Jump to content



Μαζική διαμαρτυρία χρηστών για τα προβλήματα του δικτύου της Forthnet


greekfragma

Recommended Posts

ειναι τωρα καμια βδομαδα που ουτε ενα video στο youtube που λεει ο λογος δεν μπορω να δω και σαν να βαριεται η συνδεση. εχει κανεις παρομοια προβληματα?

H Λυση ειναι απλη.

Βαζεις κατι στον FF και κατεβαζεις το Video με Bandwidth αρκετο.

Ποιο γρηγορα κατεβαίνει απο οτι φορτώνει..

lol

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 243
  • Created
  • Last Reply

:p

To τελευταιο ποστ με θυμισε σκηνικα απο ταινιες για μαζικη ψυχοθεραπεια....

Καθε ποτε ειναι η συγκεντρωση???

Αν και θα θελα να ειρωνευομαι ..δυστηχως ειμαι και παθων εδω και 1 χρονο ..και κατι ψιλα ακομα..

Στις δυσκολες στιγμες μου συμπαραστεκεται ο γειτονας...(μεγαλη η χαρη του)

2αρα connx εχει..παει πιο γρηγορα απο την 24αρα μου...(18-19 συχρονιζω μονιμα..αλλα δε με ενοχλει το 18-19..οσο η αμεση αποκριση της 2αρας connx)

Tην αλλη εβδομαδα ιδια ωρα??

Οσο για adsl-forthnet-ιsdn-pstn που ειπωθηκε παραπανω..στο ιδιοκτητο η forthnet δεν εχει isdn.Aν εχεις γραμμη οτε και συνδεση forthnet..(εδω καλα καλα ουτε το ιδιοκτητο δε θελω πια αλλα τεςπα...) μπορεις να εχεις ειτε pstn ειτε isdn.

edit

παλι δεν διαβαζεις εσυ????Το προτελευταιο ποστ εννοουσα...του suboy

Link to comment
Share on other sites

Μονο εγω ειχα προβλημα συνδεσης για αρκετη ωρα πριν λιγο??:TD:

εδιτ

Δελτίο Τύπου:

Την Τρίτη 15 Δεκεμβρίου από τις 08:30 πμ, γίνονται εργασίες συντήρησης, οι οποίες αυτή τη στιγμή επηρεάζουν τις υπηρεσίες τηλεφωνίας οικιακών και εταιρικών πελατών, συνδρομητών του ιδιόκτητου δικτύου Forthnet και συνδρομητών με προεπιλογή φορέα στις περιοχές που περιγράφονται εδώ. Νεότερη Ανακοίνωση Σύντομα.

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=349712

Link to comment
Share on other sites

2 βδομαδες τωρα χωρις τηλεφωνο (νεκρο τελειως, χωρις σημα) και την γραμμη να εχει πεσει απο τα 18 στα 8...

Νταξει το 2 βδομαδες δεν λεει κατι, γιατι εγω βαριομουνα (και τσιγγουνευομουνα) να τους παρω τηλ απο κινητο και να περιμενω και 10 λεπτα αναμονη...

Τους το δηλωσα και λενε θα στειλουμε τεχνικο με την απαραιτητη υποσημειωση (αν ειναι δικο σας σφαλμα θα πλερωσετε 60 γιουρια)

Και ερωτω οσο περιμενω....

Υπαρχει περιπτωση να εχω νετ (εστω και 8) να μην εχω τηλ (εχω δοκιμασει 3 διαφορετικες συσκευες) και να φταιω εγω, δηλαδη καποια πριζα μεσα στο σπιτι (1 εχω ολη κι ολη) ? Το splitter δεν εχει βλαβη, απο οσο τσεκαρα.

Dslam κυψελης

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχει γίνει κάποιο βραχυκύκλωμα, να έχει καεί κανένα splitter-filter.

Προημερών έπαψε και εμένα ξαφνικά να παίζει η HOL, τηλέφωνο και adsl. Άλλαξα τηλεφωνική συσκευή, modem, splitter και φίλτρο αλλά καμία πρόοδος. Τελικά σε επικοινωνία με τους τεχνικούς μου είπαν ότι εντοπίστηκε βραχυκύκλωμα στην καλωδίωση και η πόρτα του dslam τέθηκε αυτομάτως σε down state για να μην καεί και αυτή. Πιθανολογώ ότι με τις βροχές και τις πλημμύρες κάτι βραχυκύκλωσε, αλλά καλού κακού άλλαξα το splitter.

Link to comment
Share on other sites

Εγω Εχω περιεργα Disconnect σε τακτα χρονικα διαστηματα τις τελευταιες 4 μερες !!

Ειδικα οταν παιζει ο μικρος μου αδερφος Lineage πεφτει η συνδεση..και μετα απο δευτερολεπτα επανερχεται!

Πραγματικα Μου την εδινε και εμενα! :rant:

Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγες μέρες, και ενώ είμαι ήδη μήνες συνδρομητής Conn-x, έλαβα το εξής pm (!) σε άλλο forum από χρήστη με 1 post (ή κάτι τέτοιο) - ο νοών νοείτω :rolleyes::

SE SXESI ME TO EROTHMA SOU

GIA TH FORTHNET STO PANORAMA THESSALONIKHS

EIDA TO POST

ARXIKA EIMAI SE IDIOKTHTO FORTHNET STO PANORAMA THESSALONIKHS

EIMAI EYXARISTHMENOS KAI EINAI POLY POIO OIKONOMIKO APO OTE

SINITHOS AN EISOUN MEXRI TORA STH FORTHNET ALLA ANEF IDIOKTHTOU EISOUN OPOS OLOI PANW STH GRAMMI KAI TIS OREXEIS TOU OTE

H ETAIRIA OTAN YPOGRAFEIS SYMBOLAIO LEEI OTI STHN PERIPTOSI IDIOKTHTOU DIKTIOU METAFERSE AYTOMATA STO IDIOKTHTO AFOU SE ENHMJEROSOUN KAI DIALEXEIS TO PROGRAMMA POU THES

KANE MIA KLISI STO 13831 YPARXEI KANONIKA IDIOKTHTO FORTHNET PANORAMA

EINAI I MONI ETAIRIA POU VALE IDIOKTHTO PROS TO PARON

PARE THN PROSFORA TOU PROGRAMMATOS ECONOMY PROTASI MOU

11.75 GIA 6 MHNES

GIA POIO OIKONOMIKA

Η απάντησή μου:

Άσε φίλε, πέταξε το πουλάκι και πίσω δεν γυρνάει. Καλύτερα λίγα λεφτά παραπάνω και με το τεχνικό στο τσεπάκι σου, παρά να "αναμένω στο ακουστικό μου".
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.