Jump to content



ATI Radeon HD 4850


nikolakis13

Recommended Posts

Και τωρα στα ποιο καινουργια στο GURU3D o Hilbert Hagedoorn ξανακανη το review της 4850,κατα τα λεγομενα του ειχε παρει την καρτα πριν λιγες ημερες και ηταν στη μεση του review οταν ξαφνικα η ΑΤΙ πηρε αποφαση να μην υπαρχει πλεον nda

για την 4850 και καπακι κυκλοφορησε τους 8.6 και το ξανακανει απο την αρχη με αποτελεσματα που ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΔΥΝΑΜΗ ΤΗΣ ΚΑΡΤΑΣ ε ρε γλεντια.Απο την αλλη η αγαπητη μας NVIDIA κυκλοφορησε τους 177.35 η οποιοι αυξανουν τις επιδοσεις στις 280,αναμεσα σε 15 μετροπρογραματα η μοναδικη αυξηση ηταν στο UT3 αλλα τουλαχιστων ηταν καλη,επισης ανακοινωσε την ελευση της 9800gtx+ εινε βασικα μια 9800gtx με αυξημενα τα ρολογια 75hz για core και 150 για shaders και με τιμη κατω απο 250 δολλαρια καλο αλλα και κινησεις πανικου απο NVIDIA.Και τελευταιο και καλυτερο εχω 2-3 φιλαρακια που εινε τεχνικοι και εχουν 2 PC που εχουν και αυτοι 2-3 φιλους με 2 PC και με τις τιμες στα 167E για την 4850 γιατι να μην εχουνε και τις 2 εταιριες στα κουτια τους μπραβο στην ΑΤΙ.Γεια σκεψου βρε μαγκα δεν μπoρεις να νικησεις την NVIDIA κατεχει το 75% της αγορας ισως και παραπανω εχει περισσοτερα φραγκα τη καλυτερο απο το να δωσεις στον κοσμο καρτες γραφικων με καλες επιδοσεις και ακομα ποιο χαμηλες τιμες οπως λεει και μια ξενη παροιμια αν δεν μπορεις να τους νικησεις πηγαινε μαζι τους.Για σκεψου βρε μαγκα μου.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 964
  • Created
  • Last Reply

Γεια σου NVIDIA , εκανα την κινηση και μεσοβδομαδα παω σε ΑΤΙ!!!!! Θα κανω ενα τρελο crossfire και αντε γεια NVIDIA!!!!

Ποσο ωραια αισθανομαι τωρα που θα γινω ΑΤΙΜΑΝ και οχι ΑΠΑΤΙΜΑΝ!!!!!

9800 GTX LAST YEAR!!!!

Τωρα εχουμε 2χ4850!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου NVIDIA , εκανα προς την κινηση και μεσοβδομαδα παω σε ΑΤΙ!!!!! Θα κανω ενα τρελο crossfire και αντε γεια NVIDIA!!!!

Ποσο ωραια αισθανομαι τωρα που θα γινω ΑΤΙΜΑΝ και οχι ΑΠΑΤΙΜΑΝ!!!!!

Εσυ παλικαρι δεν πας καθολου καλα....την μια κραζεις την απ-Ατι και υποστιριζεις την nVIDIA και δεν δεχεσαι κουβεντα για την super-douper 9800gtx σου που παει κομματια και δεν αξιζει να δωσεις λ7 για να παιζεις crysis!!!!! Και την αλλη λες για τρελα crissfire με την προαποκαλουμενη σου απ-Ατι και λες ενα αντιο στην nVIDIA...

Αποφασισε...διαλεξε στρατοπεδο και μην κραζεις ετσι ασχημα...:shifty:

Φιλικα....:fun:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παλικαρια δεν ειμαι σε κανενα στρατοπεδο, αυτο εχει δειξει ολη μου η πορεια , υποστιριζω αυτον που αποδιδει σε αποδοση με τιμη! Ειμαι με το στρατοπεδο των frames per second!!!!ΑΤΙ I LOVE YOU!!!! Του χρονου μπορει να αγαπαω NVIDIA! Aβυσσος η ψυχη του ανθρωπου!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλα ενταξει...Ολο και καποια εταιρια θα κανει κατι με την ψυξη της,με dual slot κτλπ...Πιστευω το φανακι θα ρυθμιζεται και θα φτιαχθουν οι θερμοκρασιες...αλλιως θα ζεστενουν ολο το κουτι...εαν εχουν τετοιες θερμοκρασιες...:nada:

Link to comment
Share on other sites

ένα πρώτο πρόχειρο τεστ KYΡΙΩΣ για όσους κοιτάνε για αναβάθμιση GPU σε πιο παλιά PC...

4485a8ab60ec1f.jpg

WIN XP Pro 32bit

για αντίστοιχα συστήματα η 9600gt μου φαίνεται πιο value for money... και κρύα με μικρή κατανάλωση... θα ανεβάσω κάποια στιγμή όλες τις καταναλώσεις αναλυτικά, την 4850 δε την έχω δει ακόμα αλλά μου φαίνεται ζεστή... το κούλερ της είναι ψέμα...

Link to comment
Share on other sites

πάντως με 100% το φρουφρούρι κάνει κλασικά σαν αεροπλάνο...

αλλα η θερμοκρασία έπεσε 30c και με 1 delta στα πλάγια.

και δεν πηγε άσχημα 700-1100 δίχως να ξέρω την θερμοκρασία σε load

Link to comment
Share on other sites

Απο θερμοκρασίες όμως

71ο IDLE!!!!

91o LOAD!!!

βεβαια ο ανεμιστήρας είναι ο πιο ήσυχος!!!

http://www.techpowerup.com/reviews/MSI/HD_4850/24.html

Περιεργο στο review του guru3d η θερμοκρασιες τουλαχιστων σε load εινε στους 85 και σε idle 60

παιζει με διαφορετικες καρτες ομως.

Link to comment
Share on other sites

βλέπω πανολεθρεία στην NVIDIA μετα απο αυτες τις κάρτες

Επίσης αισθάνομαι πως περνάμε σε μία ΝΕΑ εποχή καθως το κόστος μιας κορυφαίας κάρτας έπεσε σε τεράστιο βαθμό.

επίσης είμαι σίγουρος πως η NVIDIA θα ρίξει τις τιμές σε επίπεδα της ΑΤΙ, αυτό ειναι επίσης καλό για εμας τους καταναλωτές.

Αλήθεια η 8800GT πόσο θα πέσουν; 50ευρώ;

Link to comment
Share on other sites

άμα κάνει την βλακεία η Nvidia και δεν ρίξει τις τιμές το έχει χάσει το παιχνίδι όλοι ATi θα πάρουν και τελειωσε αν είναι λίγο ξύπνια και δεν κοιτάει μονο να τα παίρνει από τον κοσμάκι χοντρά θα ρίξει τις τιμές:nothing:

@και εγώ μάλλον για 2x4850 πάω;)

Link to comment
Share on other sites

ήδη άρχισαν τα όργανα 8800GT 108.40 euro....

Ακούστε sto site του πλαισίου την Sparkle 8800GT 512MB Cool Pipe την έχει 129ευρώ και αν κανεισ build ενα σύστημα εκει την έχει 108,4! δεν έχουν ανανεώσει ακομα! σε μια μέρα πτώση 20%

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.