Jump to content



Recommended Posts

Kadala loves me! :happy2:

2dujf4z.png

τελικά θα αρχίσω να πιστεύω ότι κάθε account είναι προορισμένο για συγκεκριμένους χαρακτήρες..... δηλαδή γιατί σε εμένα έπεσε Helltrapper με 2912 dps? με ελάχιστα περιθώρια βελτίωσης μόνο αν καθώταν roll 10% dmg (έκατσε 8%)

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι ετσι οπως τα λες Λεωνιδα, τοτε το δικο μου account προοριζεται για τον χαρακτηρα του επομενου expansion.

χαχαχαχαχαχααχ προφανως και δεν το πιστεύω αυτό που λέω...αλλά ο φίλτατος παντελής έριξε ΚΑΙ furnace και relenting phalanx και έχεις Παντελή πόσες 40ώρες gameplay στον sader? ενώ εγώ πόσα? εεεεεε? .... :/

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχαχααχ προφανως και δεν το πιστεύω αυτό που λέω...αλλά ο φίλτατος παντελής έριξε ΚΑΙ furnace και relenting phalanx και έχεις Παντελή πόσες 40ώρες gameplay στον sader? ενώ εγώ πόσα? εεεεεε? .... :/

80ωρες παρακαλω :p

Link to comment
Share on other sites

Εδω crusader :p

23ht3k1.png

357rt40.png

μαλλον θα ακουσω τον tavli και θα το κανω 10αρι cdr να βρω μια καλη wh να γινω.

Τωρα ολοταχως να τον βοηθησω να βρει ενα που του ανηκει δικαιωματικα!

Θα είμαι ο αιρετικός της υπόθεσης και θα πω το εξής: εγώ θα φορούσα το Heart Slaughter.

Αν εξαιρέσεις το cdr που έβαλες στον φούρνο, το Heart Slaughter έχει καλύτερο dps (5%?) και +30% στο primary element της φάλαγγας. Το δε Furnace σου έχει το χειρότερο δυνατό roll στο Vs elites (40%).

Ουσιαστικά θυσίασες 35% dps Vs everything για 40% Vs elites. Ή αλλιώς: κάνεις 35% λιγότερο damage στα πάντα και 5% περισσότερο damage στους elites.

Just sayin'...

Link to comment
Share on other sites

Θα είμαι ο αιρετικός της υπόθεσης και θα πω το εξής: εγώ θα φορούσα το Heart Slaughter.

Αν εξαιρέσεις το cdr που έβαλες στον φούρνο, το Heart Slaughter έχει καλύτερο dps (5%?) και +30% στο primary element της φάλαγγας. Το δε Furnace σου έχει το χειρότερο δυνατό roll στο Vs elites (40%).

Ουσιαστικά θυσίασες 35% dps Vs everything για 40% Vs elites. Ή αλλιώς: κάνεις 35% λιγότερο damage στα πάντα και 5% περισσότερο damage στους elites.

Just sayin'...

80 και εγώ 800 παντελή...

Πέτρο, καλό το heart slaughter δεν λέω, αλλά ο Sader δεν έχει θέμα στα ασπρα...έχει θέμα στα elites...ακόμα και το 5% κάνει διαφορά...Γιατί? γιατί με τα άλογα βαράς, σπρώχνεις τα άσπρα, προχωράς, βαράς, και ούτο καθεξής μέχρι να βρεις το elite...οπότε βαράς τα πάντα μαζί με το elite Που πρέπει να φας οσο το δυνατόν πιο γρήγορα. Άσε που τα άσπρα με pain enhancer/bane of the trapped combo είναι 2-3 hit...

Link to comment
Share on other sites

Θα είμαι ο αιρετικός της υπόθεσης και θα πω το εξής: εγώ θα φορούσα το Heart Slaughter.

Αν εξαιρέσεις το cdr που έβαλες στον φούρνο, το Heart Slaughter έχει καλύτερο dps (5%?) και +30% στο primary element της φάλαγγας. Το δε Furnace σου έχει το χειρότερο δυνατό roll στο Vs elites (40%).

Ουσιαστικά θυσίασες 35% dps Vs everything για 40% Vs elites. Ή αλλιώς: κάνεις 35% λιγότερο damage στα πάντα και 5% περισσότερο damage στους elites.

Just sayin'...

Εγω το εχω πει στον Λεονιδα οτι το ρολ το θεωρω τραγικο και το φοραω λογω ενος εξτρα property δλδ cdr. Τωρα με την ασπιδα που βρηκα, τα σεναρια ειναι 2. Ή πηγαινω με vigilante και βαζω as στο φουρνελο αρα παει 3700+ ή κραταω αυτο και κυνηγαω wh για ζωνη.

Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω πει στον Λεονιδα οτι το ρολ το θεωρω τραγικο και το φοραω λογω ενος εξτρα property δλδ cdr. Τωρα με την ασπιδα που βρηκα, τα σεναρια ειναι 2. Ή πηγαινω με vigilante και βαζω as στο φουρνελο αρα παει 3700+ ή κραταω αυτο και κυνηγαω wh για ζωνη.

σωστά ξέχασα ότι έχεις και ένα stat έξτρα..

βλέπεις αν με full set akhans και unity και soj είσαι perma champion και βγάζεις το gogok και βάζεις bane of the powerfull η toxin.

ή κρατάς gogok και βάζεις wh που δεν έχεις και να φας 720 ώρες να την βρεις.... :D

Link to comment
Share on other sites

και βαζω as στο φουρνελο αρα παει 3700+

Μην τα λες έτσι αυτά και μας πάρουν με τις πέτρες... Τι να το κάνεις το as; Το as εμπλέκεται μόνο σε 2 3 περιπτώσεις:

1) primary skills, πολύ απλά, όσο περισσότερο as έχεις, τόσο γρηγορότερα βαράς

2) breakpoints (DH), aka οι 4 ταχύτητες των sentries

3) channeling spells (wizard, τα ξέχασα αυτά) στα οποία κάνεις περισσότερα ticks

Σε όλα τα υπόλοιπα skills, παίζει μόνο ρόλο το cooldown τους, το as δεν κάνει απολύτως τίποτα.

Αν του βάλεις 7% as, θα συμπεριφέρεται πάλι σαν 3.481 dps.

ή κρατάς gogok και βάζεις wh που δεν έχεις και να φας 720 ώρες να την βρεις.... :D

Τώρα γιατί τα λες αυτά, για να στεναχωρεθείς; Αφού ξέρεις ότι το screenshot με την wh του θα το ποστάρει μέσα σε μια μέρα το πολύ και θα χτυπιέσαι σαν φραπές...

Έγινε επεξεργασία από Chosen
Link to comment
Share on other sites

Τώρα γιατί τα λες αυτά, για να στεναχωρεθείς; Αφού ξέρεις ότι το screenshot με την wh του θα το ποστάρει μέσα σε μια μέρα το πολύ και θα χτυπιέσαι σαν φραπές...

rofl ....

όντως θα του κάτσει καμιά 7 as / 480str / 480vit/ 45% cd και θα κάνει roll to secondary για Life after kill ή immobilize per hit....

που του το εύχομαι !

Link to comment
Share on other sites

Μην τα λες έτσι αυτά και μας πάρουν με τις πέτρες... Τι να το κάνεις το as; Το as εμπλέκεται μόνο σε 2 3 περιπτώσεις:

1) primary skills, πολύ απλά, όσο περισσότερο as έχεις, τόσο γρηγορότερα βαράς

2) breakpoints (DH), aka οι 4 ταχύτητες των sentries

3) channeling spells (wizard, τα ξέχασα αυτά) στα οποία κάνεις περισσότερα ticks

Σε όλα τα υπόλοιπα skills, παίζει μόνο ρόλο το cooldown τους, το as δεν κάνει απολύτως τίποτα.

Αν του βάλεις 7% as, θα συμπεριφέρεται πάλι σαν 3.481 dps.

Το as ακομα και να αδιαφορησω για την φιλοσοφια του πως δουλευει (που βασικα αυξανει το aps του οπλου), κανει το οπλο 300dps παραπανω. Εχω τσεκαρει 3900dps furnace και παιρνω 10% πανω dmg. Οποτε αυτο μου αρκει.

Edit: Το as ανεβαζει και το ποσο γρηγορα κασταρεις phalanx.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.