Jump to content



DFI στο Πλαίσιο...????!!


neuromancer

Recommended Posts

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Ρε παιδια πηρα σημερα τηλεφωνο για την plus και μου ειπαν οτι εχει ελλειψη και η επομενη παραλαβη θα ειναι 8 Οκτωβριου.. :S Εν τω μεταξυ ειχα παρει παλιοτερα και μου ειχαν πει οτι θα τις φερουν αυτη την Παρασκευη.. Ξερει κανεις τιποτα..? Γιατι αμα ειναι να ερθει σε 2 βδομαδες τοτε δεν "αναμενεται συντομα".

Link to comment
Share on other sites

Thanks teo που με σκέφτεσαι. Βασικά έχω και laptop πλέον και με παίρνει να πειραματιστώ. Απλά θα πάρει λίγο χρονο παραπάνω μέχρι να μεταφέρω λειτουργικώς τα critical στο laptop.

Για την plus που ακόμη έρχεται ...λογικό, όλοι αυτή θα πάνε να πάρουν!

Link to comment
Share on other sites

εχουμε κανα νεο για το ποτε θα ερθουν οι plus?

υπαρχει καποιος λογος να προτιμησω την plus απ'την απλη εκτος απο τα εξτρα sata? (δεν τα χρειαζομαι)

θελω να παραγγειλω asap, δεν εχω υπομονη:red:

Link to comment
Share on other sites

Σαν νεότερο μοντέλο, ίσως έχει κάτι διορθωμένο σε σχέση με την σκέτη, αν και δεν φαίνεται να υπάρχει κάποια άλλη διαφορά εκτός από το extra SATA. Από την άλλη η σκέτη είναι αρκετά δουλεμένη έξω και αυτό είναι καλό γιατί θα έχει περάσει τις "παιδικές ασθένειες".

Αφού θες asap, χτύπα τη να ξεμπερδεύεις.

Link to comment
Share on other sites

Σαν νεότερο μοντέλο, ίσως έχει κάτι διορθωμένο σε σχέση με την σκέτη, αν και δεν φαίνεται να υπάρχει κάποια άλλη διαφορά εκτός από το extra SATA. Από την άλλη η σκέτη είναι αρκετά δουλεμένη έξω και αυτό είναι καλό γιατί θα έχει περάσει τις "παιδικές ασθένειες".

Αφού θες asap, χτύπα τη να ξεμπερδεύεις.

το εψαξα λιγο, και βρηκα εδω: http://www.overclock.net/intel-motherboards/379969-dfi-lanparty-dk-p45-t2rs-plus.html

Firstly a note, this covers only the plus model (mainly because the non plus model had a few issues and the plus is the major revision!)

Offically supports 1066 ram, different (better) bios, 2 extra sata ports. I would just wait for the plus

δεν ξερω κατα ποσο ειναι 100% σωστα αυτα, αλλα ειπα να μην το διακυνδυνεψω και παρηγγειλα την plus (ασ ελπισουμε οτι δε θα αργησει)

Link to comment
Share on other sites

Ναι αξίζει. Αυτό έκανα και γω, το βλέπεις στην υπογραφή μου. Δεν της λείπει κάτι βασικό, πέραν των pci slot. Εκτός βέβαια και αν δε σου φτάνουν 6 sata...

κάτι βασικό η 8800 σου χωράει κομπλέ στο κουτάκι; και απο που το πήρες αν επιτρέπεται;

Link to comment
Share on other sites

κάτι βασικό η 8800 σου χωράει κομπλέ στο κουτάκι; και απο που το πήρες αν επιτρέπεται;

H 8800 με την accelero πάνω χωράει κομπλέ αλλά φεύγει το κάτω διαμέρισμα των σκληρών. Το ήξερα από πριν βέβαια αυτό, μιας και το λέει η antec ότι για full lenght κάρτες φεύγει το κάτω cage (το οποίο χωράει 2 δίσκους). Το πρόβλημα δημιουργείται για 2-3 εκατοστά περίπου, οπότε μια μικρότερη κάρτα θα ήταν οκ.

Να σημειώσω εδώ ότι για να μπει ανεμιστήρας 12άρης μπροστά, πρέπει ούτως ή άλλως να φύγει το ένα από τα δύο cages, αφού οι θέσεις είναι πίσω τους. Οπότε εγώ θα το έβγαζα ούτως ή άλλως το κάτω.

Το πήρα από πλαίσιο.

Αν θες φωτογραφία πες μου να ανεβάσω.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.