Jump to content


Πόσα χρήματα παίρνετε;


TheLab

Καθαρές αποδοχές το μήνα  

710 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 294
  • Created
  • Last Reply

Εγω αυτη τη περιοδο λογω σοβαρης ενασχολησης μου με τη παλουκεξ σχολη μου δε δουλευω.

Αλλα μαγκες ας ειμαστε ειλικρινεις ολες οι σπαταλες του εισοδηματος μας και εκει που φευγουν τα λεφτα περα των παγιων εξοδων και βασικων αναγκων οπως νοικι η δοση στεγαστικου αν υπαρχουν,φαι,ρουχισμος κτλ εχουν κοινο παρονομαστη,τη γκομενα.

Ειτε ειναι ακριβο αμαξι για να τη βολταρεις ειτε μερη για να τη πας,ειτε διακοπες ειτε ενα σωρο που τα ξερουμε.

Ειδικα οι ελληνιδες εχουν μια τελειως βλαχο κουτοπονηρια και κακομοιρια ως προς τα λεφτα και αυτο κανει τα πραγματα χειροτερα.

Απο κει προκυπτουν ενα σωρο "μαμικουλες" που δουλευουν σα σκυλια και δε τους μενει δεκαρα τσακιστη μη σας πωχρεωνονται κιολας.

Ας αντιστοιχησω σε αυτη τη κυνικη αναλυση του agent smith τις γκομενες με το ανθρωπινο ειδος και τον πλανητη με τη τσεπη του δυσμοιρου "μαμικουλα":devil:

http://www.youtube.com/watch?v=rpKphB4w9ME

Link to comment
Share on other sites

ολοι λεμε τα δικα μας αλλα κανεις δεν κοιταει το συνολο.

που το παω?

αναρωτηθηκε κανεις ποσο κοστιζει ενας υπαλληλος στην ιδιοτικη επιχειρηση?

π.χ. καποιος περνει στα χερια του καθαρα 700€ αυτο σημαινει πως το ποσοστο προς ικα κτλ εχει ηδη αφερεθει, (κρατησεις υπερ τριτων ειναι 16% περιπου για τον εργαζομενο) επισης ο εργοδοτης πληρωνει απο την πλευρα του αλλο ενα 28.06% περιπου.

δηλαδη τα εργατικα του κοστιζουνε 700*1,4406=1008.42€

1036€ για εναν υπαλληλο οπου δεν εχει καποια αλλα επιδοματα πχ επιδομα τριετιας, γαμου, οικογενειας, πτυχιου, επικυνδυνοτητας, και παει λεγοντας.

και γι αυτους που θελουνε να πανε για καφε και να πληρωσουνε 5€ να σκεφτουν οτι το κοστος για ενα ποτηρι καφε ητανε και παρεμεινε στα 0,34€.

εαν ο λαος θελει να τον πληρωσει ακομα τον καφε, τοτε ειναι μακακας..

η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ειναι η καλυτερη ΓΝΩΣΗ

Link to comment
Share on other sites

Με την άποψη που έχεις για τη "γκόμενα" και τα σχετικά με αυτή, δε σε βλέπω καλά.... :hi:

Ε αφου δε με βλεπεις καλα θα αναθεωρησω.

Και φυσικα εχεις δικιο γιατι οι γκομενες εκτος απο χρημα θελουν και καλο σεξ.:banging:

Και δε βαζω εισαγωγικα οπως εσυ γιατι οταν γραφω γκομενα εννοω γκομενα.Ειμαι σαφης ελπιζω.

Link to comment
Share on other sites

ρε μην τις καλομαθαινετε λεμε...ειναι εις βαρος ολων μας

E βεβαια να μην τις καλομαθαινουμε, οι γυναικες ειναι για να μας υπηρετουν οχι για να τις πληρωνουμε!

Το καλυτερο ειναι να βρισκουμε γυναικες που θα ΜΑΣ πληρωνουν.

Link to comment
Share on other sites

E βεβαια να μην τις καλομαθαινουμε, οι γυναικες ειναι για να μας υπηρετουν οχι για να τις πληρωνουμε!

Το καλυτερο ειναι να βρισκουμε γυναικες που θα ΜΑΣ πληρωνουν.

αμα ριξεις "λιγο" τα quality standards σου μπορεις να βρεις πολλες χρηματοδοτριες.Και μην ανησυχεις,μετα το 5ο ποτο ολες ωραιες ειναι.

Link to comment
Share on other sites

δουλεύω περιστασιακά καθώς είμαι φοιτητής

το hardware το αγοράζω απο οικονομίες

φέτος μου κάνανε και "δώρο" 2000 λίρες απο κάποιο λάθος!

Περιμένω ένα δύο μήνες ακόμα για να τα ξοδέψω χωρίς τύχεις :p

Link to comment
Share on other sites

αμα ριξεις "λιγο" τα quality standards σου μπορεις να βρεις πολλες χρηματοδοτριες.Και μην ανησυχεις,μετα το 5ο ποτο ολες ωραιες ειναι.

Δεν πολυκαταλαβα τι ειπες, αυτο ομως που εγω ειπα δεν εχει να κανει με quality standads ή πως φαινονται μετα το 5ο ποτό. Ειπα οτι ο ρολος της γυναικας ειναι να υπηρετει τον αντρα και οχι να τον ξυλωνει.

Το ιδανικο ειναι να εχει και λεφτα.

Προς αποφυγη παρεξηγησεων να δηλωσω οτι ειμαι υπερ της ισοτητας των 2 φυλων, αλλα οι ρολοι ειναι ρολοι:)

Οσο για το θεμα μας, και σε συνεχεια της επισημανσης που εκανα στο προ-προηγουμενο post μου,

εγω παιρνω τακτικα μηνιαια ουτε 1000€, αλλα αν υπολογισω δωρα, επιδοματα, αλλες εκτακτες αμοιβες, φτανω τα 1400+ €.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.