Jump to content



LG TFT 26" W2600HP-BF από 919 στα 499!!!!


Recommended Posts

Γιώργο, πες εντύπωσεις... Ο φίλος μου που την πήρε μου είπε ότι δεν έχει σχέση με ΤΝ αλλά είναι ενα κλικ κάτω από την 2431 που είδε σε μένα, κυρίως στο μαύρο της...

Link to comment
Share on other sites

Pixel κανένα ευτυχώς (ας είναι καλά ο βρωμόχερος :p ...)

Μαύρο junior, επειδή τις έχω δεί και τις δύο αρκετές φορές μπορώ να πώ πως θέλει κάποιο ψάξιμο για να εντοπίσεις διαφορές στο μαύρο...Γενικά έχει καλό μαύρο, προέρχομαι μεν από ΤΝ ,αλλά αυτό δεν σημαίνει πως δεν θα μπορούσα να εντοπίσω ακόμη και τις ελάχιστες διαφορές...Άλλωστε αγόρασα μετά από 6-7 μήνες, οπότε έχει γίνει το απαραίτητο φιλτράρισμα...

Η οθόνη διαθέτει : 1xDVI, 1xVGA & 1xUSB-In στο κάτω μέρος & 2xUSB-Out αριστερό πλαϊνό...Τα κουμπιά του μενού στην πρόσοψη καθώς και το power είναι Touch-Sensitive....Δεν έχει ηχεία...

angel_f thanks για την ευχή, σκοπεύω να την ευχαριστηθώ το δυνατόν περισσότερο...όσο γιατυό που ζήτησες, ελπίζω να βγεί κάποια άκρη από τις παρακάτω φωτό :

Photo 1

Photo 2

Photo 3

Photo 4

Link to comment
Share on other sites

Την πήρα κι εγώ σήμερα και είμαι ακόμα στο ψάξιμο! Τελικά είναι λίγο ΤΕΡΑΣΤΙΑ!! Δε μπορώ ακόμα να τη συνηθίσω. Κάθομαι 85 εκατοστά από την οθόνη :nerd: Ούτε κι εμένα έχει κανένα καμμένο ή κολλημένο pixel. Μπορεί να μου πει κάποιος πως μπαίνω στο service menu? Κανένα χρωματικό προφίλ υπάρχει? Είναι εύκολο να κάνει κάποιος ένα calibration και να μας στείλει τις ρυθμίσεις? Σας έπριξα λίγο ε?:clap:

Link to comment
Share on other sites

looperx κοίτα σε προηγούμενο ποστ μου που γράφω ρυθμίσεις...κατέβασε και κανα-δυο μονάδες κόκκινου ακόμη και είσαι εντάξει...

dubber : ρε βρωμόχερε...ποιόν ήθελες να βάλω να αγοράσει? το ποντίκι*? να πέσω σε μονιτορ χωρίς σωθικά???

*γκαντεμόσκυλο-φίλος..

Υ.Γ. Πτωμαΐνη..πάω για ύπνους....

Link to comment
Share on other sites

Την παρέλαβα κι εγώ σήμερα. Serial number 802 κι εμένα και δίχως προβληματικά πίξελ μέχρι στιγμής. :)

Οι πρώτες εντυπώσεις ειναι θετικότατες, με μοναδική ένσταση το εμφανές πρόβλημα στο banding, το οποίο διακρίνεται και σε απλό browsing.

Ειναι κρίμα μιας και προκαλείται απο το auto-contrast feature το οποίο δεν μπορεί να απενεργοποιηθεί (αυτό κατάλαβα απ' το review του prad.de).

Οταν ανέβω Αθήνα μετά την εξεταστική θα την πάρω μαζί μου για ενα firmware update ;)

Γενικά ειναι απίστευτα ψαρωτικό το μόνιτορ... :)

Link to comment
Share on other sites

Την παρέλαβα κι εγώ σήμερα. Serial number 802 κι εμένα και δίχως προβληματικά πίξελ μέχρι στιγμής.

Οι πρώτες εντυπώσεις ειναι θετικότατες, με μοναδική ένσταση το εμφανές πρόβλημα στο banding, το οποίο διακρίνεται και σε απλό browsing.

Ειναι κρίμα μιας και προκαλείται απο το auto-contrast feature το οποίο δεν μπορεί να απενεργοποιηθεί (αυτό κατάλαβα απ' το review του prad.de).

Οταν ανέβω Αθήνα μετά την εξεταστική θα την πάρω μαζί μου για ενα firmware update

Γενικά ειναι απίστευτα ψαρωτικό το μόνιτορ...

Ρώτησες αντιπροσωπεία LG και σου είπαν ότι γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ρώτησα εγώ αλλα κάποιο μέλος εδώ στο φόρουμ πήγε 2 οθόνες στο σέρβις της LG και με λίγο πρήξιμο του τις αναβαθμήσανε. ;)

Έχει κανείς το τηλέφωνο για το σέρβις οθονών της LG στην Αθήνα;

Link to comment
Share on other sites

Thanks perp.

Τηλεφώνησα στην εξυπηρέτηση και μου έδωσαν το νούμερο του σέρβις να συνενοηθώ αλλα δεν απαντάνε τώρα.

Πάντως θα ηταν καλό να μας πει ο φίλος που αναβάθμισε τις 2 οθόνες τι ακριβώς τους είπε γιατι ως γνωστόν οι έλληνες τεχνικοί ειναι ολίγον τι 'πεισματάρηδες'... :Ρ

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς τους έχουμε σπαμάρει το τηλεφωνο στο σέρβις... Οταν το σήκωσαν και είπα για το θέμα με το banding μου είπε 'Πήρατε και πριν λίγο;' :Ρ

Προφανώς τους το έχουν αναφέρει αρκετές φορές...

Ο άνθρωπος ηταν εξυπηρετικότατος και μου είπε πως αυτή τη στιγμή δεν έχουν αυτοί κάποιο firmware αλλα θα το έψαχνε και με την μαμά LG αλλα και με το σέρβις στην Θεσσαλονικη (του είπα για τις αναβαθμίσεις που έγιναν εκεί).

Θα ξαναπάρω σε μια-δυο βδομάδες να δώ αν έχει γίνει πρόοδος στο θέμα...

Link to comment
Share on other sites

@Trooper: Ναι, υπάρχει πρόβλημα όσον αφορά το banding αλλα ευτυχώς επιλύσιμο... Η οθόνη τα λεφτά της τα αξίζει 100%, και η εικόνα της ειναι εκπληκτική (έβαλα να παίξει 1080p rip του 2001: A Space Odyssey κι έπαθα πολιτισμικο σοκ)

Αναρωτιέμαι πως κάνουν το firmware update στο σέρβις... Πάντως data transfer μέσω DVI γίνεται.

Πιθανόν επίσης να υπάρχει και κρυφό port για firmware flashing κάπου...

Τα καινούρια firmware releases που τα βλέπεις φίλε ea6gka?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.