Jump to content



Recommended Posts

Δανειζεις κανενα leoric ring? Η κατι αλλο να βοηθηθουμε γιατι αποτα 40 ζοριζει το πραμα

δεν χρειάζεται...mp0/1/2 παίζε με whirlwind build και σε 100 ώρες ο zboocham το έχει πάει 72...

Link to comment
Share on other sites

Aν θελει καποιος να ανεβει παντως το leoric θα το χρειαστει. Aν οχι απο το 40, απο το 60 και μετα σκουραινουν πολυ τα πραγματα, ακομα και με whirlwind. Τουλαχιστον εγω ειχα σκυλοβαρεθει και υπεκυψα.

Link to comment
Share on other sites

Γιαυτο σας το λεω. Εγω δεν εχω και move speed και δεν παλευεται...Απο dps με το hellfire που ειναι ελεινο ομως (το μονο στατ που εχει ειναι loh και res all) ειμαι στα 133 unbuffed. Δεν τα λες και πολλα.

Link to comment
Share on other sites

Γιαυτο σας το λεω. Εγω δεν εχω και move speed και δεν παλευεται...Απο dps με το hellfire που ειναι ελεινο ομως (το μονο στατ που εχει ειναι loh και res all) ειμαι στα 133 unbuffed. Δεν τα λες και πολλα.

Δεν εχεις καθολου movement speed? Τοτε μιλαμε για μαρτυριο. Κοιτα να παρεις κανενα lacuni που να εχει λιγο dmg με 2-3m οπωσδηποτε. Η μποτες, οπως σε βολευει (το ιδανικο βεβαια ειναι και τα δυο). Και ας χασεις σε stats. Σε mp1-2 δεν χρειαζεσαι να εισαι τουμπανο.

Υποθετω οτι ξερεις καποια καλη διαδρομη για xp και εχεις gem στο helm σου

Έγινε επεξεργασία από ardi21
Link to comment
Share on other sites

το έχω ξαναπεί, innas pants με ice climbers πρόκειται για το πιο σιχαμένο ρούχο στο d3...

Μάριε πάρε ένα lacuni με res all, κάνα 750Κ-2Μ θα σου πάει...

Γιατι το λες αυτο?

προσωπικα εχω αυτον τον συνδιασμο εδω και λιγο καιρο αφου dropαρα κατι καλα innas και αποφασισα να τα φορεσω αντι να τα πουλησω. Εχασα αρκετα σε αμυνα αλλα πηρα 10κ dmg και μονιμο 24αρι speed αφου δεν εχω lacuni στο κανονικο μου setup, μονο σε αυτο για xp. Δεν γινεται να τα εχεις ολα δυστυχως.

Έγινε επεξεργασία από ardi21
Link to comment
Share on other sites

Ωραιες οι προτασεις σας αλλα δυστυχως φοβαμαι οτι αν τις κανω θα εχω προβλημα. Δηλαδη : αν παρω lacuni χωρις crit chance πεφτω 6% cc. Που ειναι παρα πολυ. Αρα μιλαμε για ανω 100Μ.

Η αλλη επιλογη ειναι να παω σε ice climbers με move sp που επισης με 10% εχουν 100Μ. Μαλλον θα παρω τα ρεστα ε? :p Αρα η χανω πολυ cc και dps και την βγαζω χωρις λεφτα η δινω σχεδον ολα μου τα λεφτα και χανω λιγο dps μονο...

Εκτος βεβαια αν εχετε καμμια αλλη επιλογη. Να πω οτι δεν με παιρνει να μειωσω πουθενα τα res all...

http://eu.battle.net/d3/en/profile/Icy20-2964/hero/1631307

ΥΓ Μου ηρθε και οτι μπορω να βαλω ΙΚ μποτες απλα θα πεσω γυρω στο 140 str & 12% life.

Το dps πες ΟΚ αλλα θα πεσω κατω απο 40Κ ζωη

Έγινε επεξεργασία από icy20
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν μπορείς να μειώσεις το res all σου...εύκολα κιόλας... Έχεις γάντια, ring, pants, chest, bracers, helmet, shoulders, boots με res all.

Lacuni πάρε με σκέτο vitality as 9% και cc 4-5% (χωρίς res all για να βγει πιο φτηνό)

ή

κάνε το άλλο έξυπνο που έκανα... Βγάζεις το overpower, βάζεις throw weapon με ricochet και παίρνεις ένα 300 hundred spear με socket και 1000+ dps το οποίο θα σου πάει κάνα 7-10Μ. (θα σου μείνει και για κάνα pvp)

Μην σκέφτεσαι τόσο πολύ το dps, ειδικά σε χαμηλά mp δεν χρειάζεσαι παραπάνω από 120Κ για να το κάνεις το alkaizer run σε 25-30 λεπτά... Τέλος το cc αν έχεις 40-45% είσαι άρχοντας ακόμα και σε μεγάλα mp...

Link to comment
Share on other sites

Αν μειωσω αλλο το res νομιζω θα τον πινω και στο mp2 απο κανενα molten κτλ που ηδη πεφτει αεροπορικα η ενεργεια μου απλα το προλαβαινω πριν ψοφησω. Το 300 spear σε τι βοηθαει?δεν το εχω δει καν τι κανει.Απο οτι ειδα οι μποτες ΙΚ με ριχνουν 7Κ dps και 3-4Κ life. Αρα παω γυρω στο 128-130 dps. Αξιζει? 3Μ εχω βρει μια.Τα lacuni δεν ξερω παιζουν γυρω στα 25-30Μ αυτα που ειδα με cc και res και vit. Θα δω τι θα κανω.

Για xp παντα μιλαμε τωρα ετσι? Γιατι για farm δεν νομιζω οτι χρειαζομαι τοσο move speed. Αλλωστε δεν εχει καποιο cap? 24% ειναι η 36?

Έγινε επεξεργασία από icy20
Link to comment
Share on other sites

το 300 hundred spear δίνει 12% mov speed και δίνει μπόνους στο throw weapon και ancient spear (μέχρι και +50% dmg)...

Άρα τα molten και Kite με αυτό τα έχεις για πλάκα γιατί θα τα βαράς από την άλλη άκρη της οθόνης, και το +40-50% dmg το κάνει πολύ αποτελεσματικό...

Τέλος έχεις ένα λάθος στο Build σου (σοβαρό όμως)...δεν έχεις πουθενά ls...Βάλε έστω και passive life steal και θα δεις ότι με ww δεν θα έχεις πρόβλημα...

αν πάρεις μπότες IK μην ξεχνάς ότι θα κάνεις 3 item set οπότε θα πάρεις το reduced dmg from melee άρα είναι σαν να παίρνεις res all και armor παρέα που αντισταθμίζει την χασούρα σε ζωή.

Τέσπα, προτείνω lacuni προσωπικά ακόμα και χωρίς cc...και στα έχω πει και ingame εγώ παίζω με 600res all περίπου και το ανεβάζω μόνο στα μεγάλα Mp...

Link to comment
Share on other sites

Εχει η ζωνη ls 3%. Το με ποσο res παιζεις εσυ δεν εχει σχεση ρε. Εγω ειμαι ασχετος και noob μπροστα σου στο πως χειριζομαι το ww...

α ναι την ξέχασα την ζώνη...σιγά ρε που είσαι noob....ξεκόλα :p

και να ξέρεις ότι άμα έχεις movement speed είναι πολύ πιο εύκολο το ww και πιο αποτελεσματικό γιατί βγάζεις και έναν παραπάνω tornado...οπότε επένδυσε σε movement speed asap...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.