Jump to content



AMD Deneb X4 (Update :officially Phenom II X4)


felix

Recommended Posts

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=448873

CPUz validated στα 4.4GHz αλλά με single channel τη μνήμη.

Ζοριζόμαστε ή μου φαίνεται?

Μαριε απλα ενα validate ειναι.:D Τωρα single,dual,triple,512,1gb,2gb,4gb δεν επηρεαζει σε τπτ το validate μιας x συχνοτητας αφου ετσι και αλλιως δε παιζει φορτιο.Τωρα οσο αφορα το ζορι και εγω αλλα και ολοι οι "πιστοι" νομιζω οτι κοιμομαστε μια χαρα το βραδυ.Αλλοι αρχιζουν τα ζορια.:p

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 701
  • Created
  • Last Reply
Δεν βλεπω φως στο τουνελ. Απατη μου μυριζει. Περσινα ξινα σταφυλια...

Κοιτα ειναι δεδομενο οτι θα κλοκαρει δυνατα και ειναι το τελευταιο που με απασχολει το αν ανεβαινει.Αυτο που ακομα με προβληματιζει εχει να κανει με c2c γκαζια εναντια στην μπλε.

Link to comment
Share on other sites

Παραηταν cherry picked cpus αυτα που κανανε 6ghz. τωρα βλεπουμε validation στα 4,4? ΚΑΙ? Λεω, και? Μπορω να δω κανα bench σε overclocked γιατι απο stock χορτασαμε, phenom II = kensfield σαν core to clock, το εμπεδωσαμε

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτό ήταν το πρώτο ποστ παγκόσμια όπου αναφέρεται η ύπαρξη του 975.

Δεν υπάρχει πουθενά αλλού αναφορά σε αυτό τον επεξεργαστή ;)

Ποιο πόστ Μάριε είναι αυτό που λές?

Δεν νομίζω να είναι το πρώτο γιατί απο τις 22/11 υπάρχει αυτό και φαντάζομαι πώς και κάποιες μέρες πιο πρίν θα υπήρχε και κάποιο κινέζικο που όμως δεν το έχουν εντοπίσει πολλοί λόγω της γλώσσας.

Link to comment
Share on other sites

Παραηταν cherry picked cpus αυτα που κανανε 6ghz. τωρα βλεπουμε validation στα 4,4? ΚΑΙ? Λεω, και? Μπορω να δω κανα bench σε overclocked γιατι απο stock χορτασαμε, phenom II = kensfield σαν core to clock, το εμπεδωσαμε

Εχεις μπερδεψει λιγο τις ψυξεις ή μου φαινεται?

Περιμενεις αυτοι που εχουν ES και ειναι με NDA να παιξουν με LN2, να κανουν validations και να σου δωσουν και benches?

Link to comment
Share on other sites

Και το Intel του Fugger είναι είναι cherry picked.

Και οι Phenom II του macci ήταν cherry picked.

Δεν είναι τυχαίο που ο μέσος όρος των καλών 965 φτάνουν στα 4.8 - 5.1...και ο μέσος όρος των Phenom II θα έχουν coldbug στους -140 με μέγιστη συχνότητα απο 5.3 με 5.6(τα καλύτερα).

Τα υπόλοιπα απλά είναι...marketing.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις μπερδεψει λιγο τις ψυξεις ή μου φαινεται?

Περιμενεις αυτοι που εχουν ES και ειναι με NDA να παιξουν με LN2, να κανουν validations και να σου δωσουν και benches?

Με προλαβες ακριβως τα ιδια ηθελα να γραψω.Μα για τι benches μιλαμε στα συγκεκριμενα samples κατω απο καθεστως nda?

Link to comment
Share on other sites

oxi αλλα περιμενω να δω benches με 4+ με νορμαλ ψυξη

υ.γ. με νερο εχω παιξει 4250 Q6600 ολα τα 3D. Γιατι νομιζω σε αυτην την συχνοτητα δεν θα μπορεσει ο Deneb?

Junior το 4013MHz με στοκ ψύκτρα από 9950BE από Oktabit που έγραψα πρίν είναι ένα από αυτά που ψάχνεις σε περίπτωση που δεν το τσέκαρες παραπάνω...:T:

Και δεν ξέρω πόσο το'χουν εξαντλήσει το θέμα τα παιδιά εκεί (αν έχει κι άλλο ή όχι)

Link to comment
Share on other sites

Στα 275$ η τιμή του PHENOM 940!!!!

Στα 235$ η τιμή του 920 !!!!!

Και τα 5ghz να μην πιάνουν με αυτές τις τιμές θα είναι το best seller του χειμώνα!!!!

πηγή:

http://xtreview.com/addcomment-id-7198-view-Phenom-II-X4-Prices.html

Link to comment
Share on other sites

Στα 275$ η τιμή του PHENOM 940!!!!

Στα 235$ η τιμή του 920 !!!!!

Και τα 5ghz να μην πιάνουν με αυτές τις τιμές θα είναι το best seller του χειμώνα!!!!

πηγή:

http://xtreview.com/addcomment-id-7198-view-Phenom-II-X4-Prices.html

Λίγο πιό πάνω :

http://www.thelab.gr/showpost.php?p=841264&postcount=177

Link to comment
Share on other sites

Ειναι χωρις ΦΠΑ ρε παιδια... στα 290€-320€ θα παιζει ο 940BE με το ΦΠΑ στην ελλαδα.

Με ΦΠΑ (Ολλανδία) σε ευρώ : Salland.eu - Phenom II 940BE @ 286€

Αυτές είναι οι τιμές που καλό θα είναι να κρατήσουν...

Link to comment
Share on other sites

Junior το 4013MHz με στοκ ψύκτρα από 9950BE από Oktabit που έγραψα πρίν είναι ένα από αυτά που ψάχνεις σε περίπτωση που δεν το τσέκαρες παραπάνω...:T:

Και δεν ξέρω πόσο το'χουν εξαντλήσει το θέμα τα παιδιά εκεί (αν έχει κι άλλο ή όχι)

felix, αυτό είναι ένα απλό cpu-z :(

και να είστε σίγουροι ότι δεν έχω τπτ με την AMD. Είμαι από τους πρώτους που θα ξανάπαιρνα αλλά δεν βλέπω φως στο τούνελ. ΜΑΚΑΡΙ να διαψευστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.