Jump to content



το πλαισιο τρελαθηκε!!!


thor

Recommended Posts

Σωστος ο johnson!

Οι καρτες ακομα και με καπελο,παραμενουν φθηνες σε σχεση με τις τρεχουσες τιμες στα μαγαζια.Και ειναι κριμα αυτες τις καρτες να τις παρουν τελικα καποιοι αλλοι χρηστες και οχι οι χρηστες του thelab.

Για το ηθικο κομματι της υποθεσης δεν το συζητω,τα παιδια εκαναν φαουλ απο τη στιγμη που λιγο-πολυ ολοι γνωριζομαστε

Τελος,θα προτεινω κατι που εχω δει σε αλλο ελληνικο forum,ενοτητα "Προσφορες καταστηματων" .Αφου εχουμε παιδια που εργαζονται στις μεγαλες αλυσιδες,να ενημερωνουν απο εκει για τυχον προσφορες και ευκαιριες(οταν υπαρχει καποιο στοκ,οχι για 1-2 κομματια)

+1:clap:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 275
  • Created
  • Last Reply

Το θέμα για μένα δεν είναι το ότι πήραν όλες τις κάρτες για μεταπώληση αλλά το κέρδος που επιδιώκουν να βγάλουν... άλλο ένα 20-25% που είναι λογικό κατ' εμέ και άλλο 100%+ επί της αξίας αγοράς όπως ήταν στην περίπτωση των 3850.

Να είστε σίγουροι πάντως ότι θα πωληθούν όλες... και από όλα τα fora να μπαναριστούν υπάρχουν το emarket, το ibid, το ebay, η Χρυσή Ευκαιρία τέλος πάντων.

Να περιμένετε πάντως πως με την έναρξη των εκπτώσεων θα διώξουν και τις υπόλοιπες κάρτες... προσωπικά θα είμαι εκεί και θα βγάλω και φωτό όποιον κρατάει πάνω από 5 τεμάχια για να τους κράξουμε εδώ μαζί :clap:

Link to comment
Share on other sites

παιδια να πω και εγω τη γνωμη μου--πιστευω οτι αδικα λετε οτι φταιει το Πλαισιο μαγαζι ειναι και κανει την δουλεια του ισως λαθος για εμας σωστο για του εκαστοτε υπευθυνους των καταστηματων--ουτε τα παιδια που τις πουλουσαν φταινε (ηθικα ισως λιγο) αλλα το πιο πολυ φταιξιμο πιστευω ειναι στους συμφουριτες μας που δουλευουν στο Πλαισιο και δεν εκαναν νωριτερα ανακοινωση να τρεξει οποιος θελει να προλαβει κατι---αλλα και παλι εαν δεν προλαβαιναμε κατι παλι θα λεγαμε/----Υ.Γ.--δεν εχω καμια σχεση με πλαισιο ουτε με τα παιδια που πουλουσαν τις καρτες.

Link to comment
Share on other sites

αλλα το πιο πολυ φταιξιμο πιστευω ειναι στους συμφουριτες μας που δουλευουν στο Πλαισιο και δεν εκαναν νωριτερα ανακοινωση να τρεξει οποιος θελει να προλαβει κατι

ελεοccc!επειδη που και που ενημερωνουν για κατι που γνωριζουν καλυτερα απο εμας δεν σημαινει οτι ειναι και υποχρεωμενοι να βγαζουν δελτιο τυπου για καθε προσφορα!!!

Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει κι ο από πάνω, οι δύο που άνοιξαν τις αγγελίες πήραν δώρο ένα 5νθήμερο σε προορισμό της επιλογής τους. :D

Παράθεση:

Οι αγγελίες δεν προσφέρονται σε εταιρείες που θέλουν να προωθήσουν τα προϊόντα τους. Οι εταιρείες μπορούν να απευθυνθούν στο τμήμα marketing του TheLab.gr για την διαφήμιση τους.

Παράθεση:

# Κάθε μήνυμα θα πρέπει να είναι σαφές και κατανοητό έτσι ώστε να μην παραπλανούνται και ταυτόχρονα ταλαιπωρούνται τα μέλη του TheLab.gr

Παράθεση:

# Οι Moderators έχουν το αναφαίρετο δικαίωμα να απαγορεύσουν την διακίνηση εικόνων πορνογραφικού περιεχομένου ή "πειρατικού" software καθώς και των links που οδηγούν σε αυτά ή σε web sites με ανάλογο περιεχόμενο καθώς και θεμάτων που σχετίζονται με προσκλήσεις σε torrent sites. Επιπροσθέτως απαγορεύεται ρητά η η δημοσίευση υλικού, που προσβάλει τις υπηρεσίες του TheLab.gr και τα μέλη του, είναι αναληθές ή δυσφημιστικό, ανακριβές, απειλητικό, καταχρηστικό, πρόστυχο, άσεμνο, προσβλητικό, ρατσιστικό ή αντίθετο με την ελληνική νομοθεσία.

Προς επόμενους επιτήδειους:

Eγω ουτε εταιριες ειδα να postαρουνε στις αγγελιες ουτε οι αγγελιες ητανε παραπλανητικες και ουτε διακινηση πορνογραφικου η πειρατικου software παλι ειδα.

Αρα αυτο τι το εκανες quote και με καμαρι μαλιστα?

Τωρα στο θεμα πολυ μαρθα βουρτση το ειδατε πολλοι , εγω το βλεπω και απο αλλη σκοπια.

Ισως τα παληκαρια με το που ειδαν την τιμη πηγε στο μυαλο τους λογω ευκαιριας να παρουνε μερικα κομματια οπως ισως να εκανε ο καθενας.

Απλα μπορει να ειδανε μετα οτι δεν εχουνε αρκετους φιλους κτλ να τις δωσουνε αρα βαλανε και μια αγγελια.

ΚΑΙ ερωτω εγω τωρα γιατι να τις πουλησουνε οσο ακριβως τις αγορασανε , μηπως ειναι συνεργατες του πλαισιου?

Δεν συμφωνω απολυτα με αυτο που μπορει να κανανε καποιοι αλλα στην τελικη βαλτε επιλογη να μπαινουνε μονο ενηλικοι στις αγγελιες και απο εκει και περα αμα θελετε να παρετε μια καρτα φτηνοτερη απο οσο κανει σε ενα καταστημα παρτε αλλα οχι και αυτο το κυνηγι μαγισσων που κανετε μερικοι.

Επαναλαμβανω δεν συμφωνω με αυτο που κανανε και ουτε εγω θα το κανα , αλλα και απο την αλλη αμα θελω να δω δραματικη σειρα θα βαλω Λαμψη στον ΑΝΤ1 και δεν θα συνδεθω στο thelab.:p

Link to comment
Share on other sites

Eγω ουτε εταιριες ειδα να postαρουνε στις αγγελιες ουτε οι αγγελιες ητανε παραπλανητικες και ουτε διακινηση πορνογραφικου η πειρατικου software παλι ειδα.

Αρα αυτο τι το εκανες quote και με καμαρι μαλιστα?

Ας το πάρουμε λίγο πιο αναλυτικά για να καταλάβεις κι εσύ λοιπόν. Με κόκκινο σημειώνω αυτό που ταιριάζει από τον κανόνα, με πράσινο την εξήγησή μου.

Οι αγγελίες δεν προσφέρονται σε εταιρείες που θέλουν να προωθήσουν τα προϊόντα τους. Οι εταιρείες μπορούν να απευθυνθούν στο τμήμα marketing του TheLab.gr για την διαφήμιση τους.

Εφόσον αποφάσισαν να κάνουν εμπόριο εδώ, έχουν την ίδια αντιμετώπιση.

# Κάθε μήνυμα θα πρέπει να είναι σαφές και κατανοητό έτσι ώστε να μην παραπλανούνται και ταυτόχρονα ταλαιπωρούνται τα μέλη του TheLab.gr

Δεν χρειάζεται να πω κάτι.. "ευκαιρία" "τσάμπα" "σκοτώνω" κλπ κλπ.

# Οι Moderators έχουν το αναφαίρετο δικαίωμα να απαγορεύσουν την διακίνηση εικόνων πορνογραφικού περιεχομένου ή "πειρατικού" software καθώς και των links που οδηγούν σε αυτά ή σε web sites με ανάλογο περιεχόμενο καθώς και θεμάτων που σχετίζονται με προσκλήσεις σε torrent sites. Επιπροσθέτως απαγορεύεται ρητά η η δημοσίευση υλικού, που προσβάλει τις υπηρεσίες του TheLab.gr και τα μέλη του, είναι αναληθές ή δυσφημιστικό, ανακριβές, απειλητικό, καταχρηστικό, πρόστυχο, άσεμνο, προσβλητικό, ρατσιστικό ή αντίθετο με την ελληνική νομοθεσία.

Απαγορεύεται κύριος το παραεμπόριο; Ναι.

Και θα το ξαναπώ για χιλιοστή φορά. Δεν είμαστε δικαστήριο, άμα θες κάθε μέρα θα αλλάζουμε και revision στους κανόνες για να τα καλύπτουμε όλα. Εδώ δεν υπάρχουν παραθυράκια, το θέμα είναι το νόημα.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το θεμα της εγγυησης , ο κατασκευαστης ειναι που δινει την εγγυηση και ολοι οριζουν το εξης. Εχεις Χ χρονια εγγυηση καλης λειτουργειας και αν παθει κατι στο αντικαθιστα με το ιδιο ή αλλο ισης τουλαχιστον αποδοσης. Τερμα , ολα τα υπολοιπα ειναι κουραφεξαλα.

Link to comment
Share on other sites

Κουραφεξαλα ε? nice:T: είναι μέχρι να σου τύχει η περίπτωση και να μείνεις mlks…

Ειδικά με τις παρούσες κάρτες που αγοράστηκαν με 50 και 60 ευρώ και τελικά φτάσαμε να δικαιολογούμε και τα 2-3 ενεργά μέλη αυτού και άλλων φόρουμ που τις σήκωσαν 20αδες για τη πάρτη τους και τις πούλησαν στη διπλάσια τιμή.

Ουε κι αλίμονο αν χαλάσει κάποια απ αυτές… θα γελάσουμε πολύ…

Link to comment
Share on other sites

Σωστος ο johnson!

Οι καρτες ακομα και με καπελο,παραμενουν φθηνες σε σχεση με τις τρεχουσες τιμες στα μαγαζια.Και ειναι κριμα αυτες τις καρτες να τις παρουν τελικα καποιοι αλλοι χρηστες και οχι οι χρηστες του thelab.

Για το ηθικο κομματι της υποθεσης δεν το συζητω,τα παιδια εκαναν φαουλ απο τη στιγμη που λιγο-πολυ ολοι γνωριζομαστε

Τελος,θα προτεινω κατι που εχω δει σε αλλο ελληνικο forum,ενοτητα "Προσφορες καταστηματων" .Αφου εχουμε παιδια που εργαζονται στις μεγαλες αλυσιδες,να ενημερωνουν απο εκει για τυχον προσφορες και ευκαιριες(οταν υπαρχει καποιο στοκ,οχι για 1-2 κομματια)

ελεοccc!επειδη που και που ενημερωνουν για κατι που γνωριζουν καλυτερα απο εμας δεν σημαινει οτι ειναι και υποχρεωμενοι να βγαζουν δελτιο τυπου για καθε προσφορα!!!

οχι και ελεος φιλε ολοι εδω πεσαν με τα μουτρα να φανε τα παιδια και το πλαισιο οτι φταινε- ολοι μιλησαν για ηθικη οτι ανηκουμε σε μια κοινοτητα (the lab) για να βοηθαει ο ενας τον αλλον και αλλα πολλα...οπως ανηκουν στην κοινοτητα αυτοι που πουλουσαν τις καρτες ετσι και αυτοι που δουλευουν στο πλαισιο ανηκουν στην ιδια κοινοτητα--δεν ειπα οτι ειναι υποχρεωμενοι να το κανουν αλλα να ισχυουν τα σχολια και για τουσ δεν και για τους μεν!!!

Link to comment
Share on other sites

jpavly, και παλιότερα είχαν γεμίσει οι αγγελίες με το μαγικό σετάκι DFI LanParty ICFX3200 & C2D E6420 αλλά δεν έγινε θέμα :shutup:

Κολάς κι εσυ σε λεπτομέρειες. Δεν είμαι υποχρέωμενος να γνωρίζω πόσο κάνει το set που λες, αν πωλήθηκε με τον ίδιο τρόπο κλπ.

Αυτό πιάσαμε και το βάλαμε κάτω. Πειράζει;

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγω, χτες πηγα πλαίσιο Γλυφάδας για αγορα...

Στο ραφι υπήρχαν 2-3 gt και μια gts σε έκδοση bulk.

50 και 60 ευρω αντίστοιχα...

Αγόρασα μια Gt για έμενα και μια gts για τον φίλο μου....

-Οταν ρώτησα τον πωλητή αν υπήρχε καμιά κάρτα στο ράφι μου είπε πως κάποιος πήγε και αγόρασε 10 !!! κάρτες...

Ωραίος ο κύριος, εμεις που χρειαζόμαστε 1 καρτα για να παίξουμε καλύτερα τα παιχνίδια μας, ο άλλος πάει και τις αγοράζει όλες για την πάρτη του και προφανώς για το κέρδος του...:TD:

Να δω ποίοι ανυποψίαστοι θα πέσουν στην παγίδα...

Αισχος.-:giveup:

Link to comment
Share on other sites

θα με ενδιεφερε να ακουσω την απαντηση σε αυτο το πολυ σωστο ερωτημα... :hmm:

αλλο ενα σοβαρο ερωτημα που πρεπει να απαντηθει απο τα ατομα του χωρου... :flower:

Να πάς και να ζητήσεις πιστωτικό όσο την είχες πάρει...

http://www.thelab.gr/showthread.php?p=760647#post760647

Διαβάζουμε και τα παραπάνω ποστς ;)

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το θεμα της εγγυησης , ο κατασκευαστης ειναι που δινει την εγγυηση και ολοι οριζουν το εξης. Εχεις Χ χρονια εγγυηση καλης λειτουργειας και αν παθει κατι στο αντικαθιστα με το ιδιο ή αλλο ισης τουλαχιστον αποδοσης. Τερμα , ολα τα υπολοιπα ειναι κουραφεξαλα.

αντε παλι...

οταν σου χαλασει μπορεις να ζητησεις πιστωτικο στην ΤΙΜΗ ΑΓΟΡΑΣ.

Link to comment
Share on other sites

οχι και ελεος φιλε ολοι εδω πεσαν με τα μουτρα να φανε τα παιδια και το πλαισιο οτι φταινε- ολοι μιλησαν για ηθικη οτι ανηκουμε σε μια κοινοτητα (the lab) για να βοηθαει ο ενας τον αλλον και αλλα πολλα...οπως ανηκουν στην κοινοτητα αυτοι που πουλουσαν τις καρτες ετσι και αυτοι που δουλευουν στο πλαισιο ανηκουν στην ιδια κοινοτητα--δεν ειπα οτι ειναι υποχρεωμενοι να το κανουν αλλα να ισχυουν τα σχολια και για τουσ δεν και για τους μεν!!!

οκ...δεν θα στο πω ελεος,θα στο πω διαφορετικα :εισαι υπερβολικα αυστηρος και φορμαλιστης.2ον ναι ειναι προβλημα ηθικης,αλλα ειναι και παρανομο αυτο που εκαναν.Τα παιδια που δουλευουν στα μαγαζια μπαινοντας στο λαμπ προσφερουν λιγο απο τον ελευθερο χρονο πουχουν σαν ιδιωτες.Ειναι αδικο να τους κρινουμε αρνητικα απλα και μονο λογω ιδιοτητας.2ον οσον αφορα τα σχολια,υπαρχει μια χαωδης διαφορα του "πραττω παρανομα για να εκμεταλλευτω αλλους " απο το "παραλειπω να δωσω αναφορα τι παιζει στην δουλεια μου"..Εξαλλου αν το ελεγαν,ολο και καποιος θα βρισκοταν να πει για διαφημιση .Τωρα που δεν το ειπαν,παλι "στολισμα " πεφτει...

Link to comment
Share on other sites

Κολάς κι εσυ σε λεπτομέρειες. Δεν είμαι υποχρέωμενος να γνωρίζω πόσο κάνει το set που λες, αν πωλήθηκε με τον ίδιο τρόπο κλπ.

Αυτό πιάσαμε και το βάλαμε κάτω. Πειράζει;

στο λέω εγώ ότι έγινε μια από τα ίδια. Απλά τώρα ρίξαμε τα 2 παιδιά στην πυρά ενώ έχουν ξαναγίνει τέτοια θέματα και στην τελική πολλοί εδώ μιλάνε λες και έχουμε να κάνουμε με εγκληματίες...

Link to comment
Share on other sites

στο λέω εγώ ότι έγινε μια από τα ίδια. Απλά τώρα ρίξαμε τα 2 παιδιά στην πυρά ενώ έχουν ξαναγίνει τέτοια θέματα και στην τελική πολλοί εδώ μιλάνε λες και έχουμε να κάνουμε με εγκληματίες...

σημερα θα τους εχουν σε ολα τα καναλια με βαρυτατες κατηγοριες γιατι δεν δωσατε φθηνα τις καρτες στους συμφορητες σας!!!:rofl::rofl::rofl:

Link to comment
Share on other sites

πολυ πανικος και ΑΔΙΚΑ BANS για το τιποτα. ο GR_GOD δηλαδη που βαζει αγγελιες κα8ε 2 μερες με 100 προιοντα μαζι χωρις εγγυησεις και σφραγισμενα τι παιζει ? ΑΔΙΚΙΕΣ ΠΟΛΛΕΣ και δεν ειναι καλο

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ο GR-GOD βάζει 100 διαφορετικά πράγματα και επιπρόσθετως είναι μεταχειρισμένα. Όταν πας και βάζεις 3 8800 ανάνοιγες για πώληση σε μια αγγελία, ε τοτε προκαλείς.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.