Jump to content



Cosmos S Project By Michalis76


Michalis761416003192

Recommended Posts

Αυτά δεξιά από την mobo είναι διακλαδωτές.

Τα ψυγεία δεν είναι δύο, αλλά τρία. Στις τελευταίες φωτογραφίες δεν βλέπεις το τριπλό της "ταράτσας".

Τριπλό->Mosfet1->Mosfet2->CPU->Northbridge->Μονό->VGA->VGA->Μονό->Southbridge->Μνήμες->Ρεζερβουάρ->Αντλία->

Είμαι λίγο κάγκουρας τελικά :p

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 452
  • Created
  • Last Reply

Kαγκουρας ειναι αυτος που ολη μερα ασχολειτε με τα ηχεια στο αμαξι του:p και με τις ζαντες και τις μπουκες ...

Εμεις ειμαστε σε αλλο planet μην το ψαχνεις :Dsave the parrots αδερφε:D

Link to comment
Share on other sites

Τριπλό->Mosfet1->Mosfet2->CPU->Northbridge->Μονό->VGA->VGA->Μονό->Southbridge->Μνήμες->Ρεζερβουάρ->Αντλία->

Εκανα ερωτηση και σε πιο πισω σελιδα. Μια αντλια για ολα αυτα ειναι αρκετη;

ρωτησα και σε ενα αλλο θρεντ για αυτο που ετοιμαζω: τριπλο-->CPU-->διπλο-->VGA-->Ρεζερβουάρ-->Αντλία

και μου ειπαν οτι δεν φτανει μια αντλια:hmm:

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να ισχύει.Φαίνεται αρκετά δυνατή η αντλία σου.Αλλά γιατί να το κάνεις όλο αυτό?Καλύτερα να βάλεις τριπλό->cpu->μονό->vga κτλ κτλ.Αν και πάλι υπρβολή.Το τριπλό φτάνει να τα ψύξει και τα δύο πιστεύω

Link to comment
Share on other sites

Σε μηχάνημα πελάτη με 2 τριπλά extreme παίζει με μία D5 Vario ρυθμισμένη στο low.

Για τις διακλαδώσεις θα ανεβάσω βίντεο στο youtube.

Οι μόντες στο κουτί από την άλλη εβδομάδα.

_MG_4573.jpg

Τρόπος σύνδεσης αντλίας με ρεζερβουάρ.

_MG_4572.jpg

Link to comment
Share on other sites

δε πα να βαλεις εισοδο....δε πα να βαλεις ματακι.......

εγω θα ερθω, θα το ακουμπησω και θα σου πω και ποσο καγκουρας εισαι:happy2:

(αλλα επειδη δεν ειμαι και πολυ κακος θα ερθω να σου δωσω ιδεα για το παραθυρο) :hug:

Link to comment
Share on other sites

Βολεύει πάρα πολύ όχι ότι είναι 5.25" αλλά ότι έχει μικρό βάθος. Για την αντλία θα φτιαχτεί αντικραδασμική βάση στήριξης.

Θα ενώνεται κατευθείαν με το τανκ στο in και το out απευθείας στο τριπλό της ταράτσας.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το ελατηριο φαινεται πολυ ωραιο :T:

Η πατεντα με τις διακλαδωσεις ειναι ολα τα λεφτα,μαλλον χανεις λιγο σε ροη(?) αλλα κραταει τις σωληνωσεις τακτοποιημενες

Link to comment
Share on other sites

Το ''ελατηριο'' ειναι αυτό στους σωλήνες έτσι?

Κοιτώντας την προηγούμενη φωτογραφία, βλέπω οτι δεν εχει πολύ χώρο για να μπει και το μπλοκ στο 2ο στικ μνήμης...

Αλλα ολο και κάποιον τρόπο θα βρεις :p

Φανταστικό έγινε τελικά!

Συγχαρητήρια:worship:

Link to comment
Share on other sites

Μέτρησες μήπως ροή πριν και μετά απο τα διάφορα καλούδια που έβαλες απάνω?

τα δύο μονά αμφιβάλω αν θα προσφέρουν κάτι δεδομένου του τριπλού και του πόσο θα σου κόβουν σε ροή.

το παραθύρι λόγω του πράσινου θα ήταν σούπερ αν το έκοβες bioHazard ή έβαζες

μεμβράνη κομένη bioharad πάνω στο τετράγωνο τζάμι σου ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.