Jump to content



Recommended Posts

Με το ping που έχει, είναι θαύμα που στέκει όρθιος! :sarcastic:

Άστα βράστα......

Αν καρποφορήσουν δυο προσφορές που έχω κάνει στο AH θα ανέβάσω λίγο ακόμα res all μπας και αντισταθμίσω το lag...

Έχω lag based build

Sent from my GT-P7500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα....παιζω τον 2ο χαρακτηρα μου στο diablo και ειναι μπαρμπας....μολις μπηκα Inferno και μετα απο 12 ωρες παιχνιδιου εριξα magic find Και ανεβασα ολα τα reisist....αλλα....πολυ ξυλο ρε παιδια!!!

ψαχνω τροπο να ανεβασω damage...τα stats μου ειναι....

strength 1532

vitality 1000

armor 6169

damage 16006.65

physical resist 390

cold resist 425

fire resist 390

ligth resist 380

poison resist 468

arcane/holy 403

critical hit chance 17.5 %

critical hit damage 129 %

primary - frenzy

secondary - seismic slam

defensive grond stomp - revenge- war cry- call the ancients

passive skills pound of flesh - nerves of steel - ruthles

οι φιλοι barbarians ας δωσουν ενα help γιατι πραγματικα δεν ξερω πως θα την παλεψω.

αν υπαρχει καποιος αλλος τροπος να μεγαλωσει το damage μου,,,,το μονο που σκεφτηκα ειναι το critical chance αλλα θελει πολλα για αντικειμενα και no money no funny!!!

ειχα strength 2000 αλλα το εριξα για να ανεβασω τα resist....

thanks προκαταβολικα παιδες......

Link to comment
Share on other sites

^^ εγώ σαν βάρβαρος με tank build δεν είδα προκοπή παρά μόνο στο act1. Για παραπέρα μόνο double tornado build...

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=aVorp1KOd78]Diablo 3 - Double Tornado Barbarian Guide - Basics - YouTube[/ame]

πλέον και μόνος μου πάω άνετα στο act3...αφού farmara αρκετά στο act2... :p

Link to comment
Share on other sites

τονίζω βέβαια ότι treasure goblin τα ξεχνάς. Με αυτό το build μόνο ένα έχω φάει και ήταν ένα elite pack, ένα champion και καμιά 60 Mobs.

Επίσης σε κάτι elite με shielding και invulnerable Minions την παλεύεις σχετικά δύσκολα. Επίσης τέλος έχεις πρόβλημα με τα kite mobs/elite.

Κατά τα άλλα μιλάμε για uber fun. Ο @GeoZ μπορεί να επιβεβαιώσει όπως και εγώ ότι το build του της μάγισας είναι από το καλύτερο που έχω δεί.

σκιλς εδώ http://us.battle.net/d3/en/calculator/barbarian#hUPQik!ZbY!ZZcbYc

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω τα εξής:

whirlwind - hurricane

wrath of the berserker - thrive of chaos

battle rage - into the fray

sprint - run like the wind

overpower - crushing advance

war cry - impunity

βρήκαμε και μια αδυναμία βέβαια με τον tavli....

άμα έχεις nooba μάγο παρέα που παίζει με slow time και τα mobs πετάνε electric charges μπορεί να παγιδευτείς μέσα αν δεν προσέξεις και νασε κάνουν ψητό... :o

Link to comment
Share on other sites

άμα έχεις nooba μάγο παρέα που παίζει με slow time και τα mobs πετάνε electric charges μπορεί να παγιδευτείς μέσα αν δεν προσέξεις και νασε κάνουν ψητό... :o

lol... ευτυχώς αυτά τα mobs είναι λίγα...αν εμφανιστούν απλά θα περιμένο από σένα να τα φας και εγώ θα τρώω ποπ κορν..

[MENTION=24729]tsakos19[/MENTION]

για να παίξεις άνετα Α2, θες κάπου στο 500base (δηλαδή να πηγαίνει 750 με το war cry). Για Α3 προκοπή βλέπω με 950 Res. (για σόλο πάντα).

αν υπάρχει βοήθεια από "noobαδες" μάγους και super healers βγαίνει και το act 4 με λιγότερο res.

Προσοχή στο build δίνεις στον critical chance (30% είναι καλά, εγώ με καλό παίξιμο παίζω και στο 25% αλλα δύσκολα). A3 το έχω κάπου στο 40%. Μετά θες life on hit οπωσδήποτε. Εγώ παίζω με μια οπλαρα (drop) με 940dps και 850loh. Επίσης έχω μια ζώνη που κάνει life steal 2.4% (μην πας όμως σε εξοπλισμο με life steal καθώς έχει μπέναλτυ 80% στο inferno). Βρες 1 mace (για να πάρεις 5% crit chance από passive) και κάτι άλλο με 500-600dps και loh 500 each και είσαι κομπλέ)

Έγινε επεξεργασία από tavliban
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=24729]tsakos19[/MENTION] ανέβασε res all και με το armor που εκ των πραγμάτων πρέπει να έχει ένας barb θα γίνεις σχεδόν άτρωτος με whirlwind.... ( life on hit βέβαια ....)

[MENTION=22080]tavliban[/MENTION] δε μπορώ να βρώ ένα wand γύρω στα 800-900 με

  1. socket
  2. life on hit κανά 500-600άρι
  3. arcane on crit

πολλά ζητάω??

Έγινε επεξεργασία από GeoZ
Link to comment
Share on other sites

λοιπον αν παω τα reist Κοντα στα 600 και με το war cry τα ανεβαζει και αλλο το armor το φτασω περιπου 9000κ και μετα εξης skills πως το βλεπεισ????

Barbarian - Game Guide - Diablo III

και ποσο περιπου Life per hi να βαλω?????περιπου 700 800?

Link to comment
Share on other sites

@tsakos19

δεν το χρειάζεσαι το revenge εγώ βλέπω με αυτά που προανέφερα 1,5Κ, 2,5Κ ζωής να ανεαβαίνει συνέχεια. Και ειδικά στον χαμό θα δείς ότι δεν θα πέφτει το health καθόλου. Θα σου πω αμα γυρίσω σπίτι..από την δουλειά δεν μπορώ να δω τίποτα :p

loh όταν το είχα πρωτοξεκινήσει είχα ένα mace με 500 και ένα spear me 798. dps Ειχαν 500 και 390 dps αντίστοιχα. Αλλά το spear είχε 200 str και +80crit dmg + 100vit. Αντίστοιχα το mace είχε +100vit + 56 crit dmg...

@GeoZ ναι αδερφέ μου, ζητάς πολλά! Αυτά που ζητάς τα έχουν βρει και τα έχουν κρατήσει για πάρτη τους. Για αυτό έλα να φαρμάρουμε act 3 μπας και μας κάτσει...

Έγινε επεξεργασία από tavliban
Link to comment
Share on other sites

για ακτ1&2 τα έπαιζα dual wield) μετά βρήκα το 940dps όπλο και την stormshield και έστρωσε το build...

δεν ξέρω αν έχει τα αντίστοιχα αντικείμενα τώρα αλλά δες το προφίλ μου (μια δυο σελίδες πίσω είναι)

http://www.thelab.gr/1063318183-post2994.html

(σημείωση δεν ακολουθώ πλέον πιστά το Build καθώς έχω κάνει κάτι αλλαγές με προσανατολισμό την άμυνα και λίγο dps, εσύ ακολούθησε το original build και εξασκήσου πάνω του. Όταν βρείς εξοπλισμούς καλύτερους κλπ, άλλαξε το λίγο ;) )

Έγινε επεξεργασία από tavliban
Link to comment
Share on other sites

λοιπον με βοηθησε πολυ αυτο που εβαλες.....οταν παω σπιτι (γιατι οπως λες απο δουλεια δεν γινεται τπτ) θα αγορασω αντικειμενα με + ρεσιστ θα βαλω και τα σκιλλσ και θα σου πω τι παιζει.......θα φτασω τα ρεσιιστ καπου 500 χωρις war cry.....

Link to comment
Share on other sites

λοιπον με βοηθησε πολυ αυτο που εβαλες.....οταν παω σπιτι (γιατι οπως λες απο δουλεια δεν γινεται τπτ) θα αγορασω αντικειμενα με + ρεσιστ θα βαλω και τα σκιλλσ και θα σου πω τι παιζει.......θα φτασω τα ρεσιιστ καπου 500 χωρις war cry.....

άμα θες βοήθεια κλπ όποτε θες tavliban@2564

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.