Jump to content



Recommended Posts

Ακόμα και τα normal items θα έχουν αξία.

Ακριβώς, κοιτούσα στο ΑΗ χτες το βράδυ κι έβλεπα μπλε amulets με 500 vitality & 500 κάτι άλλο (strength, αν θυμάμαι καλά).

Επίσης, πριν πάρω το καλό off hand για την μάγισσά μου, είχα ένα rare που είχε καλύτερα stats από το παλιό μου Triumvirate.

Και γενικά η όλη φάση μου έχει καθυστερήσει το άδειασμα στις γύρες: από κει που άδειαζα τα πάντα χωρίς να τα κοιτάω, τώρα κάθομαι και τα βλέπω ένα ένα. Άσε που πρέπει να μαζεύεις και τα απλά drops για το debris που θέλει το crafting... Αλητεία :hehe:

[MENTION=1446]Dolly[/MENTION]: τι handle έχεις μωρή και δε σε έχω βρει ακόμα μέσα; Στο TheLab clan μπήκες;

Link to comment
Share on other sites

Παπάκια! δεν με κάλεσε κανείς!! Να φέρω τα πιτ-φουρ μου και να σας δείξω τι πάει να πει DPS με τα 29κ που έχω απο πέρσι!!!

Για κάνε μια ψαχτική σαν Tasan#2878

Και θα έρθω σιγά σιγά στα ναρκωτικά το ΣΚ!

./ροαρ

Link to comment
Share on other sites

Σαφώς και θα χρειάζεται για ο,τιδήποτε έχει να κάνει με Jeweler, Blacksmith & Alchemist, όπως ισχύει και τώρα. Απλά αυτοί που μαζεύουνε τα μύρια, ελλείψη Auction House, απλά θα έχουν πολύ περισσότερο απ'όσο θα χρειάζονται για crafting.

Mystic θες να πεις, όχι Alchemist...

Έγινε επεξεργασία από Finwe
Link to comment
Share on other sites

με αυτά και με αυτά έφτασα paragon 15 (ξέρω, ακόμα τραγικός :p) αλλά παίζω στο normal γιατί είμαι τέρμα noob λόγω 2ετίας items :woot:

στα drops έχω ξεκολιαστεί στα κίτρινα, αρκετά legendaries γύρω στα 10 και μερικά πράσινα

σύνολο παιχνιδιού ως τώρα 3-4 ώρες

Link to comment
Share on other sites

Σαφώς και θα χρειάζεται για ο,τιδήποτε έχει να κάνει με Jeweler, Blacksmith & Alchemist, όπως ισχύει και τώρα. Απλά αυτοί που μαζεύουνε τα μύρια, ελλείψη Auction House, απλά θα έχουν πολύ περισσότερο απ'όσο θα χρειάζονται για crafting.

την αγορά gold την ξανάφεραν !! πιστεύω ότι θα μείνει στο μέλλον, διαφορετικά θα πέσει πολλή μαύρη αγορά !! εξάλλου το ίδιο το game δίνει με το σταγονόμετρο gold !!

Link to comment
Share on other sites

ξαναξεκινησα και γω μετα απο απειρο καιρο , paragon 3 πρεπει να τον ειχα αφησει :hehe: παιζω inferno 1 και μου δινουν items οι ραντομαδες....φανταζομαι βλεπουν τι φοραω και γελανε :hehe:

εχουμε κανα guild/clan εδω;

Link to comment
Share on other sites

παδια οποιος ειναι νεος και δεν ξερει τα γρουπακια μου αν θελει μπορει να βοηθησει

https://www.facebook.com/Diablo3GreekFans

αισίως φτανουμε και τους 500 subs στο youtube

https://www.youtube.com/channel/UC5JLZH7wLR1_JIrPESsYEHg

οπως θα δειτε υπαρχουν πολλα βιντεακια μου d3

και το livestream Μου εδω

Twitch

ευχαριστω προκαταβολικα παιδες:clap:

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν παίδες μετά τον πειραματισμό μου με τον long range barb, ο οποίος πήγαινε αρκετά καλά στο T4 solo, αλλά ήταν πολύ αργός στο "αγροτιλίκι"

Σε Τ6 ο καλύτερος τρόπος είναι να φτιάξετε ένα tank και από πίσω να βαράνε οι μάγοι

Σε Τ5 κάνω solo με ww build. Θα σας τα αναλύσω παρακάτω.

Να σημειώσω πως ήμουν και λίγο φάρδος με τα όπλα ring και amulet που μου έπεσαν και βοηθάνε πάρα πολύ στην περίπτωση. Αλλά φαντάζομαι αντίστοιχα να έχουν πέσει και σε εσάς.

Για το tank

passives

Nerves of steel / tough as nails / Juggernaut

Frenzy - Vanguard

Ground Stomp - Wrenching smash

Leap - death from above

Furious charge - Bull rush

War cry - impunity

threatening shout - terrify ή ignore pain - mob rule

το "χτισιμο" αυτό είναι self explanatory...Stun στα mobs κατά συρροή, ο barb να είναι μαύρο σκυλί του πολέμου και να αντέχει τα πάντα, και από πίσω όλοι οι υπόλοιποι να βαράνε. Με αυτό το build χωρίς τα όπλα που είχα, άντεχα για πλάκα, έστελνα τα mob μακρυά από τους μάγους του party και απλά καθαρίζαν οι άλλοι για μένα. Του έβαζα και μια stormshield με vitality και ήμασταν μάγκες.

Τώρα το ww build...Επειδή ήθελα να σολάρω T5, αλλά και αν είναι να βοηθάω άλλα parties με dps ακολουθώ το παρακάτω

rend - bloodbath (πολύ dmg το οποίο όταν είστε μόνοι ειδικά καθαρίζει τα mob σε 10sec το pack)

whirlwind - wind shear παίζουν διάφοροι για να μην χάνουν fury, εγώ προτιμώ το volcanic eruption για παραπάνω dps, απλά θέλει λίγο πιο προσεκτικό παίξιμο)

ground stomp - wrenching smash (για fury regen και να τους μαζεύω γύρω μου και να γίνεται το ww πιο αποδοτικά, άλλοι μπορείτε να βάλετε το κλασσικό sprint - run like the wind, αλλά όχι εγώ)

Furious charge - stamina (για να γεμίζω fury, και να κάνω λίγο dps στην αρχή)

overpower - momentum (για να μαζεύω fury μέσα στον χαμό αλλά και για extra dps)

Τώρα εδώ εγώ βάζω war cry - impunity για να αντέχω το ξύλο και να ρίχνω τα elites. (δεν είμαι από αυτούς που ρίχνουν μόνο τα άσπρα για xp, θέλω να πέφτουν όλοι, εκτός εάν το pack είναι godlike οπότε skip)

άλλοι μπορείτε να βάλετε το battle rage, ή κάτι άλλο ανάλογα με το στυλ παίξιμου σας.

passives

tough as nails, weapon master, unforgiving

κλασσικό πρόβλημα του ww είναι ότι τα goblins τα ξεχνάτε. Δεύτερον έχετε πρόβλημα στα kitting elite packs, αλλά όσοι έχετε παίξει ww το γνωρίζετε αυτό.

και έλεγα ότι δεν θα ξαναπαίξω ww...τουλάχιστον το δυσκόλεψαν και το έκαναν challenging...

απλά να προσθέσω πως για το ww build έχω πάρα πολύ life regen, πάρα πολύ life on hit (lucky drops - δείτε το axe μου, το amulet και το δαχτυλίδι μου), και αρκετό life after kill (δείτε το σπαθί μου)

Link to comment
Share on other sites

Έπαιξα και εγώ το ΣΚ επιτέλους λίγο, πήγα απο Paragon 2 σε 27 (ναι ημουν 2) και σκίστηκα ΛΙΓΟ με τα όπλα 2 λετζενταρι 1χαντ και αρχίζω να νοιώθω.

Ακόμα δεν είμαι για πάνω απο Torment 1 βασικά (πήγα απο 29 στα 75κ dps αλλά ακόμα είμαι λίγο) αλλά το παιχνίδι τα σπάει.

Έχω ξεκινήσει πάλι το single player απο την αρχή και το παίζω σε Troment 1 γιατί ειδα πως κάνεις πάλι όλα τα quests και κάνεις κακάκια πάνω σου στο XP!

Είδα και τον πέτρο μέσα εχτές αλλά μλκ αν έρθω να παίξω μαζί σου Torment 6 θα βάλεις τα κλάμματα και θα πάς σπίτι...

:D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παίζω σε μακ μπουκ προ 13αρι οπότε τα γραφικά τα έχω χαμηλά και δεν μπορώ να σου πω :p

Αλλά ναι νομίζω πως επειδή κάνεις όλα τα quest απο την αρχή με το +50% xp bonus αξίζει, και μαζεύεις και gear και παίρνεις και levels. Τουλάχιστον εγώ ανεβαίνω γρήγορα.

Απλά εικάζω να μπορείς να παίξεις σε Torment 1. Αν και θα ζοριστείς λίγο στην αρχή αλλά με μερικά items μετά θα είσαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Είδα και τον πέτρο μέσα εχτές αλλά μλκ αν έρθω να παίξω μαζί σου Torment 6 θα βάλεις τα κλάμματα και θα πάς σπίτι...

Κατ'αρχάς δεν παίζω Τ6. Κανονικό παιχνίδι κάνω Τ3-5. Απλά τις τελευταίες μέρες έχω βαλθεί να ανεβάσω ό,τι μικρό παίκτη δω στο clan. όποιον βλέπω με <60 level να παίζει σε Hard difficulty, μπαίνω και σμπρώχνω :hehe:

Επίσης, έκανα μια απόπειρα να παίξω λίγο και με την ξεχασμένη DH μου σε Τ1 μπας και πέσει κανα drop της προκοπής, αλλά μετά από κανα 3ωρο, είχε πέσει μόνο ένα ανάπηρο helm κι ένα μονόπετρο αρραβώνων (no joke).

Mobs που έσφαζα σε Τ3 με την μάγισσά μου σε 2-3 δευτερόλεπτα, με την DH έκανα kite για κανα 3λεπτο, όλεθρος...

Έγινε επεξεργασία από Chosen
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.