Jump to content



Κινητοποιήσεις στην Τριτοβάθμια εκπαίδευση


VIL

Recommended Posts

Με απεργίες μέσα στην εξεταστική απειλούν οι πανεπιστημιακοί

http://www.tanea.gr/Article.aspx?d=20080512&nid=8471575&sn=&spid=876

όπως πάει έτσι η κατάσταση δέν θα τελειώσει φέτος και ποιος ξέρει πότε το ΤΕΙ ο γιός μου.:help::cry:

Εάν έχω κάνει λάθος στο πόστ παρακαλώ εάν είναι δυνατόν να το μεταφέρεται.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 157
  • Created
  • Last Reply

Επικη ατακα απο καθηγητη μου, ο οποιος εγινε μαρτυρας εν ετει 1992 (νομιζω) διαγραφης κοπελας απο το κομμα, με δικαιολογια οτι "ντυνοταν καλα" :hehe:

Link to comment
Share on other sites

ο καθενας με τον εθισμο του φιλτατε.Εσυ ας πουμε δηλωνεις M3 CSL addicted

με τη διαφορα οτι εγω δεν επιβαρυνω κανενα στη σταδιοδρομια του δηλωνοντας bmwδακιας

// εθισμος στο να διακοπεις την ομαλη ροη του πανεπιστημιου επειδη νομιζεις οτι σου επιτιθεται ολο τα συμπαν λεγεται αλλιως... εχω infraction Ομως...

Link to comment
Share on other sites

Με απεργίες μέσα στην εξεταστική απειλούν οι πανεπιστημιακοί

http://www.tanea.gr/Article.aspx?d=20080512&nid=8471575&sn=&spid=876

όπως πάει έτσι η κατάσταση δέν θα τελειώσει φέτος και ποιος ξέρει πότε το ΤΕΙ ο γιός μου.:help::cry:

Εάν έχω κάνει λάθος στο πόστ παρακαλώ εάν είναι δυνατόν να το μεταφέρεται.

έτσι και γίνει τίποτα τέτοιο, μαύρο φίδι που τους έφαγε...:mad:

Oι προνομιούχοι κοπρίτες εκβιάζουν κάνοντας απεργίες...Τι να πει κανείς...:rant:

Link to comment
Share on other sites

Γενικες συνελευσεις δεν εχετε?Εκει δεν αποφασιζονται ή οχι οι καταληψεις?

Αν διαφωνεις,ψηφιζεις αρνητικα ή εκφραζεις μια διαφορετικη αποψη αν εχεις φυσικα.

Ετσι,τουλαχιστον τα θυμαμαι να γινονταν οταν ημουν φοιτητης

Link to comment
Share on other sites

@unknown: Τι σου κάνανε πάλι; :p

δεν μου κανανε.... τους θυμηθηκα τωρα που διαβασα για απεργιες aka χασιμο εξεταστικης....

αντε μην αρχισω να κατεβαζω παναγιες..

οσες φορες εχω ρωτησει τις ''επαναστατικες κοπελιες'' γιατι κανουν αυτα που κανουν στην τελικη αποδεικνυονται οτι δεν ξερουν την ΤΥΦΛΑ τους με τα επιχειρηματα που επιστρατευουν...

πιειτε κανα μπαφο ακουστε και κανα επικο ασμα του πολυτεχνιου και ΑΦΗΣΤΕ ΜΑΣ ΗΣΥΧΟΥΣ

:nuke::nuke::nuke:

Link to comment
Share on other sites

Σε εμάς, πάντως, haya, οι Αριστερές Κινήσεις βγάλανε τα σεντόνια που λένε για ΓΣ την Τετάρτη, και στο τέλος υποσημείωση του στυλ "όλοι μαζι σε πορείες - καταλήψεις"

Κι όλα αυτά, επειδή κάποιοι δε θέλουν να κοπούν οι πελατειακές σχέσεις παρατάξεων - καθηγητών

Link to comment
Share on other sites

Γενικες συνελευσεις δεν εχετε?Εκει δεν αποφασιζονται ή οχι οι καταληψεις?

Αν διαφωνεις,ψηφιζεις αρνητικα ή εκφραζεις μια διαφορετικη αποψη αν εχεις φυσικα.

Ετσι,τουλαχιστον τα θυμαμαι να γινονταν οταν ημουν φοιτητης

αυτο το gayικο ''συναδελφοι'' μου γυριζει τα αντερα λεμε.....

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε, πες μας ότι σε χάλασε που είχαμε 2-3 νικητές σε εκείνη τη ΓΣ :hehe:

Ευτυχώς που υπάρχουν και οι ΓΣ, γιατί αλλιώς δεν βλέπω όλους αυτούς τους φοιτητοπατέρες στη σχολή, και μου λείπουν :p

Link to comment
Share on other sites

τι να πεις...:TD:

Και μετά έχουν άδικο που θέλουν να κάνουν ιδιωτικά πανεπιστήμια....Τουλάχιστον τέτοια χάλια δεν θα υπάρχουν, είμαι απόλυτα σίγουρος για αυτό...

+^+

με το ιδιο δικαιωμα που κανουν κ@λο τη σχολη με της κ@λοαφισες τους δεν μπορω να παω και να τις ξυλωσω ολες???

δημοκρατια εχουμε

Link to comment
Share on other sites

αυτο το gayικο ''συναδελφοι'' μου γυριζει τα αντερα λεμε.....

lol ομως,και γω στο φυσικο σπουδαζα πριν μπεις εσυ και τα ημουν παρων σε μερικες συνελευσεις.Δεν με εμποδισε κανενας να ψηφιζω.

αυτον που ανεβηκε στην εδρα ακομα τον θυμαμαι:p

Link to comment
Share on other sites

εγω ακουσα καταληψεις(ασχετα με την απεργια των καθηγητων) για να μην γινουν οι εκλογες στα αει/τει, ωστε να μην μπορει να ισχυει ο νομος-πλαισιο(επειδη δεν θα υπαρχει ενα διοικηση),γιατι αλλιως απο σεπτεμβριο θα αρχισουν να διωχνουν τους αιωνιους φοιτητες.

μου φαινεται λιγο δυσκολο αυτο να γινει...

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου εξηγηση ΑΚΡΙΒΩΣ πως οι "αιωνιοι" φοιτητες επιβαρυνουν τα πανεπιστημια?

Γιατι,απο οτι εχω καταλαβει ειναι και ο πρωτος στοχος της "μεταρρυθμισης". Μηπως πιστευει κανεις οτι απο εκει ξεκινα ο προβλημα του συστηματος της παιδειας μας? Δεν το νομιζω.....

Link to comment
Share on other sites

χοντρικά....

Όσο περισσότεροι μένουν μέσα τόσο λιγότεροι μπαίνουν...Στην ουσία δηλαδή τρώνε θέσεις από νέα παιδιά που έχουν όρεξη να διαβάσουν και τελειώσουν στην ώρα τους...

Link to comment
Share on other sites

Τρωνε θεσεις? Εννοεις αντλουν (οικονομικους κυριως) πορους της εκαστοτε σχολης.Δηλαδη εγω σαν αιωνιος φοιτητης πχ της φιλοσοφικης που θελω ακομα 10 μαθηματα για το πτυχιο και δεν κοστιζω τιποτα στο πανεπιστημιο πως εμποδιζω εναν υποψηφιο πανελληνιων να εισαχθει στην ιδια σχολη?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.