Jump to content



ATI Radeon HD 4850


nikolakis13

Recommended Posts

  • Replies 964
  • Created
  • Last Reply

Εγώ έχω ήδη γράψει για 130-150€ ( χειροκροτήστε με :p ). Η κάρτα είναι στα επίπεδα, ίσως λίγο καλύτερη, μιας 8800GT οπότε θα ήταν τουλάχιστον χαζό εκ μέρους της AMD να την βάλει πολύ ακριβότερα την στιγμή που έχει ανάγκη να αρχίσει να αυξάνει το μερίδιο αγοράς που κατέχει αυτή την στιγμή και που είναι το χαμηλότερο των τελευταίων ετών.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ήδη γράψει για 130-150€ ( χειροκροτήστε με :p ). Η κάρτα είναι στα επίπεδα, ίσως λίγο καλύτερη, μιας 8800GT οπότε θα ήταν τουλάχιστον χαζό εκ μέρους της AMD να την βάλει πολύ ακριβότερα την στιγμή που έχει ανάγκη να αρχίσει να αυξάνει το μερίδιο αγοράς που κατέχει αυτή την στιγμή και που είναι το χαμηλότερο των τελευταίων ετών.

τα είπες όλα :T:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ήδη γράψει για 130-150€ ( χειροκροτήστε με :p ). Η κάρτα είναι στα επίπεδα, ίσως λίγο καλύτερη, μιας 8800GT οπότε θα ήταν τουλάχιστον χαζό εκ μέρους της AMD να την βάλει πολύ ακριβότερα την στιγμή που έχει ανάγκη να αρχίσει να αυξάνει το μερίδιο αγοράς που κατέχει αυτή την στιγμή και που είναι το χαμηλότερο των τελευταίων ετών.

Link

Βασικά η 4850 ειναι πιο γρήγορη από την 9800gtx και σε μερικα παιχνίδια νικάει και την gtx260.

IMG0023574.gif

IMG0023563.gif

Link to comment
Share on other sites

Η αποδοση της ειναι πανω απο την 3870 ???

Εχουμε τιποτα info ?

Έχω μια 3870 στα χέρια μου και το απόγευμα θα έχω και μια 4850. Μέσα στο Σαββατοκύριακο λοιπόν θα έχουμε αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε μπορούν ΜΙΑ φορά να κάνουν ένα συγκριτικό με stock nvidia κάρτες; Ε; Καταντάει σπαστικό...

οut of the box, a stock clocked GTX 280 is coming with a 600MHz core, 1300MHz shader clock and 2200MHz DDR memory clock on the 1GB of GDDR3
Zotac has upped the ante on their version of the card pushing the core to 700MHz the shader to 1400MHz and the memory clock to 2200MHz DDR
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.