Jump to content



Μαζική διαμαρτυρία χρηστών για τα προβλήματα του δικτύου της Forthnet


greekfragma

Recommended Posts

  • Replies 243
  • Created
  • Last Reply

Mηπως εχεις καποιο link να το βαλω και εγω?

Γιατι εμενα οταν με πεταει καμια φορα που συνδεω το λαπτοπ ,πεισμωνει και θελει κανα 2ωρο για να συνδεθει:lazy:

Το προβλημα θερμοκρασιας παντως δε θα φυγει ποτε:TD:

Link to comment
Share on other sites

Mηπως εχεις καποιο link να το βαλω και εγω?

Γιατι εμενα οταν με πεταει καμια φορα που συνδεω το λαπτοπ ,πεισμωνει και θελει κανα 2ωρο για να συνδεθει:lazy:

Το προβλημα θερμοκρασιας παντως δε θα φυγει ποτε:TD:

Aπο τη forthnet LINK

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν ισχύει σε καμία περίπτωση.-

Είχα isdn οτε πριν βάλω adsl forthnet. Η γραμμή μου έγινε pstn για να μπεί η καινούρια σύνδεση.

4THNET τεχνικό τμήμα. Απο αυτούς το έμαθα.

Link to comment
Share on other sites

κάνεις λάθος. στην περίπτωση σου προφανώς η 4νετ δεν υποστήριζε adsl over isdn. όχι όμως ότι δεν υπάρχουν συνδέσεις adsl over isdn. και για να μην νομίζεις ότι λέω λόγισα του αέρα τα τελευταία δύο χρόνια στο σπίτι (με ΟΤΕ βέβαια) έχω και ISDN και ADSL ;)

Link to comment
Share on other sites

κάνεις λάθος. στην περίπτωση σου προφανώς η 4νετ δεν υποστήριζε adsl over isdn. όχι όμως ότι δεν υπάρχουν συνδέσεις adsl over isdn. και για να μην νομίζεις ότι λέω λόγισα του αέρα τα τελευταία δύο χρόνια στο σπίτι (με ΟΤΕ βέβαια) έχω και ISDN και ADSL ;)

Δεν κάνω λάθος. Για τη 4THNET έγραψα τι ισχύει μιας και για αυτή είναι το thread. Για τις άλλες εταιρείες δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

μα και πάλι, η 4νετ στην Αττική (αν και όχι σε όλες τις περιοχές) τουλάχιστον υποστηρίζει κανονικά πλέον adsl over isdn στο δίκτυο της. αν θέλεις μπορείς να το ελέγξεις και από το ψαχτήρι που έχουν στην σελίδα τους για τον έλεγχο διαθεσιμότητας.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως τότε πρέπει να ενημερώσουν τις απαντήσεις τους.

Έχω ISDN. Τι επιλογές έχω;

Η τεχνολογία ISDN δεν καλύπτεται ακόμα από το ιδιόκτητο δίκτυο της Forthnet. Κατά την ενεργοποίηση της υπηρεσίας μέσω του ιδιόκτητου δικτύου Forthnet η ISDN γραμμή σας θα μετατραπεί σε PSTN. Για το λόγο αυτό την ημέρα που θα ενεργοποιηθεί η υπηρεσία θα πρέπει να απενεργοποιήσετε και να αποσυνδέσετε όλες τις ISDN συσκευές από το τηλεφωνικό σας δίκτυο (Netmod, Router ADSL over ISDN, ISDN τηλέφωνα, τηλεφωνικά κέντρα).

Link to comment
Share on other sites

τις έχουν ενημερώσει και σου είπα και πως μπορείς να το ελέγξεις. βέβαια η συζήτηση απο αλλού ξεκίνησε και αλλού κατέληξε.

o Hydra ρώτησε ποιο firmware να κατεβάσει για το ρούτερ του και εσύ του απάντησες αυτό

hydra όλες οι συνδέσεις adsl είναι pstn. Και isdn να είχε κάποιος πριν πάλι το pstn θα κατεβάσει.

το παραπάνω είναι λάθος όμως από όποια άποψη και αν το εξετάσει κανείς

Οπότε ας κλείσουμε εδώ το off topic για να συνεχιστεί η "λίστα παραπόνων" :)

Link to comment
Share on other sites

Χτες και σημερα ειχα προβλημα συνδεσης στο steam.Μεχρι να μπορεσω να μπω ,περασε κανα 40λεπτο(η διαχειρηση εργασιων πηρε φωτια...).Θεωρησα οτι ειναι κατι που εχει να κανει με το pc μου,ομως σημερα 2 φιλοι μου με 4net στα Σεπολια και αυτοι,δε μπορουσαν να μπουν στο steam για πολυ ωρα...

Τι ειναι παλι τουτο?:hmm:

Link to comment
Share on other sites

Χτες και σημερα ειχα προβλημα συνδεσης στο steam.Μεχρι να μπορεσω να μπω ,περασε κανα 40λεπτο(η διαχειρηση εργασιων πηρε φωτια...).Θεωρησα οτι ειναι κατι που εχει να κανει με το pc μου,ομως σημερα 2 φιλοι μου με 4net στα Σεπολια και αυτοι,δε μπορουσαν να μπουν στο steam για πολυ ωρα...

Τι ειναι παλι τουτο?:hmm:

Περίεργο, εγώ ήμουν οκ όλη μέρα σήμερα. Ουτε λαγκ, Ούτε τεράστια πνιγκ και γενικά καλά....

Link to comment
Share on other sites

παίδες δε θέλω να σας στεναχωρώ αλλά η καλή μας forthnet έτσι κατέβαζε διακόπτες από πέρυσι......

επιλεκτικά και σε συνδρομητές επίσης.

2μήνες έβαλα connx και δεν έχει κάνει κιχ το παραμικρό.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.