Jump to content



Πόσα χρήματα παίρνετε;


TheLab

Καθαρές αποδοχές το μήνα  

710 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 294
  • Created
  • Last Reply

Είναι περίεργα τα πράγματα στην αγορά αλλά και στη ζωή γενικότερα. Πέρσι τέτοιον καιρό έπαιρνα 17 κατοστάρικα και μετά από κάποια γεγονότα που συνέβησαν στη ζωή είμαι τώρα Αθήνα και παίρνω μετά βίας 9... Μηνιάτικο της πείνας.Όσοι είστε φοιτητές θα καταλάβετε πολλά πράγματα όχι όταν θα αρχίσετε να δουλεύετε αλλά όταν θα αρχίσετε να δημιουργείτε υποχρεώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Διαμαρτύρομαι έντονα η δημοσκόπηση δέν έχει συμπεριλάβει και την τάξη των συνταξιούχων.

Περήφανα γηρατειά :D:worship:

ενταξει ....ελλαδα ζουμε...αλλα μια συνταξη θα την παιρνεις..: P

Link to comment
Share on other sites

O πατέρας μου είναι ο Bill Gates και ο αδερφός μου (απο άλλη μάνα και άλλο πατέρα) ο John Carmack! :hehe:

Χωρίς πλάκα είμαι στην 1101-1300 κατηγορία μετά απο 14 χρόνια στην ίδια εταιρεία. Του χρόνου ευελπιστώ να μεταπηδήσω στην επόμενη κατηγορία αν τα σχέδια της εταιρείας πάνε καλά. Αλιώς θα πάω στην 0-1 κατηγορία!

Link to comment
Share on other sites

30,17% αεργια η ανεργια ?

το 90% των φιλων μου σταματησαν τη δουλεια ειτε γιατι βαρεθηκαν η γιατι "βαρεθηκαν" και τωρα ψαχνουν να βρουν μια δουλεια αντιστοιχη με τη δικη μου, δλδ διαχειρηση των πετρελαιοπηγων του μπαμπα μου, δε λεω καλα ειναι, αλλα πολυ πετρελαιο ρε παιδακι μου, και μπαινει παντου το ατιμο ...

σε συζητησεις επι συζητησεων κατεληξα στο συμπερασμα οτι απλα βαριουνται να ψαξουν και να δουλεψουν σοβαρα, αλλα οχι γιατι δεν υπαρχουν δουλειες που σε βγαζουν απ'το τρυπακι των 700ευρω.

ψηφισα 900+, τωρα που θα τις αναλαβω 51% νομιζω οτι οι αποδοχες μου θα ανεβουν :D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εργάζομαι εδώ και επτά χρόνια στο δημόσιο και συγκεκριμένα σε πανεπιστήμιο. Τα καλά τα ξέρετε... Τα άσχημα είναι στασιμότητα αντικειμένου (για όσους επιζητούν ποικιλία) και αποδοχών (αναξάρτητα απόδοσης, οπότε αν αποδίδεις, το κάνεις μόνο από φιλότιμο εφόσον δεν σε διώχνουν κιόλας). Το πτυχίο μου δεν έχει αναγνωριστεί οπότε, ως "ΔΕ", παίρνω περίπου 950 καθαρά. Αν ήμουν "ΠΕ" θα έπαιρνα κανά 100άρι παραπάνω. Από έτος σε έτος οι αυξήσεις είναι γύρω στο 20ευρο το μήνα.

Ακόμα και προαγωγή σε υψηλότερη θέση να πάρεις, θα φορτωθείς ένα κάρο περισσότερες ευθύνες για 30 - 50 ευρώ παραπάνω το μήνα. -- Off topic ερώτηση: Πόσοι από εσάς στον ιδιωτικό τομέα (που συχνά κατηγορείτε το δημόσιο) θα το δεχόσασταν αυτό στην επαγγελματική σας πορεία; --

Πάντως από την εμπειρία μου στον ιδιωτικό τομέα (τόσο προσωπική, όσο και μέσα από συνεργασίες) έχω διαπιστώσει ότι ελάχιστες επιχειρήσεις στη Ελλάδα είναι διατεθειμένες να επενδύσουν πραγματικά σε ανθρώπινο δυναμικό (υφιστάμενο ή νέο). Πολλές δε, μόλις κάποιος παλιώσει και γίνει "ακριβός" (με ποιος ξέρει τι κριτήρια), τον σουτάρουν αντικαθιστώντας τον με έναν νεό που είναι ευτυχισμένος με λιγότερα. Το αποτέλεσμα είναι να παρατηρούνται μεγάλες διακυμάνσεις στην ποιότητα των παρεχόμενων υπηρεσιών και προϊόντων...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.