Jump to content



Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλη την παρέα! Μέσα στο Σ/κ λέω να κάνω κάποιες διορθώσεις που θέλω σε non seasonal ήρωα, αλλά είμαι τάπα από χρυσό! Σκοπεύω να ξεκινήσω Gold farming… έχουμε καθόλου εικόνα για τον καλύτερο δυνατό τρόπο και πιθανά σημεία για καλύτερα αποτελέσματα?

 

Με μια ματιά στο YouTube βρήκα τα παρακάτω….

 

 

 

 

Αλλά θα ήθελα και σχόλια από την ομάδα μας. Θα προσπαθήσω να βρω μέλη της clan μας που ίσως βάλουν ένα χεράκι…  ;) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τελος η season 2 λοιπον. Νομιζω οτι πλεον χαλαστηκα με τις season οριστικα. Την πρωτη ουτε την ακουμπησα, τωρα στην s2 μπηκα καθαρα γιατι ειχε το gungdo για τον monk

 αλλα τι να το κανω οταν δεν προλαβαινεις καλα καλα να χτισεις τον χαρακτηρα και την κλεινουν; Για να εχει νοημα η ολη ιστορια πρεπει να αφιερωνεις πανω απο 3 ωρες την ημερα ωστε να φτασεις σε καποιο επιπεδο (σε αυτο το season δεν εχω βρει καν το αντικειμενο για να μην πεθαινει ο templar, ωστε να παω κανενα solo). Anyway να οι ημερομηνιες:

 

There will be a short period of time between when a Season ends and the next begins. During this time, you’ll be able to sort through your rollover rewards and review your progress on the Leaderboards. It’s a great time to reflect on the accomplishments you’ve made and enjoy the culmination of your pre and post-Season loot hunts! Season 2 will be ending at the following dates and times for each region:

  • North America: Sunday, April 5 @ 9:00 p.m. PDT 
  • Europe: Sunday, April 5 @ 9:00 p.m. CEST
  • Asia: Sunday, April 5 @ 9:00 p.m. KST

Season 3 will be starting shortly after at the following dates and times for each region:

  • North America: Friday, April 10 @ 6:00 p.m. PDT 
  • Europe: Friday, April 10 @ 6:00 p.m. CEST
  • Asia: Friday, April 10 @ 6:00 p.m. KST
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

το περίμενα για να είμαι ειλικρινείς γιατί είχαν φτιάξει τα set items. Προσωπικά λοιπόν θα ασχοληθώ με το νέο season με βαρβαρο αποκλειστικά και αν προλάβω με wizard... αλλά μάλλον θα είνια και η τελευταία φορά....

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα πω "ποτέ ξανά season" γιατί δε μ'αρέσουν τα μεγάλα λόγια. Θα πω "πολύ δύσκολα να ξανασχοληθώ με season" για να είμαι πιο ρεαλιστής.

 

Είχε την πλάκα του το from scratch, αλλά δεν είναι κι από τα πιο ευχάριστα (για μένα) πράγματα. Επίσης, η διάρκεια του S2 είναι τέλεια και πολύ καλύτερη από το S1. Το γεγονός και μόνο ότι βλέπω κατά κόρον 500άρηδες και 600ρηδες στο season, σημαίνει ότι είναι παραπάνω από αρκετή η διάρκειά του.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Όπως ανάφερε και ο P70… το τέλος της δεύτερης σεζόν είναι προ των πυλών! Σε γενικές γραμμές η δεύτερη σεζόν, στάθηκε εξαιρετική αφορμή για να ασχοληθώ με DH που δεν το είχα κάνει μέχρι πρότινος. Στην Season 3 σειρά έχει ο Crusader.

 

Είμαι σίγουρος πως όπως και στην δεύτερη έτσι και στην 3, με καλή παρέα από την clan μας θα έχω όμορφες στιγμές στο game.

 

Στο μεταξύ είδα στο site του παιχνιδιού το παρακάτω…

 

100% BONUS GOLD FIND AND EXP

 

http://eu.battle.net/d3/en/blog/18388260/

 

Παράλληλα σχετικά με το τέλος της τρέχον σεζόν, υποθέτω πως θα ισχύσουν τα παρακάτω…

 

http://us.battle.net/d3/en/blog/17152343/end-of-season-what-to-expect-1-27-2015

Έγινε επεξεργασία από FRuLiS13_acg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ομορφες στιγμες και season δεν πανε μαζι φιλε :p

 

Ως άτομο που ξεκίνησε το παιχνίδι ενώ υπήρχε το Auction House, το season μου έδωσε την ευκαιρία να ζήσω την εμπειρία του "from scratch" που δεν βίωσα όταν αγόρασα το παιχνίδι. Ωραία ήταν, το ευχαριστήθηκα (μόνο S2 έπαιξα, όχι S1) και δεν το μετάνιωσα. Απλά δεν νιώθω την ανάγκη να το κάνω κάθε 2-3 μήνες στο όνομα της ανταγωνιστικότητας. Και οι όμορφες στιγμές ήταν (και είναι ακόμα) εκεί, γι'αυτό και θα παίξω το S2 μέχρι το τέλος του, την επόμενη εβδομάδα.

 

Αλλά οι όμορφες στιγμές στο παιχνίδι δεν έχουν να κάνουν με season ή non season. Αν δεν έχεις την κατάλληλη παρέα ή δεν απολαμβάνεις το παιχνίδι, οι όμορφες στιγμές από που θες να έρθουν;

Έγινε επεξεργασία από Chosen
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα! Η δεύτερη σεζόν οδεύει στο τέλος της, η τρίτη είναι προ των πυλών και προς την ίδια κατεύθυνση και το επόμενο patch. Επειδή τα παραπάνω είναι λίγο πολύ γνωστά δεν χαραμίζω τον χρόνο σας….

 

Εκεί που θα ήθελα κάποιες προτάσεις είναι στο παρακάτω θέμα. Crusader ή Wizard για Season 3?

 

Είμαι ανάμεσα στους δυο χαρακτήρες και δεν ξέρω τι να διαλέξω… Μέσα μου ψήνομαι για Wizard αλλά ακόμη δεν έχω καταλήξει. Να ξεκαθαρίσω πως στο παιχνίδι μέχρι τώρα έχω ασχοληθεί με Barbarian (Season 1) και Demon Hunter (Season 2).

 

Τέλος μια πιο γενικότερη απορία… πόσες ώρες αφιερώσατε στον ήρωα σας στην δεύτερη σεζόν (εγώ έγραψα 45 ώρες)? Περιμένω σχόλια για κουβεντούλα….

Έγινε επεξεργασία από FRuLiS13_acg
Link to comment
Share on other sites

Θες να παίξεις πάλι ranged? αν ναι wizard αν όχι crusader. Εξάλλου υπάρχει και season 4.

 

Απλώς μην ξεχάσεις να διαβάσεις τα patch notes για το 2.2. Δες τα αντικείμενα που βάζουν για το κάθε class ή αλλάζουν,διαβασε τα skills και αποφάσισε σε γενικές γραμμές ένα build που θα σου άρεσε να παίξεις και δες πόσο εύκολο θα είναι να το ολοκληρώσεις σχετικά σύντομα μέσα στο season.

 

Γενικά πάντως μην περιμένεις με wizard μεγάλα greater rifts.

Link to comment
Share on other sites

….Θες να παίξεις πάλι ranged? αν ναι wizard αν όχι crusader…. Εδώ ακριβώς είναι το θέμα! Σκέφτομαι πως η 4 season θα είναι σχετικά βαριεστημένη, βλέπε καλοκαίρι με ότι αυτό συνεπάγεται. Για αυτό θέλω η 3 να κυλήσει ομαλά όπως και η δεύτερη.

 

Από εκεί και πέρα βρήκα τα παρακάτω…

 

 

Crusader Patch 2.2.0 Changes

 

 

Wizard Patch 2.2.0 Changes

 

 

Όπως επίσης και κάποιο solo με wizard αρκετά ψηλά…..

 

 

Σαν setup μου κάνει τρελό κέφι, αυτό που έχει ο Chosen...

 

http://eu.battle.net/d3/en/profile/Chosen-2702/hero/55664549

Έγινε επεξεργασία από FRuLiS13_acg
Link to comment
Share on other sites

 

Τελος η season 2 λοιπον. Νομιζω οτι πλεον χαλαστηκα με τις season οριστικα. Την πρωτη ουτε την ακουμπησα, τωρα στην s2 μπηκα καθαρα γιατι ειχε το gungdo για τον monk

 αλλα τι να το κανω οταν δεν προλαβαινεις καλα καλα να χτισεις τον χαρακτηρα και την κλεινουν; Για να εχει νοημα η ολη ιστορια πρεπει να αφιερωνεις πανω απο 3 ωρες την ημερα ωστε να φτασεις σε καποιο επιπεδο (σε αυτο το season δεν εχω βρει καν το αντικειμενο για να μην πεθαινει ο templar, ωστε να παω κανενα solo). Anyway να οι ημερομηνιες:

 

There will be a short period of time between when a Season ends and the next begins. During this time, you’ll be able to sort through your rollover rewards and review your progress on the Leaderboards. It’s a great time to reflect on the accomplishments you’ve made and enjoy the culmination of your pre and post-Season loot hunts! Season 2 will be ending at the following dates and times for each region:

  • North America: Sunday, April 5 @ 9:00 p.m. PDT 
  • Europe: Sunday, April 5 @ 9:00 p.m. CEST
  • Asia: Sunday, April 5 @ 9:00 p.m. KST

Season 3 will be starting shortly after at the following dates and times for each region:

  • North America: Friday, April 10 @ 6:00 p.m. PDT 
  • Europe: Friday, April 10 @ 6:00 p.m. CEST
  • Asia: Friday, April 10 @ 6:00 p.m. KST

 

 

Ε ναι, και η 2η σεζόν κράτησε πάρα πολύ λίγο σε σύγκριση με την 1η που την απολαμβάναμε με το πάσο μας...η 2η τελικά ήταν μόνο για όσους μπορούν να παίξουν κάθε μέρα 4+ ώρες ξερωγώ. Ελπίζω η 3η να κρατήσει αρκετά τουλάχιστον (είναι και οι διακοπές του Πάσχα μέσα, μαλακία για όσους βρισκόμαστε διακοπές μακριά απ'τους υπολογιστές μας/μακριά από internet :p)

Πάντως δεν ξέρω για σας, αλλά προσωπικά 2η σεζόν δεν βρήκα κανένα αντικείμενο τόσο καλό/δυνατό. Γκαντεμιά; Δεν ξέρω. Όλο βλακείες έπεφταν. Πώς μετά να φτιάξω δυνατή την wizard μου;;; σχεδόν αδύνατο

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι, και η 2η σεζόν κράτησε πάρα πολύ λίγο σε σύγκριση με την 1η που την απολαμβάναμε με το πάσο μας...η 2η τελικά ήταν μόνο για όσους μπορούν να παίξουν κάθε μέρα 4+ ώρες ξερωγώ. Ελπίζω η 3η να κρατήσει αρκετά τουλάχιστον (είναι και οι διακοπές του Πάσχα μέσα, μαλακία για όσους βρισκόμαστε διακοπές μακριά απ'τους υπολογιστές μας/μακριά από internet :p)

Πάντως δεν ξέρω για σας, αλλά προσωπικά 2η σεζόν δεν βρήκα κανένα αντικείμενο τόσο καλό/δυνατό. Γκαντεμιά; Δεν ξέρω. Όλο βλακείες έπεφταν. Πώς μετά να φτιάξω δυνατή την wizard μου;;; σχεδόν αδύνατο

 

Εγω ημουν αρκετα τυχερος να μου πεσει το 7ο (!!!!) torch για τον μονκ μου στην s2 αλλα οπως και στο non seasonal ετσι και εδω, απλα δεν θελει να μου το δωσει σε ancient ακομα και για τις λιγες μερες που θα εχει νοημα ακομα μεχρι να μπει το patch. Οποτε απο οτι καταλαβαινεις ειναι θεμα τυχης το ολο drop find.

Link to comment
Share on other sites

ειναι θεμα τυχης το ολο drop find.

 

lol αργήσατε αλλά το καταλάβατε :hehe:

 

Επίσης, παίζει και κάποιος άλλος αλγόριθμος, που κάνει έναν παίκτη να σηκώνει συνέχεια κάτι που θεωρητικά είναι πιο σπάνιο. Π.χ. ο Μάριος με τα 5 Kridershot, ο Κώστας (sulzer) με τα 11 Furnaces και εγώ με τα 30+ Stone of Jordan. Δεν έχω πάρει πρέφα τι παίζει ρόλο σε αυτό το σκηνικό, αλλά σίγουρα δεν είναι εντελώς random το παιχνίδι.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.