινει συνελευση στις 12) και αντιμετωπιζεις ενα σωρο ζωα που διαγωνιζονται για το ποιος θα γκαριζει πιο δυνατα για να καλυψει τον διπλα, σκυλοβριζουν και απειλουν αυτους που εχουν μια αντιθετη γνωμη, καπνιζουν (ενιοτε και μαυρο) μεσα στο ολοκαινουργιο και ακριβοπληρωμενο αμφιθεατρο γεμιζοντας τον τοπο καπνο, γοπες και λοιπα σκουπιδια τι να κανεις εκει μεσα?

Εγω τουλαχιστον δεν υπαρχει φορα που να εχω παει και να εχω φυγει ηρεμος. Οκ, δεν ειμαι και ο πιο ανεκτικος ανθρωπος στον κοσμο αλλα δεν νομιζω να υπαρχει καποιος που να φευγει οπως μπαινει.

Ετσι και μιλησεις χωρις να εισαι κομματοσκυλο στη καλυτερη θα σε γραψουνε, στην χειροτερη θα πας μια ωραιοτατη εκδρομη στο κατ.

Αν ψηφισεις λευκο θα κανεις μια τρυπα στο νερο (κανει και ριμα:p), εχω τυχει 1-2 φορες που εχουν βγει περισσοτεροι οι "μη συμφωνουντες με παραταξη" και απλα τους αγνοησαν γιατι "δεν υπαρχει συγκεκριμενη προταση".

Αν δεν υπηρχαν οι παραταξεις imo ισως και να μην υπηρχε λογος για αναδιαρθρωση, η παιδεια δεν θα ειχε καμια σχεση με αυτο το γλοιωδες πραγμα που ειναι τωρα.

Τι πρακτικη χρησιμοτητα δηλαδη εχουν τα κομματα? Δεν ειμαστε π******ς για να θελουμε νταβατζηδες, φοιτητες ειμαστε (λεμε τωρα).

ΥΓ: στα υπολοιπα μαζι σου.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν υπηρχαν οι παραταξεις imo ισως και να μην υπηρχε λογος για αναδιαρθρωση, η παιδεια δεν θα ειχε καμια σχεση με αυτο το γλοιωδες πραγμα που ειναι τωρα.

Σωστά, λες και δεν έχουν έρθει όλοι για τον ίδιο λόγο (αλλά μάλλον τελικά όντως δεν έχουν έρθει!)

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν να είσαι τόσο .........ας! Και το υπόλοιπο 50% ρε τσακαλάκο θα πληρώνουν για να έρχονται στην Αθήνα? Ωραίος είσαι!

Εμάς ο πελαργός μας έφερε? Δεν έχουμε γονείς εμείς που πληρώνουν για να μας σπουδάσουν επειδή δεν είχε πανεπιστήμιο στο χωριό μας και ήρθαμε στο μεγάλο χωριό?

Κλασικός Ελληνάρας! ΕΓΩ να είμαι καλά κι άλλοι να παν να συνουσιαστούν.

Με υπολοιπα που είπες συμφωνώ. Στα παραπάνω δυστυχώς με στεναχώρησες αφάνταστα. Σόρυ και για τα Γαλλικα.

Δεν νομίζω ότι κατάλαβες ακριβώς το τι γράφω και τι εννοώ.

Αν δεις λίγο τι παίζει, το 70-80% των θέσεων ανώτερης / ανώτατης εκπαίδευσης - και μπορεί και παραπάνω- βρίσκεται εκτός Αθήνας. Ο πληθυσμός όμως, ζει Αθήνα. Δεν θά πρεπε να Πανεπιστήμια να έχουν την αναλογία του πληθυσμού? Δηλαδή εσύ στο χωριό σου έχεις Πανεπιστήμιο? Ή θες να φέρουμε στο χωριό σου? Κι εγώ θέλω στο χωριό μου, University of Davleia, αλλά δεν νομίζω ότι είναι και πολύ εφικτό, γιατί μέχρι πριν από 50 χρόνια δεν είχε Λύκειο.

Το "Πανεπιστήμιο σε κάθε γειτονιά" είναι ένα μοντέλο που δεν μπορεί να λειτουργήσει όταν μιλάμε για σοβαρά ιδρύματα. Το "φροντιστήριο σε κάθε γειτονιά" είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο, αλλά μην συγχέουμε το φροντιστήριο με το Πανεπιστήμιο.

Εγώ ξέρω πολλούς φοιτητές, που ενώ είναι από π.χ. Θεσσαλονίκη, πέρασαν Κρήτη.

Σου φαίνεται λογικό? Δεν θά 'πρεπε κάποιος που έχει την εντοπιότητα, να ΥΠΟΧΡΕΩΝΕΤΑΙ να περνάει στο κοντινό του Πανεπιστήμιο? Άσε για ένα σωρό κόσμο που από Αγρίνιο για παράδειγμα, αντί για Πάτρα, έρχεται Αθήνα (γιατί η Αθήνα έχει και καλά καλύτερα Πανεπιστήμια). Προφανώς δεν έρχεται επειδή η Αθήνα είναι η καλύτερη, αλλά επειδή μέχρι πρότινος, με τα λεφτά που στο ΤΕΙ Χαλκίδας νοικιάζεις παράπηγμα, στην Αθήνα νοικιάζεις σπίτι, και μάντεψε το λόγο, κάποιοι ζουν εις βάρος των φοιτητών και των γονιών τους. Και φυσικά οι πολιτικοί, είναι περήφανοι, διότι θα τσιμπήσουν περισσότερους ψήφους από το χωριό. Γιατί δεν είναι το Πανεπιστήμιο που μετράει, αλλά οι ψήφοι.

Τα περί Ελληνάρας κλπ. δεν θες να στα απαντήσω πιστεύω, και να προσέχεις και λίγο τον τόνο σου, γιατί δεν θυμάμαι να γνωριζόμαστε.

Σωτήρης.

Link to comment
Share on other sites

Εγω τουλαχιστον δεν υπαρχει φορα που να εχω παει και να εχω φυγει ηρεμος. Οκ, δεν ειμαι και ο πιο ανεκτικος ανθρωπος στον κοσμο αλλα δεν νομιζω να υπαρχει καποιος που να φευγει οπως μπαινει.

Εγω παντως μια ζωη εφευγα πιο χαρουμενος απο οτι εμπαινα. Μου εφτιαχνε την μερα βρε αδερφε!

Καφεδακι/α, απειρα τσιγαρα και τρελλο γελιο με το καθε γιδι που μιλουσε.

Πλην ελαχιστων εξαιρεσεων μετρημενων στα δαχτυλα του 1 χεριου δεν ειχα ψηφισει ποτε σε συνελευση κανεναν γκιοζη και πρεπει να ειχα χασει ελαχιστες συνελευσεις στα χρονια μου.

Προσπαθουσα να πηγαινω, για να σπαω πλακα, και σαν μεταπτυχιακος, αλλα μια το οτι ειχα κοψει εκεινο τα χρονια το τσιγαρο, μια το οτι (λογω προτερου ανεντιμου βιου των πορωμενων μεταπτυχιακων φοιτητοπατερων) μας αντιμετωπιζαν σαν μιασμα ("ηρθαν οι μεταπτυχιακοι να ψηφισουν στην ζουλα -κατα της καταληψης- και να αλλοιωσουν το δικαιο αποτελεσμα των εκλογων") και με το που μας εβλεπαν φωναζανε λες και ημασταν μαγισσες στο μεσαιωνα.

Ρατσισμος... :p

Βεβαια εμεις ζησαμε σε πιο "ηρεμα" χρονια. Εναν Αρσενη ειχαμε μονο για νταβαντουρι. 1 ή 2 βδομαδες καταληψη συνολικα σαν σχολη το '96-'01. :help::(

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.