Jump to content



Recommended Posts

τι είναι τα stacks ρε παιδιά ? κάποιο link για να διαβάσω ?

Οταν εισαι 60 και σκοτωσεις ενα pack απο elite (κιτρινο ή μπλε mobs) τοτε παιρνεις ενα buff που σου δίνει +magic find. Αυτο κρατάει για 30 μιν και ανανεώνεται με το επόμενο pack απο elite. Αυτο στακαρει μεχρι 5 φορες.

Link to comment
Share on other sites

Kωστα δεν ειναι το gear σου το προβλημα, χειροτερα stats εχω (με εξαιρεση το rez που οπως σου εξηγησα ειναι top priority) κ προχωραω "κανονικα" στο ΑctI Inferno.

Οταν λεμε κανονικα εννοουμε με 3-4 wipes ανα elite pack μεσο ορο.

Ξανα δες ποια skills πρεπει να δουλεψεις κ αλλαξε το στυλ σου αναλογα. Το ανελεητο kitting δε το γλυτωνεις με τπτ...

Skeleton king ηταν πανευκολος (0 wipes), κ περιμενω να δω Butcher...

Link to comment
Share on other sites

Kωστα δεν ειναι το gear σου το προβλημα, χειροτερα stats εχω (με εξαιρεση το rez που οπως σου εξηγησα ειναι top priority) κ προχωραω "κανονικα" στο ΑctI Inferno.

Οταν λεμε κανονικα εννοουμε με 3-4 wipes ανα elite pack μεσο ορο.

Ξανα δες ποια skills πρεπει να δουλεψεις κ αλλαξε το στυλ σου αναλογα. Το ανελεητο kitting δε το γλυτωνεις με τπτ...

Skeleton king ηταν πανευκολος (0 wipes), κ περιμενω να δω Butcher...

Main attack εχω shock pulse-piercing orb και το blizzard ως δευτερο.

Για αμυνα, Diamond Skin με crystal shell και Frost nova.

Energy armor/force armor ή prismatic

Arcane Hydra.

Δοκιμασα και frost hydra δεν με ενθουσιασε. Οταν εχω σε CD diamond skin/frost nova, σε elite οσο και να τρεχω δε τη παλευω γενικα.

Ειδα οτι χρειαζομαι boots με 12% movement speed το οποιο δε το εχω αυτη τη στιγμη. Επισης διάβασα οτι βοηθαει το +attack speed, το οποιο δεν εχω αυτη τη στιγμη.

Παντως το ανελεητο οπως το λες γυρω γυρω ειναι τρελα βαρετο.

Link to comment
Share on other sites

μπες να παμε μια butcher! με 10κ δε πας πουθενα. παρε 1handed+orb με 100+dmg βαλε force weapon buff παρε boots με move speed και θα δεις πολυ διαφορα. επισης δε χρειαζεσε τοσα CC και frost nova και blizzard . βαλε μια arcane hydra me flux για slow βαλε ενα teleport με wormhole για δυσκολες στιγμες και τελος.το frost nova/blizard θα σου ειναι αχρηστο οταν θα φας το wall απο το elite ενω με το τελεπορτ θα φυγεις μπαμ και μετα kite. αν θελεις σονυ και καλα blizard snow τοτε παιξε με venom hydra κανει πολυ καλη δουλεια οταν την βαλεις διπλα στα slowed mobs. τεσπα μπες να κανουμε κανα run αμα ειναι!

Link to comment
Share on other sites

Στο hell καλα ητανε δεν ειχα προβλημα, στο inferno ειναι που τα βρηκα σκουρα. Ναι 60 είμαι αφου για να μπεις inferno πρεπει να εισαι 60.

Οταν λες με λιγα gold ποσα να δινω για items? για να βρω κατι καλυτερο ετσι οπως ειμαι τωρα πρεπει να σκασω 100κ και πανω.

100κ ανά slot καλά είναι! Υπάρχουν πάντα και οι ευκαιρίες. Πχ άλλαξα boots των 150κ με 30κ! Και τις παλιές πουλημα πάλι 150!

Αν ζοριζεσαι με τα gold αναβάθμισε το slot που υστερείς περισσότερο.

Υπάρχουν και items που είναι best value πχ τα ring με 71+dex και 15+ as, που σε monk κολωλένε, τα πουλάνε από 20κ μέχρι και 200κ!!! Οπότε μην κοιτάτε μόνο την πρώτη σελίδα, βάλτε και κάνα όριο στη τιμή και φίλτρα και μπορεί να ξαφνιαστειτε ευχάριστα.

Στο hell farm (sin-diablo) δεν θυμάμαι πόσα έβγαζα αλλά inferno worden-butcher run είναι minimum 100κ πουλλώντας στον ventor και αν πέσει κάτι καλό πολλά περισσότερα.

Sent from my IDEOS X5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως με melee χαρακτηρα οταν περναω τον sceleton king και παω προς τις αραχνες και μετα τοτε αυτα που βγαζω μαλλον τα δινω για repairs και pots αρα δεν εχει νοημα για μενα...Θα φαρμαρω μεχρι sc king για καιρο και βλεπουμε. Δεν ξερω γιατι αλλα τα καλα items για βαρβαρο (str+vit+res) ειναι πολυ πιο ακριβα απο τα αντιστοιχα ας πουμε για μαγο...

Link to comment
Share on other sites

Σαν αγγελια ηταν αυτο :hehe:

"Ειμαι Ελληνιδα εμφανισιμη μονο που ειμαι αρραβωνιασμενη και το ταιρι μου με παραμελει ψαχνω εναν αντρα να με κανει ξανα να νιωσω γυναικα με πληρη εχεμυθεια!!!!!Αδιαφορη η ηλικια και η εμφανιση!!! 6937***** "

Link to comment
Share on other sites

Το inferno δεν παλεύεται!!

Βρήκα 1 τρόπο που με βοήθησε πάρα πολύ.

Πάω στο hell act 1 στο quest που είναι ο butcher και μαζεύω 5 stuck. Στα dungeon που βρίσκεται ο butcher έχει πάρα πολλά elite τέρατα! (Τα stuck μαζεύονται μέσα σε 5 λεπτά).

Αμέσως μετά πάω ''cow level'' ;)

Αυτή η διαδικασία κρατάει 15 λεπτά και προσφέρει 60000g.

Το έχω κάνει 7 φορές μέχρι τώρα και εκτός απο το gold που μάζεψα στο ''cow level'' βρήκα items που μπορώ να αντιμετωπίσω τα πρώτα ellite του infermo.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα μου ειπαν οτι για να πας pony level στο hell πρεπει να εχεις ριξει λεει 1 μυριο σε upgrades και στο staff.Ισχυει?Εμενα δεν μου κανει spawn αυτο που ριχνει το gem.Δεν το εχω βρει ακομα το τερας...

Έγινε επεξεργασία από icy20
Link to comment
Share on other sites

Το παρακαναν με το nerfing... Οκ ειπαμε να ηρεμησουν λιγο τα mobs απο το Act II και μετα αλλα οχι ετσι...

"We’re removing the bonus monster damage per additional player in a coop game."

pfff

Επισης με το jeweling, σχεδον το εκμηδενισαν αλλα μετα το scaling παλι χαλαει. Δηλαδη για το square δινεις 100gold και για το μεγαλυτερο 40? 50Κ? (δεν το εχω δοκιμασει να δω κοστος).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.