Jump to content



Μαζική διαμαρτυρία χρηστών για τα προβλήματα του δικτύου της Forthnet


greekfragma

Recommended Posts

  • Replies 243
  • Created
  • Last Reply
Forthnet και online gaming είναι 2 πράγματα που δεν πάνε μαζί......για online gaming κοίτα σε HOL + OnTelecoms

για ΟΝ δεν ξέρω αλλά απο HOL δεν περνά ωούτε απέξω

θέλω τηλέφωνο ανθρώπινο Man

όχι με ψιλά γράμματα

να έχεις τροφοδοσία ρεύματος 24/7 και ADSL χωρίς αποσυνδέσεις

Link to comment
Share on other sites

Για να φύγω οριστικα απο double play της forthnet και να επιστρέψω πάλι στον ΟΤΕ (δεν φανταζομουνα ποτε πως θα το ελεγα εγω αυτο...) ποιες διαδικασιες πρεπει να ακολουθήσω και τι πανω κατω θα χρειαστη να πληρώσω. Σκεφτομαι να βάλω connex 4mb γιατι με την 24ρα της forthnet δεν πιανο ουτε isdn ταχυτητες. Ευχαριστώ. Να σημειώσω οτι δεν εχω κλεισει χρονο στην forthnet..:wall:

Link to comment
Share on other sites

εάν δεν έχεις κλείσει χρόνο και θες να απαλλαγείς θα πρέπει να πληρώσεις 70ευρώ χαράτσι......για να τα αποφύγεις όμως στέλνεις ένα αναλυτικό φαξ με τα προβλήματα που λες οτι είχες και οτι φεύγεις λόγω των προβλημάτων με υπαιτιότητα του provider....επομένως το 70άρι το γλιτώνεις.

για περισσότερα μίλα με ΕΚΠΟΙΖΩ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ήρθε και η επίσημη απάντηση στη μαζική καταγγελία των 510ατόμων για την κάκιστη ποιότητα των υπηρεσιών της Forthnet .

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=282805

αγενείς, ασεβείς για να μην πω τίποτα πιο βαρύ.

όποιος σκέφτεται για Forthnet 2play μια λέξη.

!ΜΑΚΡΙΑ!

στηρίξτε τους μικρότερους (HOL,NetOne, Cyta) που δεν έχουν τόσο σοβαρά προβλήματα ή γυρίστε πίσω στον ΟΤΕ αν αντέχετε τα νταβατζιλίκια πάγια.

FORTHNET TEΛOCCCCC.:agree:

Δευτέρα θα δοκιμάσω demo στο ιδιόκτητο της HOL.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει τι περιμένατε να γράψει το κεφάλι της επικοινωνίας της 4νετ? Σορρυ έχετε δίκιο, λαθος μας και τα ρέστα? Τυπική γραπτή απάντηση εισηγμένης εταιρείας.

Πάντως αν έβλεπα και εγώ τέτοια νουμέρα downloading στην καθημερινότητα μου στάνταρ θα εφευγα αλλά όχι για ΟΤΕ, μάλλον για HOL

Link to comment
Share on other sites

Εφοσων με ενδιαφερουν πιο πολυ τα online games,θα αναφερω οτι ενω παλια ειχα στα8ερο 150 ping στο Counter Strike : Source,τωρα εχω σταθερο 35-45 και μονο χτες και σημερα ειχα 60(μια χαρα ειναι και αυτο).Αν συνεχιστει ετσι το πραμα θα μαι οκ.

Αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι καλα αυτα τα αποτελεσματα για 24αρα συνδεση...:giveup:

Αποτελεσματα:

i01pd833xqvdmu2wobwd.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει forthnet double play εδώ και 10 μέρες περίπου.. Συγχρονίζω στα 15mbps. Disconnect ούτε για δείγμα.

καλό download γυρω στο 1.2mb/sec (rapid) . upload σταθερό 100kb/sec.

Ευχαριστημένος γενικά. Κι άλλοι εδώ που έχουν forthnet ειχαν αρκετά disconnec, πλέον είναι οκ κι αυτοί. :)

πόλη Δράμα

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει forthnet double play εδώ και 10 μέρες περίπου.. Συγχρονίζω στα 15mbps. Disconnect ούτε για δείγμα.

καλό download γυρω στο 1.2mb/sec (rapid) . upload σταθερό 100kb/sec.

Ευχαριστημένος γενικά. Κι άλλοι εδώ που έχουν forthnet ειχαν αρκετά disconnec, πλέον είναι οκ κι αυτοί. :)

πόλη Δράμα

και εγω τωρα τελευτια σαν free στο rapid κατεβαζω με 220Κb σε σχεση με παλια που κατεβαζα με 30Kb και με το premium acc μου πιανω 900Κb-1Mb και 1.8Μb με download manager.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.