Jump to content



Μαζική διαμαρτυρία χρηστών για τα προβλήματα του δικτύου της Forthnet


greekfragma

Recommended Posts

  • Replies 243
  • Created
  • Last Reply
Σεπολια και εγω τρελη αργοπορια!!! αφου κατεβαζω 10 part απο rapidshare με premium acc και το καθε part κατεβαινει με 10-30 το παλυ kb/s !!! :hang3:

α ρε τιμημενη Forthnet!!!!:slap:

Έλεος ρε παιδιά...έλεος...2 χρόνια τώρα τα ίδια να ούμε...

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιον παροχο πηγες?Εγω ρε παιδια ειμαι πολυ μπερδεμενος.Η ΗΟL λενε ολοι οτι ειναι αθλια,η Tellas ειναι τρισαθλια ,η ON μονο on δεν ειναι και ο ΟΤΕ,απ'οσα εχω ακουσει τα ιδια με 4Net ειναι πανω κατω.Μπρος γκρεμος και πισω ρεμα απ'οτι εχω καταλαβει.

:hi:

Link to comment
Share on other sites

μονη λυση επιλογη αλλου εναλλακτικου , με τα ευχολογια και τις καταρες δεν γινεται τιποτα. Εγω την εκανα και δε το εχω μετανοιωσει στιγμη

To ξέρω...και έχεις δικιο...πρέπει να επέλθει αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

ο ΟΤΕ ειναι τα ιδια πανω κατω με τη 4ΝΕΤ? πριν το βαλω στις ατακες πες μου ποιος ειπε αυτο το εκτρωμα? :-O

στον μπαρμπα-οτε πηγα και δε θα κουνηθω απο εδω ξανα.

ΥΓ διορθωση , εκει που λεω "εναλλακτικο" το σωστο ειναι "παροχου"

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε εγω δε ξερω καλα ποιος ειναι καλυτερος απο ποιον,απλα σου λεω τι εχω καταλαβει γενικως.Χμμ ΟΤΕ εχουν 2 τρεις φιλοι και δε φανταζεσαι τι σκαμπιλια ριχνουν στο skype,οχι οτι εμεις με Forthnet ειμαστε καλυτεροι!!!

Και εγω με βλεπω για ΟΤΕ και ας δινω και 10 ευρω παραπανω.Εχω μπουχτισει πια.Οχουυυ 2010 και κατεβαζω επι 2:30 ωρες 10 part απο RS με premium...και ειναι ακομα και στο 50% :rant::nono:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή αναφέρθηκε: On telecoms έχω εγώ, και έχω βάλει σε άλλα 4 σπίτια σε διαφορετικές τοποθεσίες (Νέα Μάκρη, Κουκάκι, Καλλιθέα και Νέα Σμύρνη, όλοι με πακέτο με tv εκτός από εμένα). Όλοι πάνε άψογα με 15-16mbps (και όταν λέω 16, εννοώ 16mbps πραγματικά). Ο χειρότερος είμαι εγώ με 11mbps (αλλά με 2+ χλμ. από το DSLAM). Disconnects θα έλεγα ελάχιστα, και τα πιο πολλά από αυτά συμβαίνουν άμα κατεβάζουνε με torrent πάνω από 2 pc's ταυτόχρονα (και μάλλον το άχρηστο το Pirelli Discus P300 ευθύνεται παρά η σύνδεση).

Πριν είχα OTE (αξιόπιστος γενικά, αλλά ΠΑΝΑΚΡΙΒΟΣ) και πιο πριν Forthnet (πρόλαβα κι έφυγα νωρίς εγώ.. :p).

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ειμαι 4νετ και δεν εχω κανενα προβλημα τοσα χρονια! Στο Γαλατσι ειμαι! φτου να μην το ματιασω!

3 χρονια τωρα που το εχω σχεδον, αντε να ειχα προβληματα 4-5 μερες συνολο!

Στον ΟΤΕ ποσο πληρωνετε; και τι υπηρεσιες προσφερει; δωρεαν αστικα-υπεραστικα κλπ κλπ??

Link to comment
Share on other sites

Στον ΟΤΕ ποσο πληρωνετε; και τι υπηρεσιες προσφερει; δωρεαν αστικα-υπεραστικα κλπ κλπ??

Αυτα τα πακετακια με τα δωρεαν τα εχουν ολες οι εταιρειες.

Το θεμα με τις ιδιωτικες ειναι τελειως τζοκερ.Εχω φιλους που ειναι ολα καλα με forthnet (πειραιας) εδω και 4χρονια και αλλους (χαλανδρι) που "ριχνουν" τα χαρτια για να σερφαρουν...

Οσο για τις υπηρεσιες τι να πουμε για τον ποτε: παιρνω την προηγουμενη Δευτερα 134 και του λεω οτι θελω να με αναβαθμισουν στα 24mbps,μου ζηταει ΑΦΜ και user mane και μου λεει ενταξει! Τον ρωταω ποτε θα γινει ? Μου απανταει σε 10 λεπτα.Το κλεινω και λεω απο μεσα μου "οτι θελουν λενε".Κανω ενα ντουσακι,ριχνω ενα restart στο ρουτερ και παω "γρηγορη" για ενα σπεσιαλ.Οταν γυρισα εμεινα εκπληκτος κοιτάζοντας το uload στο mtorrent που ηταν στα 102 kb/s,αυτο ηταν σε 40 λεπτα ή νωριτερα ημουν ετοιμος.

Link to comment
Share on other sites

Steve_m: Κι εγώ όταν είχα otenet η αναβάθμιση της γραμμής μετά από αίτησή μου έγινε σε 30 λεπτά. Είπαμε.. ΟΤΕ=αξιόπιστος (ίσως και ο καλύτερος provider σε ποιότητα υπηρεσιών κατά τις εμπειρίες μου) αλλά ακριβός.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Εμενα δε με εκανε log in,ειχα 1μιση ωρα μεχρι να μπω.Ιδια περιοχη ειμαστε νομιζω.Καλα δε παλευται φετος η 4net στα μερη μας...:rant:

Μια εικονα χιλιες λεξεις. :hang2:

65806112.png

Ακριβώς το ίδιο. Στην ίδια περιοχή είμαστε.

Καρμπόν εντελώς σαν να βλέπω την συνδεσή μου είναι.

Link to comment
Share on other sites

ah this?last year:hehe:

σορυ που ειμαι ειρωνικός ρε παίδες αλλά είμαστε και οι 3 γειτονάκια....φωνάζω από πέρυσι για την κατάσταση που επικρατεί και ακόμα κάθεστε?:rubik:

Βρε χίλια δίκια έχεις ρε συ, απλά όταν ζεις με τους γονείς γενικά είναι πιο ζορικοζόρικη η φάση :fight: να τους πεις να αλλάξουν, ειδικά αφούτου βάλαμε και Νόβα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.