Jump to content



Recommended Posts

Υπερβολικο λιγο all resist, υπερβολικα λιγο dps. Τα gloves βγαλτα και βαλε κατι με all resist + cc + cd, amulet με cc + cd avg dmg κανα 25 kai dext 100. Παρε nat chest και Helm, κοστιζουν κατι κατω απο 1 M.

Δες τα δικα μου αν θελεις για να ξερεις περιπου προς τα που να πας SabotaZ - Community - Diablo III

Ξεκιναω να τα φτιαχνω σιγα σιγα σας ευχαριστω πολυ !

Link to comment
Share on other sites

ZBOOCHAM

INNOVATE

Δειτε και αυτα τα builds και το gear. Θα σας βοηθησουν.

Σας ευχαριστώ πολύ όλους σας ! Εχω ξεκινήσει να αλλάζω το buid και έχω δει αρκετές διαφορές στον χαρακτήρα μου.

Μια ερώτηση ακόμα το 45% damage σε ένα όπλο τι ακριβώς πως ακριβώς επiρεαζει το damage toy?

Link to comment
Share on other sites

Insane Legendary DH-goblin! - YouTube

Εγω και ο Jerekt συνlabitis και αυτος φτιαξαμε αυτη τη βλακεια :p

πιστευω πως ο ηχος απο το legendary drop ειναι σαν την τζουρα τοου τσιγαρου οταν εχεισ νακαπνησεις πολλες ψρες(ασχετα που δεν καπνιζω εγω)......ειναι μια αισθηση ικανοποιησης......αν αργη να πεσει τπτ θα το βαζω και θα ακουω αυτον τον φανταστικο ηχο:tomato::tomato::tomato::tomato::tomato:

Link to comment
Share on other sites

http://eu.battle.net/d3/en/profile/KoMMz-2381/hero/13411374 εγω μολις πηγα 60 ^_^

καμια συμβουλη;;

αρκετες θα μπορουσα να πω.....

προσπαθησε να παρεις ενα κρανος με crit chance και Socet.....

αυξησε οσο μπορεις το attack speed σου και το all ressisstases γιατι χωρις ressist.....ψωφος

για αρχη αν σου ειναι ευκολο παιξε με 1 hand weapon και ασπιδα....

σε οτι αναφορα τα skills σου στο frenzy καλο θα ηταν να βαλεις τον ρουνο Maniac και στο revenge το provocation (καπως ετσι, το τελευταιο rune)

εδω ειμαι εγω μηπως και σε βοηθησει......

einzenheim - Community - Diablo III

Link to comment
Share on other sites

http://eu.battle.net/d3/en/profile/KoMMz-2381/hero/13411374 εγω μολις πηγα 60 ^_^

καμια συμβουλη;;

καταρχήν μεγεία το 60άρισμα...

φίλε το two hand τι το θες; Πέταμα, βάλε όπλο με life on hit 750+, 120 str και Socket με emerald...Κατά προτίμηση axe ή mace. Στο δεύτερο χέρι βρες ένα αντίστοιχο όπλο (ακόμα και dagger για περισσότερο hit per second ή ασπίδα με crit chance, str)

To helm Που έχεις είναι για κλάματα :p Βρες για αρχή ένα με Str μπόλικο, res all +60, socket και αν βρεις κατι με crit chance 4+ Σε λογική τιμή τσίμπα το.

Το amulet επίσης. Βρες κάτι με str, critical chance...

Δαχτυλιδάκια επίσης θες...Βρες 2 δαχτυλίδια με crit chance 3-4 και str, vit και min dmg ή average damage 30+.

Επίσης βρες bracers με res all και φυσικά με cc.

Όλα τα παραπάνω θα σου ανεβάσουν το cc κάπου στο 30-35%. Μετά 2 επιλογές έχεις ή να παίξεις rend build ή το αγαπημένο μου whirlwind build. Λογικά mp1-mp2 θα το έχεις εύκολο. Όπως σε βλέπω βγάλε το ww και βάλε το rend και μπορείς να βγάλεις το frenzy και να βάλεις bash με punish, όπως και επίσης άλλαξε το Passive nerves of steel με το tough as nails. Λογικά με τις αλλαγές που θα κάνεις θα έχεις παραπάνω armor.

Δεν επιτρέπεται να έχεις παραπάνω vitality από το primary stat. Αν έχεις γύρω στο 34-37Κ life είναι καλά...Res all στόχεψε να έχεις 750-850

Τέλος εγώ δουλεύω να ανεβάσω το AS το οποίο είναι uber important. Αλλά gear με as+cc+crit dmg θα δεις ότι ξεφεύγει τρομερά.

Τώρα αμα θες να παίξεις ww build........Δες εδώ, ψήσου και προπονήσου

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=6puADSLZwVU]The Definitive Diablo 3 Budget Whirlwind Barbarian Guide - YouTube[/ame]

Εδώ για να με δεις και ξέχνα ότι φοράω σχεδόν όλο το immortal kings...Επίσης έχω άλλο amulet (102str, 120vit, 10% life + 8,5 cc) και έχω ένα set από vile ward...

http://eu.battle.net/d3/en/profile/tavliban-2564/

Έγινε επεξεργασία από tavliban
Link to comment
Share on other sites

καταρχήν μεγεία το 60άρισμα...

φίλε το two hand τι το θες; Πέταμα, βάλε όπλο με life on hit 750+, 120 str και Socket με emerald...Κατά προτίμηση axe ή mace. Στο δεύτερο χέρι βρες ένα αντίστοιχο όπλο (ακόμα και dagger για περισσότερο hit per second ή ασπίδα με crit chance, str)

To helm Που έχεις είναι για κλάματα :p Βρες για αρχή ένα με Str μπόλικο, res all +60, socket και αν βρεις κατι με crit chance 4+ Σε λογική τιμή τσίμπα το.

Το amulet επίσης. Βρες κάτι με str, critical chance...

Δαχτυλιδάκια επίσης θες...Βρες 2 δαχτυλίδια με crit chance 3-4 και str, vit και min dmg ή average damage 30+.

Επίσης βρες bracers με res all και φυσικά με cc.

Όλα τα παραπάνω θα σου ανεβάσουν το cc κάπου στο 30-35%. Μετά 2 επιλογές έχεις ή να παίξεις rend build ή το αγαπημένο μου whirlwind build. Λογικά mp1-mp2 θα το έχεις εύκολο. Όπως σε βλέπω βγάλε το ww και βάλε το rend και μπορείς να βγάλεις το frenzy και να βάλεις bash με punish, όπως και επίσης άλλαξε το Passive nerves of steel με το tough as nails. Λογικά με τις αλλαγές που θα κάνεις θα έχεις παραπάνω armor.

Δεν επιτρέπεται να έχεις παραπάνω vitality από το primary stat. Αν έχεις γύρω στο 34-37Κ life είναι καλά...Res all στόχεψε να έχεις 750-850

Τέλος εγώ δουλεύω να ανεβάσω το AS το οποίο είναι uber important. Αλλά gear με as+cc+crit dmg θα δεις ότι ξεφεύγει τρομερά.

Τώρα αμα θες να παίξεις ww build........Δες εδώ, ψήσου και προπονήσου

Εδώ για να με δεις και ξέχνα ότι φοράω σχεδόν όλο το immortal kings...Επίσης έχω άλλο amulet (102str, 120vit, 10% life + 8,5 cc) και έχω ένα set από vile ward...

http://eu.battle.net/d3/en/profile/tavliban-2564/

θελει τρελη προπονηση το ww φιλε...αν το μαθεις ομως αηιζει καθε λεπτο που σπαταλισες για να το μαθεις......σπερνει απλα....

Υ,Γ ταβλι το τσιμπησες τελικα ε :p???ποσα εκσασες????50-60??? απο βδομαδα το παιρνω και γω(τσουκου τσουκου στο μαζεμα ειμαι)

Link to comment
Share on other sites

λίγο παραπάνω (70), αλλά σιγά τα κέρδη απλά είναι τρομερά...τώρα αν μου πέσει καλύτερη την πουλάω...γιατί τα δαχτυλίδια δεν τα είδες? το παντελονάκι? To lacuni drop όπως και οι μπότες...

Αυτό τώρα που κοιτάω να αλλάξω είναι 3 πράγματα. Όπλα με τα stats ως έχουν αλλά με AS (αν έχουν και καλύτερο dps ακόμα καλύτερα). Ένα amulet με τα ίδια πράγματα που έχει το παρών που έχω αλλά αντί για socket και gf να έχει crit dmg και as ή ένα από τα δύο.

Link to comment
Share on other sites

Με κόπους και βάσανα μαζεψα τα mats για inferno machine.

Ριχνω skeleton king, και λιγο πριν ριξω και τη Magda τρωω dc

απο το server!!! :suicide:

Για δε μιλας μαρη...? Παμε σημερα το βραδακι παρεα, εχω κ γω ματς.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια μικρη βοηθεια σε οτι αφορα το στατιστικο που λεει πχ: 3% of damage converted to life.

αν θυμαμαι καλα το ειχαν νερφαρισμενο πριν το 1.0.5, αλλα και παλι η απορια μου ειναι η εξης: εγω που βαραω crit 600κ αυτο θα μου δινει 18κ life? δεν μου φαινεται και τοσο λογικο! τα φωτα σας?

Link to comment
Share on other sites

όχι θα σου δώσει

600.000 Χ 0,20 (inferno reduce) Χ 0.03 (ls chance) X 1 = 3600life (για cleave, bash, frenzy)...

Επίσης παίζουν άλλοι modifiers για άλλα attack skillz..π.χ. για το run like the wind είναι 600.000Χ 0,4 (dmg modifier)Χ 0,2 Χ 0.03 Χ 0,08...δηλαδή 115 life per monster hit ή per tick πως το λένε...αλλά άμα χτυπάς πολλά όπως συμβαίνει με ww build δεν έχεις πρόβλημα

Εγώ έχω στην ζώνη ls και βοηθά αρκετά... Προσωπικά αν παίζεις με 2 όπλα, προτίνω 1 με life on hit 800+, και κάτι με ls (ζώνη, όπλο ή το passive ή και τα δύο). Μετά λίγο life regeneration 600-800 μπορεί να σου λέω και πολλά..

in other words..αν κάποιος ανεβασεί πολύ το dps του τόσο καλύτερο και το ls...χτες που δοκίμασα ένα Skorn με ls απλά πορώθηκα...thanks zboo

Έγινε επεξεργασία από tavliban
Link to comment
Share on other sites

όχι θα σου δώσει

600.000 Χ 0,20 (inferno reduce) Χ 0.03 (ls chance) X 1 = 3600life (για cleave, bash, frenzy)...

Επίσης παίζουν άλλοι modifiers για άλλα attack skillz..π.χ. για το run like the wind είναι 600.000Χ 0,4 (dmg modifier)Χ 0,2 Χ 0.03 Χ 0,08...δηλαδή 115 life per monster hit ή per tick πως το λένε...αλλά άμα χτυπάς πολλά όπως συμβαίνει με ww build δεν έχεις πρόβλημα

Εγώ έχω στην ζώνη ls και βοηθά αρκετά... Προσωπικά αν παίζεις με 2 όπλα, προτίνω 1 με life on hit 800+, και κάτι με ls (ζώνη, όπλο ή το passive ή και τα δύο). Μετά λίγο life regeneration 600-800 μπορεί να σου λέω και πολλά..

in other words..αν κάποιος ανεβασεί πολύ το dps του τόσο καλύτερο και το ls...χτες που δοκίμασα ένα Skorn με ls απλά πορώθηκα...thanks zboo

Το lifesteal δεν έχει modifier, το life per hit έχει.

Link to comment
Share on other sites

άμα το άλλαξαν δεν μπορώ να το δω από δουλειά, αν ισχύει αυτό που λες όμως άλλη υπόθεση...εκτός εάν εννοείς το dmg modifier Που έβαλα στο run like the wind το οποίο αφορά το dmg που θεωρητικά κάνει ένα tornado.. (40% του base dps)

Έγινε επεξεργασία από tavliban
Link to comment
Share on other sites

άμα το άλλαξαν δεν μπορώ να το δω από δουλειά, αν ισχύει αυτό που λες όμως άλλη υπόθεση...εκτός εάν εννοείς το dmg modifier Που έβαλα στο run like the wind το οποίο αφορά το dmg που θεωρητικά κάνει ένα tornado.. (40% του base dps)

Για αυτό λέω...

600.000 Χ 0,20 (inferno reduce) Χ 0.03 (ls chance) X 1 = 3600life (για cleave, bash, frenzy)...
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.