Jump to content



Mousepad Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

  • Replies 298
  • Created
  • Last Reply
μαλλον για razer με κοβω αν και πχ το goliathus μου φαινεται "παχυ" (4.5χιλ) σε σχεση με τα υπολοιπα (2χιλ)

εχει πολυ καλη αισθηση παντως.απο οσο ειδα σε μαγαζι στην στουρναρη(δεν θυμαμαι πιο:o) υπηρχε σε 3 μεγεθη,το μεγαλο κανει και για τραπεζομαντηλο. αλλα που να τρεχεις τετοιες μερες στην στουρναρη...

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω και εγω ενα mousepad να φιλοξενισει το Logi MX Revolution, χαζευω τα razer αλλα δεν μπορω να καταλαβω τις διαφορες αναμεσα σε speed, control και τις διαφορες αναμεσα στα διαφορετικα μοντελα Mantis, Goliathus, Destructor. καποιος που μπορει να με βοηθησει; η χρήση.. παιζω μονο 1st person shooters. θελω να σημαδευω γρηγρορα και με ακριβεια τους αντιπαλους :cool:

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω και εγω ενα mousepad να φιλοξενισει το Logi MX Revolution, χαζευω τα razer αλλα δεν μπορω να καταλαβω τις διαφορες αναμεσα σε speed, control και τις διαφορες αναμεσα στα διαφορετικα μοντελα Mantis, Goliathus, Destructor. καποιος που μπορει να με βοηθησει; η χρήση.. παιζω μονο 1st person shooters. θελω να σημαδευω γρηγρορα και με ακριβεια τους αντιπαλους :cool:

Πιστεύω το mousepad όσο καλό και να είναι πάνω από 5% δεν θα σε βοηθήσει.Ίσως και καθόλου

Όπότε ΛΙΩΣΕ :sarcastic:

Link to comment
Share on other sites

δεν αντιλεγω αλλα επειδη τωρα εχω ενα φτηνιαρικο και οταν κουναω το χερι μου κουνιετε και αυτο μαζι (λολ) ειπα αφου θα παρω καινουργιο ας παρω και κατι καλο που να αξιζει και να μου προσφερει (εστω και σε μικρο βαθμο) καλυτερη 'συνεργασια' με το mouse.

γνωριζει καποιος να απαντησει στο ποιες ειναι οι διαφορες στα προιοντα που ειπα παραπανω;

Link to comment
Share on other sites

τελικα παραγγειλα το Goliathus speed κ το περιμενω.

μετα απο ψαξιμο απο δω και απο κει να πω για οσους ενδιαφερονται οτι η εκδοση speed ειναι για αυτους με high sensitivity (δηλαδη χρειαζεσε περιπου 10cm κινηση για να κανεις 360 μοιρες στροφη σε ενα fps παιχνιδι)

ενω το control edition απευθεινετε σε αυτους με low sensitivity (20-25+ cm για να κανεις 360 μοιρες στροφη)

το Mantis ειναι πιο παλιο Mousepad απο'τι το Goliathus αν και εχουν σχεδον την ιδια υφη, παρολα αυτα ειναι καλυτερο να εχεις καποιο μονοχρωμο mousepad για να μην εχεις 'ασυμβατοτητες' με τα διαφορετικα χρωματα.

το Destructor στην ουσια ειναι ενα διπλο Goliathus. δηλαδη στην μια μερια ειναι με επιστρωση Speed και στην αλλη ειναι με αυτην του Control.

Link to comment
Share on other sites

To mousepad σας μάρανε για να κάνετε frags :p

Πολύ κακό για το τίποτα κάνετε, πάρτε ένα απλό μαύρο με ύφασμα και είστε ΟΚ.

Εγώ με το δερμάτινο δεν χάνω τίποτα πάντως.

Link to comment
Share on other sites

τελικα παραγγειλα το Goliathus speed κ το περιμενω.

μετα απο ψαξιμο απο δω και απο κει να πω για οσους ενδιαφερονται οτι η εκδοση speed ειναι για αυτους με high sensitivity (δηλαδη χρειαζεσε περιπου 10cm κινηση για να κανεις 360 μοιρες στροφη σε ενα fps παιχνιδι)

ενω το control edition απευθεινετε σε αυτους με low sensitivity (20-25+ cm για να κανεις 360 μοιρες στροφη)

το Mantis ειναι πιο παλιο Mousepad απο'τι το Goliathus αν και εχουν σχεδον την ιδια υφη, παρολα αυτα ειναι καλυτερο να εχεις καποιο μονοχρωμο mousepad για να μην εχεις 'ασυμβατοτητες' με τα διαφορετικα χρωματα.

το Destructor στην ουσια ειναι ενα διπλο Goliathus. δηλαδη στην μια μερια ειναι με επιστρωση Speed και στην αλλη ειναι με αυτην του Control.

Βασικα πανε αναλογα με τα games, συνηθως οι περισσοτεροι που παιζουν παιχνιδια στο στυλ του cs kai battlefield θελουν κατι με αρκετο χωρο και πολυ χαμηλη τριβη για να γινονται οι μικροδιωρθωσεις στο σημαδι οσο πιο ευκολα γινεται, οποτε προτεινονται hyperglides (αν το ιδιο το mouse δεν εχει teflon feet ) σε συνδυασμο με πλαστικα οπως το s&s ή το func f30r που ειναι και πιο μεγαλο ή οι control version των mantis και goliathus, τα qck ειναι επισης super slick κατα τις πρωτες βδομαδες χρησης τους

Αν παιζεις παιχνιδια στα οποια προσπαθεις να πετυχαινεις μοντελα τα οποια πανε με διαολεμενες ταχυτητες ενω ταυτοχρονα απαιτειται να κανεις στροφες 360 μοιρων στον αερα και αλλα ακροβατικα ( πχ http://www.warsow.net/ ) τοτε βολευει καλυτερα πιστευω ενα μεσαιο-μεγαλο sensitivity σε συνδυασμο με ενα mousepad που εχει ισοροποιημενη τριβη και ικανοποιητικο παχος οπως τα : mantis/goliathus speed, everglide titan, puretrak talent και ενα σωρο αλλα cloth pads που υπαρχουν στην αγορα

Παραθετω αυτο το roundup για αλλη μια φορα μιας και το θεωρω ιδαιτερα κατατοπιστικο http://users.kymp.net/feuer/mousepads/mousepads05.html, προσωπικα δεν ειμαι της αποψης του λιωσιματος, τουλαχιστον οχι με βασικο σκοπο να βελτιωσω το παιξιμο μου, τα παιχνιδια τα παιζεις για ψυχαγωγια οχι για να προπονηση στον κυβερνοαθλητισμο :p,εξαλου ξερω ατομα σε 2142 και cs 1.6 πχ που παιζανε οσο παιζανε μεσα στους 3 μηνες που ελειπα απτο σπιτι και οταν τα ξανα ειπαμε ενα χερακι παλι τα παπακια μου πηραν :p θελει τροπο και οχι απαραιτητα τοσο κοπο imo

edit : το destructor που αναφερεις ειναι απο πλαστικο οποτε δεν εχει νοημα η συγκριση

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω κολλησει ενα μεγαλο μαυρο γυαλιστερο εξωφυλλο απο σπιραλ τετραδιο...πανω στο γραφειο!!!!:suicide2:

Δοκιμασα διαφορα pads, και διαφορες επιφανειες, και αυτη με βολεψε περισσοτερο απ ολες....:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.